Jump to content

Moto Zajednica

Večeras na ARTE-u - "obični" građani i buka motora

Recommended Posts

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni osobno najviše smetaju Skuteri i 125ce sa otvorenim rorama, ljudi toje vrhunac kretenizma.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa realno kako god okreneš,da li auspuh,preglasna muzika,šta god, ako plaši druge po ulici onda nije fer. To je bezobzirnost. Kao i sviranje na svakom ćošku.

Ja prvi volim auto dobar sa dobrim zvukom,motor isto, glasnu muziku obožavam da slušam. Ali nije isto ful otvoren izduv na KTM u koji probija uši i lep zvuk kontrolisan. Tako je i za muziku i sve ostalo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Свака расправа на тему је сувишна. Бука је штетна и смета. Особе које је намерно стварају треба санкционисати.

 

Да се прочује по граду и селу да пандури шаљу на ванредни тенички све паметнице би вратиле ауспухе на дозвољено. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Za početak utišat će prebučne a kroz par godina ograničavati će opet buku na sve niži nivo.

Do tad će svi uveliko zaboraviti šta je pravi dobri zvuk motora, uporedo će se promovisati ova nova pederska elektro sokoćala...

Mi ćemo tad već matori prepričavati kako smo onomad đirali, i sa sjetom spominjati ove naše mašine, ..."eeh kakva je to grmljavina bila"

Promenio član twintower
greška u tekstu
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Има овде једна вела људи који воле да се жале на било шта. Иста та вела се усељава у апартмане или преградска насеља поред аеродрома. Ти станови или куће су јефтиније због близине аеродрома. Али они ипак туже аеродром и покушају да изместе исти због те буке. Једино ко у овом случају профитира су адвокати. Е кад изгубе парницу са аеродромом на ред доказе деца и школе, игралишта, па и саобраћај... итд у недоглед 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo je istina, kad se usele u stanove ili kuće blizu crkve idu Tužit crkvu zbog zvonjave.
Onda im sud lipo reče da je crkva 300 godina prije njih na toj lokaciji i da ih nitko nije tjerao da se tu prisele.

E onda stradaju ljudi sa vrtnim kosilicama, puhalicama za lišće i djeca, od terora istih.

Jedan penzioner je malokalibarkom pucao po djeci koja su se igrala.
Psihijatrija sve.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ti sa kosacicama bas znaju ici na zivce, uglavnom su to penzioneri koji bleje citave sedmice i onda u nedelju jutro krenu da zvrndaju po dvoristu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

A zamisli tek motorku za drva ispod prozora u subotu ujutru,ili nedelju.Nemam ništa protiv neka radi ko šta hoće,i da izađem da se svađam nema koristi,jer ako on sam ne zna za neki red teško ću ja ili neko drugi da mu objasni.Inače imam 55 godina,i za mene lično motor mora da se čuje.Pored obdaništa,škole  ne daj bože bolnice lagano da šapuće,resto.....samo gas.I da kažem, na ova električna sranja ne sedam.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 22.2.2022. at 20:37, el classico je napisao:

Korištenje motornih alata bi nedjeljom trebalo biti zabranjeno.


Poslato priko Ténéré

 

Najvise me "obraduje" komsiluk koji vikendom nesto radi u stanu, pa ne mozes zivjeti od busilica i hiltovki za stemanje zidova. A inace zivim u zgradi gdje imam u prizemlju pet ugostiteljskih objekata - kafica sa ljetnim bastama tako da je ljeti buka od gostiju i muzike vrh do iza ponoci, a da ne pominjem po cijelu noc napaljene momke na R-ovima i skuterima sa otvorenim izduvom. Jbga izgleda da je to cijena zivota u centru grada? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kolektivno stanovanje nosi svoje orednosti i mane. Ko je spreman da trpi, ili mora, taj trpi.

Ja sam presao u kucu, mir i tisina... Uglavnom. 

Ali komsije zimi zaloze valjda sve djubre sto su leti skupili.

Nisu imucni, naprotiv. Prosek.

Razmisljam da im kupim drva. Nemam drugo resenje. Da se ogreju moraju nekako. Ogrev skup. Ili da trpim smrad ponekad ili da ih namirim. 

Jos se lomim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Од како сам поново прешао у кућу, могу слободно рећи да сам поново почео да живим.. У стану као у кутији, небитно колики је, та четири зида су ти све, никад нисам осјетио клаустрофобију као тад..Човјече навикао сам да изађем у двориште, обрнем круг, пребришем мотор, звјерам у небо. А што се тиче буке неке ствари сметају али једноставно не можеш да се жалиш, јер је својствено граду, звук саобраћаја, музике, људи из кафића, градилишта прекопута, достављача у 5 ујутру, ноћних тркача..ИПАК ПОСТОЈЕ ствари на које се можеш жалити а то је безобразлук комшија..Не, није живот у заједници да ја морам да трпим нечији безобразлук, него је живот у заједници да заштитим другог од свог бахаћења колико то могу. Не треба да се селим на ливаду ја коме смета, него комшија који после цијелог дана прославе узме у 1 сат иза поноћи кад испрати госте да усисава.. УГлавном, стварно али стварно не могу да вјерујем да неко ко има могућност избора, изабере стан. Мислим да је само код нас нешто стан постао као ајде да кажем нешто модерно, пожељно, а кућа пфф заостало, непожељно..Јбт дам пар хиљада еура по квадрату, да ми неко скаче по глави, усисава, прославља, да га слушам док пиша, купа се, и све то исто ја ономе испод.. Овако дођем кући, скувам кафу, у тишини ако хоћу да је тишина (сад бебац мало диктира :) ), изађем у двориште усисам ауто, оперем мотор, распалим роштиљ..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
9 hours ago, Motorcyclist said:
WWW.B92.NET

Buka remeti san, utiče na mentalno zdravlje, radnu produktivnost, proces učenja i društveno ponašanje, izaziva stres i može uzrokovati hronični umor, nesanicu ili...

 

Ovo treba i kod nas.

Sada uveliko u Europi idu na uvodjenje "radara" za buku, ako prodje preglasno vozilo uslikat ce ga i slijedi kazna, isto kao za prebrzu voznju. TO treba i kod nas

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Što se tiče buke motora, tu je najveći krivac čuveni sindrom "male piše" jbg 'oće ljudi da budu viđeni, a biće bolje viđeni ako imaju preglasan auspuh. 

Imam protočni auspuh na Banditu i sa originalnim dbkiler-om je motor baš baaaš tih, a bez njega mi je preglasan, pa sam u kućnoj radinosti napravio dbkiler da bude zlatna sredina, ni previše tih ni previše glasan, a i piša mi je prosek, i svi zadovoljni, i ja a verujem i komšiluk. :D

 

  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ništa nije ubojito kao skuter sa otvorenim ispuhom i auti sa ispuhom koji ima preklopni otvarač…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

re

11 hours ago, el classico said:

Ništa nije ubojito kao skuter sa otvorenim ispuhom i auti sa ispuhom koji ima preklopni otvarač…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Reci slobodno : T-max sa Akrapovicem

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja