Jump to content

Moto Zajednica

Resavska

Recommended Posts

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, Alexa90 said:

Jeste, ali i svako ima svoje mišljenje kao ti izbor, i to je cela matematika. :) 

Drug, al nema pravo na vredjanje bilo koga. To je resenje jednacine :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kad sam kupovao prvu kacigu, zeleo sam ovakvu, pa posle jet itd...

 

Drugar koji je u tom trenutku godinama unazad vozio R-ove, mi je dao jedan veoma pametan savet.

 

Nikada Jet, nikada nošu... samo FF.

 

Biće ti vrućina po gradu, otvorićeš kacigu, naići će neka budala, oboriće te, pašćeš, polomićeš vilicu...

 

Ovako FF i možeš samo vizir da otvoriš.

 

Poslušao sam ga, samo FF, al' opet, svako zadržava pravo izbora i pravo na upravljanje rizicima (kojih na 2 točka ima previše).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@drmilan_Ovo je diskutabilno.Nije samo stvar izbora.Ti si izabrao da ne nosis kacigu ili da nosis samo slem ovakav.Vozis polako.Dodje slucajno do kontakta sa autom koji ja vozim i ti padnes i povredis se(polomi se vilica,nos i sl) i ja dobijam kaznu vecu zbog telesnih povreda koje ne bi imao da si imao FF.A da ne pricamo o gorim posledicama.Kao i pojas u kolima vezujes se da u slucaju sudara imas vece sanse da prezivis a ja ako sam slucajno izazvao sudar odgovaram samo za to a ne jos nekoga da nosim na dusi.Znaci tvoj izbor utice i na druge ucesnike u saobracaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, drmilan_ said:

Drug, al nema pravo na vredjanje bilo koga. To je resenje jednacine :D 

Bolje da ti kažem nego da ti ne kažem. Čak i da se naljutiš, pa šta sad, treba skrenuti pažnju na pogrešan pristup. Znaš i sam da postoje situacije gde jednostavno ne može ništa da se uradi pa možeš samo da se uzdaš u opremu i Božju volju.

 

Ja sam iskusio da sam bradom pukao u asfalt. Sa integralnom, najjeftinijom kacigom. Skuter od 50cc, centar grada. Hteo sam i ja jet, ali ovde na forumu mi rekoš, nemoj jet. Još se sećam, klinac sam bio, odveo me @HoochieMan da pazarim kacigu. 


Jednom prilikom sam i naišao na udes gde je auto ignorisao nekog mučenika na automatiku. Nosio poklopac, pocepao bradu skroz, krv ko da ga klali. 

 

Znam ja da ti to sve znaš, ali eto, čitaju i drugi koji su možda tek počeli da voze i nemaju koga da im kaže i ukaže. Uostalom, i da ti neko iskreno kaže da nešto ne radiš kako treba je velika stvar.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Исти случај, тек дотерао бургмана у двориште, 10ти дан, кад сам већ мислио да сам "преискусан бајкер", омлатим по асфлату са неких 40-50 на сат. Од летње "опреме" мајица, шорц, папуче... Kласика, до продавнице по хлеб...
Бургија у кукурузе ја главом о' асфалт.
На рукама ни огреботина, значи брадом сам се дочекао.
Док сам се мало дозвао, погледам мотор, распао се, пипам нос, ту је, проверавам зубе, сви су ту... сад је мало лакше.
Ја на ногама, гледам около кроз маглу (имам добар минус, а наочаре ко зна где су спале), видим огреботине, површинске ал' дубоке, ништа страшно.
Све боли, али прелома колико видим нема...
Осврћем се иза, видим око мене огромне капи крви, негде сам "пропи*ао" али не видим где...
Приђем мотору (ономе што је остало од њега), гледам у ретровизор, отворила се још једна уста... зинула брада лепо...
Брзински телефон, јури превоз до болнице, а успут смишљај разлог шта рећи докторима како сам се повредио да не би звали полицију јер немам положено...
Све решим, сутрадан у Шабац по делове, мора се мотор средити, је*о ране.
Пети дан, рана на нози почиње да натиче. Ја на свирци оћу да умрем од болова.
Рек'o проћи ће. Лежао два дана кући, све горе и горе. Трећи дан ипак одем код докторке, кад је видела пребледе. Каже "Сине, теби је рана катастрофа, ово је дан, два до сепсе..."
Удри по антибиотицима, 3 на дан од по 700mg...
Све прошло, ја прошао јефтино школу.
Сад без опреме ни по дворишту, ни да га провозам 100m после прања.
Је*ем ли га, свако има избор.
Да приметио сам да кад кренем у вожњу у пуној опреми, па станемо негде на паузу, или неки обилазак уопште не осећам толику врућину. Да л' се психички спремим и знам да ће бити толпо или шта, углавном некад ми је толије у шорцу и мајици кад шетам, него на паузи у фул мото опреми...:stabre:
Одох у љути OFF...

Надам се да је колега добро.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Meni je jet spasila glavu ali nije zube... kad me zveknu dečko, pre 5 god., u levu stranu, pod 90 stepeni... Znate kako je kad letiš 50-ak,možda i više metara, ne sećam se detaljno ali znam da su mi noge bile u vazduhu, a glavom orao put... prekriven rizlom!

Jbg. nova jet Kappa, podigneš vizir, cvike... I danas bih vozao kruzere da nije tog incidenta bilo! Promenih tip, i motora i kacige... Isključivo FF... 

Ali razumljivo... Dok se na mleko ne opečeš... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ja sam hteo da uzmem Jet "za po selu", ali sam odustao. Ne smeta mi FF uopšte, čak naprotiv, a za ne daj bože će biti ogromna razlika koja je na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Да, још једна ситуација, градска возња, од кафића до кафића.
Крећем са екипом на вожњу, договарамо пиће пре вожње у једном градском кафићу.
Док сам дошао, скинуо опрему, узимам телефон, екипа у међувремену променила кафић јер је била гужва и отишла у други, на пар стотина метара одатле, две улице даље.
Ко ће се опет облачити, стављати кацигу за 300-400 метара... Да л' на лакат до кафића или на главу...?
Ипак, рек'o нећу се задржавати, да се обучем, покупим их и гас...
Седам на мотор, крећем, ауто-школа испред мене, не претичем, држим размак и полако.
Прва раскрсница, семафор, лагано, друга раскрсница, стаје школа на пешачки, ја успоравам на 10 на сат, држим одстојање 20ак метара...
Ауто школа креће, леви мигавац, улази у раскрсницу, ја десни, идем на другу страну, пролазим лагано... одједном испред мене се пале штопови, ауто-школа остаје  укопана у месту на сред пешачког, блокира ми пут куда сам мисли да прођем...
Пуна предња, лоше гуме, врућ и мас'ан асфалт, предњи крај бези, руке остају на волану, а моја десна бочна страна кациге удара тачно о ивицу тротоара...
Од јачине удара визир испада...
Устајем, дижем мотор, без оштећења, поздравих се са инструктором, седам на мотор и размишљам како човек може са 10-20 на сат глупо да погине...

Да сам је ставио на лакат и кренуо да се провозам онако "шмекерски" гологлав, велика шанса да сад ово не бих писао.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Meni jet kaciga ne uliva nikakvo poverenje. Full Face nosim stalno, ima onu postavu koja upija znoj, kroz grad podignem vizir i otvorim sve otvore za ventilaciju. Bude malo toplije, ali ništa strašno, čim se krećeš 30 - 40 km/h lepo se kreće vetar kroz kacigu. Ne igrajte se sa glavom. Ako ništa drugo zubi su skupi :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jel vam ja rekoh negde da sam ostao bez 6 zuba u glavi i 4cm rascepa donje usne od pada sa bicikle? :) sta sam trebao i tamo ff? Rizik svuda postoji, samo nekad nemamo srece jbg. Shit happens.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ustvari je poenta da svedes rizik na minimum, i da uradis sve sto je u Tvojoj moci da se zastitis. U ovoj situaciji, ti to ne radis, a na to pokusavaju kolege da ti ukazu.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Volim ovaj forum sto su svi fini i posteni. Ne voze preko ogranicenja, u full opremi idu do prodavnice, ne sedaju kad popiju itd. Ajte manite se :) 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo ja prvi priznajem da do prodavnice ne idem u full opremi, nikada i nisam, ali, FF kaciga i rukavice su minimum, bez toga prosto ne sedam na motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Размењујемо искуства. Да си у истој ситуацији пао са мотора, а не бицикле, његова маса би те још јаче звекнула о асфалт. 

 

Кажу да паметан учи на туђим грешкама. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 6 minuta, Biker-Boy je napisao:

Evo ja prvi priznajem da do prodavnice ne idem u full opremi, nikada i nisam, ali, FF kaciga i rukavice su minimum, bez toga prosto ne sedam na motor.

Ista prica i kod mene. Ali u 95% slucajeva je tu i jakna. Kad vozim bez jakne osecam se jako ranjivo. 

Valjda je stvar navike. I pojas vezujem cim upalim auto, pa cak i kad preparkiravam samo. Jednostavno navike koje ne zelim da izgubim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 42 minuta, drmilan_ je napisao:

Volim ovaj forum sto su svi fini i posteni. Ne voze preko ogranicenja, u full opremi idu do prodavnice, ne sedaju kad popiju itd. Ajte manite se :) 

Их бре, ко фин? 
Литар у резервоар, мало пиво уСе. Преко испрекидане не претичем, није фора... Само дупла пуна. Ако је ограничење 60, ја 120, ништа испод дупло... :jee:
Мало сам претерао, али нисам далеко од истине.
Али опет, некако без кациге зајеби...
 

 

pre 3 minuta, drmilan_ je napisao:

2017. februar

IMG-20170216-WA0000.jpg

 

ma ajte nije to nista strasno :)

Ову на профилну. :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Marko05vracah se sad iz bosne, ako podvucem mislim da sam vise zaobilazio na punoj nego na isprekidanoj :na_glavi: a i to ako se moze nazvati obilazenjem, das gas i prosao si ga, a cistina. A da ne pricam o ludim kolonama oko Zvornika, samo sredina i lagano, generalno se sklanjaju ljudi i svakog pozdravim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja