Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Pozdrav svima. Ja sam Ivan iz Beograda i imam 32 godine. Motore volim ceo život a napokon sebi mogu i da priuštim jedan, tako da planiram neku kupovinu u skorije vreme pa se nadam maloj pomoći oko izbora ali o tome u nekoj drugoj temi. Za sada su mi favoriti sv650 na kome sam vozio časove i polagao vožnju i vstrom650 koji bi mi više odgovarao ali me malo brine njegova visina i težina s obzirom da sam početnik ( mada nisam ni ja baš sitan 190cm, 95-100kg). Možda ima nekog na forumu ko je krenuo sa stromom? Pozdrav još jednom i radujem se budućem druženju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

:dobrodosli2:

Pregledaj teme po forumu, ima dosta pisanog o savetima i iskustvima za prvi motor, kao i o ta dva motora koja ti se svidjaju.

To su dva razlicita motora sa istim agregatom ako se ne varam. Probaj oba pa vidi sta ti vise lezi, jer, nekako je to i najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Hoću, pogledaću. Tako je, imaju isti agregat ali sa nekim izmenama. U suštini da, ništa dok ne probam i dok ne vidim kako mi lezi vstrom, najviše me brine neko manevrisanje pri malim brzinama, polukružno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro nam došao :zdravo:

I ne sekiraj se za Vstrom650, ja sam komotno seo na Vstrom 1000 i obe pete su mi bile na zemlji, a visok sam 188cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Hvala Biker-Boy, odlična profilna slika :takoje:. Pa da, gledao sam na cycle-ergo.com čini se taman ali moram probati uživo. A što se snage tiče tu ne bi trebalo da bude problema, sv mi je bio taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav  Pilip88! Ja sam u sličnoj situaciji kao i ti (godine, količina iskustva, nov na forumu, dilema prvog motora...). Planiram da počnem sa Transalpom, a po specifikacijama on je gabaritno dosta sličan Stromu. Po onome što ljudi pišu i savetuju, ta klasa motora je dosta dobar izbor za početak. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav Ivane, u sustini ako ti prija SV zasto bi mislio da ti vise treba VStrom... Nekom logikom ako si mogao tolike godine bez motora sta god uzeo bice ti bonus u zivotnom ciklusu:na_glavi:...

Salu na stranu, na tvom mestu ja bih ti savetovao koji motor na oglasima bude 1. Bolji estetski, 2. Bolji u voznji 3. Bolje servisiran TAJ KUPI:P, dodao bih jos i da je pozeljno da probas motor jer to ti je najbolji pokazatelj svega... Ali samo polako na motoru dok ga ne upoznas, pogotovo pri probavanju tudjeg!

 

Sretno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

@mbw201 tako sam i ja čuo, puno sreće sa transalpom :)

@CoronaSeed s obzirom na toliko godina čekanja meni i burazerova zujalica od 50 kubika izmami osmeh na lice :lol2:. Mislim da bi mi Vstrom više odgovarao na duže staze, za putovanja. Radim često na terenu pa bih išao motorom a onda bih morao pošteno da ga natovarim a i ja sam neko ko ne voli često da menja prevozno sredstvo pa nisam baš u fazonu da uzmem nesto pa da menjam posle jedne sezone. Vežem se za kola pa mi se ne menjaju a ko zna kako će tek biti sa motorom. Ali u suštini šta god da uzmem uživanje je zagarantovano :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 15 sati, pilip88 je napisao:

 

@CoronaSeed s obzirom na toliko godina čekanja meni i burazerova zujalica od 50 kubika izmami osmeh na lice :lol2:. Mislim da bi mi Vstrom više odgovarao na duže staze, za putovanja. Radim često na terenu pa bih išao motorom a onda bih morao pošteno da ga natovarim a i ja sam neko ko ne voli često da menja prevozno sredstvo pa nisam baš u fazonu da uzmem nesto pa da menjam posle jedne sezone. Vežem se za kola pa mi se ne menjaju a ko zna kako će tek biti sa motorom. Ali u suštini šta god da uzmem uživanje je zagarantovano :)

Onda te u potpunosti podrzavam! VStrom idealan za tebe trenutno ali ako nadjes SV u boljem stanju, znaci ocuvaniji, kupi njega slobodno! Ciljaj na one sa koferima i to sto bolja marka kofera, velika je razlika u kvalitetu kofera i voznje, oni jeftini (MCase i ostali) su losi za vece brzine. No najbitniji je motor pa ako i nema kofere, a kvalitetan je uzmi njega i racunaj na trosak od nekih 500e za dobre original Givi ili Kappa kofere sa nosacima (na primer)...

Sve u svemu srecno i javljaj cim nesto resis :jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Pozdrav svima. Ja sam Ivan iz Beograda i imam 32 godine. Motore volim ceo život a napokon sebi mogu i da priuštim jedan, tako da planiram neku kupovinu u skorije vreme pa se nadam maloj pomoći oko izbora ali o tome u nekoj drugoj temi. Za sada su mi favoriti sv650 na kome sam vozio časove i polagao vožnju i vstrom650 koji bi mi više odgovarao ali me malo brine njegova visina i težina s obzirom da sam početnik ( mada nisam ni ja baš sitan 190cm, 95-100kg). Možda ima nekog na forumu ko je krenuo sa stromom? Pozdrav još jednom i radujem se budućem druženju.
Dobrodošao Ivane...

Ja nisam u životu seo na motor, a kamoli vozio...
Otišao, pogledao motor i kupio, i zamolio čoveka da mi pretera gde ja kažem...

Posle 2 dana sam smogao snage da sednem na njega i ubacim po prvi put u životu u 1 brzinu...

U pitanju Suzuki V-Strom DL 1000...

Ja sam gabarita 180/95...
Dakle dosta niži a širi od tebe...
Sa obe sam noge full na zemlji kad stojim, a SAG je podešen kako treba...

Kupi motor koji ti se sviđa i samo pamet u glavu... to je najbitnije...

Još jednom Dobro došao!!!
Viva La Strom!!!



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav Ivane...dobro dosao na forum.Sto se tice motora i ja sam vozio na polaganju SV ali sam posle vozio TDM...skroz razliciti motori sve zavisi sta ti vise lezi i odgovara.....razmisli probaj ne zaleci se sa kupvinom...i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

    Dobodošao u društvo sa najvećom razmenom informacija povezanih uglavnom sa motorima.

    Oko nabavke prvog ozbiljnog motora, imao sam dilemu, pre par godina sličnu kao ti sada. Odlučio sam se za KTM 950 adventure i nisam se pokajao iako sada pokušavam da ga zamenim za nešto noviju varijantu. To je jedan od najviših fabričkih motora. Niži sam od tebe i dosta teži tako da tvoji gabariti mogu iz izbora odbaciti samo male motore, nikako veće i teže. Sama upravljivost nije po pravilu vezana za veličinu i težinu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Hvala @ZERO CORD ADV, bolje vas našao. Video sam tvoju temu na delu foruma za prodaju motora, jako zanimljiv motor. Želim puno sreće sa prodajom, siguran sam da će se kupac brzo pojaviti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Juče je završena kupovina tako da sam postao ponosni vlasnik jednog Versysa 650 :jee1::jee1::jee1:.

Posle prve vožnje utisci su odlični :takoje:

 

Evo jedne slike za početak.

IMG_20200814_131016.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja