Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Drug član, 1287 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ovo je snimljeno ekenom H9R.

Ovde ima u malo GoPro-a. 

U sustini solidna kamerica za video,  fotografija je, za moj ukus, bas loša. 

U svakom slucaju ok kupovina, al opet ja gledam da uzmem neki GoPro. Nemaju konkurenciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova

Za fotografiju je svaki mobilni telefon bolji dosta puta. Ja svakako fotke vadim iz snimaka. 

 

Kod nas je bas slab izbor akcionih kamera, tu je samo go pro i Yi i ovih par kineza. 

 

GoPro kosta previse ali moze im se kad nemaju bas neku konkurenciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2447 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad sam ulazio u svet ovih akcionih kamera, koliko se sećam gopro 3 je bila najnovija.

Cena paprena za ono što koristim u godini maksimalno desetak puta. Mogao sam da odvojim pare ali mi se nisu davale baš za to.

Prošetao se po internetu, raznim sajtovima i pročitao gomilu utisaka o kineskim kamerama i šta koja od elektronike i optike ima u sebi.

Tada mi je XIAOMI YI jedino bila prihvatljiva kao neki pandam gopro kameri.

Cena je isto tako govorilau prilog toj mojoj odluci, eken i njoj slične su mogle da se nabave sa gomilom dodataka upola jeftinije od XIAOMI.

Ona je dolazila samo sa svojom baterijom i ništa više. Koliko se sećam, tada su bile te cene, ona je bila oko 60-70E a brdo dodatne opreme koju sam kupio kasnije izvuklo mi je isto toliko para.  2 kućišta za ronjenje, 2 punjača za 2 baterije, 4 dodatne baterije, selfi štap sa daljinskim za nju namenje je bio oko 22e ili 23e.

Ove dodatke nisam kupovao najjeftinije već od kako da kažem malo boljih brendova, KING MA, verujte ima razlike u kvalitetu u nekim stvarima.

Ova kamera čak nema ni displej pozadi, može da se kupi dodatni koji se nakači na samu kameru.

Ovo je obrazloženo razlogom da je zbog kvaliteta same kamere, optika, dodavanjem displeja bi se uticalo na veću cenu.

Meni nije bio neophodan jer sam je povezao preko aplikacije na mobilni i eto rešenja ako mi treba displej ali mi nikada i nije trebao.

E sad osamoj kameri, ja sam bio prezadovoljan sa kamerom i onim što sam dobio za te pare. Jedina mana kod svih kineskih kamera je dužina trajanja baterije. U početku dok su nove traju oko 1h ali vremenom gube trku pa mi je fabrička kasnije držala jedva pola sata.

Slike sa kamere su loše i nisam je koristio u tu svrhu, svaki imalo ozbiljniji telefon radi neuporedivo bolje slike od nje. Po meni nije upotrebljiva za slikanje.

Zato sam i kupio 4 dodatne baterije da imam kad se duže vozim.

Jednu vožnju sam vozio sa drugarom koji je koristio GOPRO black 3. Montirao sam moje i njegove snimke u toku vožnje i miksovao kadrove.

Znači snimano na istom mestu, u isto vreme sa dve kamere. Kad sam pustio gotov klip, deo gde se obilazimo i snimamo jedan drugog - 10s njegov pa 10s moj snimak naizmenično, nisam mogao da primetim razliku između snimka moje i njegove kamere.

Ove jeftinije koliko sam ja pratio snimke okačene po YT i drugde u mestu snimaju OK ali kad se snima u vožnji onda taj snimak za mene nije baš dobar.

Napominjem da sam upoređivao snimke FULL HD/60fps.

Sad sam i ja uzeo od kolege sa foruma polovnu HERO black 5 malo da se unapredim. Cena mi je bila OK za taj kvalitet pa jedva čekam lepo vreme da je testiram na motoru i uporedim sa XIAOMI.

Radile su me bubice da kupim polovnu osmicu ako se pojavi ali ova naleti i vagao sam nedelju dana šta da radim i prelomio. Tako da osmica ili neka naprednija će sačekati malo

XIAOMI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4552 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sad naleteh na ovu temu u pravom trenutku očigledno, pošto će mi za ovu sezonu trebati bar 2 akcione kamere i jedan DSLR. Kontao sam da uzmem Gopro da mi bude glavna kamera i neku jeftiniju da mi bude za druge kadrove i kačenja. Iskreno, planirao sam da uzmem Eken i Gopro, a sada mi je i Xiaomi zapao za  oko :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja