Jump to content

Moto Zajednica

moto klub

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Verovatno sam pogresio temu ali jedno veoma bitno pitanje. U mom mestu na veliko su se poceli voziti motori i ima dosta klinaca koji bi ucestvovali u jednom osnivanju moto-kluuba posto kod nas ne postoji takva organizacija pa bih zamolio sve predstavnike postojecih moto klubova da mi objasne proceduru osnivanja moto kluba, koje su obaveze, jel potrebna neka dozvola, odobrenje od opstine ili nekog drugog, svaki odgovor dosta koristan. unapred zahvalan Laki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja se ne razumem u moto klubove jer me nikad nisu interesovali ali znam da ako ne postanete chlanovi SMAS-a (Sveta Moto Asocijacija Srbije) nikako necete biti cenjeni i poshtovani.

Ako postanete dobicete ugled i poshtovanje a za uzvrat cete morati da posetite svaki moto skup i placate simbolichnu chlanarinu, za ostalo ne znam.

Valjda i da prisustvujete svakom zasedanju SMAS-a, u kome odluchujete o veoma vazhnim stavkama tipa kako ujediniti sve motoriste, kako organizovati skupove, truditi se da poboljshate status motociklista u drushtvu i iste zashtite u saobracaju, boriti se za pravdu i josh po neshto.

 

Sa srecom!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Sefe,ovako stoje stvari:

Ja samiz Topole.Mi smo rkoro otvorili Moto-klub "OPLENAC"

Postupak je isti kao kod otvaranja bilo kog preduzeca samo se vodi kao sportska organizacija.Raspitacu se kod mojih kako tacno ide procedura ali koliko ja znam treba da imate statut kluba,grb,amblem,zastavu...Ne znam da li je to obavezno ali sam citao statut u kojem pise da to posedujemo.Treba i uvideti i koji su ciljevi i razlozi vaseg okupljanja,da ne ispadne da vodite abrove kad se okupite.Najbolje bi bilo da se okacis na neki sajt pa da vidis sta sve imaju.Ovo za masu je tacno.Svi klubovi teza ka uclanjenju u tu organizaciju.Probaj da posetis i njihov sajt.

http://www.motoasocijacijasrbije.com/

Puno sreca!

Ako te budu interesovala nasa iskustva javi rado cu pomoci koliko mogu.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ukoliko nemate ambicija da organizujete sportska takmicenja,niti da se aktivno bavite moto sportom,onda je najbolje da klub registrujete kao udruzenje gradjanja!

Da li cete kasnije zeleti da se uclanite u neku asocijaciju,to ce vec biti stvar vaseg opredeljenja!

U svakom slucaju zelim vam puno uspeha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ukoliko nemate ambicija da organizujete sportska takmicenja,niti da se aktivno bavite moto sportom,onda je najbolje da klub registrujete kao udruzenje gradjanja!

 

A ako hoće? Onda treba registrovati sportski klub ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

ovo sto su ti odgovorili je delimicno tacno prvo morate da se skupite i da budete odlucni u tome napravite osnivacku skupstinu(vas dvoje ili vise

nije bitno . date ime klubu onda predate zahtev za dobijanje resenja u ministarstvu sporta i mislim turizma.na to resenje se ceka 6 i vise meseci

u medjuvremenu mozete raditi kao klubi i stvoriti statut kluba i slicno.(mora da se zna ko sta radi u klubu)

ovo je onako najkrace receno .kao udruzenje gradjana ti nespadas u klub vec jednostavno udruzenje kao ribolovci lovci i slicno

znaci da je to klub na lokalnom nivou.kasnije kad stigne resenje vi ste pravosnazni klub.bez obzira dali ste u MAS-u

jer MAS neizdaje resenje o klubu,onda se podnosi zahtev (ako hocete )da se primite u clanstvo MAS-a.

medjutim klub je kao firma pecat pib i sve ostalo tako da se morate vrlo ozbiljno nositi sa time jer odgovarate pred zakonom

verovatno ce jos neko dodati nesto pa ces saznati vise.toliko od mene

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja