Jump to content

Moto Zajednica

Automatski podmazivaci pogonskog lanca

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lalajko, koja je to brzina koja će i sa sistemom sa jednom cevčicom (čitaj scottoiler) dovesti do podmazivanja celog lanca i koliko je potrebno da se na takvoj brzini bude? Jer ako to nije nešto strašno, onda znači da je s'vremena na vreme dobro izaći na otvoreni put i dati malo veći gas. Ako je za to potrebno malo vremena, to onda nije problem ni svakodnevno raditi...

 

Po onome sto sam procitao, recimo preko 100kmh.

 

Sa tog aspekta je interesantno razmisljanje Schwaboilera da se lanac podmazuje samo pri brzinama izmedju 30 i 80kmh!

 

Po mom iskustvu sa Scottoilerom, slobodno podesiti kako ti odgovara. Lanac na mom (sada već bivšem) BMW F 650 ST uvek je bio podmazan i nikada nije bacao ulje okolo, a retko sam mu menjao podešavanje. Bio je podešen na drugi podeok i to je bilo dovoljno... Bez obzira da li sam vozio po gradu ili po autoputu. Naravno da bi trebalo to preciznije podešavati da bi podmazivanje bilo bolje na autoputu ili smanjiti protok po gradu, ali mislim da je kada se jednom podesi na optimalno nema potrebe menjati. Jedino ako pada kiša pa se duže vozi, treba odvrnuti slavinu jer voda ispira mazivo sa lanca.

 

Postoji razlika koju si zaboravio da pomeneš između ulja (SAE...) i maziva za Scottoiler, a možda nisi ni našao taj podatak. Scottoiler koristi posebno mazivo zbog podmazivanja lanca ali, što je bar podjednako važno, i zbog automatskog čišćenja. Kod Scottoilera nema potrebe za posebnim čišćenjem lanca. Automatski se čisti zbog ređeg maziva koje u toku vožnje otpada sa lanca. Naravno i nečistoća (koja ne stiže da se skuplja) otpada. Količina maziva koja otpada sa lanca je minimalna i ona ako je protok pravilno namešten, ni u kom slučaju ne može da prlja okolinu lanca kao što je guma, felna ili noge suvozača. Jedino što se prljalo iz mog iskustva je centralni štender jer je prednji zupčanik manjeg prečnika pa je izgleda višak maziva završavao napred. Kako je mazivo lako perivo centralni štender i lanac sam ispirao vodom prilikom pranja motora, što je sasvim dovoljno. U odnosu na sisteme sa običnim uljem gde je neophodno svremena na vreme očistiti lanac i lančanike od ulja i nečistoće koja se nakupi tj. zalepi za lanac i lančanike ovo je mnogo praktičnije. Ta nečistoća haba i lanac (tegli se) a i lančanike (tanji zube lančanika).

Ovo povlači za sobom i duži vek lanca i lančanika ukoliko se koristi Scottoiler mazivo. Pošto znam da će sada da krene rasprava o ovome, napomenuću samo da su ovo činjenice koje se mogu proveriti na nezavisnim sajtovima na kojima su iskustva pisali ljudi koji su u praksi koristili ovakve sisteme za razliku od filozofa koji teoretišu, a da ih nikada nisu ni videli uživo, a kamoli testirali ili bar koristili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

A kolika je finalna cena za ovaj univerzalni kit za clanove foruma tj. mene ?

 

Evo ovde imaš sve uređaje i njihove cene i na to još odušmeš 5% koliko je popust za članove BJB-a ako još uvek važi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

cime je najbolje prati lanac,mozda nafta?

 

Ako imaš  Automatski podmazivač pogonskog lanca (skraćeno "mazalo"  ;D ), nema pranja lanca. Ulje (SAE90) ili fluid koji kupiš kao gotov proizvod, odradi svoje i lanac je kao nov svakog trenutka. JA konkretno odem na OMV i vrelom vodom malo iz daljine operem prljavštinu sa lanca i lančanika i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Moze li mi neko reci koje su zapremine bocica za ulje koje se postavljaju na motore tj koliko staje ulja u njih nesto se zanosim da napravim  jedan za moje magare u kucoj reziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Moze li mi neko reci koje su zapremine bocica za ulje koje se postavljaju na motore tj koliko staje ulja u njih nesto se zanosim da napravim  jedan za moje magare u kucoj reziji.

 

Kod Arakisa Nesketa i mene je bočica od 125ml, pa ako je dobro naštelovano, traje bar 2500-3000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

I šta je sad na kraju da kupim? Bacio si me u dilemu Lalajkao... ;D ;D ;D

 

Inače, hvala na ovom izobilju informacija... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prva cena je dobra, ali je druga suludo visoka za komad plastike. Pak, mislim da je bolje podmazivanje sa duplom cevčicom štagod ko pričao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možda lepše izgleda lanac lada se podmazuje sa dve cevčice...onako, sjajniji je :) ali iz mog ličnog iskustva to nema blage veze sa istinom.

 

Lanac sam promenio u martu 2009. godine (hvala IgoruXT), odmah ugradio INSIS podmazivač lanca (hvala acipn na ideji), bočicu punim SAE90 uljem i evo posle 2.5 godine još nije bilo potrebe da dotegnem lanac koji se podmazuje samo jednom cevčicom...a znate koliko vozim i koliko desetina hiljada km godišnje prelazim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Ovo je bolje od Louisove robe! A cena sa poštninom cca. 90€

 

http://www.motooiler.pl/

 

Oiler ti se isplati, ako praviš godišnje preko 10.000km, barem tako ljudi pričaju na SLO moto-forumu... Sam razmišljam, da bi naručio ovo s Poljske, ali mi malo smeta pošto je onaj mali potenciometar na balanci fiksiran nekim kabelskim vezicama. Vidi se da je Made in Polska. Ali funkcionalno je na nivou Scottoilera, koji je skuplji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Malecni Sprint Eagle i Suzuki GSX750F

Pogledao sam http://www.motooiler.pl/

Ovo je u stvari onaj princip sa benzinskim ventilom iz kompleta gasnog uredjaja za vozila, vec opisano na forumu, a kutijica ukljucuje-iskljucuje ventil po principu Joskinog gadgeta. Kad pogledam koliko je ljudi to napravilo samo na forumu za par hiljada dinara i vezalo na kontakt, mislim da cena i nije konkuretna.

Jedina razlika je u tome sto je vecina clanova koristila razne slavinice da podesi protok buduci da je ventil stalno otvoren, a ovde to periodicno radi elektronika i podesava se sapotenciometrom, a to nije neka super pametna elektronika koja bi ukupnu cenu podigla na 90EUR.

Nema opisa proizvoda, mozda i gresim, ali iz galerija motocikala na koje je postavljen sistem, ja sam tako zakljucio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ugradio Scottoiler, ali na koju stranu je je maksimum a na koju minimum. Piše na nemačkom, ali me isuviše podseća na Krigera i Terezu Orlovski pa mi je mrsko čitati ga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

i ja ugradio Scott-a V-system i ako mi neko ne kaze gde se nalazi taj drugi podeok istrosicu celu flasicu ulja koju sam dobio uz sistem, a imam ga celih dva dana.

Na mom sistemu nema obelezenih podeoka,koje vidim da pominjete cesto, ima samo nalepnice sa natpisom SCOTTOILER min i max.Moze li mi neko reci kako se odredjuju ti podeoci, verovatno od 1-10 ili na koliko kapi u minuti da podesim, imam ulje do 30*c. 0zbunjen.gif

Otkako sam ugradio SCOTT-a ne smem da udjem u krivinu malo brze zato sto mi je guma zamascena do pola1neznam.gif

 

Lalajko, izvini nije mozda mesto za ovo pitanje ali od tebe ocekujem odgovor posto znam da imas i ti takav sistem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

ljudi, procitah sve teme o scott-u i opet su mi nejasne neke stvari0stabre.gif

Da li neko moze da napravi neku tabelu podesavanja SCOTTOILER-a V-SYSTEM

npr: koliko kapi u minuti na

0˙c

15˙c

20˙c

30˙c

+30˙c

po slabijoj kiši

po jačoj kiši

 

mislim da ce nama laicima ta tabela mnogo znaciti i doprineti tom uzivanju u voznji, jer od kada sam ga uzeo vise razmisljam o lancu nego o voznji i stalno se ufuravam da sam pogresio u podesavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uspjesno turen tutoro na 10 motora , i radi kao sat podmazuje predivno i knap kako treba do sledece sezone cemo detaljnije ispratiti pa da znate ako ko bi da kupi isplativ sistem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja