Jump to content

Moto Zajednica

4. Moto GP Jerez de la frontera - Angel Nieto, Španija 2018

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Ne znam zasto se dovodi u pitanje Rosijeva sposobnost i umece da razvije dobar motor kad znamo gde je Yamaha bila pre njegovog dolaska, taj isti motor koji je on razvijao je doneo i Lorencu prvu titulu. Ducati je druga prica jer se zna kakav im je tada menadzment bio i da nisu hteli da se odreknu nekih svoji filozofija dok im to sada sa Gigijem ne predstavlja problem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Au kako neiskusno napisano....

 

Pa zna se da je Rosi uzeo toliko titula samo zato što mu je konkurencija bila nikakva. A kada je konkurencija nikakva, onda je lako "razvijati" motor kada ih možeš pobediti i sa kantom.

Eeeeeee tek je pojavom Stonera dokazano da čim dođe neko ko ume da vozi, Rosi je nula...odmah gubi titule. Razvaljuju ga. A razvijanje motora je samo priča za maloumne i uboge.

Titulu je uzeo tek kada je Stonerov Dukati postao neupravljiv. A Lorenco je mnogo bolji od Rosija pa je iako je imao lošiji motor od Rosija uzeo je titulu...jer je ipak bolji vozač...nema to veze što je Rosi slomio nogu tada.

Da ne dužimo dalje...Rosi je kanta koja ne ume da razvija motor. Ume samo da podmeće noge, i to obe, a ponekad i dupe kako bi smetao napredovanju svih ostalih savršenih vozača. Evo, sada se namerio i na sirotog Zarka. A razvijanje motora, nema pojma. Pa vidiš lepo da ne ume ni ovu savršenu jamahu da razvije a sa kojom je savršeni Lorenco nedavno uzeo titulu. Uspeo je samo da je shebe do neupotrebljivosti. Čak je i Vinjalesa shebao usput...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 8 minuta, Djeneral je napisao:

Rosi je nula...

Prejake reci od nekog ko je vozio 8x trke automobila

u nekoj tamo Srbiji (ne znam koji sampionat,ali nije ni vazno)...ja bih dobro razmislio pre nego sto bih napisao da je neko od njih nula,a narocito neko ko u 40 godina ne sedi za tastaturom i proziva ostale za rezultate koji su vise nego dobri (imajuci u obzir njegove godine i ostale okolnosti)

pre 12 minuta, Djeneral je napisao:

Pa vidiš lepo da ne ume ni ovu savršenu jamahu da razvije a sa kojom je savršeni Lorenco nedavno uzeo titulu. Uspeo je samo da je shebe do neupotrebljivosti.

Pa to nije ista Yamaha...kada je 99 uzeo titulu,i 46 je bio vise nego konkurentan tako da ti ni ova tvrdnja bas nije najtacnija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Au kako neiskusno napisano....
 
Pa zna se da je Rosi uzeo toliko titula samo zato što mu je konkurencija bila nikakva. A kada je konkurencija nikakva, onda je lako "razvijati" motor kada ih možeš pobediti i sa kantom.
Eeeeeee tek je pojavom Stonera dokazano da čim dođe neko ko ume da vozi, Rosi je nula...odmah gubi titule. Razvaljuju ga. A razvijanje motora je samo priča za maloumne i uboge.
Titulu je uzeo tek kada je Stonerov Dukati postao neupravljiv. A Lorenco je mnogo bolji od Rosija pa je iako je imao lošiji motor od Rosija uzeo je titulu...jer je ipak bolji vozač...nema to veze što je Rosi slomio nogu tada.
Da ne dužimo dalje...Rosi je kanta koja ne ume da razvija motor. Ume samo da podmeće noge, i to obe, a ponekad i dupe kako bi smetao napredovanju svih ostalih savršenih vozača. Evo, sada se namerio i na sirotog Zarka. A razvijanje motora, nema pojma. Pa vidiš lepo da ne ume ni ovu savršenu jamahu da razvije a sa kojom je savršeni Lorenco nedavno uzeo titulu. Uspeo je samo da je shebe do neupotrebljivosti. Čak je i Vinjalesa shebao usput...
 
Svašta čovek može da pročita.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ma ok nego kad si tako veliki stručnjak što se ne ponudis da im ti unapredis motor.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
pre 14 minuta, rastkojokic je napisao:

Trza danas jako dobro!

Obično ToCrank ovako dobro peca....ja sam sada prosto ostao iznenađen :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Obično ToCrank ovako dobro peca....ja sam sada prosto ostao iznenađen 3:
PogrEsi covek

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
pre 11 minuta, Vaske4s je napisao:

PogrEsi covek emoji3.png

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 

Potrošio sam pluseve u temi But&Guz pa onda moram ovako :)

 

A skontao sam da smo mi Rosisti lako upecljivi :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Otkuda vam to da sam ja Rosista, samo ne mogu da verujem da neko može toliko gluposti da napise.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Moram da priznam da sam naseo kad sam procitao prvih par recenica ali sam daljim nastavkom citanja svatio da je u pitanju ironicno napisan post :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
53 minutes ago, easy naked said:

Jedva čekam kad oko 15-te strane krenu patenti za šampionski motor.

ja sam već razočaran što nije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jel' se Rosista piše sa jednim ili dva S? Jel' ispravno Rossista ili Rosista?
I kada neko ponudi odgovor neka odmah obrazloži zašto je tako a nije onako!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, GuMi5 said:

Samo ti kenjaj po gospodinu MotoGP, moraćeš tu gore dopisati i kraj te 750-ke "ukraden"... ;):lol:

Nek ide život! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
On 8.5.2018. at 12:40, Djeneral je napisao:

Vozio sam trke, hvala na pitanju. Prvenstvo Jugoslavije i prvenstvo Srbije.

8 godina sam bio i u sudijskim timovima na auto i moto trkama. Batalio sam trkanje iz čisto finansijskih razloga. Batalio sam "sudijanje" i sve to jer su se sve češće među sudijama pojavljivali likovi koji su pravilnike tumačili po nekim svojim standardima i svojim finansijksim konstrukcijama.

 

Ali očito ti ne umeš da čitaš, nego guraš po svome, kao i Robin.

 

Vozač je u obavezi da vodi računa da svojim ponašanjem ne ugrožava ostale učesnike. Samo pogledaj istoriju trkanja i silne vozače koji su napravili grešku u kočenju pa su otišli preširoko....koliko njih se pri povratku na idealnu trkačku liniju okretalo i gledalo gde je dolazeći "saobraćaj"? Preko 90% njih to uvek uradi. Mnogi od njih još mahnu "nadolazećima" jer se "ubacuju"ali se uvek drže malo sa strane dok ne uhvate brzinu. I ne radi se o gledanju na sve strane tokom trkanja, nego o gledanju dok ulećeš nazad na idealnu putanju u kojoj sigurno ima još neko osim tebe.... Samo se pitam koliko bi Lorenco kenjao da je situacija bila obrnuta.

 

A koliko je tebi interesantan moj komentar o gledanju, meni je tvoj još interesantniji. Kao da tvrdiš da je Pedrosa trebao ugraditi oči na levi lakat jer bi to bio jedini način da vidi Lorenca kako doleće.

Ako mislis da ce neko na  Moto gp motoru da  okrece glavu da vidi da nema neko u idelnoj liniji u kojoj je on bio pre par a

stotinki a u istoj sekundi se vraca u istu tu linuju hvala bogu da si napustio trkanje,sudijanje.... drzi se fotelje i pametovanja na forumu..... i sam znas da si barem 30 puta vracao snimak kako bi skapirao sta se tacno desilo  .. A  ova recenica je za oskara   ... Mnogi od njih još mahnu "nadolazećima" jer se "ubacuju"ali se uvek drže malo sa strane dok ne uhvate brzinu

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja