Jump to content

Moto Zajednica

Albanija Septembar 2017

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: nekad Honda NX500 sada Yamaha ST 750
12 hours ago, JankoR said:

Taman sam htio da te pitam kad ce ti i koliko puta guma puc. Toliko se znamo (:

Da nisu nove nebi mi bilo zao :)

Znas i sam,ako ne probijem gumu ko da nisam ni vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pa da, svi putopisci vole da nas drže u neizvesnosti, tako i ti

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

U ime Stefana tj Camara ss, Stefan nam je na poslovnom putu zadnjih 20 dana i narednih 15 pa je to razlog sto ne nastavlja putopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: nekad Honda NX500 sada Yamaha ST 750
5 hours ago, zocist said:

Vikend je... Čekamo nastavak:jee1:

Da odrzim obecanje,sto je ostalo u glavi :)

 

Dan 3

Budjenje malo prije 6,vrtim se po satoru i ustajem ubrzo.Kuvam caj i doruckujem bez zurbe,motor je u sred kampa i nebi bas u 6 da razbudjujem komsiluk pa ih pustam jos malo da spavaju 

Lagano se pakujem,provjeravam da li je sve kako treba,placam 7e za kamp i picim dalje.Danasnji okvirni plan je Elbasan ali nije striktno da mora.

Vracam se istim putem kuda sam i dosao,ruta me vodi nazad do Borsh-e.

Inace navigaciju sam koristio na tel. ali posto nisam mogao ubaciti gpx. fajl sa TET stranice (transeurotrail.org) radio sam screenshot rute  i imao sam ispisana sela kroz koja treba da prodjem 
Dolazim do Borsh-e i stajem na benzinsku da dopunim corbe. Gledam mapu,gledam put,to je to ali nema odvajanja za Corraj,moju sledecu destinaciju.Vrtim se malo tuda ali nista,pridjem krivini kad vidim tragovi vode na jednu pjescanu livadu,malo krenem kad put vodi preko livade,i posto je sve utabano jedva se vidi kuda treba ici.Ok reko to je to,zvanicno je poceo drugi dio ove avanture,off deonica je predamnom  

Krecem lagano prvih 50 metara nakon cega pocinjem da zavrcem gas kao i da razvlacim kez na licu.

Presao sam cak 400m do prvog prelaza sa rijekom (u ljetnjem periodu potok).Put se suzava,podloga krupni pjesak a voda led 

Pravim pauzu 10ak min u prvu hladovinu jer vec postaje vruce a i nisam nista pio 

39839101181_a5a2b9f14c_z.jpg
38940375905_947bd906df_z.jpg

Voda je bas hladna tako da sam se malo rashladio i krenuo dalje ali ne za dugo,nakon prvog kilometra opet stajem da napravim koju sliku i tu primjecujem tvrdjavu koja se nalazi odma iznad Borsh-e,eto razloga da se opet vratim u Albaniju posto sad idem samo pravo,nema se vremena da se vraca nazad
39838931051_be543b3e5b_z.jpg
39806759602_ccf3cee017_z.jpg
38940270495_97745331d8_z.jpg
25965785708_19445fe2d5_z.jpg
Przim dalje bez slikavanja,put postaje sve gori i gori,sitni pjesak se pretvara u povelike oblutke,put se sad vec potpuno spaja sa koritom rijeke i pocinje borba da ostanem na motoru,ovo su prvi kilometri makadama pod opterecenjem a i odavno nisam sisao sa asfalta pa dok sam se vratio u stimung.Srecom nakon par stotina metara put se vraca iz totalnog uzasa u obican uzas i sad vec moze da se odvrne gas.
Prolazim naselje Corraj,malo muke sa trazenjem izlaza i tu mi u pomoc pristize jedan domacin koji je poslao djecu da trce ispred mene do raskrsnice koju sam promasio,tako dobro je obiljezena da je nebi vidio ni pjeske da sam prosao tuda 
26333736358_330cdeb6a7_c.jpg
39308207885_6c302ab1d3_c.jpg
28426372539_e92c0ec128_m.jpg
U jednom momentu spajam se sa asfaltnim putem  i tu odlucujem da cu jedan dio etape preci asfaltom,posto me prethodnih sat vremena bas izmorilo dobro,ne sjecam se tacno ali negdje u blizini  mjesta Progonat.Odluka koju sam donio je bila dobra zbog vrhunskog asfalta a i pogleda koji je bio cijelim putem
24968924467_00fec36ba0_z.jpg
39129754714_f8de3bc3cc_z.jpg
25334833517_316014549c_c.jpg

Idem dalje,prolazim Luzat,na raskrsnicu kod Tepelene skrecem desno i ne ulazim u grad vec nastavljam dalje.
Nakon par kilometara skrecem sa puta jer  se po koordinatama koje je dao jedan clan TET zajednice tu nalazi Osumy kanjon i koji sam htio da posjetim.Skrecem trazim lutam nema nidje,presao sam 4-5km ali vidim da od toga nema nista.Nailazim konacno na neke ljude,raspitujem se kazu promasio sam,50ak km odavde.Tu se smorim i nastavim dalje asfaltnim putem razocaran sto zbog lose informacije necu vidjeti kanjon :(
Idem prema Kelcyre.
Mrtav umoran,gladan razocaran vozim prema gradu i usput pored rijeke vidim restoran,odma na lijevo krug i pravo u njega.Prelazi se preko metalnog mosta koji i ne odaje utisak sigurnosti ali vidim da auta prolaze do restorana.Restoran je Gryka e Këlcyrës na samoj ivici rijeke
28060432629_d6d6d05f36_z.jpg

Sad ima jedan problem,ostao sam bez Leka.Ako ne primaju eure jedem samo supu :D
Konacno nakon 20min cekanja pojavljuje se konobar i kaze da prima eure ali vraca u lecima,nikakav problem pa i da ne vrati nisa,toliko sam bio gladan
Narucujem neka rebarca pecena,mjesanu salatu i kolu,porcija je za 2 osobe opusteno,cijena 9e 
39494951964_53c21e915c_m.jpg
Tu sjedim sigurno sat vremena i razmisljam sta dalje.Ruta pokazuje da iza hotela ima sumski puteljak koji vodi do sela Grabove odakle bi se trebao spustiti prema Alipostivanu.Krecem lagano i pomalo ubrzavam posto nema nidje nikoga.Ulazim u jedno selo i promasujem skretanje(mislio sam da ide u dvoriste kuce posto je polu zarastao put) i nastavljam dalje,vidim da se udaljavam ali put nekako cijelo vrijeme naginje na tu stranu pa reko mozda iza tog brda bude.Medjutim vidim da sam otisao bogu iza nogu i posto sam vec potrosio dosta goriva odlucujem da nastavim dalje posto vidim da put ide prema magistrali kojom sam stigao do restorana.Spustam se prema jednom selu,put bolje receno stijena,je tako klizava i strma da mi uopste nije jasno kako tuda idu dzipovima kad je mokroDolazim do zadnje kuce i iza nje provalija  :shock: .Nekako se okrecem ni sam ne znam kako sam se okrenuo od straha jer da sam sklizao to bi bilo to.Krecem nazad i zaustavlja me seljak,mislim se bogu iza tregera sam kako sad da se sporazumijem sa seljakom koji nikad noje ni vidio motor.Ispostavlja se da covjek prica engleski tecnije nego ja i svraca me kod sebe na caj.Selo u koje sam bio je na kraj puta i zove se Limar,ispostavlja se da je to poznato turisticko selo i da ljudi tu dolaze pjeske preko planina.Bas taj dan je stigao dzip pa gomilom ruksaka od nekih Amerikanaca sto treba da stignu sjutra.Pijem caj malo caskam,snadbjevam se ledenom vodom i pomalo se pakujem.Objasnjava mi kako da se vratim: na prvu raskrsnicu lijevo,desno je selo i slijepi put,na drugu raskrsnicu opet lijevo,nikako desno,tamo su prosle godie otisli neki amerikanci i nisu ih vise nikad vidjeli  :shifty: Kaze i to da imam 17km do civilizacije.
pogled sa njegove kapije,i da to je put kojim sam dosao :D
28426404089_7be1d37694_c.jpg
Krecem uz pedencu,60m od sela,udara mi poveci kamen u skidplate i motor se gasi.Ne znam ni sam kako sam ga stavio na copavu a da ne padnem,strmo,klizavo.
25966047108_c87c0282cb_z.jpg
39494966304_09df6e9423_c.jpg
Gledam curi gorivo ko iz kabla,zatvaram slavinu,provjeravam crijeva sve uredu,otvaram slavinu opetcuri,gledam kad imam sta i da vidim,gorivo ide iz prelivnog crijev na karburator.Da bi njega skinuo moram cijeli zadnju kraj motora da raskopam sto ne dolazi u obzir.Sjedam na ono zaropeka,mislim se i reko da pokusam jednu stvar,odvrnem saraf na loncu karba i ispustim svo gorivo,cukam ga malo srafcigerom i pustam gorivo.nakon 3 sekunda verglanja opet sam u igri.Sad je vec jasno da necu stici ni blizu Elbasana a kamoli uci u njega.Izgubio sam dosta vremena danas,trazeci kanjon,sjedeci u selo i sad jos ovo.Treba li da napomenem da sam na rezervi zbogprosutog goriva i da sam 17km od civilizacije,a ko zna koliko od benzinske.Krecem lagano dok nisam dosao na siguran teren i pun gas nazad
Kad sam se priblizio mjestu odakle sam krenuo osmjeh se opet vratio:
39807156152_15dffaa60b_z.jpg
25334893967_609797c0ab_c.jpg

Dolje nedje se nalazi Kelcyre
40206167961_aca40aa671_c.jpg
Vracam se skroz do restorana i asfaltom prema gradu,i ne razmisljam da trazim Grabove,ebalo ih Grabove.
Tankam corbu i pun gas prema alipostivanu,put,utabani sljunak dosta sirok sa preglednim krivinama,przim do krajnjih granica da nadoknadim izgubljeno,stajem samo da slikam i przim dalje
39807186122_943653706d_z.jpg

Jos koji kilometar i ovaj put pauza od 3 min za soranje i nadoknadjivanje tecnosti
39807236652_7ed5627945_z.jpg
28426424869_3c2a223088_c.jpg

U tom trenutk stajem na ivicu da se mimoidjem sa autom,stojim pod uglom da me vjetar ne obali i odjednom zvoni tel. zove drug u vezi nekih zvucnika,objasnjavam mu dje sam i 5 sekundi muk u slusalicu :lol:
inace do tog trenutka sam bio bez signala jer u tom djelu Alb nisam imao rominga i bas je super kad tel ne zvoni nikako(navikao na 30ak poziva dnevno a nemam poseban poslovni tel :( )

Mala pauza i przim dalje,vozim bas jako,mozda i previse s obzirom na okolnosti,da sam vozim u nedodjiji.
U sred sume pored puta 2 lika utovaraju nesto u kamion,kocim jedva stajem,pitam ljude jesam li na putu za Cepan.Potvrdjuju onako zbunjeni i mislim da su se jos 2 min cesali po glavi i pitali se sta se to upravo desilo. :D
Prolazim Cepan i izlazim na glavni put koji je opet utabani sljunak,spremaju ga za asfaltiranje.Prolazim pored radova na putu i krece ono crno go*no od asfalta. Nakon par krivina uz vrhunske krajolike vidim prosirenje kraj rijeke i odlucim da skrenem kad ono poznato mi nesto a nisam nikad bio,pogadjate u pitanju je Osumy kanjon :D:D:D
24969232057_5117e2f2af_z.jpg
38941072225_58639610c4_z.jpg


I moja nefotogenicna malenkost 
39130060034_9a940cbd85_z.jpg
28060725509_65c2c6d7e3_z.jpg
39807456672_87b84570b4_z.jpg

Bez obzira sto sunce pada,ne obracam paznju na to uzivam u svakoj sekundi mira i tisine pogotovo jer sam se vec bio oprostio od toga da cu ga pronaci.
Razmisljam se o kampovanju ovdje ali nemam dovoljnu zalihu hrane a i sta da radim do nocas kad ionako ne mogu zaspati prije 11
Palim dalje,uz put par kampera al dzaba nemam uslova jos uvijek.Vozim dalje i nije proslo ni 10 min kad fantastican pogled na kanjon,opet pauza.Ispostavlja se da je u pitanju Albanska verzija skocidjevojke iz Budve.Mlada skocila u kanjon jer je imala ugovoreni brak a voljela drugoga.Sada tu dolaze novopecene mlade jer vjeruju da ce im to mjesto podariti sigurnu plodnost
U svakom slucaju pogled je fantastican
25966473288_c906e06a48_z.jpg
24969430107_b373537156_z.jpg
28060955789_69295cdc30_z.jpg
28426434859_3be103cd5a_c.jpg
Odlucujem da se u Corovode opremim hranom i vodom i da krenem prema Elbasanu pa zanocim nedje usput.
Skrecem na jednu raskrsnicu desno i idem novoasfaltiranim putem.Nema saobracaja,malo mi bi cudno al racunam smracuje se zaseok normalna pojava,przim motor dobro kad iza krivine kraj.Bukvalno asfalt prestaje i krece livada,nema cak ni makadamski put,nista,nikakav znak da je kraj puta.Stajem bukvalno 10cm od kraja asfalta uz trag zadnje gume.Vracam se nazad i opet nepromisljeno skrecem i zavrsavam u nekom selu odakle nema dalje.Noc se vec spustila i priznajem sebi da sam izgubio,moram u hotel.Inace nije zbog para nego jednostavno sam planirao svaku noc da provedem u hotelu sa milion zvijezdica.
Ulazim u grad i uzimam sobu u hotelu,parking dobro osvjetljen,pod kamerama,preko puta benzinske.Cijena 20e,nije me bilo volja da se cijenkam tako da prihvatam na prvu.Soba sasvim ok,veliki krevet,TV klima i kupatilo od 8 kvadrata,skoro ko i soba :D
Nemate pojma kako mi je prijao tus nakon cjelodnevnog akanja sa motorom po makadamu.Izlazim do grada da prosetam malo,na zalost samo jedna slika mi je uspjela.
40175680132_3607d54173_z.jpg


Bacam se u krevet i sumiram dan.Stvar koju nisam pomenuo je da kad sam imao problem sa motorom,nisam dobro zatvorio torbu i ostao sam bez spreja za lanac i rezervne spojke.Nadam se da ce nekome posluziti

PS. Dio slika koje su blijede i mutne su sa telefona,izgrebana mi je kamera i to sam kasno shvatio tako da sa nekih dionica imam samo te slike jer mi je mrsko bilo vaditaparat  :cry:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: nekad Honda NX500 sada Yamaha ST 750

Ubi dosada,pustih neki trance na zvucnjake pa da nastavim iz glave,valjda nisam sve zaboravio 

Dan 4
Budjenje oko 6,vrtim se malo po krevetu al brzo shvacam da nemam vise sta tu cinjeti ,oblacim se i odma izlazim da provjerim stanje na motoru.Prasine ne fali,pala rosa sinoc tako da je cijeli mokar,ulje ok,gume ok,lanac...potrebno dotezanje i hitno podmazivanje posto sam prethodni dan izgubio sprej a kasnije se ispostavilo i jos nesto.Problem je nastao u trenutko kad sam pakovao stvari u Limar,gdje sam imao kvar na motoru,jednu traku od ranca nisam dobro vezao i jbg,nekome ce posluziti.
Idem do benzinske,pumpadzija koji je bio u obliznjoj kafani prilazi i rukama i nogama smo se sporazumjeli.Kljuc od ormara sa uljima je kod drugog radnika koji dolazi u 8 :evil:  :evil: .Sta sad da radim,sunce je svanulo a ja sjedim pored motora,kakvo trosenje vremena.Docekah nekako 8,uzimam ulje i gorivo.Od sada podmazujem uljem lanac posto spreja nema nidje da se uzme.Krecem,normalno masim skretanje,snadbjevam se i vracam pa pogadjam pravi put.Destinacija Radesh.Put asfalt,krivina na krivinu a saobracaj slab,po koji kombi pretovaren ljudima i nista vise.Nakon par kilometara asfalt naglo prelazi na makadam,dobro utaban sljunak tako da brzina ostaje ista samo se povecao koeficient radosti al ne lezi vraze,ni 10 min a put se suzava na jednu traku,krivine sve nepreglednije a kombiji sve veci.Kad sam konacno stigao u selo nije mi uopste bilo jasno odakle su svi ti kombiji pristizali jer nemaju 2 ipo kuce ukupno al racunam da su iz ostalih seoceta.Inace vrlo fin predio al na zalost nisam slikavao.Nastavljam dalje vrlo uskim makadamskim putem,sa frlo slabim saobracajem,u nastavku puta nisam sreo ni 5 vozila,prolazim mjesto Korite i put ponovo postaje malo blazi,vide se tragovi eske masinerije.Nailazim na veliki kamenolom bogu iza tregera,vade mermer i pored puta je poljana sa mozda i najvecim kockama mermera sto sam imao prilike do sada da vidim ali ne stajem i ne usporavam, nastavljam daje jer nisam dobio potrebu da stanem i slikavam,mozda sam i trebao.Nedugo za tim nailazim na odlican pogled pa iskoriscavam situaciju da malo odmorim,temperatura se vec digla dobro,sam sam nebi da se igram sa dehidracijom.
28060882249_6caeacaaf4_z.jpg

38940077735_9567db821d_z.jpg

10 min pauze i paljba,vrijeme je da se ide,crvi u guzicu ne daju mira.Idem i przim prema Melove u koji se ne zadrzavam i idem za  GjebreshKrece pomalo spust i pomalo se prebacuje na drugu stranu planine i ulazi u kanjon.Put sve uzi i strmiji.Ispred mene se pojavljuje kombi,nisam siguran ko je vise bio iznenadjen on sto vidi budalu na motoru ili ja sto ga cera preko dzombe a toliko je siroko da sa oba retrovizora kaci od siblje.Vozim tako iza njega 10ak min. dok nije naisao na prosirenje dje moze da me propusti da ga obidjem. Przim koliko se moze i uz put do Gjebresh ostavljam jednu mecku u prasini,a nakon 15ak min ulazim u selo.Mali plato ispred lokalna kafana i prodavnica,par kuca i to je to.Ulazim na terasu kafane da pitam za Sotire.Normalno niko ne zna ni jednu rijec engleskog racunajuci i momka od  20ak godina.Svi se okupili gledaju,ocigledno da ne prolazi mnogo stranaca ovuda.Objasnjava mi i jedino sto razumijem je most i lijevo. ok meni dosta,za ostalo cu se snaci.Silazim do rijeke,skoro presusene,prelazim most ali put vodi desno

38940126575_18642f5e9b_z.jpg

Ok idem desno pa na raskrsnicu lijevo.Nakon par stotina metara nailazim na raskrsnicu ali put izgleda kao da tudaniko nije prosao godinama i odlucujem da idem desno.Sto vise idem sve vise sam siguran da sam na pogresnom putu,gledam na mape,odaljavam se od destinacije,na lijevo krug pa onim drugim putem.Krecem ali nakon 200m krece jak uspon i sto duze idem put je sve losiji a kamenje se pretvara u velike oblutke.Ni sam ne znam kako sam se popeo  a da nisam pao tako da na prvu ravnicu stajem da dodjem do daha jer sam crkao.Provjeravam lanac a on suv ko barut,kao da sam ga podmazao prije mjesec a ne prije samo 3 sata.Jedem na brzinu posto nisam ni glada i nazad,ovo definitivno ne vodi nikuda.Vracam se do mosta i razmisljam,most i lijevo.Ok eto me kod mosta,ima samo desno preko mosta,vrdam lutam nema nikoga i primjecujem tragove.PUT VODI LIJEVO ISPOD MOSTA PREKO RIJEKE.Mislim se auu dje sam ja to dosao kad je to glavni put do naselja.Prelazim rijeku i pronalazim put koji blago nagoni na desno,drugog puta nema tako da je to to.Penjem se opet na brdo i malo brze vozim da nadiknadim izgubljeno vrijeme.Idem sve visocije a litice pored puta su sve strmije,dolazi do toga da je tik uz ivicu puta provalija od 100 -150 m.
Sad gledam po google mapsu,presao sam 7,5km do sela Zhepe i po sejaku koji zivi tu zakljucio sam,jelte da sam promasio,opet :mrgreen: 
Cica mi objasnjava da se vratim do rijeke (opet) i daje mi saku oraha da imam uz put.Opet na lijevo put i sada vec vozim kao da me sami djavo cera,prelecem put vrlo brzo i na 50ak m od mjesta dje sam prosli put skrenuo sa desna se pojavljuje kamion troosovinac pretovaren drvima.Vozi na slikovima,ocigledno kondicione pripreme za neku trku,pominjem Sotire,Kushova,mase rukom u pravcu odakle sam dosao i vice pravo.Gledam pravac,al on je dosao iz korita rijeke.Ok tu je nedje taj put, valjda je treca sreca.Krecem i shvatam,korito je put :mrgreen: 
Po onome sto vidim zavisno od kolicine padavina odlucuju kuda ce da prave marsutu.
38940188065_b5f5ce951a_z.jpg
40185532931_3cf052ddb3_z.jpg
25313560717_ef45d63472_z.jpg

Vozim lagano al primjecujem da je pjesak,inace crn,dosta utaban i tvrd tako da mogu da se opustim,jedino sam imao svakih 150m prereke,prelaz preko vode ali nakon 30-og prelaza prestao sam da brojim i da usporavam,samo sam uzivao u albanskoj  pustari u sred planina.
Ne moze se previse brzo voziti jer taman ubacim u 3. kad eto prelaza preko vodekoji zna biti dubok od nekih 30 pa do 80cm dubine na pojedinim mjestima.Tim nacinom voznje imao sam osjecaj da se vozim cijeli dan a u stvarnosti jedva 40 min.Nailazim na selo i pored jedne kuce stajem da upitam za Sotire,ispostavlja se da je to lokalna kafana i sjedam sa sinom od gazde i uz pivo caskamo jedno pola sata.
26312514718_4ebfcd9ab7_z.jpg

Cijena piva 100LEK (1e=133lek),a na pitanje koliko do Sotire dobijam odgovor da iam 4km i jos 5 do Kushove.Punim boce sa ledenom izvorskom vodom i vracam se na put prema paklu.Konacno izbijam na asvalt i mislim da je to jedini put da sam se obradovao sto vidim asfaltirani put.

25313592217_c8f6521fe6_z.jpg
39473983454_fbe62dae82_z.jpg


Stajem na uzvisenju jos jednom da pogledam rijeku i da se pozdravim sa njom,ceka me jos dosta puta za danas.Predjoh nekih 5-6km i vec moi nedostaje prasina i voda iako sam kompletan mokar od prelaza preko vode kojih je bilo sigurno preko 70.Ulazim u Gramsh i tu nalazim lokalnu prodavnicicu u kojoj se snadbjevam namirnicama za ostatak dana i vrlo brzo nastavljam dalje.Put me vodi preko sela Gjinati prema Elbasanu.Uski asfaltirani put sa par deonica makadama,ni previse brz ni zahtjevan tako da sam lagano napredovao,mokar gladan i umoran.Poslije ovoliko voznje doivljinom ulazim u Elbasan i prvo pravim krug motorom po gradu posto za pjesacenje nemam zivota i nalazim restoran sa najblizim parkingom terasi :lol:
Narucujem corbu i shvatam da je tek 2 sata,osjecao sam se kao da sam vozio 2 dana a ne od 8 do 2 :mrgreen: 
Jedem,malo svrljam internetom dok pijem cijedjenu narandzu i mislim da je vrijeme za polazak,ja sam od onih ljudi koji dodju vide i idu daljemnema se tu vise sta traziti :lol:
Krecem dalje prema Labinot-Fushe,Mirake,ruta vodi asfaltom i za promjenu prija,dobar asfalt lijepe krivine a slabo saobracaja.Prolazim preporuceni restoran Gjahtari ali posto sam rucao u Elbasanu ostavljam ga za neki drugi put.Kod Librazht se odvajam sa glavnog puta tankam poslednji put pred makadam i idem za naselje Zgosht.Malo se motao okolo dok sam nasao izlaz al nista strasno.Stajem na jednu krivinu da odmorim i odradim provjere pred nadolazeci makadam.Dobro natapam lanac jer je opet suv ko da ga nikad nisam namazao pakujem se i krecem u napad.Sledeca destinacija Fushe Stude.Nakon samo par km nestaje asfalt i pocinje nova enduro etapa.Put je cijelim putem sirok pregledan,pripremaju ga,vidi se da ce do kraja sledece godine biti asfaltiran.Przim koliko mogu,oblak prasine iza mene objasnjava moju srecu kad se vozim na takvom putu.Nakon 10-ak km,izlazim iz krivine i motor odjednom odlazi u blokadu,vristimpara usi,ujedno i usporava.Pa neces me valjda sad ostaviti,milion kombinacija kvara mi prolazi kroz glavu,sta bi moglo biti dok lagano usporavam.Stajem i jedva silazim,kad imam sta i vidjeti,nema lanca.Sjedim na sred puta,u nedodjiji na 40 stepeni,izuo cizme i carape da se suse,sjedim i razmisljam,ok to je to.Zadnjih 5km nisam vidio ni jedne kuce,proslo je jedno auto,ne smijem ni da gledam sta mi je sa lancem,jos uvijek sjedim pored motora i psujem sve po spisku.

40152652332_d01d51e669_z.jpg

Ako je lanac citav i ispravan u sta sumnjam,nemam spojku,ko zna sta je sa onom sto se otkacila,a rezervna,e to je ona druga stvar koja mi je ispala zajedno sa sprejem za lanac juce  :angry-banghead:  :angry-banghead: .Ok,smirujem se,sta je tu je,iz koze se ne moze pobjeci.Krecem u potragu,dok sam isao prema lancu pronadjem glavni dio spojke,neostecen :mrgreen: .Al sta ce mi bez ostatka,uzimam lanac,nekim cudom i on bez ostecenja.Gledam kuda sam isao i pocinjem pretragu,obiljezavam polja na putu radi bolje pretrage ipronalazim osigurac spojke  :shock: .Sad vec pocinje smijeh da me hvata,ne znam da li od muke ili srece al ne mogu prestati da se smijem.Nakon pola sata pretrage,drugog dijela spojke nema ,sve sam precesljao po 3 puta ali nema.Odustajem od pretrage oi prelazim na alternativne metode ,kopam po djelovima i uzimam celicnu zicu koju sam kupio 3 dana pred polazak,zlu ne trebalo.Nakon 10ak min mozganja i 2-3 pokusaja to je izgledalo ovako  :mrgreen: 

25313647247_22653555ac_z.jpg

Sjedam na motor i nadam se da ce izdrzati barem da se okrenem i dohvatim nizbrdice,pa cu gurati dalje.Ubacujem u prvu i sa strahom popustam kvacilo,KRECEM SE.
Cijelo vrijeme vozim drugom na vr' gasa pazeci da ne opterecujem previse lanac ali nakon pola sata vucaranja odlucim da vozim normalno jer ne mogu vise.Sa nevjericom stizem do asfalta i pomalo ubrzavam dok nisam na kraju poceo normalno voziti(ne preko 50-60)
Gdje god pitam za mehanicara kazu dalje tako da sam presao nekih 7-8km makadama i jos toliko asfalta do prvog majstora.Covjek spremio se,obukao sako i zatvara preostale 2 garazice,gotovo za danas.Ulecem u dvoriste  objasnjavam situaciju.Objasnjavam sta mi treba i da mogu i sam raditi posto se on spremio ali nema govora,zasuce rukave i zovnu sina(15ak god) da mu pomogne.Dosao je i momak iz komsiluka koji zna engleski pa smo se preko njega sporazumjevali.
39287050455_3821303917_z.jpg

Ocigledno se bavi popravkom skutera i malih motora posto djelovi od istih vise na sve strane.Zena donosi iz skladista jedan po jedan lanac da se uporedi sa mojim dok nisu nasli odgovarajuci,skida se jedna alka i uz malo prepravke djunte pravimo drugi dio spojnice,sve se to pakuje i opet se zicom vezuje jedan krug,zlu ne trebalo.Trazim mu malo masti,koju mjesam sa uljem da podmazem ovo malo lanca sto je ostalo i motor je spreman.Pitam koliko sam duzan,covjek nece ni da cuje iako smo se maltretirali skoro sat vremena.Poslije treceg pokusaja da mu platim,odustajem i zahvaljujem se na nesebicnoj pomoci,daje mi i malo parce lanca u slucaju da opet zatreba,pozdravljam se i krecem.Ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem.
Izlazim iz dvorista i stajem pored puta.Ova 2 dana sam dosta vremena izgubio na pogresna skretanja i na kvarove,vec je 5 sati,sunca ima ali nece biti neki napredak,bojim se i za lanac,ne znam na kakve cu predjele naici,sta ako opet pukne u nedodjiji pogotovo sad pred mrak.Pomalo razocaran i ujedno ljut na sebe zbog nemara odlucujem da je to to.Imam jos dosta makadama,necu smjetio da forsiram do kraja,ionako sam krenuo a posao je u punom zamahu tako da donosim odluku da prekinem dok sam na vrijeme i okrenem se.Vozim nazad prema elbasanu,prazne glave,razmisljajuci samo o tome kako ocu da odem sto dalje odavde.Sipam gorivo u Elbasan i pravo za Cg,ni sam ne znam zasto.Cijelim putem sam bio neraspolozen,napravio sam samo jednu pauzu do granice i to samo da sipam goriva za ono malo Leka sto mi je ostalo.Oko 9 sati je tako da usmjeravam svoj kompas premavelikoj plazi u Ulcinju.Smjestam se nedaleko od ade bojane i tu sumiram utiske uz zvuke talasa i ipak zakljucujem da je ekspedicija ipak bila uspjesna.Zbog vrlo kratkog odmora a i svog ritma vise sam vozio nego odmarao ova 3-4 dana ali to sam ipak ja.Tu sam prenocio i sjutra dan uz laganu voznju pjescanim putem uz plazu otisnuh se prema kuci.Sjutradan sam po dogovoru prodao drugu motor tako da je to ujedno bila i nasa poslednja zajednicka voznja.

Kupljena je yamaha ST750 tako da ocekujem i sledece sezone da cu imati materijala za nadam se duzi i bolji putopis


 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jako zanimljivo putovanje.

Priroda u albaniji me oduševila isto ka i susretljivost i gostoprimstvo domaćina.....

Hvala ti!!

 

Yamaha Xtz 750 SuperTénéré

Mashala!!!

I ja vozim jednu.

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

svaka cast prava avantura. Albanija je sjajna za moto turiste. Ja sam pretprosle godine bio do Drača a prošle godine sam prošao cijelu Albaniju obalom spavali smo U Skadru, Valoni, Sarande i u Ksamilu pa na Meteore u Grčku. Vratili se preko Makedonije i Srbije kući. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuu covece koju si srecu imao da nadjes delove i osposobis lanac tj motor. Hebeno je putovati sam takvim dzadama, odlican putopis.

Steta sto nisi nastavio no bice prilike, bice novih putopisa......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Kakva putesestvija , svaka cast na snalazljivosti da se meni tako nesto desilo mogao bih sam plakati pored njega. Jos jednom sva cast:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: nekad Honda NX500 sada Yamaha ST 750

Hvala svima,bice bolji putopis sledece godine ;)

On 2/25/2018 at 6:50 PM, el classico said:

Jako zanimljivo putovanje.

Priroda u albaniji me oduševila isto ka i susretljivost i gostoprimstvo domaćina.....

Hvala ti!!

 

Yamaha Xtz 750 SuperTénéré

Mashala!!!

I ja vozim jednu.

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Priroda je fenomenalna,svi su mi rekli sta ces tamo kod njih ali nikakvu neprijatnost nisam imao,sta vise samo pozitivna iskustva

 

On 2/26/2018 at 0:26 AM, Satelis said:

Auuu covece koju si srecu imao da nadjes delove i osposobis lanac tj motor. Hebeno je putovati sam takvim dzadama, odlican putopis.

Steta sto nisi nastavio no bice prilike, bice novih putopisa......

Realno vec sam vidio sebe kako kampujem pored motora bez lanca :jee:

Steta al ko zna zasto je to dobro ;)

On 2/26/2018 at 2:46 PM, srbac said:

Hvala, probaćemo već na proleće :takoje:

:takoje: Nadam se pozitivnim iskustvima

On 2/28/2018 at 11:48 PM, Lepi Dzov said:

Bravo za sve... turu, popravke, putopis... :takoje:

Sad me jos vise kopka ta strana... Ti kukas na Gligu, a ja cu na oboicu..! ;)

Poslednja zemlja na planu je bila Albanija dok nisam vidio njegov putopis,preporucujem svima.I nadam se sledece god da ce neko kukati na tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja