Jump to content

Moto Zajednica

Leonardo 125 ne pali?

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav, treba mi vasa pomoc vozim Aprilu Leonardo 125, imam problem sa panjenjem ne mogu nikako ga upalim od kad krenulo ovo hladno vreme znaci nema sile dva akumulatora ispraznio nema sanse da upali. Pa jel imao neko iskustva sa slicnim problemom? da mi da neki savet sta treba da uradim, sta moze biti problem i slicno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
pre 34 minuta, Satelis je napisao:

Dzaba silnog vrglanja ako nema varnice, ima li je na svecici?

Sutra kad ustanem idem da proverim cekam reko da otopli malo. Javljam se sutra :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Proverio sam svecicu baca varnicu, uzeo sam sipao sam gorivo direktno u cilindar nece da upali? Jel zna neko sta moze biti problem? 

Kad sam sipao gorivo u cilindar delovalo je kao da ce da upali ali nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh. Ako problem nije u struji...u smislu da svećica nije ispravna (bez obzira što vidiš varnicu), da kapa probija ili nešto u tom smislu, onda stvar može da bude ozbiljna. Malo mračim, znam...ali je vrlo moguće. 

Struje ima, ali nije u pravom trenutku, a to može da bude iz više razloga. Prebijena kajla na radilici, što i nije ozbiljno, ali treba videti zašto.....prebijena kajla na bregastoj, tačnije na zupčaniku razvodnog lanca i da je prezubio...što može ozbiljno da ošteti ventile i klip, sedišta, glavu uopšte.

Ima jedan majstorski trik, ali taj skuter nema kurblu pa neću ni da ga pominjem.

Neko ko je malo vičniji, možda i ti, ne znam...da skine poklopac ventila i da se slože reperi. Tu i na radilici. Ima čini mi se čep koji se odvrne da bi se videlo, pa cela procedura nije posebno komplikovana, možda malo masna. I biće puno toga jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Uzecu novu svecicu pa cemo videti javljam sutra ako nadjem negde po gradu ovu svecicu, cudno mi je samo jer tog dana kad sam ga vozio po gradu kad stanem i kad krenem motor se ugusi na trenutak gas propadne pa krene nikad mi se to pre nije desavalo i od tog dana kad sam ga parkirao nisam ga palio 3-4 dana i da ga upali pre neki dan nece i nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da dodam i jednu blažu mogućnost.

Pod pretpostavkom da je u mašini sve ok...struja, tajming, minimum kompresije...ono što može da pravi problem je izuzetno velika količina goriva, pa je dodavanje naknadno nešto što samo dodatno pogoršava stvar. Bilo bi dobro možda da se u cilindar prsne malo start spreja ili spreja za čišćenje kočnica, koji su izuzetno zapaljivi, pa će lakše doći do paljenja. Gas bi naravno trebalo da bude dat (otvoren) do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
pre 4 minuta, pronto je napisao:

Da dodam i jednu blažu mogućnost.

Pod pretpostavkom da je u mašini sve ok...struja, tajming, minimum kompresije...ono što može da pravi problem je izuzetno velika količina goriva, pa je dodavanje naknadno nešto što samo dodatno pogoršava stvar. Bilo bi dobro možda da se u cilindar prsne malo start spreja ili spreja za čišćenje kočnica, koji su izuzetno zapaljivi, pa će lakše doći do paljenja. Gas bi naravno trebalo da bude dat (otvoren) do kraja.

Videcu sutra da odmen da kupim taj start sprej, jel ima to na pumpi? gde to mogu da kupim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako leonardo 125 vozi rotax masinu sa scarabea cest je problem vakuumska pumpa goriva... Ili je vakuum crevo negde naprslo (skines dovodno crevo sa karburatora, dok verglas mora da "pljucka" gorivo) ili je zalepila membrana (duvaj u rezervoar)...

Dovedi karburatoru slobodnim padom gorivo iz neke flase pa probaj, idi sistemom eliminacije...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako nemaš od koga da pozajmiš...

Jako malo je potrebno. Bukvalno jedan....psssst.

Pumpa ima te problematike...ali bi se javio kad mu se direktno da gorivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 4 sati, root012 je napisao:

Kad sam sipao gorivo u cilindar delovalo je kao da ce da upali ali nista. 

Ovo me je navelo na razmisljanje o problemu u dovodu goriva... Naj lakse je dovesti gorivo iz flase i tako preskociti ceo sistem dovoda, probe radi naravno...

I uzubljivanje je cudno opet ponavljam ako je u pitanju cetvoroventilni rotax... Kada je klip u gmt na bloku motora pozadi, blizu zadnjem tocku postoji tehnicka rupa zatvorena kratkim imbus srafom na cije se mesto uvije blokirac (m6x60)u taktu gde su bregovi okrenuti ka spolja a linija na zupcaniku poravnata sa glavom... Sve napisano uzeti sa rezervom, davno sam scarabea rasturao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Da rotax masina, porucio sam novu svecicu pa cemo videti sa novom svecicom, e sad ja u cilindar nisam sipao kap, ili dve vec uzeo spric i ceo spric sam sipao u cilindar to kad sam uradio i kad sam pokusao da uplaim kao da je hteo da upali ali posle toga vise nista. Probacu sutra ponovo pa vas obavestavam. 

 

U poslednje vreme desavalo mi se da u toku voznje motor krene da gubi snagu i kad stanem cuje se kao traktro, tak tak tak tak. I cim das mali gas odmah se ugasi nakon toga upalim motor ne diram gas minut,dva i nakon toga sve normalno. Sve mislim da karburator nije negde zapusen ili da vakum pumpa pravi problem.  Na zlatiboru kada sam bio ujutru je bilo poteskoca oko paljenja jer je bilo dosta hladno ali je upalio sada nema sanse. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Nigde ne mogu da nadjem svecicu za skuter svuda po gradu trazio i ovi majstori sto popravlaju i nema niko, porucio sam sad i tek u subotu stize. Pokusao sam ponovo sipao gorivo u cilindar ali nista. E sad ja sam hteo reko da proverim kompresiju ako je to ikako moguce bez ikakvog alata stavio sam prst na rupu gde ide svecica i zaverglo i bas mi je jako cimnuo prst sad po tome da kazemo da je kompresija dobra ako tako moze da se proveri. Videcemo sta ce biti sa novom svecicom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Hvala vam na pomoci, resen je problem stavljena nova svecica upalio odmah. E sad mojim mukama nema kraja. Danas bilo lepo vreme uzeo da se provozam i naletim na neku rupetina i reko stao sa strane da proverim jel sve u redu kad ono ispod motora barica i voda samo kaplje. Ja reko crevo neko puklo brzo kuci proverim sve ma nigde crevo nije puklo sve ok i dok motor radi primetim ispod motora rupica na koju konstantno kap po kap izlazi. Predpostavio sam sta je vodena pumpa curi e sad posle pola sata ja upalim motor pratim tu rupic ali ne kaplje sad nista sve ok radi provozam ga ne kaplje nista. E pitanje je jel voda curi kada je masina zagrejana ili nema pravila? Jel se neko razume malo oko popravke menjanje te pumpe? jel mora da se rastura ceo motor ili ne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hoce da se desi kad motor duze stoji pa nakon paljenja da pisne malo antifriza i posle stane......proveri nivo rashladne tečnosti, doli na max ako treba i prati situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Idem sad da proverim da dolijem pa cemo da pratimo, motor jeste stojao nedelju dana i tih nedelju dana nije paljen. Hvala prijatelju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Momci opet ja i moji problemi sa ovim glupim rotax agregatom, stavio sam novu svecicu motor je upalio radio 3 dana bez peoblema i danas nece ponovo da upali probila svecica ponovo? Kada sam skinuo svecicu bila je mokra dosta od goriva ali nije bila od ulja samo gorivo. Iz kog razloga svecica ponovo probija? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Aj da ti ponovoim svoju predpostavku a ti ako hoces proveri ili opet ignorisi... Naliva se gorivom.

Rotax je daleko od glupog, u svojoj kubikazi nema brzeg i zivahnijeg agregata, zbog svog sklopa i malih tolerancija zahteva finije odrzavanje i kvalitetno ulje a vozaca pocasti performansama duplo snaznijeg agregata...

 

p.s. Da dodam posto upravo procitah, u vezi zamene vodene pumpe,  ne rasturas ceo motor vec skidas desnu deklu, ispustis ulje prvo i antifriz, dole desno je pumpa pogonjena plasticnim zupcanikom, jedan imbus sraf je drzi... Ako osovina nema ukopane tragove zamenis samo dva semeringa (bitno kako ih okrenes) i vratis... Mada ni set za zamenu nije skup...

Sraf za odzracivanje nadji u manualu, taj agregat izuzetno lepo radi sa castrol magnatec 5w40 uljem...

Pozdrav Nenad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Zdravo Nenade, 

 

Mozes mi reci ako se motor naliva gorivom sta trebam uraditi? jel trebam karburator ocistiti? podesiti? 

Kupio sam set za reparaciju trazim sad majstora koji zna to da odradi kako treba. Koristim motul ulje ali ako agregatu vise odgovara ulje koje si naveo probacu njega. Icicu deo po deo planiram da ga sredim pa sa njim na more da zapalim. Hvala Nenade na informacijama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se karburacije tice a po tvojim pitanjima vidim da si bez nekog tehnickog predznanja savetovao bih ti da pomoc zatrazis, licno ne preko foruma, ovo ne pisem da te unizim ni u kom slucaju vec smatram da ces tako kvalitetnije locirati i odstraniti problem...

Kao sto rekoh, kreni od filtera vazduha, ako je mastan/prljav on moze biti uzrok povecanog procenta goriva u smesi.

El. sauh dobija li struju i ako je dobija da li izlazi i zatvara taj krug, kakav je nivo goriva (providno crevce stavis na sisicu za ispistanje taloga, gorivo treba biti u nivou sastava lonceta i tela karburatora).

Naravno detaljno ciscenje karburacije nije na odmet, pre svih navedenih radnji...

 

Pozdrav Nenad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Zdravo Nenade,

 

Upravo tako nemam predznanje ali mora od neceg da se pocne :D provericu filter vazduha menjao sam ga letos i razlika u debljini starog i novog je bila poprilicno velika. Stari filter je bio dosta tanji od ovog koji sam stavio. Sauh ne radi tako mi je rekao vlasnik porucio sam nov, stavicu nov sauh i filter i videcemo da li ce nakon toga motor raditi normalno. Sto se tice vodene pumpe to cu morati kod majstora. Hvala ti jos jednom Nenade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Samo polako,

sada su bar dostupni video tutorijali koje cega, polako pribavljaj alat, edukuj se i rezultat ce doci! Volje vidim imas...

Sauh u retkim slucajevima crkava, obicno ostane bez struje negde uz put!

Ako ne radi onda konstantno ostaje otvoren/uvucen u svoje telo... Skini ga i vezi direktno na akumulator, posle par minuta treba da izadje ako je ispravan, polaritet nije bitan.

Unutra, pored mesinganog dela zna prljavstina da se nakupi pa ne dozvoljava normalan rad, ocisti WDom dok ne vidis jasno i cisto oprugu...   Dvopolni dzek el,sauha na instalaciji skutera po paljenju treba da dobije 12+ volti, unimerom izmeri.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja