Jump to content

Moto Zajednica

Savet za duze putovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Moje ime  Goran iz Vrbasa sam u julu planiram putovanje za crnu goru moje prvo putovanje .Pitam se sta treba poneti od opreme, koji su cesci kvarovi na motoru sta poneti od rezernih delova ,dali poneti sator vrecu za spavanje ili prenociti u motelima i kolika je cena prenocista .Treba mi vas savet iz vaseg iskustva ipak bolje pitati nego skitati.Cak ako ima neka grupa bajkera koja ide pocetkom jula za CG da se priduzim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ova tema je ispricana hiljadu puta na ovom forumu. Prelistaj malo forum i procitaj pa ces dosta toga nauciti. Ima u temama o opremi,putopisima,planovima za putovanja... Inace,temu si trebao postaviti u deo Predlozi za izlete i putovanja.  Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od licne zastitne opreme ti treba sve. 

 

Motor ispravan i uredno servisiran. Nije to nesto velike kilometraza da zahteva vanredan servis. Obrati paznju sajle gasa i kocnice, kociono ulje... Obavezno nosi set za krpljenje guma i kit. za popravku sajle. 
Mozes sve to vozis u danu bez da juris, ja sam putovao 11 sati Smederevo - Bar. Vozis, posle nekog vremena stanes, odmoris, popijes - pojedes i vozis. Nemoj da te to opterecuje. Um na drum, budi fokusiran.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Za smeštaj, bilo gde u svetu, pa tako i u C. Gori, najbolje se pokazao sajt trivago.rs, koji te najčešće odvede na sajt booking.com. Tu upišeš šta želiš i možeš naći i rezerviasti smeštaj. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Moj savet ti je da ponese sve sto imas od opreme i kisno odelo. Za motor, litar ulja, sajlu kvacila i eventualno antifriz i po koju rezervnu svecicu ali kapiram da si to proverio i zamenio ako je bilo za zamenu. Od alata nosis kljesta, cekic, set gedora, srafciger, kljuc za svecice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ja se bas i ne bih sloyio sa tom logikom. Evo ti moj licni primer... oko 450 km po kisi sa momentima kada je prestajala. Nisam se oznojio ni akp a inace se znojim kao vepar, nisam bio mokar od kise a ni vetar me nije produvao. Zamisli sta bi bilo da sam bio skroz mokar i da sam vozio tako ceo dan... pa upala pluca u najavi druze. Kisno odelo ima svoju svrhu i treba ga koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 18 sati, bocca_bastard je napisao:

Zastitna oprema, carape i gace ako pokisnem (ne rabim kisna odela, nema poente), alat od motora, svecica, ulje ako trosi, ja nosim 2l benzina u flasi uvek na put, vreca ako imas neku kompaktnu i ako ti ne smeta da spavas pored motora na livadi (ja volem), set za krpljenje guma, i vodu. To ti je to. 

Ako motor nije tehnicki skroz ispravan nemoj ni kretati na put, u suprotnom  spisak rezervih delova "za svaki slucaj" moze da bude ceo motor u delovima ako si dovoljno opsesivan

I rezervne ručice kvačila i kočnice :) Kada sam pre par dana, zahvaljujući činjenici da mi Bocca nije instalirao nove mape (nebitno iz kog razloga;)) uleteo na deonicu gde je bilo klizište i prestaje put i samo sam čekao kada ću da omirišem zemlju, u tom trenutku pao mi je na pamet Lord-oblivion, koji uvek nosi u rezervi ove ručice.

Umesto seta za krpljenje guma, ja nosim sprej (i par šrafova;)).  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
Just now, bocca_bastard said:

Ne vidim zasto bi iko vozio 450 km po kisi :)

 

 

Ali samo kvalitetne srafove. Po jedan za drvo, metar, lim :jee:

Zato sto nemas izbora. Vracas se u Srbiju, gotov ti je godisnji odmor i sutra pocinjes da radis...npr.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo sto Boca pise je potpuno neprimenjljivo za ljude koji se voze...po meni je to stav iz fotelje....cekacu ispod drveta 2 dana da stane kisa...vazi. A to sto pljusak koji traje samo 10 kilometara moze do te metre da te natopi, ne mozes da se osusis 2 dana....mokar na niskoj temperaturi je precica do bolnice...nije stalno 30+ stepeni.

Na bilo kojoj turi, skoro da je nemoguce proci neki dan bez kise...ne vidim poentu cekanja u nekoj vukojebini da prodje.

Gola voda si ispod kisnog odela kada je vrucina, letnji pljusak, ali kada je ispod 15 stepeni, planina i sl. ne da nisi gola voda, nego ti se kisno odelo ne skida sa sebe.

Ne obozavam ga ni ja...100 puta sam pokisao zato sto sam odlozio oblacenje, ali jbg. covek se uci dok je ziv.

Kisna odela sa membranama, ne kostaju bas tako mnogo kao, mogu da se nadju vec od 100€.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ni ja vise ne nosim kisno odelo samo mi zauzima mesto. Svaki put do sada sam zakasnio da ga obucem, uvek uletim u kisu i kao ajd jos malo ili nemam gde da se zaustavim i onda mi bude kasno da oblacim kisno kad sam vec mokar.  Ako me jakna i pantalone spasu spasen sam, u suprotnom sam mokar al jbg i to je za ljude :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

-Litra ulja
-Rezervnu svecicu/dve koliko imas
-Alat , osnovni
-Sajle za gas i kvacilo -to je vec diskutabilno. Ja ih imam al ne bih znao zameniti da mi puknu. Jbg
-Onaj kit za cepovanje gume bi dobro dosao. Pumpa za gumu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Nema veze da li znas nesto da zamenis ili ne. Bitno je da imas sve sto ti treba... a naici ce vec neko ko ce to da uradi umesto tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 minutes ago, KILEbg said:

Nema veze da li znas nesto da zamenis ili ne. Bitno je da imas sve sto ti treba... a naici ce vec neko ko ce to da uradi umesto tebe ;)

Zato i nosim, i tome se nadam :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да се прикључим теми , возио сам тај мотор више пута до Црне горе ( натоварен за одмор и са сапутницом  ) 

То је магаре ако га пазиш без икаквих мана , уље нисам носио никада зато што ми је од замене до замене ( 2500 км ) трошио 0гр. уља :Pтако да је беспотребно за ту релацију носити и заузимати места за остали пртљаг . Сајле узмеш и провериш пре пута да ли су начете ? ако нису вероватноћа да пукну су равне ( ма знаш и сам ) оно што ти је потребно је спреј за ланац ,кишно одело,полугица корпе квачила и алатић за евентуалну замену ( интервенција од 10 мин) сет за чеповање је на њему беспотребан јер има унутрашње гуме :ups: тако да нека пумпица долази у опцију . Понети пар свећица , остало по вољи , то није далек пут да би правио себи оптерећење , ретко где ћеш бити удаљен од неког ненасељеног места тако да нема секирације за неку евентуалност .

Желим ти срећан пут и да уживаш у том путовању , главу фокусирај на саобраћај и лаганини , ако имаш још које питање стојим ти на располагању у ПП . 

По повратку направиш путопис и сви уживамо :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

hvala mnogo na savetima kupio sam rezernih delova za njega da sklopim jos jedan supershadow samo mi treba ram, ostalo imam zamenuo gume napravio partreger umesto suvozacevog mesta i sebi naslon za ledja, jos samo za kisni mantil nisam znao da je tolko neophodan .

I DALI NEKO IMA DA PRODA UNUTRASNJU GUMU 130 90 15 ZVAO SAM CELU SRBIJU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Au bre! Poplasiste coveka. Jos ce da pomisli da mu kamion treba.

Nisam ja mnogo pametan ali sam ispeglao mnogo.

Pare (evre, kartice I ostalo). Sa parama moze skoro sve da se kupi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ako ga uredno održavas samo pribor za gume a ako ga samo voziš i ne gledaš sedi kući

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja