Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
24 minutes ago, mali_veseljak said:

Za Ipone fino pise da se nanosi na vruc lanac i nakon toga ostavi 2 sata da stoji bez voznje.

ne znam da li si meni ovo uputio, ali ja ga pustim da prenoci, pranje i podmazivanje uvek predvece, pa ga pustim da odspava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, mali_veseljak said:

Uopsteno napisao. Ja ga koriatim i stvarno ne prlja felnu. 100x bolji od motula. 

Samo me nervira sto se bas vidi na lancu...a zlatni DID :)

 

a da da, mora da se ostavi, pise stvarno na samom pakovanju, bar 2 sata da se ne vozi. Samo sto ja kad ga naprskam "umereno" sa mekom cetkicom razmazem, i stvarno vrlo malo ode na felnu, ali je lanac uvek masan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ima 3 škole podmazivanja lanca

-podmazivač uljem,nelepi,sa uljem otpada i prašina,nažalost i po motoru

-sprej poput motula c2 plus ,motorex adventure i drugi,lepi na lanac i najmanje baca po motoru.Oni što preferiraju podmazivač kažu da nevalja ništa jer lepi prljavštinu ali to uporedjuju sa podmazivačem a ne sa drugim sprejem

-sprej poput lidlovog za suvo podmazivanje za koje niko osim tehnologa nije utvrdio da li i kolko dobro podmazuje.

Kome je ovo iz lidla najbolje ima još bolje

WWW.MOTOREX.COM

SPRAY WITH PTFE SPRAY from our Bike collection. Discover more about the product information and specifics on...

to bi trebalo da je nešto poput lidlovog ali sa teflonom .Ako je taj sistem najbolji zašto u uputstvu se nigde ne pominje lanac za motocikle nego da se sve drugo podmazuje osim njega a motorex  ima 5 sprejeva koji su preporučeni za lanac a ne i ovaj sa teflonom U lidlovom piše da je za motore iako po mom mišljenju samo piše.Sigurno i on podmazuje ali ako je ovaj sistem najbolji onda svi proizvodjači sprejeva namerno prave nešto drugo u dogovoru sa proizvodjačima lanaca da bi ih što pre pokvarili a nama izbili pare iz džepa.

Ovo je jedna velika nelogičnost

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

          Nema mnogo nelogičnosti. Zapravo, skoro da nema uopšte. Preporuka većine proizvođača lanaca (i motocikala) je SAE 90 i tačka!!! 

          Sve ''preko toga i posle toga'' je  ''advanced'' opcija i grana se u dosta više od 3 strane, u zavisnosti od džepa kupca. Dakle, ako je fokus na podmazivanju lanca, onda me (u teoriji) ne dotiče da li se i koliko prlja ostatak motocikla i mazaćemo uljem (SAE 80, 90...) Ako je imperativ čist motocikl i podmazan lanac, onda je poželjan poslednji krik mode u vidu neke tamo MOTUL-ove paste (x,y,z eura) za podmazivanje, koja niti šta lepi niti šta otpada, samo mora rukavica za direktan kontakt. E, to su dve krajnosti iz oblasti cena vs učinak, a sve ono između je ...nešto između :neznam:. Uostalom slična priča je i sa gumama (MITAS vs ostatak-sveta), uljima (MOTUL after the end of the world), jakne, čizme, kacige...

   Naravno, ovo je samo jedna glava, jedna perspektiva... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Vozimo različite mašine, različitih podkategorija, različitim brzinama i opterećenjima, na različitim putevima i vremenskim uslovima.

Svako ima nešto za i protiv i svako je u  pravu za svoj slučaj. Jedno je samo sigurno: bolje bilo kakvo mazivo nego suv kontakt čelik na čelik. 
 

Prošla boca mi je bila Motul C2, sada je Ipone a za sledeću ne znam šta ću kupiti. Što bi reko Bata Stojković "danas zeleno, sutra crveno a prekosutra žuto".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Isprobah razne varijante podmazivanja lanca te na kraju zaključih da je naj važnije od svega da lanac bude podmazan. SAE90 je super al brzo se spere, tj treba češće mazati i više prašine pokupi pa se nalepi svuda. Kao neko jednostavnije rešenje predjoh na sprej, i tu isprobah svašta, od motula, nekih bla bla sprejeva do nekog mol spreja za lanac. Za sad Ipone se pokazao sasvim dobar (imaju ono ogromno pakovanje sa super pipom za podmazivanje i malom štipaljkom da se uglavi i spreči bezvezno prskanje, medjutim ipone je super lepljiv, mora da stoji neko vreme, nanosi se na vruć lanac...bla bla, a pošto me je batica moj zarazio sa boles' zvanom čist sjajan i masan lanac, pre podmazivanja ga obavezno dobro oribam sa petrolejom, i felnu, i lančanik i klizač...pa za tu svrgu nekako najbolji do sad mi je bio silkolene, lepo prijanja, super podmazuje i ima neke djavole unutra te se ne razbaca po felni i podrepu kao blato. Takodje primetih da se lanac sporije isteže, što bi po nekoj logici značilo da gumice izmedju linkiva ostaju duže žive. Tako da se skroz slažem sa kolegom gore što reče bolje mastan lanac i motor nego čelik na čelik...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 20.11.2020. at 15:12, rast je napisao:

bolje bilo kakvo mazivo nego suv kontakt čelik na čelik. 

Nema tog maziva koje ce se zadrzati izmedju rolnice lanca i zuba lancanika... Sva ta mazanja su placebo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

zašto je prednji lančanik uvek potpuno suv a zadnji potpuno mastan,da li je to moguće da je zbog brzine okretanja.Nižta ne vredi ni kad se podmaže sprejom i prednji lančanik.

Regina razvila lanac koji se ne podmazuje ali sam čuo da nema u slobodnoj prodaji  pošto je regina prva ugradnja u bmw,oni su kao nešto uzeli prava neko vreme da se ugradjuje isamo kod njih i verovatno kupuje i ugradjuje samo u ovlaštenom servisu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Licno koristim Silkolene, podignem motor na stender cetkom za pranje lanca uz pomoc petroleja operem lanac, zatim ubacim u prvu da se lanac malo ugreje i "otrese" moguc visak petroleja, zatim isprskam lanac sa svih strana i miran sam nekih 800-1000km

IMG_20201226_160934.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Konačno sam našao dobar sprej, sasvim slučajno i oduševljen sam. Nije kao da sam ne znam koliko vrsta probao ali koristio sam Motorex, Motul, Silkolene i one iz Lidla. Kod svakog me je nešto nerviralo. Peni kao pena za brijanje, ostavlja beli ili zeleni trag na lancu, kaplje s lanca kao da se ne steže dobro, posle pršti, ma katastrofa. Neki dan u Lav autu uzeh ovaj samo zato što je bio jeftin i oduševim se. Lepo prska, ne peni, ne ostavlja nikakve boje nego je potpuno providan i lanac lepo i čisto izgleda. A dobro se i steže.

1612869502290.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sve je to na isti kalup... ili nije? :)

Ja već skoro godinu dana podmazujem sa Testerolom... Lako operem lanac, namažem samo unutrašnji deo lanca, par krugova izvrtim ručno, potom ga brisnem krpom... Ne pršti pozadi, podmazan dovoljno...valjda:neznam:... Služi... Inače imam ceo Mol-ov sprej nenačet... za Rumuniju(kad bi se zezali)... možda i puste, ko zna?!? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
28 minutes ago, shoyyka said:

Sve je to na isti kalup... ili nije? :)

Ma nije, baš se dosta razlikuju kolko sam ja primetio. Baš sam srećan sad što sam ovo našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 11 minuta, Marek1987 je napisao:

Ma nije, baš se dosta razlikuju kolko sam ja primetio. Baš sam srećan sad što sam ovo našao.

Da, razlika je u tome ko lepi više, zar ne? Kako i da li podmazuju, nemamo pojma! 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Jednom mi je jedan majstor rekao ''Petrolej za pranje,menjacko ulje za podmazivanje''. Od tad ne menjam recept...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
51 minutes ago, shoyyka said:

Da, razlika je u tome ko lepi više, zar ne? Kako i da li podmazuju, nemamo pojma! 

 

 

 

Za mene najbitnije je da ne peni i da ne ostavlja neke bele ili zelene tragove i da se lepo steže. Što se tiče same funkcije podmazivanja, dovoljno mi je to što okom mogu da vidim da lanac nije suv, i na dodir osetim da je lepljiv i mastan, odnosno obložen je nekim slojem koji ga eto čuva od vlage i ostalih spoljašnjih uticaja. I od mene toliko. Što mu je, to mu je pa nek traje kolko traje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
41 minutes ago, lestra said:

Jednom mi je jedan majstor rekao ''Petrolej za pranje,menjacko ulje za podmazivanje''. Od tad ne menjam recept...

I ja sam za pranje prešao na petrolej. A imam osećaj i da me bespotrebno deru i za te sprejeve, samo nisam još istraživao.

 

Probaću i ja taj Testerol.

 

 

P.S. @shoyyka Pao nov akumulator za Yamahicu danas. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

 

Preporuka pogledati

 

Promenio član Bratislav 1973
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Za pranje lanca kao i ostale masnoce sa motora koristim petrolej ,za podmazivanje testerol..pa 100 mesta prazna pa onda tamo neki sprejevi

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja