Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Uzimam vodu od jedne firme (da je ne reklamiram)...u razgovoru sa radnikom, rekao mi je isto...crvena dnevno...+ voznja do NS i sl...radi se dok se posao ne završi...kakvih 8 sati !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Vise cenim i postujem ove sto rade ovakav posao nego one koji mogu da rade a nece jer im je malo, a zive na necijoj grbaci. A ostalo svi znamo sta i kako i gde smo i sta smo. Nego mene bi zanimao jedan aprat za ove balone ako ima neka kombinacija?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tesko onome ko mora sebe i drugog da nahrani sa 1000 dinara dnevno. 

 

Tu prvenstveno krivim drzavu jer je dozvolila da porodica od cetiri clana u kojoj dvoje rade za minimalac je socijalni slucaj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam gledao u nekim filmovima (uglavnom Svedskim) da takvim radnicima i nije tako lose,jos kada odu u neku vilu pa...

 

Salu na stranu,kakvo je stanje u zemlji ovo je realno dobra ponuda,kod nas zene rade kod kineza za sto eura a fizicki moraju biti spremnije od muskarca prosecnog plus imune na hladnocu npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ne kažem ja da je sramota raditi ovo. Nije sramota raditi bilo šta, što se ne kosi sa zakonom...

Ali sramota je što je ovako plaćeno. Stvarno je ''pišanje po narodu''  :ups: ...

 

Evo uporedimo samo sa mišljenjima ovde na forumu:

Npr. radnik može biti samo učesnik foruma.

Svi smo odbili da radimo to za tako bedan novac.

Pojavljuju se ljudi koji bi radili to za tako bedan novac.

Da smo ostali kolektivni, možda bi gazda podigao dnevnicu na barem 1500 (što je smatram blizu plafona za ovaj posao i korektno je)

Ovako, nema ništa od toga, jer će uvek neko pristati i na manje. 

 

Slično je i sa tim radnicima Teleoptika koji su spomenuti. Ne primiš jednu, dve, tri plate... Pa šta čekaš još???  :stabre:  :staa2:

Moramo podići svest na viši nivo i da počnemo da cenimo sebe malo više i da gradimo bolje uslove!!! :sampion:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

A koja bi bila plata da je fizikalac ujedno vozac, trgovac i serviser i da sve sam radi ?

 

Nema teorije da to sve sam postigneš, radio bi bukvalno od jutra do sutra - ustvari sve zavisi od obima posla. Po nekoj mojoj slobodnoj proceni od gazde firme ne bi dobio više od 40.000,00 RSD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Posao ko posao,mada mi neke stvari nisu baš jasne.Pričamo kako je smešna plata,a u mnogo drugih tema na ovom forumu se priča kako je plata u Srbiji 200-250 eura?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj komentar je da je ovo ok ponuda za klince, ali da se radi puno radno vreme a da nisi prijavljen i za to da dobiješ ispod minimalca je nešto gde treba ozbiljno da se zabrineš ako to radiš više od 3-4-5-6 meseci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ko je u školi sedeo u zadnjoj klupi, dobacivao, gađao devojčice gumicom, zasmejavao sebi slične luzere i lepo se provodio dok su štreberi gulili domaći - doživotno cimanje bidona mu neće teško pasti ;)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jako diskutabilna tema, sagledajuci iz pozicije poslodavca i iz pozicije radnika.

 

Posten posao, ali kao i vecina poslova u Srbiji, jako lose placen. Uvek ce se naci neko ko ce raditi za te pare, jer nista bolje ne moze naci. To je surova istina.

Poslodavcu odgovara da radnik ima tako nisku platu, manji su troskovi, ne mora da ga prijavljuje itd...

 

Kod mene u firmu donose stalno vodu, od 30-50 tih bidona, balona, kako god ih zovete. Mozes ti biti jak ko mazga, 5-6 takvih firmi danas, ima da ti otpadnu ruke i noge hodajuci od tacke A do tacke B, a u rukama ti 20kg.

I na kraju dobijes jednu crvenu. I da se ne lazemo, ne radi se ni u jednoj firmi fizicki posao striktno 8 sati (kao sto je neko ves spomenuo pre mene).

 

U principu, naci ce oni lako radnika, nekog ko nema drugih opcija i mora da pristane na to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da smo ostali kolektivni, možda bi gazda podigao dnevnicu na barem 1500 (što je smatram blizu plafona za ovaj posao i korektno je)

Ovako, nema ništa od toga, jer će uvek neko pristati i na manje.

 

Sve to stoji, ali ako kreneš i pogledaš dalje u taj krug, videćeš da ćeš i sam odabrati vodu da kupis koja košta 1000din a ne istu tu vodu koja košta 1500.

 

Sve se svodi na to ko ce da izvadi tih 500 dindzi i da čoveku sto nosi vodu. Gazdi kaže da ne može jer ga ubi konkurencija a musterija takodje nece.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ima smisla to sto kazes Savo, ali vodonosa nije placen po ucinku. Da on nosi po jedan bidon dnevno, pa da kazemo da skace cena prodaje musteriji, ovako

cena ce ostati ista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja ne znam u kom svetu vi živite?

Svaka čast na ponuđenom poslu.

Neka taj radi 22 dana u mesecu, neka dnevno odnese 50 bidona, neka mu ostane bakšiš samo 10 dinara po bidon, izračunajte platu.

Ne traži iskustvo, ne traži pamet, najednostavnija fizikalija, kažu 8 sati, aktivno 3-4, jer dosta vremena provedeš u vožnji...

 

Ili je bolje da radi u kiosku za 20.000 ili kao obezbeđenje da sedi u  nekoj "limenci" na gradilištu za 20.000 po 12 sati, noćni rad, vikendi, praznici...

 

 

Daj, ljudi ne serite, sedite u vašim foteljama u kancelarijama i omalovažavajte sirotinju.

Nažalost, situacija je zajebana, to svi mi znamo, ali ako profesor u školi radi za 40.000 sa punim fondom časova... lekar za 60.000... a ovaj na snagu izgura preko 30.000...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ma da bre, cuti i uzivaj, moze i gore. Usadili nam izgleda Turci kroz vekove podanicki mentalitet, samopostovanja nigde, svako gleda samo svoje dupe

 

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne predlazem nista, nece se nas mentalitet promeniti, ali mi je vise muka od slusanja "cuti, sta hoces, ni drugima nije bolje".

 

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Khm, prvo ne treba kuditi kolegu MOTOM sto je stavio oglas, mozda ce se javiti neko kome ce ova plata "zavrsiti posao", onaj kome nece, nek' se ne javlja. Malo je, znam jer sam i sam radio par godina za malo vise (ali ne znacajno vise), sad sam odlucio da ako sa diplomom moram da radim "prostije" poslove, radicu ih u inostranstvu. Za nekoga ko placa stan, ovaj posao ne moze da pruzi ni puko prezivljavanje, ali za nekog ko studira manje zahtevan faks, moze biti opcija za ustedu prvog motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nisam video da je Motomu iko zamerio ista, bar ne direktno

Fakultet i posao puno radno vreme, kod nas mislim da tesko moze, da ne kazem nemoguce. Bratanac od druga studira u Pragu, nasao poslic u hotelu (radi sta im treba u datom trenutku, recepcioner, bar...) Odneo raspored predavanja, napravili mu radni raspored uzimajuci isti u obzir, dnevnica oko 40eur. Bili smo pojam za Cesku po standardu, danas su 20 godina ispred nas u svakom pogledu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja