Jump to content

Moto Zajednica

Fiksne kamere - radari

Recommended Posts

• Misbehave Responsibly, 1517 postova
  • Motocikl: FZ6S
56 minutes ago, zaludan said:

Bilo bi lepo da se javi neko ako je dobio kaznu za prekoračenje brzine slikano fiksnom kamerom, ili, ako je neko platio kaznu za prekoračenje prosečne brzine na auto-putu.

Pre tri godine na pravcu Beograd-Batrovci. Pre dve godine na povratku iz Grčke. Ranije (ne znam sada, verovatno više ne) pravac ka Hrvatskoj je merio ulaz-izlaz. Meni je kazna stigla na osnovu prosečne brzine između ulazne i izlazne rampe.

Pravac ka Makedoniji meri prolazno vreme između referentnih tačaka (nadvožnjaci najverovatnije) i ima ih (po svemu sudeći) nekoliko - kolega gore reče 7 deonica. Kolika je (da li uopšte postoji) tolerancija - ne znam. Da prokletinja radi - očigledno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 523 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

Kamera sad ima bukvalno svuda, ... ali ne videh da je iko negde okačio sliku kao ovo gore što je DonToni okačio za ručni radar)

Ova "gospoda" lepo sede u kolima svaki dan na nekoj od 3 lokacije (u okolini) i ne zaustavljaju nego lepo dobiješ "čestitku" sa sve slikama... A, taman kad ih prođeš i primetiš ih, pomisliš, super nisu me snimali kad nisu izišli da me zaustave.

• Bad Boy, 137 postova
  • Motocikl: Fzr 600r & zx6r
Pre sat vremena, milos-v je napisao:

Mislim da je tu ogranicenje 60,nisam siguran.

Daj boze,mada ne verujem ipak je naseljeno mesto,to je Milosa Obrenovica ulica od policije ka

Big-u kad ides..

• U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Piaggio MP3 300 LT

Ja sam dobio kaznu na deonici BG-SM i NS-SU. Obe stigle naknadno poštom...

Autoput prema jugu ne radi to još uvek jer sam dosta puta imao velika prekoračenja između naplatnih rampi kao i po njihovim segmentima, tj. Deonicama između malih crnih kamera koje kao mere prosek na deonici određenoj... 

Službeno sam svaki mesec na putu širom Srbije, sa dosta ulazaka i izlazaka sa autoputa, godinama unazad, često u kašnjenju...

• Ne silazi, 5349 postova
  • Motocikl: konzerviran

Moja gospođa, skoro ka Beogradu, stane na kafe pauzu...tu bili momci sa presretačOm...onako usput baci im pitanje koji je limit za zaustavljanje i kažnjavanje...kažu 141 km/h.

To je otprilike 150 na satu u kolima...tako da tolerancija izgleda ipak postoji.

Ako sam dobro svario stavke, sada već i ne tako novog ZOBS-a...za ozbiljnije kažnjavanje u smislu brzine, na autoputu, moralo bi da se ide 40 više od maksimalno dozvoljene.

Za naselje je 20....pa odatle nalazim za tačnu informaciju, isto od jednog pripadnika snaga reda i mira, da mobilne ekipe po Beogradu jako retko zaustavljaju za brzine manje od 70km/h.

Po drugim mestima je očigledno druga politika, jer platih kaznu za 57.

• Sviđa mi se 1

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja