Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

A motorce ti je stvarno vrh, puno lepih voznji a ocekuje nas valjda neki lep putopis pun slika sa kawom, pamtim tvoj putopis kada si bio clan Apollo sekte0takoje.gif

 

Elem koje je KLEgodiste? Mastam o ovakvoj masini u buducnosti, jos full mat crna boja, dace valjda Bog1neznam.gif

 

 

 

 

Ovo je 2006 god, 12000km, zadnje 2.5-3 godine stajao u garazi-prakticno nov.

 

Putopisa ce biti dogodine, za sada samo vozikanje po okolini-upoznavanje. 1moto3.gif

 

2011-11-12012.jpg

 

2011-11-12020.jpg

 

1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Dva pitanja: Koliko si platio motor? I de ti je desna plastika ispod sedišta? 1jee1.gif

 

Samo da prokomentarišem i ovo: crash barovi su ti do OO :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Motor je cale kupio nov 2006, ja sam ga nasledio tako da cena sada nije aktuelna. Mogu samo da kazem da sam za prevoz od Sarajeva do NS, sve spedicije i carinu (tj PDV, carine sam oslobodjen) iskesirao nesto ispod 800 eura.

 

Plastiku sam danas montirao. Prvo mi bilo zao da gubim vreme za voznju zbog stavljanja plastike, posle sam ocekivao da ce se vreme brzo pokvariti pa bih je opet skidao zbog akumulatora. :)

 

Crash-bar je pravio AcaPN sa foruma, ispali su odlicno. U pitanju je "kopija" SW Motech-ovih. Zamerku imam na originalni dizajn. Sa svojih 185cm ne mogu da smestim kolena uz motor, ne moze od crash-bara. Nizi vozac nebi imao tih problema, ja moram da rasirim kolena. U sustini navikne se covek i na to al' ponekad zafali mogucnost da se stegne rezervoar.

 

Ostaje mi jos da montiram centralni stender (SW Motech) i preko zime zamenim sve tecnosti, gume, kocione plocice i to bi bilo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

au da to bi baš predstavljalo problem to ako nemožeš kolena da prisloniš uz motor, a motor ti izgleda super stvarno je ko nov, ma j.... plastike poskidaj ih sve 1lol.gif

 

Ja tražim da kupim stariji model kle, nemam toliko para, ima jedan lik prodaje 2000 godište spustio cenu na 1750 evra, a ja da se ubijem što nemam dovoljno para, skuter treba da prodam prvo jaoooo, a sad je najbolje vreme za kupovinuuuu 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Nikada nisam mislio da cu citati, a kamoli pisati u ovoj temi, ali dosao je i taj dan. Takodje sam postao suvlasnik jedne lepe klementine 1999. :takoje: To je ona Shoklina nesrecnica sa magnetom koji se raspao i rasuo stator u paramparcad. Za sada sve radi kako treba, citava 2 dana a Kalina (moja zena i vlasnica motora) je u flesu i ne silazi s njega.

 

Elem, da ne duzim, citajuci temu vidim cime mazete i prskate filter vazduha, pa posto vozim penaste filtere dugo vremena da udelim koji savet. Filter perite iskljucivo sa ferijem tako sto ga nacapkate u cist deterdzent, znaci bez vode, tako da curi na sve strane, onda sledi masaza. Posle par trenutaka feri pocne da rastura hemijsku vezu i ulje pocne da se odvaja od filtera. Posle par minuta ostavis filter da prenoci u nekoj staroj kanti tople vode, pa ujutru isperes i ponovis postupak ako treba. Poenta je da ako je ostalo ulja na filteru- ostalo je i djubreta.

Filtere lepljene iz vise delova nikako ne uvrtati, nego samo gnjeciti, ali filteri za KLE su manje osetljivi jer imaju samo jedan var, zalep, kako god.

 

Filter mora 100% da bude suv pre nauljavanja, jer ako u njemu ostane i najmanje vode, ulje ce je zarobiti u unutrasnjosti pene i taj deo ce istruliti.

 

Sto se ulja tice nemojte da bacate pare na sprejeve. Koristio sam sve sto se moze kupiti i najbolja kupovina je: Putoline tecnost za filtere iz Aunera. Odes na www.auner.at, skines PDF katalog i narucis od Bere po ceni iz kataloga. Ko nece da skida katalog, zvrcne Beru i kaze mu: 275/PU10. Elem, to je metalna kantica od 1 litar, traje boga oca i kosta 10e...

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en&sa=N&biw=1467&bih=825&tbm=isch&tbnid=da6EvBPEtkpVnM:&imgrefurl=http://www.ebay.co.uk/itm/Putoline-Air-filter-oil-Motocross-Enduro-RMZ-KXF-CRF-YZ-/260900736658%3Fpt%3DUK_Motorcycle_Parts%26hash%3Ditem3cbee54e92&docid=6-w8fhMW1IcRAM&itg=1&imgurl=http://i.ebayimg.com/16/!Bn3(ZjwB2k~%2524(KGrHqIOKjYEtkGY!prWBLlPW,SvDw~~_35.JPG&w=250&h=290&ei=lBffTtHuHYnesgbK6tSlDQ&zoom=1&iact=rc&dur=369&sig=113873980214493937947&page=1&tbnh=150&tbnw=130&start=0&ndsp=28&ved=1t:429,r:5,s:0&tx=55&ty=84

 

Filter najbolje kupiti u luisu, kosta 12e,(http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&MARKEN_ID=7&CCM=3&typ_id=KLE500A&list_total=30&anzeige=0&artnr_gr=10052000) i to je najbolje kupiti 2 komada odmah: jedan stavis u motor, a drugi nauljis i ostavis u kesi na polici u garazi, zato sto posle nauljavanja filtera trebalo bi isti da se ostavi najmanje nekoliko sati na otvorenom vazduhu da ispari razredjivac.

 

Ulje za filtere je posebno ulje i zato nikako ne koristiti obicno ulje tipa SAE. Posebno je u tome sto pored ulja sadrzi i nekakav vosak i razredjivac. U pocetku je tecno kao i svako drugo ulje, ali kako razredjivac isparava, taj vosak dolazi do izrazaja. Probajte izmedju dva prsta da uzmete malo tog ulja i videcete da posle nekog vremena pocnu da se stvaraju nekakva lepljiva vlakna koja sprecavaju da se ulje slije u najnizi deo filtera, na kraju iscuri skroz posle nekog vremena i ostavi filter skroz suv, a motor na milost i nemilost prasini. BTW, filter za vazduh je vazna stavka kao i filter ulja. Deo prasine koja udje u cilindar popunjava riseve i ostaje tu za vecnost delujuci kao smirgla i nikakva zamena karika ne pomaze, samo busenje na specijalu...

 

Mazanje: Filter ubacis u kesu koja ne propusta, sipas bogatu kolicinu ulja (citaj: previse) i onda masiras filter dok sve ne postane tamno plavo. Onda uzmes levak i stavis u kanticu sa ostalim uljem, nadneses filter nad levak i istisnes sav visak ulja iz njega. Filter tada postane malo svetlije plav. Onda se filter ostavi, najbolje da prenoci, na otvorenom vazduhu da malopre pomenuti razredjivac ispari, pa onda montaza u airbox.

 

Sve ovo moze i bez kese, ali je kesa zgodna sto ruke ostanu ciste, a i u istu kesu stavis neuljen rezervni filter, pa kad dodje sledeca zamena (najmanje 3 puta godisnje) samo ga stavis i teras, a prljavi filter peres uvece kada dodjes s voznje.

 

Pozdrav sekti :takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Evo i ja da se oglasim. Kao sto rece MladeR, postala sam srecna vlasnica KLE-a, koga iz milošte zovem Kale ;) Super sam zadovoljna sa motorom, jer mi je to prvi dvocilindras i odmah sam osetila razliku na putu: u odnosu na moj Dominator ovaj je sasvim druga priča, bolje leži u krivinama, bolje ide, ubrzava, osećam se nekako sigurno i stabilno na njemu. Možda je za nekog on suviše mekan, ali za mene sa mojih 50 kila je sasvim ok. Mislila sam da će mi biti mnogo visok (ja sam 169 cm), međutim, spustila smo ga na najmekši stepen i ok mi je - mogu da oslonim pola stopala na zemlju. Dovezla sam ga iz Kladova, tako da sam se uverila u njegove lepe putne karakteristike, a od danas ga testiram i po gradu. Uglavnom, super sam zadovoljna! :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Evo i ja da se oglasim. Kao sto rece MladeR, postala sam srecna vlasnica KLE-a, koga iz milošte zovem Kale ;) Super sam zadovoljna sa motorom, jer mi je to prvi dvocilindras i odmah sam osetila razliku na putu: u odnosu na moj Dominator ovaj je sasvim druga priča, bolje leži u krivinama, bolje ide, ubrzava, osećam se nekako sigurno i stabilno na njemu. Možda je za nekog on suviše mekan, ali za mene sa mojih 50 kila je sasvim ok. Mislila sam da će mi biti mnogo visok (ja sam 169 cm), međutim, spustila smo ga na najmekši stepen i ok mi je - mogu da oslonim pola stopala na zemlju. Dovezla sam ga iz Kladova, tako da sam se uverila u njegove lepe putne karakteristike, a od danas ga testiram i po gradu. Uglavnom, super sam zadovoljna! :jee:

 

Jel ces prodavati Hondu ili je vec prodata? Izvinjavam se za off!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Zdravo,narode...

Zna li neko gde mogu da nadjem one male rebraste trouglaste

plastikice koje se nalaze iznad prednjih zmigavaca.

Za KLE,naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Zdravo,narode...

Zna li neko gde mogu da nadjem one male rebraste trouglaste

plastikice koje se nalaze iznad prednjih zmigavaca.

Za KLE,naravno :)

 

I nama fali desna :stabre:

 

Jel ces prodavati Hondu ili je vec prodata? Izvinjavam se za off!

 

Prodavacemo, ali od Nove godine, jer nam je stiglo svasta od novih delova za nju, ali nemam vremena da se bavim time, jer restauriram XR-a trenutno, a i za VFR-a stizu delovi iz USA, pa kad to zavrsim mogu da se pobavim NX-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

E sad malo i ja :zvizduk: koliko je zdravo sipati Antifriz ovaj domaći Modriča u Kle 93gp 40% naravno 50-50 pošto ne znam je li alminij ili bakar hladnjak ??? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Sve je ALU i naravno kupi kvalitetan antifriz nemoj da fuserises.

 

već sam napunio hladnjak s Modričinim nadam se da ga neće izgristi do proljeća???, pošto mi ono što je bilo unutra je baš bilo nekakvo jadno i muljavo :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sve je ALU i naravno kupi kvalitetan antifriz nemoj da fuserises.

 

već sam napunio hladnjak s Modričinim nadam se da ga neće izgristi do proljeća???, pošto mi ono što je bilo unutra je baš bilo nekakvo jadno i muljavo :zbunjen:

 

Imas modricin antifriz za alu blokove, oko 4 km je litra. Izlij to sto si usuo i trazi na Nestro pumpi antifriz za alu motore. Dokle su stigli crash barovi ? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

a evo i mene na novom motoru!

 

 

...I da znas, ako dodje do nekog sr..a, on je moj... I da redovno menjas ulje... I nemoj da te zmija ujede, da ga teras preko dzombe... Razumes??? :lol:

Svaka cast, lepo ti je motorce. :takoje:

Nego, ne hvalis se, kako ti trosi ova zver???

 

# sremac: >>Zdravo,narode...

Zna li neko gde mogu da nadjem one male rebraste trouglaste

plastikice koje se nalaze iznad prednjih zmigavaca.

Za KLE,naravno :) <<

Dobrodosao u klub... XEXEXEXE!!! Ja sam cak i temu u delu "KUPUJEM" otvorio svojevremeno, i, NISTA!!! A dusa me je bolela zbog te plastikice koja je falila. :'(

O ovome sam ti pricao: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56275-za-kle-a-mali-cudan-deo/page__p__960456__fromsearch__1#entry960456

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@SHOKLA: prezadovoljna sam sa motorom, Neso!! Trosi 4,2 na putu, po gradu nisam merila. Vozim se i uzivam, ne silazim sa njega. A preko dzombe naravno da cu ga terati, ali polako! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Sve je ALU i naravno kupi kvalitetan antifriz nemoj da fuserises.

 

već sam napunio hladnjak s Modričinim nadam se da ga neće izgristi do proljeća???, pošto mi ono što je bilo unutra je baš bilo nekakvo jadno i muljavo :zbunjen:

 

Imas modricin antifriz za alu blokove, oko 4 km je litra. Izlij to sto si usuo i trazi na Nestro pumpi antifriz za alu motore. Dokle su stigli crash barovi ? :zdravo:

 

aaaaa znači imaju i za alu sisteme antifriz, e to odma sutra radim, a što se tiče crash-bar-ova danas sam gledao kod čove što je smotao cijevi biće kao original neće se primjetiti razlika e sad jedino je to da li da nosim na plastificiranje ili će svako svoje da farba pa po izboru :jee: hvala puno za informaciju u vezi antifriza :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja