Jump to content

Moto Zajednica

U leto 2016, Tura: Srbija - CG - Albanija - Makedonija - Grčka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Vozim Yamahu XT660X i ne uklapam se previše sa vožnjama koje su pre svega namenjene enduro motorima. Malo sam istraživao i nisam našao do sada neku ozbiljniju organizovanu turu za ovu 2016 sezonu. Zato imam predlog svim zainteresovanima za jednu dvonedeljnu turu po našim susednim zemljama.

 

- Polazak po dogovoru u Maj, Jun ili Jul iz Srbije. Mesto okupljanja naknadno utvrđujemo ali naj verovatnije bi to bio Novi Pazar kako bi smo se svi iz Srbije skupili na jedno mesto.

- Putna brzina 95-125 km/h

- Maršuta:

 

Srbija-Novi Pazar

Manastir Ostrog CG

Eventualno spuštanje do Herceg novog na jedan dan

Prelazak iz CG u Albaniju i prelezak preko nje (bez zaustavljanja :) )

Ohrid u Makedoniji

Prelazak u Grčku i odlazak do manastira Hilandar

Povratak u Srbiju.

 

 

Daljina između Novog Pazara i Hilandara preko pomenutih destinacija iznosi oko 1100 kilometara. Ovih 1100km je bez spuštanja do Herceg Novog. Računam da bi cela tura sa povratkom iznosila oko 2500 kilometara za svakoga od nas. Sa nekom prosečnom potrošnjom pretpostavljam da bi cena goriva za ovako nešto bila oko 150 evra. Na to verovatno malo putarine preko, tako da zaokružimo na 200 evra sigurnih. Moje mišljenej je da bez 600-700 evra u džepu ne treba poći na ovakav put.

 

Spavanje, nekad u šatoru, nekad u motelu kraj puta. Sve kako nas put nanese.

S obzirom da je moja željena prosečna brzina ne manja od  95 km/h a i ne nešto veća od 125 km/h preferiram da na put pođu ljudi koji ovo mogu da ispoštuju.

Svaka sugestija je dobrodošla i nadam se da ćemo se skupiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Cek malo.Meni tu nije nesto jasno.Ne bi da ides u H Novi i ne bi da stajes u Albaniji ? A sta da radis 2 nedelje na  tj 14 dana na toj turi?Sto ides preko Albanije kad neces da stanes da vidis nesto?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ne bih da pametujem ali slaba ti je kalkulacija. Prosecna putna brzina od 95km/h je nemoguca misija. Mozda sa nekim r-om, ali sa xt tesko. A gde je onda poenta puta ako cete juriti brzinu. Ja licno nikad nebih vozio u grupi koja juri neku brzinu, za mene je motor opustanje.

Za kalkulisanje brzine zbog itinera sve preko 70km/h je po meni za enduro nerealno

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Pozdrav svima hvala za učestovanje na temi.

@MiljanTracer

 

NIsam rekao da ne bih da idem u Herceg Novi nego sam čak i predložio da se ode. To je stvar naknadnog dogovora u grupi. Što se Albanije tiče, ne znam kako je tamo ali ne budi bukvalista. Sigurno kroz nju nećemo projuriti maksimalnom brzinom. Sigurno ćemo stati usput ako naiđemo na nešto lepo i vredno stajanja. Kad rekoh "bez zaustavljanja" ne treba to tumačiti bukvalno. Takođe ne preferiram ni previše muvanja po Albaniji jer ne znam kakva je to zemlja i koliko je bezbedna. Osim ako neki član grupe ne poznaje bolje tu zemlju

 

 

@lemy

 

Prosečna brzina na otvorenom putu jeste između 90 i 125 km na sat. Ja na primer sa grupom koja vozi neke brzince nikada ne bih mogao da putujem jer ti ljudi konstantno voze oko 140km/h prosek 120-160km/h. Dakle za mene bi to bila jurnjava. Mogao bih da vozim toliko ali ne želim. Prosečna brzina od 70km/h je verovatna ako je put takav da  se tako sporo mora voziti. Računam da bi većinu puta  vozili ako ne po auto putu onda bar po nekim putevima koji nameću brzinu od 90 do 125. Na takvom putu voziti 70 u proseku je tortura. Trebalo bi da vozim u trećoj brzini. Vozilo bi se onako kako put zahteva ali sigurno ne preferiram brzinu od 70-80 na putu gde se može voziti normalnim brzinama. Pa pobogu, ne vozimo skutere. Inače nisam od ljudi koji ne staju kraj puita da bi videli nešto lepo.

 

 

-----------------------------------------------------

 

 

 

Kada sam naveo one gradove i mesta, to bi bila neka glavna maršuta. Naravno da bi usput stajali tamo-amo. Sve po želji dogovora ljudi koji bi oformili ovakvu grupu Dve nedelje za 2500 kilometara sigurno podrazumeva neko zevzečenje usput. Inače bi to prevezli za sedam dana lagano i šta onda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

2 nedelje ja bas dosta za taj plan puta koji predlazes. sto se tice putne brzine  od Pazara preko Ostorga, HN-a i sve do Skadra ne mozes da ostvaris vecu prosecnu brzinu od najvise 70kmh.narucito ne u sezoni,bio sam pre 3 god. Kroz Albaniju je sada autoput,tako da taj deo kao i onaj deo kroz GR koji si planirao autoputem mozes da razmisljas o prosecnoj bzini od koliko hoces,mada s obzirom da vozis XT ubice te vetar pa mislim da ti neces moci da vozis u kontinuitetu preko 120-130kmh. Inace zanimljiva tura i lepo sto si je predlozio ja imam trenutno problema sa registracijim ali ako se sve sredi kako treba razmiljacu ozbiljno o tvom predlogu.

U Albaniji ma koliko je ne voleli ima sta da se vidi,ja sam ulazio sa BG tablama parkirao se u Skadru i Tirani i nije bio bas nikakvih problema. Cak su ljudi bili veoma predusretljivi moram da napomenem. Cene su bile tada dosta pristupacnije nego kod nas a restorani osetno jeftiniji nego u CG.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kad neko da predlog za putovanje trebalo bi da iznese i bar približne detalje šta bi (i zbog čega) trebalo da se poseti. A da bi se takva vožnja isplanirala trebalo bi prethodno pročitati putopise, iskustva i preporuke onih koji su već prolazili ovim predelima. A takvih putopisa (i putnika) ima mnogo i na ovom forumu.

Predlagač se očigledno nije potrudio da se obavesti o bilo čemu šta bi trebalo da se vidi i gde da se prođe. Naglašava da ne zna kakva je situacija u Albaniji i da li sme da se zaustavlja!? Desetine ljudi sa ovog foruma prošli tim putevima i to opisali.

Ne znam koliko godina ima predlagač i koliko mu je iskustvo na motoru, ali (s obzirom na iznešene prosečne i putne brzine) rekao bih da nije veliko. Po mom iskustvu teško je na ovakvom putovanju ostvariti prosek od preko 50-60 km/h. Da budem precizniji: Ukoliko u toku dana provedemo na motoru dvanaest sati, teško da će mo da pređemo preko 600km (osim ako to nije vožnja auto putem od tačke A do tačke B, bez zadržavanja i razgledanja bilo čega tokom vožnje.

Inače je sama tura interesantna (i ja sam planirao sličnu vožnju za letos), ali sam (na osnovu iskustava onih koji su već putovali na tu stranu) napravio detaljan plan puta.

Dakle, predlagač malo da se potrudi i promuva se malo više po putopisima pa da detaljnije da plan i predlog. Ovako baš neozbiljno.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

To i ja htedoh da mu kazem.Imas putopisa kroz Albaniju koliko hoces a postavljas pitanja o bezbednosti.I veruj  nam na rec da si pobrkao loncice sa prosecnom brzinom.A nisi ni svestan koliko ces skutera da sretnes na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

@punisa 16

Hvala za savet. Bićemo u kontaktu. Inače u proseku vozim 115km/h jer preko toga vetar me ubija. Mogu i do 150 ali to je već preterano za moj motor. Najviše mi prija 115 na sat ali ne ispod 90 jer onda ne mogu da vozim u petoj brzini. Granica između četvrte i pete mi je na 85. Ne mogu da vozim ispod 90 jer dolazim do one granice od 85 gde počinje kontinuitetno šaltanje, 4 ,5, 4, 5, 4, 5... Na krivudavim putevima mogu biti brži od drugih motora ali ja ne ludujem tako da se prilagođavam i vozim bezbednim brzinama. Nikud ne žurim. Želim ti da središ to oko motora i da eventualno izvezemo ovu rutu.

 

 

 

 

 

@zika56

Detaljan plan nisam predložio jer očekujem da to uradimo svi mi koji smo zainteresovani za ovakvu turu. Ako pročitate moj prvi post u ovoj temi shvatićete da sigurno nije plan voziti 2500 kilometara da bismo videli samo manastir Ostrog i Hilandar. Razmislite malo pre nego što počnete da zanovetate. Motor vozim dovoljno dugo i znam karakteristike svog motora. Na osnovu toga sam i predložio pomenute prosečne brzine. Ako pročitate moj drugi komentar shvatićete da sam već pisao o brzinama i zašto preferiram  brzine koje preferiram. Ako ćemo voziti malo i off road sigurno je da nećemo voziti brže na tim putevima od 30-50 km/h. Ne razumem zašto se uhvatite za totalno nebitan detalj bez dobrih namera. Ovo putovanje je zamišljeno da se ode, proveze i uživa na tom putu. Lično me veoma opterećuje da vozim ispod 90 na sat na auto putu pa sam zato i napisao ono što sam napisao. Kroz brda, doline i krivine Crne Gore sigurno je da će prosečna brzina biti oko 70 na sat. Zar ste mislili da ćemo leteti preko tih puteva.

Ako ste već isplanirali jednu ovakvu turu rado bih čuo vaš predlog. Svako bi izneo šta bi želeo da vidi na jednom takvom putovanju pa bi onda i napravili plan. Ja lično želim da posetim 3 pomenute destinacije Sve ono usput je samo još jedan plus odnosno biće više njih.
Kada sam rekao dvonedeljno putovanje nisam džaba to rekao. Nemam nameru da sednem na motor i prevezem ovu rutu za 3 dana. Napisali bismo svi neke destinacije i na osnovu toga sačinili tačnu maršutu puta. Ne vozim sam pa da sam odllučim gde ću ići.
Ljudi koji su prošli preko Albanije itekako su dobrodošli. Inače, nisam nepismen, čitao sam dovoljno razne putopise. Znam da me niko neće streljati kada uđem u Albaniju. Mnogo su pojedini ljudi bukavlisti.
Shodno kako ste ono napisali morao sam slično i da vam odgovorim. Nemam loše namere. Na put ne polazim sa nekim sa kim ću se popreko gledati. Mi smo ljudi dobre volje, ostali neka se voze po gradu. :)

 

_____________________________________________________________________

Inače motore vozim već skoro 20 godina i namera mi je da preko leta sigurno prevezem ovu rutu Ako neko želi da mi se pridruži i obogati putovanje sa više detalja i tačaka koje bi smo obišli, dobrodošao je. Ne vozim skuter da bih vozio 50 na sat niti vozim neku zujalicu da bih leteo. Moj motor ima iste karakteristike kao i ostali enduro motori s tim što sam uskraćen da ih pratim na svim off road putevima. Ipak vozim super moto a ne potpuni enduro motor. Na auto putu ili pravim putevima sigurno neću voziti ispod 90 na sat jer me to opterećuje a opterećuje i moj motor. Ja ispod 90 na autoputu ne mogu da vozim a i ne želim da vozim preko 125. Ko razume shvatiće :)

 

 

Evo da obogatim malo ono gde bih ja prošao...

 

Prvo bih do manastira Ostrog. Nikada nisam bio tamo i želja mi je da odem

Kažu ljudi da ako motorom se nisi popeo na Durmitor onda bolje i ne idi u Crnu Goru

Eventualno do Herceg Novog ili negde neki drugi grad na moru, recimo Kotor.

Albanija. Nisam definisao gde tačno stati. Znam gde ću proći a staću svuda gde vidim nešto zanimljivo ali pogledaću i predloge onih koji su je prošli. Na umu mi je za sada samo Skadar.

Makedonija i Ohrid prva tačka u toj zemlji. Svakako stati na još neko mesto.

Grčka: Solun, malo da pazarimo delove za motor. Zatim možemo na Olimp. Ja sam prošle godine stigao do pola puta Sticajem okolnosti morali smo da se vratimo sa pola puta. Inače vam ne treba nikakva oprema, pešači se stazom a možete i sandale da nosite. Namera mi je da ove godine budem i na vrhu te planine. Zatim put do Hilandara i na tom putu sve što vidimo od značaja. Postoji jedno mesto koje se zove Neos Marmaras. Lepo je tamo i možemo otići na par dana. Ili bilo koje drugo slično mesto. Atina ako je po volji vozača, naravno i tamo.

 

Eto, ovo bi bio malo precizniji plan. Ovu maršutu treba obogatiti sada sa svim znamenitostima koje ne treba propustiti. Poput manastira, crkava, jezera, vidikovaca, istorijskih mesta poput tvrđava, etno sela... Namera mi je da stanem na svakom ovakvom mestu koje mi je na putu. Detaljan plan "izradiću" a ja bih više voleo da ga "izradimo" do početka putovanja.

Kada se sada malo bolje pogleda videćete da 2 nedelje mogu biti i malo.

Inače hvala svima što učestvujete na ovoj temi. Pozitivni komentari i negativne kritike su uvek dobrodošle.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@punisa 16

Hvala za savet. Bićemo u kontaktu. Inače u proseku vozim 115km/h jer preko toga vetar me ubija. Mogu i do 150 ali to je već preterano za moj motor. Najviše mi prija 115 na sat ali ne ispod 90 jer onda ne mogu da vozim u petoj brzini. Granica između četvrte i pete mi je na 85. Ne mogu da vozim ispod 90 jer dolazim do one granice od 85 gde počinje kontinuitetno šaltanje, 4 ,5, 4, 5, 4, 5... Na krivudavim putevima mogu biti brži od drugih motora ali ja ne ludujem tako da se prilagođavam i vozim bezbednim brzinama. Nikud ne žurim. Želim ti da središ to oko motora i da eventualno izvezemo ovu rutu.

 

 

 

 

 

@zika56

Detaljan plan nisam predložio jer očekujem da to uradimo svi mi koji smo zainteresovani za ovakvu turu. Ako pročitate moj prvi post u ovoj temi shvatićete da sigurno nije plan voziti 2500 kilometara da bismo videli samo manastir Ostrog i Hilandar. Razmislite malo pre nego što počnete da zanovetate. Motor vozim dovoljno dugo i znam karakteristike svog motora. Na osnovu toga sam i predložio pomenute prosečne brzine. Ako pročitate moj drugi komentar shvatićete da sam već pisao o brzinama i zašto preferiram brzine koje preferiram. Ako ćemo voziti malo i off road sigurno je da nećemo voziti brže na tim putevima od 30-50 km/h. Ne razumem zašto se uhvatite za totalno nebitan detalj bez dobrih namera. Ovo putovanje je zamišljeno da se ode, proveze i uživa na tom putu. Lično me veoma opterećuje da vozim ispod 90 na sat na auto putu pa sam zato i napisao ono što sam napisao. Kroz brda, doline i krivine Crne Gore sigurno je da će prosečna brzina biti oko 70 na sat. Zar ste mislili da ćemo leteti preko tih puteva.

Ako ste već isplanirali jednu ovakvu turu rado bih čuo vaš predlog. Svako bi izneo šta bi želeo da vidi na jednom takvom putovanju pa bi onda i napravili plan. Ja lično želim da posetim 3 pomenute destinacije Sve ono usput je samo još jedan plus odnosno biće više njih.

Kada sam rekao dvonedeljno putovanje nisam džaba to rekao. Nemam nameru da sednem na motor i prevezem ovu rutu za 3 dana. Napisali bismo svi neke destinacije i na osnovu toga sačinili tačnu maršutu puta. Ne vozim sam pa da sam odllučim gde ću ići.

Ljudi koji su prošli preko Albanije itekako su dobrodošli. Inače, nisam nepismen, čitao sam dovoljno razne putopise. Znam da me niko neće streljati kada uđem u Albaniju. Mnogo su pojedini ljudi bukavlisti.

Shodno kako ste ono napisali morao sam slično i da vam odgovorim. Nemam loše namere. Na put ne polazim sa nekim sa kim ću se popreko gledati. Mi smo ljudi dobre volje, ostali neka se voze po gradu. :)

 

_____________________________________________________________________

Inače motore vozim već skoro 20 godina i namera mi je da preko leta sigurno prevezem ovu rutu Ako neko želi da mi se pridruži i obogati putovanje sa više detalja i tačaka koje bi smo obišli, dobrodošao je. Ne vozim skuter da bih vozio 50 na sat niti vozim neku zujalicu da bih leteo. Moj motor ima iste karakteristike kao i ostali enduro motori s tim što sam uskraćen da ih pratim na svim off road putevima. Ipak vozim super moto a ne potpuni enduro motor. Na auto putu ili pravim putevima sigurno neću voziti ispod 90 na sat jer me to opterećuje a opterećuje i moj motor. Ja ispod 90 na autoputu ne mogu da vozim a i ne želim da vozim preko 125. Ko razume shvatiće :)

 

 

Evo da obogatim malo ono gde bih ja prošao...

 

Prvo bih do manastira Ostrog. Nikada nisam bio tamo i želja mi je da odem

Kažu ljudi da ako motorom se nisi popeo na Durmitor onda bolje i ne idi u Crnu Goru

Eventualno do Herceg Novog ili negde neki drugi grad na moru, recimo Kotor.

Albanija. Nisam definisao gde tačno stati. Znam gde ću proći a staću svuda gde vidim nešto zanimljivo ali pogledaću i predloge onih koji su je prošli. Na umu mi je za sada samo Skadar.

Makedonija i Ohrid prva tačka u toj zemlji. Svakako stati na još neko mesto.

Grčka: Solun, malo da pazarimo delove za motor. Zatim možemo na Olimp. Ja sam prošle godine stigao do pola puta Sticajem okolnosti morali smo da se vratimo sa pola puta. Inače vam ne treba nikakva oprema, pešači se stazom a možete i sandale da nosite. Namera mi je da ove godine budem i na vrhu te planine. Zatim put do Hilandara i na tom putu sve što vidimo od značaja. Postoji jedno mesto koje se zove Neos Marmaras. Lepo je tamo i možemo otići na par dana. Ili bilo koje drugo slično mesto. Atina ako je po volji vozača, naravno i tamo.

 

Eto, ovo bi bio malo precizniji plan. Ovu maršutu treba obogatiti sada sa svim znamenitostima koje ne treba propustiti. Poput manastira, crkava, jezera, vidikovaca, istorijskih mesta poput tvrđava, etno sela... Namera mi je da stanem na svakom ovakvom mestu koje mi je na putu. Detaljan plan "izradiću" a ja bih više voleo da ga "izradimo" do početka putovanja.

Kada se sada malo bolje pogleda videćete da 2 nedelje mogu biti i malo.

Inače hvala svima što učestvujete na ovoj temi. Pozitivni komentari i negativne kritike su uvek dobrodošle.

Sobzirom da smatraš da tanovetam i da su moji komentari nedobronamerni, smatram da bi bilo pogešno (a i suvišno) da se nadalje uključujem u diskusiji u ovoj temi. Tim pre što reče da imaš sasvim dovoljno iskustva na motoru i na putovanjima.

Iskreno, ja za sebe smatram da ga nemam dovoljno pa još uvek pokušavam da iskoristim tuđa iskustva ne bi lih nešto novo saznao ili naučio.

U svakom slučaju želim da ostvariš ovaj plan, a svim učesnicima u ovoj vožnji želim dobar provod i bezbednu vožnju.

Pozdrav!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Evo ja necu vise zanovetati i dajem ti jedan predlog za voznju koja je odlicna za tvoj motor a nalazi se na toj ruti.Nemoj ici od Tirane do Elbasana autoputem nego planinskim prevojem tj starim putem 50 km.Put je odlican bez rupa ali je zahtevan za voznju i bas se nauzivas.Ali moram te upozoriti da neces ni jednom ubaciti u petu brzinu.Zelim ti srecan put i da se provedes kao moje drustvo i ja na tom putu.Nije bilo nikakvih losih namera sto zelim sebi to zelim i tebi.Srecno !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Slazem se sa tobom Veljko u potpunosti. ovih mojih "najvise 70kmh" vise sam hteo da mu bude stimulacija :)  Niko ne voli da vozi 50kmh ali to je to po magistralnim putevima. bez obzira sto ces po negde razvuci stotkicu ili nesto vise ali to traje samo do prve kolone,krivine ili radara... pratim temu svakako i u odredjenom trenutku cu se izjasniti  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

@MiljanTracer

Hvala za savet oko tog pravca. A oko brzine, već napisah nekoliko puta Ne vozim brže od života, ako put zahteva brzinu od 30, ima vozim 30 na sat. Ali ako mogu da vozim mojom prosečnom brzinom na pravom putu, onda i želim da vozim tom brzinom. Rekoh, ne vozim skuter.

 

 

@VeljkoM

Itekao imam pozitivan stav. Inače ne bih ni pisao ovde.

 

 

 

 

_______________________________________________________________

Hiljadu  ljudi, hiljadu ćudi. Neko vozi skuter, neko enduro a neko zujalicu. Pokušavam da okupim ljude koji će se slagati i imati slična razmišljanja. Sve sa dobrom namerom da u zdravlju i veselju izvezem-o ovakvu rutu. Inače ovu temu prate i par mojih drugara koji za sada ne učestvuju na njoj. S obzirom da sam sa njima vozio i znaju kako vozim, verovatno su im smešne kritike na moj račun. Vozim normalno kao i većina drugih. Ne vozim kao deda. Namerno sam u prvom mom postu napisao željenu brzinu vožnje kako bi oni koji ne mogu, ili žele da voze sporije, ili brže, odustali od putovanja samnom. Dakle to je željena prosečna brzina. Koliko je realna to će put pokazati a ne moja želja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Uf...i meni se sviđa tura, naročito što planiram odlazak u Makedoniju (Skoplje) neke drugare da posetim na dan-dva...i zato što isto nikada nisam bio na Ostrogu, a ni u Albaniji. :)

U Grčkoj sam bio dosta puta na ronilačkim ekskurzijama...ali to nije bitno sada.

Pratim temu i možda se i priključim vožnji. :)

 

P.S. Moj odlazak za Skoplje planiram da bude 1-2 dana da provedem tamo i ako se odlučim za polazak sa ekipom biće tako da u povratku se izdvojim od ekipe i ostanem u Skoplju, pa se posle vratim sam. Osim ako još neko ima želju da ostane (iz bilo kog razloga) u Skoplju...onda bismo se naravno zajedno vraćali za Srbiju. :)

 

P.P.S. Poz Puniša... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sa ovakvim stavom tesko ces ti od Pazara do CG da stignes bez svadje. Svako dobronamerno pitanje i predlog si docekao na noz. Opusti se malo i bez bajkerske sujete.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

@MiljanTracer

Hvala za savet oko tog pravca. A oko brzine, već napisah nekoliko puta Ne vozim brže od života, ako put zahteva brzinu od 30, ima vozim 30 na sat. Ali ako mogu da vozim mojom prosečnom brzinom na pravom putu, onda i želim da vozim tom brzinom. Rekoh, ne vozim skuter.

 

 

@VeljkoM

Itekao imam pozitivan stav. Inače ne bih ni pisao ovde.

 

 

 

 

_______________________________________________________________

 

Hiljadu  ljudi, hiljadu ćudi. Neko vozi skuter, neko enduro a neko zujalicu. Pokušavam da okupim ljude koji će se slagati i imati slična razmišljanja. Sve sa dobrom namerom da u zdravlju i veselju izvezem-o ovakvu rutu. Inače ovu temu prate i par mojih drugara koji za sada ne učestvuju na njoj. S obzirom da sam sa njima vozio i znaju kako vozim, verovatno su im smešne kritike na moj račun. Vozim normalno kao i većina drugih. Ne vozim kao deda. Namerno sam u prvom mom postu napisao željenu brzinu vožnje kako bi oni koji ne mogu, ili žele da voze sporije, ili brže, odustali od putovanja samnom. Dakle to je željena prosečna brzina. Koliko je realna to će put pokazati a ne moja želja.

Ti druze,jos ni ne znas, kako dede voze, bices u cudu kad to saznas. Secan put vam zelim. :jee1:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ha ha, ma to "deda" je bilo onako. Ja upoznah jednog dedu od oko 65 godina vozi zujalicu Kavasakija od 1200cc, pitam ga što ne vozi harlija ko svi u njegovim godinama, on kaže, ma to je za sporaće. Ha ha..

 

 

 

 

 

@Mikulanac

Ja se sa ljudima ne svađam. Toliko sam toga napisao na ovoj temi da je lako shvatiti da sam osoba dobre volje a ne namćor. Nije bilo niti jednog pitanja a za par predloga sam se zahvalio. Ništa nisam dočekao na "nož" i takav rečnik ne koristim. Bilo je malo polemike oko moje željene brzine. Nadam se da sam to u predhodim odgovorima pojasnio.
Sa najboljim namerama pokušavam da oformim malu ili veću grupu ljudi sa istim shvatanjima i sličnim motorima kako bi prevezli ovakvu turu. Da hoću da se vučem po putu našao bih neku grupu koja ide skuterima na more ili nekud na dole. Da želim da prihvatim rizik, onda bih se jurio sa momcima koji voze zujalice. Niti sam jedno niti drugo. Ne vozim na autoputu ispod 90 da bih uštedeo gorivo.

 

 

 

Inače već vidim potencijalne u grupi SharkY i punisa 16.
SharkY vidi, ako bismo išli na taj put, ja jesam za to da se ostane 2 dana u Skopju. Plan koji sam izneo nije previše detaljan. Treba ga svakako obogaditi raznim mestima.

 

MIšljenja sam da ako ako želimo opuštenu vožnju i da svaki dan posetimo po neko ili dva mesta, ne treba prelaziti prosek 350-400 kilometara dnevno. Da pola dana vozimo a pola dana se zevzečimo negde. Nađemo mesto za počinak...

Još jednu stvar da kažem o sebi a to je: ne pijem Znam da puno ljudi jedva čeka da se napije uveče. Neko manje a neko više. Kome šta po volji. Ja lično nisam pobornik opijanja i zavlačenja po kafanama.
Na put želim sa grupom jer nikada ne znamo šta može da se desi. Treba jedni drugima da pomognemo u slučaju nevolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja samo citam ono sto je napisano.  MiljanTracer-u si napisao da je bukvalista a Ser Ziletu da zanoveta a obojica su ti rekli pametnu stvar. Duz cele teme pogresno koristis termin prosecna brzina pa me iskreno cudi da imas iskustvo sa moto putovanjima 20 godina. Ako za voznju koristis magistralu da bi imao prosecnu brzinu 55-60km/h ima da se useres od voznje da bi to postigao. Znaci to vozis 400km u pola dana pa se drugu polovinu zevzecis mozes da zaboravis.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas ovo u vezi prosecne brzine sam i ja primetio, al' reko da ne smetam. Ono drzimo u proseku100-tku na putu, na kraju ne mozes da izvuces prosecnu brzinu jedva 50Km/h.  70-80km/h prosecne brzine je da vozis na ziletu citav dan i pitanje je da li ces uspeti.

Drugim recima razlika je izmedju putne i proecne brzine.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

 

@MiljanTracer

Hvala za savet oko tog pravca. A oko brzine, već napisah nekoliko puta Ne vozim brže od života, ako put zahteva brzinu od 30, ima vozim 30 na sat. Ali ako mogu da vozim mojom prosečnom brzinom na pravom putu, onda i želim da vozim tom brzinom. Rekoh, ne vozim skuter.

 

 

@VeljkoM

Itekao imam pozitivan stav. Inače ne bih ni pisao ovde.

 

 

 

 

_______________________________________________________________

 

Hiljadu  ljudi, hiljadu ćudi. Neko vozi skuter, neko enduro a neko zujalicu. Pokušavam da okupim ljude koji će se slagati i imati slična razmišljanja. Sve sa dobrom namerom da u zdravlju i veselju izvezem-o ovakvu rutu. Inače ovu temu prate i par mojih drugara koji za sada ne učestvuju na njoj. S obzirom da sam sa njima vozio i znaju kako vozim, verovatno su im smešne kritike na moj račun. Vozim normalno kao i većina drugih. Ne vozim kao deda. Namerno sam u prvom mom postu napisao željenu brzinu vožnje kako bi oni koji ne mogu, ili žele da voze sporije, ili brže, odustali od putovanja samnom. Dakle to je željena prosečna brzina. Koliko je realna to će put pokazati a ne moja želja.

Ti druze,jos ni ne znas, kako dede voze, bices u cudu kad to saznas. Secan put vam zelim. :jee1:

 

:care:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Čovek ne zna šta je prosečna brzina i tu je problem. Prosečna brzina nije ona kojom najčešće ili najviše voziš, npr. pomenutih 115 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Predlagacu teme,

 

IZVINI al...  iz svih tvojih stavova gore napisanih zkljucuje se da bi ispravnije bilo : "prikljucio bih se grupi ili pojedincu koja planira put..."   :neznam:

 

ps..."polako, pazi kako drugi voze"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Saša, za sada imamo poklapanja u željama i planovima. Ja ako taj dan vozim, ne popijem ni kap alkohola...uveče pred spavanje mogu da popijem po koje pivo i to je to, dakle nemam odavno više naviku da se opijam...opet to je navika koju sam stvorio kroz ronjenje...opet nebitno. :D

Elem, jedino što meni ne bi odgovaralo je da kampujem...imam vreću ali ako nas bude dovoljno maznemo hostel sobu i lagano. Nije ni meni do razbacivanja parama...poenta je avantura sa novim ljudima i da se dobro pripremimo i organizujemo zarad što ugodnijeg putovanja i istraživanja. Nismo deca...tako da mislim da nećemo imati većih problema. :)

 

Ove polemike za brzinu vožnje itd me uopšte ne interesuju...brzinu (kod razumnih vozača) diktiraju uslovi na putu i to je to. Mladi smo, rekao bih da ne vozimo od juče tako da mislim da niko neće jurcati a neće se ni vući. I naravno nismo vezani pupčanom vrpcom u vožnji...ako nas je manje trudimo se da ne izgubimo jedni druge iz vidika ali svakako se nećemo držati kao "prilepljeni" pa preticati zajedno i u isto vreme. :)

 

Puniša doduše voli da se trka malo al' Bože moj... :P:D

 

P.S. "Nijedan plan ne preživi prvi susret sa neprijateljem"...hahaha...tako da mislim da, ako se odlučimo za put, sve je osim same suštine i okvira plana podložno dogovoru. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja