Jump to content

Moto Zajednica

U leto 2016, Tura: Srbija - CG - Albanija - Makedonija - Grčka

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

E da...u Ohridu spavanje 9e sa doruckom, vrhunski i potpuno novi aprtmani. Sada, u Beratu 80e sa sve tim paketom raftinga koji i nije nesto. Tako da ako sam ja naseo, ne morate Vi. Doduse, ja to volim i cesto idem na te adrenalinske sportove ali ovo je cista polutka! Nasa Tara je keva za ovo. E sad...njihovi cevapi su keva za nase pa se to negde uklapa. Trenutni kurs 138.5 leka za 1 evro! I vazna informacija...ima dosta policije kroz Albaniju, pogotovo na regionalnim i auto putevima, kojih je uistinu malo, ali na svakih deset km...patrola. Ono sto smo danas saznali... ministar policije ih sad seta po terenu zbog ogromne korupcije. One iz Tirane salje u Elbasan, iz Elbasana u Berat i tako u krug. Jak lik iz hotela nam je rekao, ako Vas zaustave, a mladji su od 40 tak godina...ne nudite kintu ni za zivu glavu. Mladi panduri, zeljni dokazivanja, odmah Vas privode sa krivicnim delom pokusaj mita!!! Ako pak, imaju preko tih...4 banke...onda je crvena desetka iz raja poslata za svaki prekrsaj!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Moguce je sve. Mene niko nije dirao. E sad mozda to vazi za automobile a motore ne diraju. Jer ja sam zasluzio da dobijem dozivotnu zabranu za onoliko prekrsaja u jednom danu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Šta bi sa velvetwolf-om i njegovim drugarom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Bruno koliko ja vidim sto se vise ceka to se ljudi vise misle. Zato sam ja seo sam i vozi. Ako nista drugo, to je jos 12dana, cekam te u grckoj

Ne verujem da cu ja pre za srbiju tako da mozemo da nastavimo zajedno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Bas tako...sto se put sve vise priblizava sve vise odustajanja! To sam doziveo mnogo puta! Shele kakvo je vreme u Grckoj? Ubila me kisa od Berata do Sarande...ali pun gas je padala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Bas tako...sto se put sve vise priblizava sve vise odustajanja! To sam doziveo mnogo puta! Shele kakvo je vreme u Grckoj? Ubila me kisa od Berata do Sarande...ali pun gas je padala!

ovde isto. Juce su najavljivali sunce a danas isutra svuda kisa. Gledao sam mnogo mesta gde da zbrisem ova dva dana i izbegnem kisu ali mi se nije dalo. Solun kisa, krf, lefkada, zakintos i sva ostala mesta

Danas bas pada.

Tako je meni bilo onaj dan kada sam dolazio , u srbiji do granice. A posle bilo super. I prvi dan u janini. Neko ludo vreme.

Ali ne brini, od nedelje krece sunce. Ajde malo kreni nize pa da se sretnemo negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: BG cerak
  • Motocikl: KTM 450; H&D street glide

Hvala Gorane.

Za sad nas ima trojca koji krecemo unedelju 29. Maja. ja samo da se javnem ako jos neko hoce na ovu turu.

Pozdrav svima,

Ja bi da se prijavim za ovu turu, dok se ne rasprodaju sva mesta  ;). Pratim temu i odgovara mi sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Trenutno sigurni vozaci

 

1) Sasa-Srbija

2) Bobi krofna

3) Zlatman

4) Bruno

 

cekamo velvetwolfa da se izjasni

a mozda jos neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Mislim da vas je sasvim dovoljno. Ne treba velika giuzva i puno ljudi. Vise boli glava.

Ps: ponesite cigare iz srbije, travu imate u lazaretu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Zaboravih da ti kazem, na ibarsku pazite na presretace, jure i motore, puna uglavnom. Proverena informacija

Na granicu sa cg mi pozdravite onu plavu pandurku ako radi i recite joj da nosim rezervnu kacigu ovaj put.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

evo nas u podgorici, sutra tuzi pa tirana i zavrsavamo u valoni... zora na zabljaku svaki put, iznova, poseban dozivljaj, spustili se do ostroga, rucali jegulje na zaru na skadru a posle preko reke crnojevica bio off road... vreme suncano, nema guzvi i policije, drustvo sjajno, raspolozenje ne popusta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Imas srece sto ja nisam krenuo sa vama. Zasto se ne razdvojite na one sto hrcu i one koji ne. I svima super.

A gde je putopis?

Nismo se dogovorili, bili tamo-bili ovamo-aj zdravo

Nemere to tako

Hocu i ja malo da se smejem

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Mali update, osvojili smo Crnu Goru i Albaniju. Nalazimo se u mestu Vlore gde smo prespavali i spremamo se upravo za povlačenje ka Grčkoj. Vreme za sada super. Ekipa funkcioniše odlično.

Hoteli 10 evra, gorivo 10 evra plus sitnice. Dnevno potrošimo ne više od 35.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

E aj mi vidite kad stajete u prodavnicu koliko su cigare da znam da nosim iz srbije ili tamo da kupim jer su u grckoj 4e

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Pa dajte ljudi real time putopis, što kaže SHeLLe, bili tamo bili vamo... Dajte tamo u Putopise neki lep naslov pa i mi da uživamo delom sa vama.

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Hahahahahhahh hahahhaha i ako si im rekao

Izgleda da samo ja pisemko lud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Polako sa to plaćanje odnosno pisanje, što bi reko Šojić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Evo kao začetnik ove teme da napišem svoj utisak o ovom putovanju. Ukratko, kako pođosmo tako i dođosmo.

Opširnije to izgleda ovako. Nas četvorica članova posade koji se i ne znadosmo od ranije krenusmo na ovaj put bez predrasuda. Uvek se na svakom grupnom putovanju nađe neko ko želi da dominira nad drugima i pravi se onim što nije. Međutim, putevi Gospodnji su ukrstili naše namere i spojili nas na ovoj svetoj misiji. Da je išta bilo loše verovatno ne bih ni pisao. Ljudi sa kojima sam putovao su više od ljudi. To su pravi bajkeri. Evo i ovde javno da pohvalim moje nove drugare: Bobi krofna, Zlatman i Bruno. Izuzetan stepen tolerancije i niti jedna loša reč se nije čula.

Vi ostali što ne pođoste sa nama, što da vam sada riječem. :) Drago mi je što niste pošli, možda bi nam neko od vas pokvario putovanje, ha ha... Šala naravno.

 

Okupismo se u jednom selu nadomak Čačka i odatle krenusmo put Crne Gore.

post-36779-0-51593600-1465244731.jpg

post-36779-0-70331600-1465245221.jpg

Put nas preko Durmitora nanese do Nevidio Kanjona i tu prespavasmo u nekom etno selu.  

post-36779-0-47206900-1465244873.jpg

Sledećeg dana put nastavismo do manastira Ostrog.

post-36779-0-33648100-1465245498.jpg

post-36779-0-84978500-1465245593.jpg

Prekrstismo se i nastavismo do Podgorice gde i prespavasmo u privatnom smeštaju. S obzirom da smo u Podgoricu stigli taman pre ručka, odlučismo da ručamo u Virpazaru nadomak Podgorice.

post-36779-0-46833500-1465245682.jpg

Posle ručka ne prošetasmo nego nastavismo da vozimo veleslalon do baze preko Rijeka Crnojevića. Promajasmo se malo po njihovom šetalištu, kafa, sok, ko šta voli pa na spavanje.

post-36779-0-81325800-1465245966.jpg

Put do Grčke vodi preko Albanije te mi napadosmo tu zemlju sa zapada preko prelaza Božaj. Veoma sam bio odlučan u svojoj nameri da oslobodim tvrđavu"Skadar na Bojani" što mi je uspelo iz drugog napada. Prvi put mi ostade novčanik dole na prakingu ko motora.

post-36779-0-88127900-1465246126.jpg

 

Ostali članovci posade nisu hteli da gledaju kamenje te ih ostavih svu trojicu da mi čuvaju motor.

Nakon osvojenog Skadra pokušali smo da osvojimo Tiranu. Međutim, brojčano nadmoćniji albanci su nas primorali da se ubrzo povučemo iz glavnog grada bez da značajno uslikamo neku znamenitost. Niko od nas nije očekivao da u Tirani na glavi stanovnika idu dva automobila. Kako jedan vozač vozi dva automobila ne znamo ali uverili smo se da je nemoguća misija proći 1 kilometar za pola sata. Ko hoće u Tiranu neka je napadne kroz neke sporedne uličice. Glavnim, ne pokušavajte. Ovo važi za njihov centar.

Nakon Tirane posetismo Drač gde videsmo po prvi i zadnji put džamiju u Albaniji. Tu ručasmo i put nastavismo ka mestu Vlore gde smo prespavali. Smeštaj odličan, usluga na nivou.  Put ka Sarande nastavismo uz obalu. To je put u dužini od 120 kilometara i trebaće vam 4 sata vožnje da biste ga prešli. Ako idete kroz Albaniju a ne idete ovim putem, onda nemojte ni ići kroz tu zemlju. Ovo je put kojim definitivno morate proći na svom motoru.

post-36779-0-47998100-1465246239.jpg

post-36779-0-99750900-1465246364.jpg

post-36779-0-12243100-1465246564.jpg

post-36779-0-35556900-1465246712.jpg

U Sarande smo ručali i nakon ručka je krenula kiša koja nas je pratila do Ionnina u Grčkoj. Povlačenje ka Grčkoj smo izveli preko prelaza Kakavia.

U Ionnina ili kao je mi na srpskom zovemo Janjina, smo ostali dve noći. Nakon prve prespavane noći a nekome i ne prespavate jer nekima su cimeri bili noćni svirci, posetili smo Meteore.

post-36779-0-07978000-1465246840.jpg

 

Po meni ista komercijala ali vredi videti spolja. Unutra je sve to pretvoreno u neku vrstu muzeja sa postavkama od ne nekog posebnog značaja. Ali vredi otići. Vožnja od Janjine do Meteora je izvedena preko lokalnih puteva te smo 100 kilometara veleslalona izvezli za 5 sati. Ako vozite malo brže možda ćete uspeti da ovu rutu izvezete za 4 sata i 59 minuta. Poseta Meteorima i izlazak u večernjim satima na sokić, čajčić i kaficu, tako nam je prošao dan. Inače u Janjini se posebno oseća Grčka kriza, grad je prepun, nema gde da se sedne. Svi izašli na ulice, mislim u kafiće. :)

post-36779-0-26836300-1465247003.jpg

post-36779-0-63740200-1465248682.jpg

Iz Janjine smo krenuli ka Bitolju. Mene lično ovaj grad od 60 hiljada stanovnika je prijatno iznenadio. Oni još uvek imaju korzo. Bravo.

Iz Bitolja do Skoplja, od Skoplja do Niša a od Niša ko koga šiša. Tu sam se ja rastao od ostatka ekipe i nastavio put ka svom rodnom gradu. Čujem da su oni nakon toga imali organizovane neke informative razgovore i posetu zološkom vrtu a možda i ručak.

Pošli smo u nedelju i vratili se u nedelju. Ja sam prešao tačno 2150 kilometara. Ceo put me je koštao oko 400 evra.

Eto tako je to bilo. Hvala ekipi za divno druženje i dobru vožnju.

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja