Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA na nov način

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 2/17/2016 at 12:19, debeljan je napisao:

Slažem se za put od Brana do Kurtee da je loš. Ima jedno 70% puta da su betonske ploče koje na spojevima imaju bitumen. Tokom vremena je taj bitumen istisnut na put i postoje izbočine od 10-tak cm na svakih 10-20 metara. Kao utrka s preponama. Mislio sam da će mi svi vijci s motora da otpadnu. >:(

To je nešto kao put koji vodi do Potoka, kanjonu Nere i Beusnice. Betonska podloga, rupa do rupe na kojima ispadaju stakla iz naočara, plombe i kamen iz bubrega!!:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 3 sati, Arso je napisao:

To je nešto kao put koji vodi do Potoka, kanjonu Nere i Beusnice. Betonska podloga, rupa do rupe na kojima ispadaju stakla iz naočara, plombe i kamen iz bubrega!!:jee:

Rupa takvih nema ali su betonske ploce izasle iz svojih lezista usled vremena i upotrebe pa je kao po stepenicama da vozis .To je bas losa deonica puta.Ali za enduro motore Afrike i TDM kojim smo isli na ovaj put uz malo sporiju voznju nije bilo strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Tako je bilo pre 10tak godina na putu Caransebeš Oraštie, ima onih par serpentina posle raskrsnice za Bozoviće, tu je bilo kao da penješ po stepenicama.

Dostavljeno s kamijonem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 12 sati, eduardo je napisao:

Tako je bilo pre 10tak godina na putu Caransebeš Oraštie, ima onih par serpentina posle raskrsnice za Bozoviće, tu je bilo kao da penješ po stepenicama.

Dostavljeno s kamijonem.emoji28.png
 

Sada je tu novi put od Orasite, ali sam se ja prošlog leta zajebao pa sam starim vozio do mesta gde se spaja sa novim putem koji ide od Orasite ka Bigar kaskadama i dalje prema Božovićima, ali mogu ti reći da je taj put u odnosu na pomenuti prema Kanjonu Nere, Potoku i Saska Montani kao aerodromska pista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 9 sati, Arso je napisao:

Sada je tu novi put od Orasite, ali sam se ja prošlog leta zajebao pa sam starim vozio do mesta gde se spaja sa novim putem koji ide od Orasite ka Bigar kaskadama i dalje prema Božovićima, ali mogu ti reći da je taj put u odnosu na pomenuti prema Kanjonu Nere, Potoku i Saska Montani kao aerodromska pista.

 

Bio sam tuda al to nista ne pamtim ,tu bas na Bigaru i u ono nemacko selo kako se zove Vuciji breg mislim, razvlacili sator na nekom malom jezeru ima ih tri koliko pamtim nesto mi taj put izvetreo iz glave.

 

2rxe9w7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 17 minuta, Sveta 5. je napisao:

Bio sam tuda al to nista ne pamtim ,tu bas na Bigaru i u ono nemacko selo kako se zove Vuciji breg mislim, razvlacili sator na nekom malom jezeru ima ih tri koliko pamtim nesto mi taj put izvetreo iz glave.

 

2rxe9w7.jpg

To je jedna uslovno rečeno kratka deonica na koju se skreće desno čim se iz Pravca Kaluđerova uđe u Oravitu, predhodno sam pogrešno napisao Orasita, ili Oravicu kako mi kažemo,. Ide se malo uzbrdo pored deponije pa prilično loim asfaltom ali ni prići onom putu kopji vodi ka kanjonu Nere.  Posle desetak kilometara kod serpentina se spaja sa novim putem kojim si ti verovatno išao. Ova fotka je slikana iz pravca Božovića, dole levo ide novi put za Oravitu a desno uzbrdo stari.

IMG_6353.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 41 minuta, eduardo je napisao:

"ili Oravicu kako mi kažemo,."

i Rumuni kažu Oravica samo što se kod njih "c" piše "ț".

Dostavljeno s kamijonem.emoji28.png
 

Svakog dana čovek nešto novo nauči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Isto tako njihovo "j" se čita "ž", ima jedno selo Jena, blizu Caransebeša pa kad uđeš u selo kažeš ušo sam u Ženu.

Dostavljeno s kamijonem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Jako koristan putopis za nas koji planiramo da po prvi put obidjemo RO. Hvala na korisnim informacija i na lepo opisanim putesestvijama :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja