Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Meni na slici ovo lici na prasetinu, ali ostavljam mogucnost da ne vidim dobro... :neznam:

Prasetina nije sigurno. Provereno. :takoje:

Ja ne znam sta su tebi "podvalili". :nanana::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ako vas put nanese u Štip, nemojte propustiti da probate štipsku pastrmajliju ... :Bokilic:

 

Ja sam je klopao u piceriji ''Verona'' ... pitao neke klince na skuteru gde ima najdobra pastrmajlija i oni me doveli tu ... neka jako uska i strma uličica ...

 

Primetićete na slici da nešto nedostaje - escajg ... kada sam upitno pogledao konobara, on se nasmeja i reče: ''pastrmajlija se tradicionalno jede so raci'' ... hm, kakvi bre raci :stabre: ... aha, shvatio sam, to se jede s'ruke ... dobro je dok nije s'uši ... :D

post-20-0-17202300-1378756825_thumb.jpg

post-20-0-40359300-1378756843_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ako vas put nanese u Štip, nemojte propustiti da probate štipsku pastrmajliju ... :Bokilic:

 

Ja sam je klopao u piceriji ''Verona'' ... pitao neke klince na skuteru gde ima najdobra pastrmajlija i oni me doveli tu ... neka jako uska i strma uličica ...

 

Primetićete na slici da nešto nedostaje - escajg ... kada sam upitno pogledao konobara, on se nasmeja i reče: ''pastrmajlija se tradicionalno jede so raci'' ... hm, kakvi bre raci :stabre: ... aha, shvatio sam, to se jede s'ruke ... dobro je dok nije s'uši ... :D

 

Хахаха, већ сам препоручивао. Били смо на истом мјесту!

То је пицерија од оног хотела па кад се крене ка пијаци...У Штип пастрмајлијаи Даб љети,а зими умјесто Даба- Тга за југ или домаће тшко црно ;)

углавном,гдје год јели пастрмајлију у Штипу не можете да омашите.Локални специјалитет...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Ne znam da li je neko pominjao mozda se ponavljam nisam pregledao celu temu.

Kafana Kod Sanje u Kovinu odlicna klopa a i pristupacne cene. Nalazi se na magistralnom putu Pancevo - Smederevo. Veliki parking i uvek ima mesta. Inace prava drumska kafana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ostadoh im dužan reklame od letos, restoran i više od toga u Plužinama, na obali Pivskog jezera

 

Mesto se zove ''Zvono''

 

http://www.zvono.me/

 

Uz dobru muziku i naravno dobru klopu obavezno probati medovinu, nije rakija sa medom već piće iz tog kraja dobijeno fermentisanjem meda i vode, sa nešto malo alkohola, neki stari zaboravljeni recept.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Da li i dalje radi "Kamiondzija u Svrljigu"? Da li i dalje odgovaraju opisu na prvoj strani, imam nameru da se odvalimo od dobre hrane :) kakve su otprilike cene i tako to? Ako imate jos neki predlog sa super mestima gde nije skupo, a da je na otprilike do 200km od bga? :)

I kale na ibarskoj mi je zapao za oko, jel i dalje dzabaka hrana? :)

I glavno pitanje, jel to sve radi za 1. maj? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Evo da odgovorim sam sebi :D bio kod Kaleta i stekao utisak da samo karadjordjeve prave :D salu na stranu, porcije su enormno velike i skoro svi njih narucuju..dve porcije corbe su u stvari 6 tanjira, meso je mekano i sto je najvaznije, nema ostataka od rostilja unutra :D Jedna porcija karadjordjeve predstavlja dva stapa od kako je neko vec rekao oko 35cm mesa :D Ja sam vrlo jesan(vaterpolista) i pojeo sam 3 tanjira corbe, cetvrtinu porcije, malo hleba, pomfrita i jedva sam izdrzao da ne puknem :D Za sledeci put smo se dogovorili nas cetvoro da uzmemo jednu porciju corbe(devojke ne jedu), jednu porciju karadjordjeve i jednu lepinju..toliko smo realno pojeli :D to izadje oko 1000din samo za hranu :D za 4 osobe 1care.gif

 

Mogu da zamislim koliko je to hrane kada narucis njihov "specijal" za 4 osobe..0stabre.gif Bez 8 ljudi nemojte da bacate hranu za dz :D

 

E da, dva puta smo osetili neki smrad(paljevina) koji bi mogao da dolazi iz kujne...ne znam sta bi moglo biti, sa hranom je sve delovalo ok 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

posto ide toplije vreme, ako volite sladoled necete pogresiti ako odete u poslasticarnicu grand u odzacima. lako se nalazi, pored gimnazije i ekonomske skole a u blizini je i autobuska stanica. porcije su pozamasne a sladoled ekstra. jeste da nije kafana u pitanju niti mesto za krkanluk, ali valjalo bi obici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

Кафана "Златна Долина" на средини пута Пожега -Косјерић (преко пута мене) 2dobrodosli2.gif , одлична јагњетина, било би добро најавити се ако је већа група, јер се брзо разграби, а и остала јела са роштиља, цене повољне. Може и да се преноћи, гаража за мотор, ако се планира пут, уз најаву задовољство неће изостати

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ako ste u okolini Sapca, svratite do grada, Masarikova ulica, u visini biblioteke i muzeja. Cevabdzinica Kod kuma, najbolji cevapi koje sam probao! Potpisujem. Nije drumska kafana, ali ovo se ne propusta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@papa stalin, kum=Dobrivoje... osim pravih sarajevskih cevapa ima i vrhunsku teletinu, jagnjece kotlete i NAJBOLJU PUNJENU PLJESKU U SRBIJI ! Evo ogladneo sam dok ovo pisem :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Masarikova ulica, dijagonalno od gradske biblioteke, "Cevabdzinica kod Kuma" i drugi objekat na putu ka starom gradu sa desne strane :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ok,hvala.

Ako vas put nanese kafana REKORD u Simanovcima,prijatna basta u zelenilu,cevapi i Karadjordjeva od pravog mesa,pojacane porcije,cene normalne : )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Masarikova ulica, dijagonalno od gradske biblioteke, "Cevabdzinica kod Kuma" i drugi objekat na putu ka starom gradu sa desne strane :takoje:

 

Хвала на препоруци :takoje: Били данас и проверили квалитет... услуга и храна врхунска :D

 

 

28_6_1.jpg

screen capture windows 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Idem sad na vožnju sa drugarom do Fruške gore. Pravimo krug preko Maradik - Vrdnik - NS najverovatnije. Vodimo žene sa nama pa mi treba neka preporuka za neki lep restorančić za klopu na ovoj ruti a da ne izuvaju sa cenama.

Meni jedino sad ovako rano pada na pamet onaj motel na vrhu kod tornja. Ako neko ovo pročita i seti se do 10h nek javi. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Vinska kuca Kovacevic, Irig. Rebarca u sosu sa medom, porcija je valjda 700-800 din, ali vredi. Tako nesto nisam nigde drugde jeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo sad došli, hvala na predlogu ali mi krenuli nešto ranije od planiranog i nisam video preporuku :neznam:. Tablu za tu vinsku kuću sam zapazio kad smo išli ka Vrdniku.

Svratili na ovaj salaš.

 

http://salasstojsic.com/index-c.html

 

Klopali i pili nas četvoro za 3.100 dindži a razvalio se od klope jedva su me naterali da sednem na motor i krenem za Zemun. Ja jeo karađorđevu, žene neke letnje ražnjice a drugar gulaš. Čorba , salata i dezert na kraju i najeli se usput šljiva i jabuka sa salaša ta dž.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kafana "Bumerang" u Novom Pazaru, kružni tok na ulasku u grad iz pravca Raške i otprilike 2km prema Goliji. Fenomenalno praseće pečenje, verovatno najbolje koje sam probao (isprobano više puta). Uvek sveže, isečeno na kockice, ukus fenomenalan. I to po niskim cenama!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja