Jump to content

Moto Zajednica

avalski put kao put smrti

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: GSX600F

Ja sam skoro imao pad na toj deonici, sva sreca za par metara promasio onaj veliki kanal za odvod vode...prosao odlicno..

Brz oporavak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Smanjiti gas na rucici i nema te rupe, uvale nit opasnog kanala....sve dolazi iz (usijane) glave. Pisanjem peticije ima samo da useremo stvar....izlupace nam lezece na svakih par100m to ce nas sigurno usporiti, zbog usijanih glava najebace svi.

 

Pa kad smanjiš gas na ručici, ni ležeći nije problem, zar ne?

 

 

Ljudi, ne ložite se. Kakva crna peticija. Pa jel vi vidite stanje u saobraćaju, da ne kažem generalno u društvu? Koga zabole za bezbednost motociklista na avalskom putu! Okanite se sportske vožnje po srpskim putevima ako vam je život mio!

 

Eno onaj momak u Rumi, što je dolazio na Navak. Zakopaće ga sutra. Zbog čega?

 

 

Ja sam se juče malo vozio (automobilom) po gradu i imao sam, mislim 4 situacije da se maltene pobijem sa kretenom! Drugari, ja vam garantujem da barem 7 od 10 tih pacijenata misli da vozi sasvim ok i da nemaju pojma kakva ustvari sranja prave!

 

Jedan me je toliko isekao da sam mislio da će da mi se popne na haubu. Naravno, kad sam ga pogledao bilo je ono "šta je?" Drugi mi blica da na semaforu prođem na žuto, pa maltene i crveno da bi i on iza mene mogao da prođe. Naravno da nisam prošao. Pogledam u retrovizor, na zadnjem sedištu mu dvoje male dece. EEEEEEJJJJ Srbine!  Pa tačno da ga neko u toj raskrsnici zakuca u zadnji deo gde su mu deca. Ne jebe čovek 5%, hoće da prođe, neće da sačeka.

 

Jel' vi kapirate da se taj možda upravo vraća sa inženjerskog posla iz Beograd-puta? Pogledajte nam sjajna i fenomenalna rešenja po ulicama. Ima toliko crnih tačaka i budalaština koje nikome ne padaju na pamet da ih reši. Koga bre bole...

 

 

Evo meni jedne od favorita. Mislim da bi na zapadu inženjer koji je ovo pustio u saobraćaj dobio bar 4 godine robije

 

 

57452395.jpg

 

 

Inače, ko ne zna ovo je ispred aerodroma Nikola Tesla. Kao što vidite, ima dve trake ka aerodromu, pa dve od aerodroma i onda jedna dvosmerna. E, onaj crveni kec sme da preseče ove dve trake i uđe u ovu traku ka objektivu. Molim lepo, ima znak stop i ako neko pogine, to samo znači da se nisu pridržavali propisa.

 

Pička nam bre materina!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

E Srbijooo.....Svaka cast za fotku, ovo nisam video skoro. *bem ti i ministarstvo saobracaja, i preduzece za puteve i ove iz Agencije sto samo nesto pametuju o bezbednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Rbin Hood, odličan ti post 100%, svaka adaptacije bilo koje saobraćajnice donosi neku nebulozu i manju ili veću crnu tačku da mi se nameće da je namerno i po sistemu "Da komšiji crkne krava". "Raskrsnica" na prilazu aerodromu je takva bar 25 godina po mom pamćenju, na sreću nije prometna, bar nije bila. Kad spomenu ležeće, nekako su renovirani špicastiji, ko stepenik da se prelazi, a što ide u prilog zlo namernosti, znakovi se postavljaju po sredini grbe umesto na desetak metara ranije kako je bilo od njihovog uvođenja u saobraćaj neke 87. Očigledno je namera da se prvi put naleti da bi se zapamtilo, "zapamtićete vI mene", je verovatno zlurad osmeh kvazi projektanta. Avalac je inače stari turski put, mi nismo nikad ni bili sposobni da pravimo drumove a tako ostalo i danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Poznajem odlicno taj put... Idem tim putem obavezno cetiri ili pet puta nedeljno, leti i u poznu jesen, skoro do snega motorom , a potom dzipom do prvoga sunca , kada sneg pocne da kopni, sedam opet na motor, Deo Avalskog puta je rekonstruisano letos , radio ga je "Sindjelic" iz Sopota. Ove godine su i uradili ispusne kanale na vecoj deonici puta, kisne ispuste, kao i nove betonske ograde na pojedinim mestima. I , pored dosta ulozenih sredstava, posebno ako se uzme u obzir kako je izgledalo do pre neku godinu, sad i nije tako lose. Ali , daleko je to od dobrog. Cesta klizista se ne resavaju korenito , nego samo se presvuce novi sloj asfalta i teraj!Misljenja sam da je potrebna ozbiljna rekonstrukcija tog dela puta , posebno jer je zila kucavica dve prigradske opstine , Sopota i Mladenovca. Posebno i to jer je to jedini put za vise podavalskih naselja , poput Ripnja, Zuca, Belog potoka , Pinosave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ma autoput za NS su pravili skoro 30 god kroz ravnicu i evo svake godine ga popravljaju. Busmani iz Afrike bi ga lopatama napravili brze i bolje. Ovo sto je Robin postavio nam ide na cast kada npr stranac uzme na aerodromu rent a car pa taman da ga slupa za km-dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Pa bas gledam tu petlju i izgleda da projektant nije ni u jednom momentu pomislio da bi neko sa aerodroma hteo da ide prema Rumi i dalje pa je predvideo samo pravac ka Beogradu a onda su nasli pravo nase Srpsko resenje i gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: XJ 600 S

Jos jedna napomena za ovo skretanje prema aerodromu sto postavi Robin Hood - kada se skrece, posto nisu ostavili dovoljno mesta mora da se ulazi skoro pod uglom od 90 stepeni - prvi put u zivotu koristio to skretanje prosle nedelje (zatvorili izlaz za Surcin na obilaznici zbog radova) - stvarno svetski primer kako ne treba da se radi skretanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav Prijatelji Motoristi...da vam kažem da naš prijatelj je sve bolje, u svesnom je stanju, prati pogledom dešavanja po sobi, prima terapiju. Treba da ide na skener i onda će se znati tip povreda i odakle će početi da ga krpe.Sada se može reći da je pretekao, a bio je verujte više tamo nego vamo.Da li će kasnije voziti, nije ni važno bitno da ozdravi...ali verujem da vremenom i hoće za to te niko ne tera to se voli. Inicijativa oko obezbeđivanja provalija duž Avalskog puta, radim na tome.Svi znamo da u ovoj zemlji šta god treba,potrebna je politička podrška.Ove agencije za bezbednost saobraćaja.i ostale , to su marketinške agencije za samo promociju i tu nema leba.Čekam sastanak u opštini, pa dalje prema gradu , ako neko ima nekog političara koji vozi...valjda i neki od njih zna šta valja...dobro bi došao kontakt. Samo da vas podsetim da se ovde radi o bezbednosti učesnika u saobraćaju a ne o brzini.....to je na izbor.....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

A regulisanje najvećih raskrsnica po Beogradu, Kneza Miloša i Bulevar, ili Jurija Gagarina, nema uslovnog skretanja levo na semaforu, a postoji traka, pa se obavezno zakrči raskrsnica. Onda počne ko će pre i brže pa iseče vozilo iz suprotnog pravaca. To je verovatno složena i skupa rekonstrukcija softvera računara 286, koji upravlja semaforima da bi to izveli? :stabre::jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

 

Smanjiti gas na rucici i nema te rupe, uvale nit opasnog kanala....sve dolazi iz (usijane) glave. Pisanjem peticije ima samo da useremo stvar....izlupace nam lezece na svakih par100m to ce nas sigurno usporiti, zbog usijanih glava najebace svi.

 

Pa kad smanjiš gas na ručici, ni ležeći nije problem, zar ne?

 

 

Ljudi, ne ložite se. Kakva crna peticija. Pa jel vi vidite stanje u saobraćaju, da ne kažem generalno u društvu? Koga zabole za bezbednost motociklista na avalskom putu! Okanite se sportske vožnje po srpskim putevima ako vam je život mio!

 

Eno onaj momak u Rumi, što je dolazio na Navak. Zakopaće ga sutra. Zbog čega?

 

 

Ja sam se juče malo vozio (automobilom) po gradu i imao sam, mislim 4 situacije da se maltene pobijem sa kretenom! Drugari, ja vam garantujem da barem 7 od 10 tih pacijenata misli da vozi sasvim ok i da nemaju pojma kakva ustvari sranja prave!

 

Jedan me je toliko isekao da sam mislio da će da mi se popne na haubu. Naravno, kad sam ga pogledao bilo je ono "šta je?" Drugi mi blica da na semaforu prođem na žuto, pa maltene i crveno da bi i on iza mene mogao da prođe. Naravno da nisam prošao. Pogledam u retrovizor, na zadnjem sedištu mu dvoje male dece. EEEEEEJJJJ Srbine!  Pa tačno da ga neko u toj raskrsnici zakuca u zadnji deo gde su mu deca. Ne jebe čovek 5%, hoće da prođe, neće da sačeka.

 

Jel' vi kapirate da se taj možda upravo vraća sa inženjerskog posla iz Beograd-puta? Pogledajte nam sjajna i fenomenalna rešenja po ulicama. Ima toliko crnih tačaka i budalaština koje nikome ne padaju na pamet da ih reši. Koga bre bole...

 

 

Evo meni jedne od favorita. Mislim da bi na zapadu inženjer koji je ovo pustio u saobraćaj dobio bar 4 godine robije

 

 

57452395.jpg

 

 

Inače, ko ne zna ovo je ispred aerodroma Nikola Tesla. Kao što vidite, ima dve trake ka aerodromu, pa dve od aerodroma i onda jedna dvosmerna. E, onaj crveni kec sme da preseče ove dve trake i uđe u ovu traku ka objektivu. Molim lepo, ima znak stop i ako neko pogine, to samo znači da se nisu pridržavali propisa.

 

Pička nam bre materina!

 

 

Kolega, bajkeru, doktorski post, svaka cast!

Ko vozi po Beogradu svaki dan bilo motor ili auto, apsolutno zna sta je covek napisao, pa i poruku samog posta. Jebe se njima za peticije i sl., mozemo samo sami da se cuvamo, jer da su normalni ljudi na pravim mestima do peticija skoro ni ne bi trebalo da dodje jer ne bi pravili more retardiranih resenja po gradu. Na par mesta uvek hocu da stanem da slikam, kao RobinHood sto je uradio, ali me mrzi, pa produzim. To su resenja za zatvor i neke nebuloze.

 

Poseban osvrt na stoku koja divlja ili pogresi, sto nije frka da se covek izvini, digne ruku, upali sva 4, ali taj bahati stav "Sta je?!" i "Imas neki problem" me apsolutno u momentu dovede do usijanja i afektnog stanja gde bolje sto nemam oruzje. Da hocete, u gradu, bez zezanja, 5 puta se mozete pobiti i ko zna sta bi se desilo.

 

Licno, vrhunac bahatosti, saobracajne nekulture, odsustvo svesti o drugima, jednoumlje, operisanost od okoline, ne razmisljanje u napred, ne predvidjanje situacija, smatram ne drzanje odstojanja!!! Dakle, kada se neko nabije iza, to nema apsolutno gore. Pominjali su ljudi prelazak preko sina u nekoj drugoj temi ili voznja po farbi i sl., pa se tu pominje usporavanje, lagani prelazak, hvatanje neke putanje koja je idealna... Sve to pada u vodu kada imamo idiota u repu, koji ako pipnete kocnicu odmah ablenduje, neretko i svira, gestikulira. Ne razumem te ljude. Cesto kriticna situacija je spustanje Nemanjinom ka Zeleznickoj stanici, pa hocete da skrenete pre toga u Sarajevsku (ka Balkanskoj), koliko god da se tu ide, malo iznad 50km/h sigurno, povuce ulica jer je nizbrdo, vi da biste skrenuli morate dobroooo ukociti pred skretanje jer je ostra krivina, pesacima je tada zeleno i cesto se mora skoro i stati, a tu se lepe ko nenormalni, jos ako je mokro, vi morate kociti i obarati motor na zebri, a budala iza, ne znas da li da mislis o ovom iza, farbi ili pesacima...

 

Sve u svemu, uzas. Srecno ljudi, bice iduce nedelje lepo vreme, uzivajmo jos malo :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2836 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Slučajno čitam neki putopis naših drugara sa foruma kroz Rumuniju i upadoše mi u oko ovi "endeci" koje ispljuvasmo na Avala Ringu. :neznam:  :neznam: :neznam:  

 

Rumunija_110_zpsuep4gcix.jpg

Rumunija_1371_zpstdovkim5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Prijatelji Motoristi.... da vam kažem naš drugar Jano , koji je imao onaj straan udes 11 novembra je još na intezivnoj nezi na vm-a. Svestan je , prati pogledom , prepoznaje ali još ne može da priča,što su extra vesti i veliki napredak.Daće Bog pa će još malo i na kućno lečenje.Ja sam stigao do nekog u opštini i obećali da će da se angažuju oko zaštitnih branika na Avalskom putu. Videćemo , znači muke,od jednog do drugog pa šetnja.....Elem, da vam se zahvalim SVIMA pre svega na lepim željam za ozdravljenje našem drugaru, a ostalo je ... sudbina...  pozz i vidimo se na putu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Munjo, to je divna vest i sreca pa je tako. To je i najbitnije u ovoj temi.
Da ne bih otvarao novu, a i naslov ove teme je odlican jer pokriva celu duzinu ovog uzasnog puta, postavicu neko svoje razmisljanje ovde pa me zanimaju komentari.

 

Naime, poslednjih dana cesto se vozim ovim putem, sto zbog odlaska na Avalu, sto zbog Ralje i sl., no, vise puta mi se desila, verujem i ostalim bajkerima koje neretko srecem na putu, neprijatna situacija prouzrokovana cistom nemarnoscu i, rekao bih, bahatoscu ljudi zaduzenih za odrzavanje tog prostora + nepostojanje sankcije i zakona koji bi to mozda regulisao, ali i odsustvo bilo kakve etike i svesti, pre svega. U pitanju je deo puta, kada se ide ka Avali, neposredno pred studentski dom "Radojka Lakic", oko 100-200m pre skretanja za uspon ka Avali.

 

Dakle, vrlo cesta pojava je kada idete ka Avali da odjednom naletite, zaista, ne na bare, mokar kolovoz i sl. vec na potok i potpuno poplavljen asfalt, u duzini od nekih 400m pre tog doma. Tu je i nizbrdica pa sve poprima jos gore razmere.

 

Sad, neko ce reci, pa mokro je i to je to. Vozim puno i auto i motor, nista slicno nikad nisam video. Situacija je sledeca. Vozite oko 60-70km/h, nailazite posle par krivina na mokar kolovoz, usporavate malo, a ispred vas kolona vozila, autobusi i kamioni isto, moraju da totalno uspore, skoro stanu, jer je dalje sve dublje i gore. Da ne govorim sto tu ima ulja, peska, od tolike vode mozete ubosti i neku finu rupu. Kada je kolona jos imate srece. Ako vam se iza zalepi neka budala (cest slucaj) i sl. usporiti sa 60 na 20 na sat moze imati teske posledice. Kada sam prisao Domu, konacno, pogledam i dve osobe smrkovima tj. vatrogasnim crevom "peru" kolski prilaz tog doma + deo koji je ispred kapije, dakle, nebitan i deo koji cak, tehnicki, i ne pripada njima. Pogledam onog jednog, rekoh "Covece, ugrozavas saobracaj sa 500m potoka", lik me je socno izvredjao (verujem jer nisam jedini koji mu je prigovorio, valjda navikli, jer rekoh, ovo mi se vise puta desava na istom mestu). Otisao gore na Avalu, briskao motor, splasnula iznerviranost i da ne bih opet isto, u grad sam se vratio preko, zanimljive, deonice Zuce - Grocka preko Vrcina i Smederevcem nazad.

E, sad, jedno je kad prodavacica prospe kofu vode na put kod sahta, pa bude mokro. Drugo kad iz kamiona za pranje ulica ostane mokar trag ili curi voda ili kada nocu isprskaju ulice. Trece je kada su neki radovi na putu ili ne daj boze nezgoda. Dakle, navikli smo na svasta, ali za mene je potpuno ludilo lokalni put preplaviti vodom i time ugrozavati bezbednost saobracaja jer ste prouzrokovali da se tok saobracaja i brzine naglo menjaju, sto jeste ugrozavanje. Moze se pod to podvesti i horizontalna signalizacija koja se prosto ne vidi u toj bujici vode, narocito za ona bocna skretanja u kojekakva dvorista, kafane i cumeze pa imaju onako 3 isprekidane linijice duz neisprekidane razdelne...

U zakonu najblize sto ima ovome je vezano za KZ i clan 290 - Ugrozavanje saobracaja opasnom radnjom ili opasnim sredstvom" koji kaze:

"Ko unistenjem, uklanjanjem ili tezim ostecenjem saobracajnih uredjaja, sredstava, znakova ili uredjaja za siganlizaciju ili zastitnih i odbojnih ograda koji sluze bezbednosti javnog saobracaja na putevima, davanjem pogresnih znakova ili signala, postavljanjem prepreka na saobracajnicama ili drugi slican nacin tako ugrozi javni saobracaj da time dovede u opasnost zivot ili telo ljudi i imovinu veceg obima, kaznice se zatvorom do tri godine.
Ako je delo iz stava 1. ovog clana ucinjeno iz nehata, ucinilac ce se kazniti novcanom kaznom ili zatvorom do jedne godine."

Dakle, ova situacija sa tim nemarom me uvek iznervira. Znam da tu nista ne moze, mi odavno nismo drzava, zakon postoji cisto da ga bude, svako treba sam sebe da cuva najbolje sto moze. Odavno zeleno i prednost apsolutno nista ne znace, nego me zanima da li se u nekim vanrednim situacijama ipak nesto moze uciniti na osnovu ovoga jer je to, po meni, cista bahatost i neodgovornost. Bar da imaju kanale za odvod vode duz doma i sl. nego nista, odmah na javni put. Treba i kanalizaciju tamo da sprovedu, pa pored vode da bude malo i izmeta, kad vec moze ulja, blata, stakla, otpalih plastika, ramova, mrtvih zivotinja, mislim da bi se i govna tu uklopila lepo.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Evo snimka sa jedne skorašnje vožnje Avalskim putem, ovakva preticanja su tamo česta i to je praktično normalno, pogotovu sada kad motorista gotovo da i nema.
https://youtu.be/S45l2ImtSRQ
A što se tiče vode, nije baš na gore opisanoj lokaciji, ali...
https://youtu.be/8VemPRydp8U

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Boqy, lokacija odakle voda krece tj. uzrok problema je tacna, a gde se naidje na istu je relativno. Sto se tice Ralja ringa, nazalost, to je vec standardno i nista novo. NAjbitnije je na vreme primetiti, sto ti jesi i uz neku kakvu takvu normalnu brzinu moci izbeci najgore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja