Jump to content

Moto Zajednica

Kocioni sistem NOK

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Potreban mi je savet, 

 

da bih registrovao motor, Sprint Pulser 2, morao sam da popravim zadnju kocnicu koja mi nije radila. Dakle, skinuo sam kocioni sistem, kupio plocice medjutim nisam uspeo da vratim klip nazad i da uguram plocice unutra pa sam pomoc potrazio kod tecinog drugara koji je mehanicar za automobile i nema puno iskustva sa motorima ali kontao sam da ce ovo znati da reesi. 

 

Odvezao motor kod njega par kuca jer mu radi prednja kocnica. On radio tamo nesto par dana i kada smo se culi prekjuce kaze mi on, da nije uspeo da vrati klip da je to jako zapeklo i da je zato skinuo i prednji kocioni sistem i tamo namontirao ovaj zadnji kako bi ga hidraulika izbila, medjutim to nije proslo i kada je prednji sistem vratio na svoje mesto onda ni on nije radio. Dakle sada mi pored zadnjeg koji nije radio ne radi ni prednji koji je radio do odvozenja motora kod majstora.

 

Sta mi je ciniti? Da ga vratim kuci pa da probam sam nesto da radim sa njim? Kupim ceo sistem za napred i nazad ili koje su mi opcije?! 

 

Hvala unapred na odgovorima!

 

p.s. majstor je drug od tece i stvarno je imao najbolju nameru da to resi ali ocigledno da mu to nesto ne ide... mada mozda i gresi negde sto se i nadam pa da cu uspeti to mozda da ispravim tj vratim prednju kocnicu u radni rezim...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Slažem se sa Branilom, teraj to kod nekog ko zna da radi motore...

Neko iz Beograda će da ti kaže ko su dobri majstori :takoje:

 

Samo nešto mi nije jasno, kako je moguće da se tako nešto desi pulseru...?  :stabre:  :zvizduk:

hahahah :lol: :lol: :lol:

Bazinga! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Stvarno kako je to moguće da se desi na pulseru koji je ogledalo kineskog savršenstva,najbolji motor koji su kinezi napravili a ne rade mu kočnice??

Stvarno mi nije jasno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

@Opi najbolje ti je da pitas Vuka on ima Pulsera 200 koji se nikad nije pokvario imun je na prirodu i sve oko njega. Njegov motor je savrsenstvo svih motora. Pa najbolje da ti on da neki savet o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Slažem se sa Miletom.

Pitaj Vuka,on će ti sve objasni,njegov pulser je savršen pa možeš da ga pogledaš da vidiš kako to treba da bude.

Možda ti i proda njegove kočnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Ok, hvala na savetima. Ma za zadnju mi je jasno zasto ne radi jer ona nije koristena godinu dana od kada su joj otisle plocice... ali je prednja prestala sa radom odjednom... Hvala u svakom slucaju na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ok, hvala na savetima. Ma za zadnju mi je jasno zasto ne radi jer ona nije koristena godinu dana od kada su joj otisle plocice... ali je prednja prestala sa radom odjednom... Hvala u svakom slucaju na savetima.

 

Samo neka ti to pogleda neko ko se razume.

E imaš jednu moto-radionicu (slučajno sam naleteo na nju), kada se spustiš sa Karaburme ka Pančevcu. Siđeš kod 3 bika i pređeš preko puta.

U tom redu je, samo kreneš opet naniže. Svrati i pitaj, ja kad sam im uleteo radio je neki fini dekica i savetovao me za ulje nešto.

I ja sam na karaburmi, pa ako se ne snađeš, iscimaj me :takoje::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd lepo opisi sta se sad desava sa prednjom, najverovatnije posto je skidao prednja kljesta mu je usao vazduh u sistem...to ti je bolja i verovatnija opcija, druga opcija je da je toliko stiskao i nabijao pritisak kada je namotirao zadnja kljesta pa da je propisao glavni kocioni cilindar ali video bi da curi ulje kod cantre...

 

ako je rucica mekana a imas ulja u cantri samo imas vazduha u kljestima tj. sistemu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za vraćanje klipa može da se koristi ovo

 

3603.jpg

u kombinaciji sa jednom da'čicom :takoje:

 

Ako se klip ukosio i zaglavio (usled šeprtljastog pokušaja vraćanja), mora da se gurka napred-nazad. Napred pumpanjem (dosipaš ulja u čantru, kako klip izlazi) a nazad s ovom stegicom. U svakom slučaju, mukotrpno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Za izbijanje klipova iz kocionih kljesta je, po meni, odlicna ideja da se to uradi. Ja sam to morao da radim pre koji mesec i muke zive sa vazduhom. Ovo mi se cini daleko bolje resenje i nadomak ruke.

 

Sto se tice prednje kocnice, @golub je odgovorio.

 

Vracanje klipa ne bih radio dok ne bih bio siguran da je klip potpuno cist. Kupi lepo nove dihtunge, izvadi klipove, ocisti sve to lepo i vrati klipove, prvo probaj rukom a zatim onom stegom odozgo. I to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Pa rece covek da ne radi kocnica. A i jednom kad sam vec skinuo kljesta, nekako ih ne bih vracao samo zbog ovog, narocito posto bih morao da izbacim vazduh iz sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja