Jump to content

Moto Zajednica

Put na istok: Pamir, Mongolija, Sibir, ka izlasku Sunca!

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitam komentare i svi nešto pominju doček i brzi kraj ove Vaše avanture...iz iskustva znam da je poslednja etapa uvek najteža a ova vaša "mala" etapa od 2500 km :) uopšte nije naivna.

 

Budite zdravi i veseli i obradujte nas svojom sigurnom vožnjom i srećnim dolaskom u Beograd, to je sad, posle silnog putešestvija najvažnije :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ukoliko vam viza istice,moracete da izadjete bar do Belorusije,tamo ostanete par sati pa natrag u Moskvu.Drugo resenje je da u imigracionom odeljenju unapred prijavite da vam kasne motori i da ce te prekoraciti boravak.Sve je to jako stresno i zelim vam da sto pre okoncate nimalo prijatne okolnosti.Bog neka vam pomogne!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Neke ljude mozda mogu da pozovem da nesto pokusaju da pomognu ako bude bilo potrebe. Doduse, kakvi su Rusi, nikad se ne zna da li ce uciniti obecano, ali... Samo javite na vreme da li i kakva je pomoc potrebna. U zdravlje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Samo jedna napomena...

 

Nekoliko ljudi,meni nepoznatih me je kontaktiralo sa željom da idu na taj doček.

 

Nemoj da se ljutite!

 

Ja lično ne bih da idu ljudi koje ne poznajemo,a opet Mimi mi je naglasio da on NE ŽELI nikakve ceremonije niti spektakle.

 

(Iskreno,malo me je zajebao pošto sam ja već rezervisao ozvučenje i agregat za postavku na Mađarskoj granici,a Željka sam poslao u Tursku da nađe adekvatne trbušne plesačice)

 

U prevodu ide nas nekoliko najbližih(20-tak motora) da ga zajebavamo i podsetimo kako zvuči naš jezik u originalu. A i slanina je teška pa da podelimo teret.

 

Slika će biti!I Mimija na njima.

 

Inače našli smo i mađarskog prevodioca sa motorom.

Dolazi i on! Prav je put pa mu neće teško pasti. :D

 

 

P.S. Javlja mi se nedelja ili ponedeljak... :popovanje:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Iščupali smo motore danas, ipak. To je duža priča, no sada su kod nas :moto3:, opet smo gospodari sopstvene sudbine! ;)

 

Sutra krećemo iz Moskve, ako je i stolice dosta je vala bilo, vreme je da se kreće. Mimi najkraćim putem na doček :takoje:, ja prvo malo do Rige i baltičkih zemalja. Biće neobično, moram da priznam, posle sveg ovog vremena voziti sam, moraćemo da se priviknemo.. :lol:

 

Srećan nam put!

 

IMG_6346.jpg

 

IMG_6358.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nadam se da su motori vraceni neogrebani ;) Ovo ce vam sada biti voznja kao nama do Budimpeste :moto3: Srecan vam povratak u Evropu i kuci :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ceo dan drndanja po moskovskoj saobracajnoj guzvi, ali sve sto je planirano, uradjeno je...

Motori pristigli bez ostecenja. Bili su tako dobro upakovani, da se petoro ljudi patilo pola sata kako bi ih raspakovali...

Pojurio sam kod vulkanizera kako bih vratio gume koje su skinute u Dushanbeu, pre Pamira. Zamena guma uradjena veoma brzo i strucno. Cena - PRAVA SITNICA (Alan Ford ;) ), trichavih 4600 rublji (95 evrica 0staa2.gif ). Kad se tad nisam prevrnuo, nikad necu...Pitaju me sta cu sa starim gumama? Pa bacajte ih, naravno!!! Kaze, jos 1000 rublji (20 evrica 1lol.gif )...More, davaj ih ovamo, trebaju mi kuci umesto saksija 0namigivanje.gif...I tako, kada padne noc, prosetacu malo do obliznjeg kontejnera 1hej.gif...

A onda, sledi pranje i sminkanje. Koliko? 200 rublji! Dobro, nije strasno. Zasluzio je stvarno. Zadnji put je opran, cini mi se jos u Almatiju0cool.gif (Hebote, ako ne gresim da je Almati u pitanju, onda je to oko 8000 km voznje i 9500 km vozom!!!). Skinem kofere, kad kaze ovaj jos 100 rublji za pranje kofera! Mooooliim??? Vratim ja lepo kofere na motor, i terao sam ga da se zavlaci skroz ispod kofera, da iscacka i ono sto moze, i sto ne moze. Naravno, sa sve koferima i za onih prvih 200 rublji 2oda2.gif...Oni ce samnom 1mda.gif. Mozda sam sis'o vesla, al' nisam pusio camac 3gaa.gif.

Ranom zorom, Boze zdravlja, ujutro za Minsk 0takoje.gif

 

1zdravo.gif

 

IMG_4545_resize_exposure_zpsaa2de65a.jpg

 

 

IMG_4546_resize_exposure_zpse9e74a08.jpg

 

 

IMG_4551_resize_exposure_zpsc31c046e.jpg

 

 

IMG_4552_resize_exposure_zps4013d6ed.jpg

 

 

IMG_4554_resize_exposure_zpsac14091d.jpg

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Heh, zato je moj skuter ostao prljav. Preostale rublje vojnički isplanirane, nije ostalo mesta za pranje po moskovskim cenama :lol:.

 

Inače, cene u Moskvi u pojedinim trenucima zaista zaslužuju jedan osrednji esej >:( . Kao i luksuz koji ovde možete videti (kod Ritz-Carltona pre neko veče vidim Bentli, ista boja kao moj auto :lol:, priđem da pogledam, a ono pored njega - u istoj boji, sa istim početkom reg. tablica (!!!) - još šest, da dobro ste pročitali - još 6, najnovijih Audija A8, za obezbeđenje, na moj začuđeni izraz lica objasni mi crni portir).

 

Moskva...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Jedan od ovih sljakera, pre nego su raspakovali ovaj "Burago", pita, koji je bre ovo motor, ovako ogroman (svi koferi, torbe i rezervne gume na njemu)...Svasta, pa Goldwing, vidis valjda! Kolko dengi? Davaj milionce rublji na nevidjeno i teraj 1zvizduk.gif

 

IMG_4552_resize_exposure_zps4013d6ed.jpg

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Zao mi je sto zavrsava ovo putovanje, ali moram da priznam, bilo je zaista lijepo putovati sa vama 0takoje.gif

 

I nemoj da zaboravis da jos nisi zavrsio putopis 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Krenuo oko 7h, a put dobar, sirok i prav, van naseljenih mesta. Jedini problem sto sam se skocopizdio od hladnoce, a mrzelo me da stajem i tumbam po stvarima da bih se obukao. Tresao sam se ko da radim na jednom cilindru 1moto3.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Krenuo oko 7h, a put dobar, sirok i prav, van naseljenih mesta. Jedini problem sto sam se skocopizdio od hladnoce, a mrzelo me da stajem i tumbam po stvarima da bih se obukao. Tresao sam se ko da radim na jednom cilindru 1moto3.gif

 

Ipak se ti nisi dovoljno skocopizdio, cim te mrzilo da se oblacis.

 

Znaci jos nisu izmislili radare u (Belo)Rusiji, posto cijenim da ti je prosjek bio iznad 100, a morao si nesto i usuti tu i tamo?

Ili si vozio slalom izmedju pendreka?

 

( na 0:07) :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Stigao i ja, pred granicu sa Letonijom, dosta bilo za danas. Jutros po Moskvi očajna kiša, hladno, baš onako mizerno, a MKAD (obilaznica) zakrčena kao da sam opet, Bože sakloni :lol:, u Istambulu. Čekao do 12 da malo popusti, mrzelo me iz toplog kreveta napolje :lol:, pa kada nije, šta ću, na motor... Posle jedno 170km mizerije čak je na momente bilo lepo i pomalo sunčano, inače je ovaj M9 jako lep za vožnju, sve vreme brezove šume. Kada je opet počelo da pere svojski, a temperatura pala ispod 10C odlučih da sviram kraj. I onako je plan da u Rigu stignem u četvrtak, a i preregulisana EU može da sačeka još jedno veče...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

 

Ipak se ti nisi dovoljno skocopizdio, cim te mrzilo da se oblacis.

 

Znaci jos nisu izmislili radare u (Belo)Rusiji, posto cijenim da ti je prosjek bio iznad 100, a morao si nesto i usuti tu i tamo?

Ili si vozio slalom izmedju pendreka?

 

 

Vozio sam uglavnom oko 120. Imao sam cak 2 krivine na celom ovom potezu 1lol.gif, ali ni tu nije bilo potrebe da se ide sporije..Pandura je bilo ali blicaju ljudi pa malo usporim. Mada, cini mi se i da je ogranicenje na ovom M putu uglavnom preko 100km/h, ponegde i 120...Niko me nije zaustavljao, a zaustavljao sam se mozda 3 puta po 15-20 min...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Znaci jos nisu izmislili radare u (Belo)Rusiji, posto cijenim da ti je prosjek bio iznad 100, a morao si nesto i usuti tu i tamo?

Ili si vozio slalom izmedju pendreka?

 

Tipične zapadnjačke predrasude o slovenskim "demokaracijama" 1lol.gif......

 

A šta li Lukašenko misli o Zapadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja