Jump to content

Moto Zajednica

Rad. kontrola u naselju koje to nije !!!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malo konfuzan naslov ali evo i priče:

 

Pon. 04.10. put Horgoš-Palić.U povratku iz Segedina sa suprugom pođosmo do Palića.Posle saob.znaka za skretanje u Male Pijace nekih par kilometara, vidim beli auto i kontam radar.Palica na put, stajemo.Dobar dan dokumenta itd..."Gospodine prekoračili ste brzinu".Kako-rekoh išao sam ispod 80. " Da ali ovo je naseljeno mesto" - reče on."Vozili ste 76 kmh a ograničenje je 50.Napisaćemo jednu malu prijavicu".

 

Dadoh mu isprave i izvadim fotoaparat iz torbe i počnem da slikam okolinu.Kad je to video pozva me kolega i pita šta to i zašto fotografišem.Dobija kulturan odgovor da ga nije briga šta ja slikam i da imam pravo da zabeležim "naselje"

 

253D6B00-F286-194F-9EEB-3E59767DCF00_thumb.jpg

 

D47D15B8-D9FA-F540-A586-65FDA63E3131_thumb.jpg

 

F474BB9F-7EAB-3941-96F5-583CE83188C0_thumb.jpg

 

A9F1B691-9E3C-4E41-A1BC-79774C8BCF2A_thumb.jpg

 

Dok su oni pisali prijavicu dva momka na krosevima prođoše ispred njihovog auta na zadnjaka."Neka,neka, samo do jednom" -reče kolega (foto kritičar)

Da se razumemo: jasno je meni da može da bude i pustinja, ako stoji znak ograničenja-on važi.Pošto mi đavo nije dao mira, jer sam ubeđen da nisam video znak za naselje i ogran.brzine, danas se ja lepo sa mojim klincom provozam ponovo do Horgoša i pravac za Palić.

 

Sada dolazimo do naslova teme: OD Horgoša do sledećeg znaka NEMA ZNAKA ZA NASELJE I OGRAN.BRZINE.

Evo tog sledećeg znaka:

 

CA58BB1A-EDF1-5C42-8E59-5ABC775CA5D5_thumb.jpg

 

Lepo (ne baš čitko) se vidi da piše B.Vinogradi desno 2 km.Napominjem da nije u pitanju urbana zona nego : kuća,dve (salaški tip) zatim par njiva, pa opet kuća i par njiva i tako redom...

 

Prolazim mesto gde su me zaustavili i posle kilometar, dva ide ovaj znak.

 

1E83CE8A-0C67-9548-BC6B-920FF9C520FE_thumb.jpg

 

Dakle ponovo tabla sa obaveštenjem o skretanju za isto mesto, samo ovaj put je selo daleko 3 km.Okoliš je i dalje vrlo URBAN:

 

C02E551F-0A24-6441-BDC0-849CB767638C_thumb.jpg

 

B05C5A3C-A710-8A4E-A342-B5323C19374E_thumb.jpg

 

8A20080C-60B7-644C-98C7-165902F2DB0A_thumb.jpg

 

Posle tog znaka na nekih kilometar dalje nailazim na ovaj znak za prestanak naselja.Isti znak za početak naselja je uredno postavljen iz pravca Hajdukova, ali ga iz pravca Horgoša NEMA pa još i postoji znak da je isto to mesto sa desne strane na 2 odnosno 3 km

 

472D494B-4810-9D49-A086-B01BC5B8C211_thumb.jpg

 

E sad lepo ujutro idem kod poznanika koji je sudija za prekršaje da ga pitam kome da se naprozivam majke za ovu hajdučiju !

 

Banda lopovska !!!

 

Dakle i obaveštenje bajkerima koji tuda hode da pripaze na radar u naselju koje to NIJE !!!

Pozdrav svima i izvinjavam se što odužih....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Na istu foru su mi prosle godine pisali prijavu na ulazu u Stepojevac, pardon ispred ulaza, ogr 80kmh, posle 500m radar, kaze naseljeno mesto, ja se mislim, mrak je mozda nisam video znak, krenem dalje, posle jos 500 metara, Stepojevac, 50/60kmh ogr, naravno, nije me mrzelo da obrnem krug da proverim, 80kmh, radar, 50kmh... ;D Jos mi nista nije stiglo na tu temu... ;)

 

@alexanto, opusti se, nema nista od toga... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

ko ti je kriv sto ne vozis kros...i sto ne znas na zadnjem :)

 

Odgovor u duhu teme, vrlo dostojan forumskog "superteškaša" - nema šta.

Tema je postavljena kao obaveštenje-pomoć za druge bajkere.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Tako sam i ja ljetos kod Sarajeva, tj. prosao ga 10-20 km i vozim kroz shumu prema Foci. Stani-stoj, 111 km/h, ...uh, rekoh, nije valjda toliko, kaze jeste, 100 maraka, vozacka, sudija, vruce ulje...pa koliko je ogranicenje? 50, NASELJENO MJESTO, i pokazuje mi kucu (jedinu) na brdu 100 metara od puta.

Jedina razlika s tvojom pricom je znak za prestanak naseljenog mjesta. To je rijetkost u Bosni, te cim udjes u jedno, vise ne izlazis dok ne izadjes iz Bosne.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Tako sam i ja ljetos kod Sarajeva, tj. prosao ga 10-20 km i vozim kroz shumu prema Foci. Stani-stoj, 111 km/h, ...uh, rekoh, nije valjda toliko, kaze jeste, 100 maraka, vozacka, sudija, vruce ulje...pa koliko je ogranicenje? 50, NASELJENO MJESTO, i pokazuje mi kucu (jedinu) na brdu 100 metara od puta.

Jedina razlika s tvojom pricom je znak za prestanak naseljenog mjesta. To je rijetkost u Bosni, te cim udjes u jedno, vise ne izlazis dok ne izadjes iz Bosne.....

 

Ziva istina... ;D A recimo, kad ides iz Trebinja ka severu, vozis se 5,6 km kroz divljinu, pre table za kraj Trebinja i ogranicenja 40kmh... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tako sam i ja ljetos kod Sarajeva, tj. prosao ga 10-20 km i vozim kroz shumu prema Foci. Stani-stoj, 111 km/h, ...uh, rekoh, nije valjda toliko, kaze jeste, 100 maraka, vozacka, sudija, vruce ulje...pa koliko je ogranicenje? 50, NASELJENO MJESTO, i pokazuje mi kucu (jedinu) na brdu 100 metara od puta.

Jedina razlika s tvojom pricom je znak za prestanak naseljenog mjesta. To je rijetkost u Bosni, te cim udjes u jedno, vise ne izlazis dok ne izadjes iz Bosne.....

 

To si u pravu.Lično sam se uverio par puta...Opet kažem ako postoji znak za ogran.brzine, kolika god to bila vukojebina, oni imaju adut za prijavu ali ovde znak ne postoji ni za naselje, ni za ograničenje.Jedino kasnije znak za prestanak naselja.

 

Imas sve slike, ako ti stigne prijava nosi slike i nece biti nista od toga...

 

Ima da odem i da napravim video snimak od Horgoša do Hajdukova-desnu ivicu kolovoza pa neka pregledaju.Jer koliko su sudovi efikasni, možda znak u međuvremenu "vaskrsne" odnekud, pa će biti da ja lažem.A kad mi pukne film ima i da tužim onog ko im je naredio da tu postave radar i da se pozivaju na naselje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pazi ako se dobro secam, ima na forumu, izvoda iz zakona da radar mora biti najavljen tablom, nema iskakana iz zbunja i sl!

To je jos jedna od stavki za koju mozes da se teras ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pazi ako se dobro secam, ima na forumu, izvoda iz zakona da radar mora biti najavljen tablom, nema iskakana iz zbunja i sl!

To je jos jedna od stavki za koju mozes da se teras ;)

 

Nema ni govora o tom znaku takođe...Biće da je nekom falilo lima da pokrije kokošinjac...

 

Ali to organe reda i gonjenja ne sprečava u obavljanju poverenih im  dužnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Pazi ako se dobro secam, ima na forumu, izvoda iz zakona da radar mora biti najavljen tablom, nema iskakana iz zbunja i sl!

To je jos jedna od stavki za koju mozes da se teras ;)

 

Nisam siguran ali mislim da po novom zakonu radarska kontrola nemora biti najavljena znakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Takva nam je zemlja, Divlji zapad skroz... nema adekvatnih znakova što za naseljena mesta što putokaza kojih ili nema ili su pogrešni, u gradovima nema natpisa ulica i brojeva na zgradama i kućama... Javašluk sveopšti a policija je, naravno, uvek tu da te kazni pa ti na sudu dokaži suprotno... Uvek stoje sa radarom na mestima gde su postavljeni nerealni znakovi za brzinu, najčešće 40km/h... Nije ni čudo što su ona dvojica prošli na zadnjem... i treba da ih iritiraju kad druge maltretiraju...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

E sad lepo ujutro idem kod poznanika koji je sudija za prekršaje da ga pitam kome da se naprozivam majke za ovu hajdučiju !

Banda lopovska !!!

Dakle i obaveštenje bajkerima koji tuda hode da pripaze na radar u naselju koje to NIJE !!!

Pozdrav svima i izvinjavam se što odužih....

 

Prijatelju opušteno....

Uzmeš neku kameru, prođeš još jednom taj put i snimaš....onda imaš dva rešenja:

1. sačekaš da ti pošalju kaznu ili poziv kod sudije za prekršaje pa se na to žališ i predočiš snimak koji si napravio

2. po meni bolja varijanta : odeš sa tim snimkom u policijsku stanicu odakle su ti policajci bili (verovatno ti piše na lističu) i popričaš sa njihovim komandirom policijske stanice. Priupitaj ga za stručnost njegovih zaposlenika i dali rade za svoj đep, pošto ti ne vidiš nikakvog znaka o ograničenju brzine ili početku naselja.Veruj mi da posle takvog razgovora nekome če se tresti gače....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

 

 

Prijatelju opušteno....

Uzmeš neku kameru, prođeš još jednom taj put i snimaš....onda imaš dva rešenja:

1. sačekaš da ti pošalju kaznu ili poziv kod sudije za prekršaje pa se na to žališ i predočiš snimak koji si napravio

2. po meni bolja varijanta : odeš sa tim snimkom u policijsku stanicu odakle su ti policajci bili (verovatno ti piše na lističu) i popričaš sa njihovim komandirom policijske stanice. Priupitaj ga za stručnost njegovih zaposlenika i dali rade za svoj đep, pošto ti ne vidiš nikakvog znaka o ograničenju brzine ili početku naselja.Veruj mi da posle takvog razgovora nekome če se tresti gače....

 

Svidja mi se ova druga ideja,ali mislim da je u praksi tesko ostvariva jer se oni medjusobno stite.

Ipak,mozda komandir stanice bude neki od nenormalnih (citaj postenih) drugova organa,pa ti to i prodje.

Mislim da je prva ideja u praksi lakse ostvariva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malopre sam bio kod poznanika koji je sudija za prekršaje i sve mu "opričao" natanane.

Čovek kaže da bi bilo dobro da napravim snimak ali verovatno ! će i slike biti dovoljne.

 

Kazna inače za takav prekršaj je 6 do 20 hiljada dinara, 4 kaznena poena i zabrana upravljanja najmanje 1 mesec..Simbolična kaznica !!!Sada ću lepo kod komšije advokata da vidim opcije da tužim tog ko im je naredio da tu kontrolišu saobraćaj radarom sa pozivanjem na naselje jer iz pravca Horgoša meni kao vozaču je uskraćena informacija da sam u naselju, pa čak sam doveden i u zabludu da je isto to naselje 2 km desno.Na istoj toj tabli je oznaka da se krećem putem M22 !

 

Taj neko prima lepu platu za svoj posao i troši svoj beneficirani radni staž, delom i od naših para a ne radi svoj posao kako bi trebalo.Ljude dovode u zabludu da su napravili prekršaj i tako im pišu lagane prijavice a o mogućnosti  zloupotrebe neću ni da pišem.U mom slučaju, policajci su bili korektni posle rasprave o slikanju i nije bilo reči o  nekakvoj šuški.

 

Znam da će mnogi reći da nije vredno cimanja itd. ali ako mi treba da odgovaramo kad god nas uhvate da zgrešimo u saobraćaju, zašto oni ne bi odgovarali za svoje greške.Ako mi stalno popuštamo, njih ništa ne prečava da nastave po svom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..negde procitah da im ne vazi cak ni znak ogranicenja koji je postavljen dosta pre naselja,npr 1-2 km...oganicenje vazi tek kad se udje u naseljeni deo...proveri i tu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Postavljeni znak ti vazi samo do prve raskrsnice a posle toga automatski prestaje da vazi i stupa na snagu opste ogranicenje za put na kome se nalazis (auto put (120), put rezervisanan za saobracaj motornih vozila(100), nenaseljeno(80 ili 70 po novom) naseljeno(50).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

U mom slučaju, policajci su bili korektni posle rasprave o slikanju i nije bilo reči o  nekakvoj šuški.

Znam da će mnogi reći da nije vredno cimanja itd. ali ako mi treba da odgovaramo kad god nas uhvate da zgrešimo u saobraćaju, zašto oni ne bi odgovarali za svoje greške.Ako mi stalno popuštamo, njih ništa ne prečava da nastave po svom.

 

prijatelju, tu nije pitanje dali je vredno cimanja....ako ti takva stvar ne vredi puno, plati i sve OK...mada če oni verovatno nastaviti po starom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

Prijatelju opušteno....

Uzmeš neku kameru, prođeš još jednom taj put i snimaš....onda imaš dva rešenja:

1. sačekaš da ti pošalju kaznu ili poziv kod sudije za prekršaje pa se na to žališ i predočiš snimak koji si napravio

2. po meni bolja varijanta : odeš sa tim snimkom u policijsku stanicu odakle su ti policajci bili (verovatno ti piše na lističu) i popričaš sa njihovim komandirom policijske stanice. Priupitaj ga za stručnost njegovih zaposlenika i dali rade za svoj đep, pošto ti ne vidiš nikakvog znaka o ograničenju brzine ili početku naselja.Veruj mi da posle takvog razgovora nekome če se tresti gače....

 

Svidja mi se ova druga ideja,ali mislim da je u praksi tesko ostvariva jer se oni medjusobno stite.

Ipak,mozda komandir stanice bude neki od nenormalnih (citaj postenih) drugova organa,pa ti to i prodje.

Mislim da je prva ideja u praksi lakse ostvariva

Vidiš, baš ova druga ideja je u praksi lakše ostvariva....lepo odeš kod komandira (naravno pre toga se telefonski najaviš)  na prijateljski razgovor o stvari i tražiš objašnjenje i rešenje problema (pokažeš mu snimak)....ako ti ne pruži adekvatno objašnjenje u vezi dotičnog primera samo ga obavestiš da češ privatno podneti tužbu na sudu protiv MUP-a i njega lično zbog nesavesnog obavljanja dužnosti i ostalih stvari....Naravno sledi i odšteta...

I pre nego što izađeš iz MUP-a lepo napišeš žalbu (u dva izvoda) gde opišeš ceo događaj i postupak te obavezno napišeš da si bio kod dotičnog gospodina i predočio mu situaciju. Priložiš CD gde je zapečen tvoj snimak (obavezno napišeš da si predložio i CD sa snimkom) te tražiš da ti overe primanje prijave (tvog izvoda-ovo sa overavanjem nije glupo jer se onda stvari "ne gube").E od tu dalje stvar postaje zvanična i jako interesantna....pogotovu kad dođeš kod sudije za prekršaje pa mu to sve lepo staviš "na belo"....

Ali u svakom slučaju treba dati priliku gospodi da poprave svoju grešku....i naravno biti fin i uljudan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Pročitaj Zakon o bezbednosti saobraćaja i pravilnik o saobraćajnoj signalizaciji te ćeš videti koliko si u pravu. Slažem se da treba da napišeš žalbu na prijavu i prijavu zbog maltretiranja i nepoznavanja saibraćajnih pravila policajcu koji se potpisao na prijavu za brzu vožnju. Prijavu protiv policajaca predaješ u stanici iz koje su. Drugu prijavu pošalji u Direktorat policije. traži da budeš obavešten o meri protiv policajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja