Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pokušaj broj 2: (kazu jutro je pametnije od večeri) - da sednes na makinu i napraviš dobar krug gde ćeš ga dobro zagrejati i dati mu šansu da proguta sve bakterije i viruse koje je skupio tokom zimovanja na ladnom betonu?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja sam za sada zakljucio da je prebogata smesha.Necu da palim motor dok ne otopli,smrzo sam se najstrasnije prethodna dva dana u garazi.A jos imam i neku boles' prehladu sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Otklonio sam kvar na struji.Neka zica je bila nategnuta pa kada bi pomerao korman jos vise bi je natezao i gubila kontakt.Sve sam rastavio,trkeljisao,prskao kontakt sprejem i upalilo je.Tako da uraaaaaaaaaa.

Onda sam proverio onaj usis,kako se kaze reed valve.Imam dve klapnice koje ne zatvaraju skroz,oko 1mm stoje otvorene.Naravno,da bi dosao do njih skinuo sam karburator.Pa sam ga i ocistio nitro razredjivacem,produvo dizne,sve cisto kao suza sad.Lonce je bilo preeepuno rdje.

http://i1174.photobucket.com/albums/r617/Donn_Don/20170128_213153_resized.jpg

 

E sad,imam rastelovan karb :jee1: Citam ceo dan o stelovanju te na srpskom,te na engleskom i na kraju shvatam da svi kontradiktuju jedan drugome.

Da li neko moze biti ljubazan i objasniti mi postupno kako se steluje smesa?Karb je inace prost,takav model Keihin PE generacija.

Igla trenutno stoji na drugom podeoku gledano odozgo.Ne bih ulazio u debljine igle,menjanja dizni vec da nastelujem ugrubo s ovim sto imam.Plovak lepo zatvara onu iglicu u loncetu,proverio sam.

Karb ima dva srafa,za smesu i za ler onaj veliki crni sraf.

Sad bih voleo tacan postupak,srafovi zavrnuti do kraja,vracam karb na mesto i kako dalje,koji prvi,koliko i to.

Takodje me zanima kada budem povezivao crevo od ulja na karb kako da sprecim vazduh iz creva i dal je to uopste bitno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa zardjao je rezervoar pa se sliva u karb rdja otkad znam za njega,samo nisam obracao paznju na to pored svih velikih kvarova.Lancanici su takvi kakve sam kupio,tad nisam znao da ih gledam,ni kako izgleda nov,ni potrosen.Karb ugrubo da se bar nasteluje,da mogu da ga povremeno upalim tokom zime a da ne upropastim klip naopakom smesom.Na prolece bih predao to u ruke strucnjaku,ili odvezo kod nekoga ili ako ima neko od kolega da dodje do mene da nastelujemo i popijemo pivo.Tj. on da steluje a da pijemo to mozemo zajedno:)

Kakav crni nov motor,ima tu jos sto djavola...al ono glavno je reseno,termo grupa,menjac,kvacilo,vodena pumpa...to je sve "Konstruktor" napravio i to radi ko sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pazi sta sve jos ima a da nije estetika,joj muka da te uvati.GUME,moje su iz 2004 prednja,zadnja iz 2006,tako nesto al matoro je.Lancanici,lanac.Ne radi mi pokazivac temperature,dal je do termodavaca ili skale to treba da utvrdim tek.Rezervoar da se ocisti od rdje.Da nabavim originalni poklopac goriva na rezervoaru,ovaj je los skroz.Dobro drzi sad,al kad god ga skinem muka posle napraviti da radi.Neki glupi plasticni sa zabicama koje se odvaljuju same od sebe maltene.Srafovi po motoru i matice,mislim da je 70% njih tolko izakano i oglodano da je pitanje kad neki nece moci vise nikako da se odvrne il zavrne nazad.Eto,to sto sam se setio.Estetski da ne pominjem,ruina.Em sam ja dvaput pao s njega.Ulubio hladnjak,polomio rucicu kocnice,pa vozim onako ima je malo vise od pola:)Ulubio rezervoar,izgrebao ga,polomio migavac,retrovizor se sam okrece od vetra.Ma da ne nabrajam dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Veruj mi,i da znam da ga nikad necu voziti,sto postoji realna sansa,ja cu da gledam da koliko god mogu odvojim neku crkavicu pa sredim nesto,pa 1000 din mesecno toliko koliko ima.Nisam prestao da pusim al sam presao na duvan,tako da sad na tu ruznu naviku trosim oko 600 din mesecno:)Ranije je to bilo 7000 din!!!

Ovaj motor je smesan i daleko od ozbiljnog,ni jaka ni da se neko okrene za njim,al ja ga zavoleh ko celjade :) Pa makar mi razbio ponekad svakodnevnicu i stres tako sto sidjem u garazu pa kazem:"gde sad curi majku mu". :) Samo da zabrunda 2t meni lepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

A cilj mi je jednog lepog dana,kad onako bude 25c lagan vetric,mesec na ustap,bubasvabe mlade u pubertetu se zaljubljeno gledaju a ja kupio 

 

Yamaha%20TT600R%2098.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Popijem pola litre sljivovice udjem ovde i vidim niko ne kaze kako za karburator,shvatate li kako to porazavajuce sad deluje na mene!!??

Elem dobra vest,nabavio sam originalnu kontakt bravu za moj motor umesto ove blasfemije koja se trenutno nalazi na njemu,pijan i srecan ja:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Veruj mi,i da znam da ga nikad necu voziti,sto postoji realna sansa,ja cu da gledam da koliko god mogu odvojim neku crkavicu pa sredim nesto,pa 1000 din mesecno toliko koliko ima.Nisam prestao da pusim al sam presao na duvan,tako da sad na tu ruznu naviku trosim oko 600 din mesecno:)Ranije je to bilo 7000 din!!!

Ovaj motor je smesan i daleko od ozbiljnog,ni jaka ni da se neko okrene za njim,al ja ga zavoleh ko celjade :) Pa makar mi razbio ponekad svakodnevnicu i stres tako sto sidjem u garazu pa kazem:"gde sad curi majku mu". :) Samo da zabrunda 2t meni lepo...

E priznaj da si ovde već počeo bio sa sljivovicom a?! :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

E da je ovake sljivovice stalno.Znas sta je,izlecila mi upalu grla i prehladu odma.

A nije to od sljive Savane,pod njom nemam depresivne misli.Zima smorila,mozda od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne daj se Ajsu, zapamti sve je dobro dok ne krene onaj tvoj papagaj da te teši.

Onda dodji kod mene u NL na terapiju :D

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da nisi psihijatar po struci:)

E kad smo kod papagaja posle cu da stavim jednu sliku da vidite.

Jebo karb,sredicu ja to sam nekako,ima da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jok, ko god dođje kod mene srecan je da ide kuci :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ako ima dva srafa po jedan za ler i smesu onda ti je prosto da nastelujes, to se radi pri zagrejanom motoru, zavrnes diznu za smesu skroz pa je odvijes za dva kruga, onda upalis motor ler diynu zavrci da ti podigne obrtaje recimo na 4000, onda polako odvijaj diznu za smesu i na onom mestu gde su ti obrtaji najvisi tu je ostavi, potom ler diznu vrati na normalan broj obrtaja koliki ti je, i sprovedi jedan fiter od pumpe do karburatora, a mozes i da skines rezervoar pa ga razbijaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

post-32893-14858032395459.jpg

 

Vaki sam hteo da kupim ali ne da zena. Jbg..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako ima dva srafa po jedan za ler i smesu onda ti je prosto da nastelujes, to se radi pri zagrejanom motoru, zavrnes diznu za smesu skroz pa je odvijes za dva kruga, onda upalis motor ler diynu zavrci da ti podigne obrtaje recimo na 4000, onda polako odvijaj diznu za smesu i na onom mestu gde su ti obrtaji najvisi tu je ostavi, potom ler diznu vrati na normalan broj obrtaja koliki ti je, i sprovedi jedan fiter od pumpe do karburatora, a mozes i da skines rezervoar pa ga razbijaj.

Znaci da ce sraf za smesu biti odvrnut preko dva kruga sigurno.Ok,deluje prosto.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znaci opet sranje >:(

Uzmem onaj deo usisna lamela il kako se vec zove(reed valve intake),da ocistim i okrenem ona peraja,ma krenem da odvrcem redom srafice,i drugi i treci sraf cim sam poceo otpade glava,Ostatak u navoju.

Sreca u nesreci je da su otpali sad,inace u voznji da su otisli u cilindar eto havarije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Eto vidiš, i ti se zalis da nemaš sreće..neki ljudi stvarno ne znaju kad im je dosta. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Znaci opet sranje >:(

Uzmem onaj deo usisna lamela il kako se vec zove(reed valve intake),da ocistim i okrenem ona peraja,ma krenem da odvrcem redom srafice,i drugi i treci sraf cim sam poceo otpade glava,Ostatak u navoju.

Sreca u nesreci je da su otpali sad,inace u voznji da su otisli u cilindar eto havarije.

Rekoh ti da ne diras nista,nisi ga trebao ni skidati kad je sve bilo u redu.I da jos jedna zacudjujuca stvar uvek sam se pitao kako bilo ko moze da deli savete drugima o necemu o cemu nema pojma,da li takvi ljudi uopste razmisljaju koliko je tesko nekom dati savet sta da uradi na svom motoru,sta li bi se desilo ako bi posle nekog od tih saveta nedaj boze zakucao motor?Cini mi se da bi bilo izvini jbg ja tako procitao na nekom forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

A sam sam nasao negde da je fora da okrenes ta peraja i onda mozda,ali mozda zadihtuje totalno,al ne mora da znaci.Reko da probam,sta je par srafica problem.A oni istrulili,sta li.Sad mogu da probam da tankom burgijom to izbusim,i stavim nove srafice,al i nasao sam taj deo na e-bayu za nekih 10e ako ovaj totalno upropastim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Jbg brate nemaš sreće al i čačkaš mečku ;) Ajd sastavi to nekako i uživaj u vožnji a ne u čačkanju. Iskreno,meni su neki tvoji postovi nejasni(više padaš nego što voziš,pitaš koliko ulja troši 2T mašina itd.) Savladaj vožnju i uživaj, mani se pipkanja po mašini osim ako baš uživaš u tom...

Edit: Nemoj misliti da sam zlonamjeran i da pametujem nego mi žao što se mučiš umjesto da uživaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja