Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jeste,zeger klesta.Hvala,bez njih nista.Meni trebaju ona kriva,za rupu.Dosta ovih delova je sasvim ispravno,samo su estetski u haosu.Prljavi,mast svuda.Oni lageri i nosaci u prednjem delu rama su me obradovali,izgledaju kao novi osim sto se mast nekako skamenila.Uglavnom treba sve lepo da se ocisti,odmasti,osvezi novom mascu,neke gumice i stitnici od prasine su u banani al videcu sta mogu oko toga.

Ona kontrolna tabla je najlosija,pri padu mi otpale kazaljke,i ona sama mi deluje najkomplikovanije za sad.Sve sitno unutra,i nezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jeste,zeger klesta.Hvala,bez njih nista.Meni trebaju ona kriva,za rupu.Dosta ovih delova je sasvim ispravno,samo su estetski u haosu.Prljavi,mast svuda.Oni lageri i nosaci u prednjem delu rama su me obradovali,izgledaju kao novi osim sto se mast nekako skamenila.Uglavnom treba sve lepo da se ocisti,odmasti,osvezi novom mascu,neke gumice i stitnici od prasine su u banani al videcu sta mogu oko toga.

Ona kontrolna tabla je najlosija,pri padu mi otpale kazaljke,i ona sama mi deluje najkomplikovanije za sad.Sve sitno unutra,i nezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Rece mi drumska lisica da mora dobro da se zagreje 2 takta da bi bio cist auspuh,pa reko ajde da poslusam.Isekao sam auspuh brusilicom,sad imam dva auspuha pa jedan mogu da prodam a ovaj lepsi deo ostavicu sebi.

20170505_114321_resized.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Rekoh ja da se zagreje, al nisam mislio baš ovako - već u vožnji. OK, može i ovako, al od ovog načina hoće da strada nikl il boja na auspuhu. Mada, kad se auspuh " pali " ( ovaj tvoj način ), onda se to obično radi sa let lampom ili sa brenerom, ne bih baš rekao da ćeš sa ovom " vatricom " da postigneš neke rezultate.  Više puta sam bio prisutan kad su neki palili auspuh brenerom, zagreju ga da se auspuh usija, onda ga kuckaju čekićem sa spoljne strane, guraju unutra neka gvožđa i grebu sa njima po unutrašnjosti auspuha i onda počinju da ispadaju komadi skamenjene gareži i ulja debeli po nekoliko miliometara. . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam sta si mislio,malo se salim.A znam za brener al ga nemam.Jes vatrica al se upalilo unutra eno jos gori.Ja rukno unutra 2 litra benzina i zapalio:)Ono crno se promenilo u braon kolko vidim.Jbg bolje ista nego nista.Posle cu da ga ocetkam malo pa da ga napunim kausticnom sodom i ostavim do jutra.Boja?!Ovo farbano bronzom,a nikl nema,samo auspuh.

 

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaš kako još možeš - napraviš navoj na auspuhu koji odgovara navoju na plinskoj boci. I onda ga kresnes, ima da ga zagreje i izduva istovremeno :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da lansiram auspuh na mesec:)

Nego jel moze ko da me uputi u rezonantne auspuhe,sta sve sadrze od delova.Guglam al ne nalazim.Svi prikazuju ko da je to truba neka,a jes malo morgen.Unutra je cev oblozena nekim sacem,mrezom,cemu to sluzi?Na kraju ima ona cevka sa rupicama,nju sam morao da izvadim jer je nosac pukao pa je landarala unutra.Eto,npr. po netu gledam svi imaju neki fiberglas,vunu oko te supljikave cevke kod mene nema nista oko nje,klot.Onda isto na kraju samog auspuha ima onaj poklopac,koji je srafovima vezan za neku gvozdjuriju u tom izlaznom delu,cemu sluzi taj cep stvarno i ona izuvijana gvozdjurija pre njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Odnesi kod onog majstora sto je radio onom liku sa cekicem :jee: Bilo na forumu zaboravio sam ko je u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jel to onaj sto je jos zadovoljan bio auspuhom a on olupan ko kaubojski tiganj?A zavarice mi to sve drugar,covek vari razbija,sve mu oci crvene:)

Kakva glupost od auspuha,ne skida se nista,sve zavareno pamora da se sece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Haha,pa bar je covek osecajan.Neki bi pali u nesvest da vide sta majstor radi sa auspuhom.Evo mozete kod mene na spaljivanje auspuha,obezbedicu vam udobnu stolicu i secer i vodu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
ne želim biti baba ... ali kad se mašina sredi, pa kad krenu problemi sa ovjesom .. pa pogonom ... pa kočnicama... pa instalacijom .. ajoooj ....





Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
1 minute ago, Savan said:

 

 

 

 


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

 

 

 

jedva cekam da je sredim pa da krenu problemi da je opet mogu rastavljati:)A vala ako je sastavim,znacu ovaj motor u zicu i sraf pa nece vise biti problema a ni pitanja s moje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemoj pogrešno da me razumeš, ali se svaki put obradujem kad vidim kako rešavaš novo nastali problem :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Citao na nekom sajtu seljaci nesto:)Video da si ti pisao.Ti imas tu presu ja ne znam kako da sabijem oprugu.I kako da posle vazduh nagruvam.Tako da opet bi morao kod nekoga da platim to.A siguran sam da je sve ok,nego i to ulje treba zameniti,bar jednom u 30 godina red bi bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ne ide čisti zrak, već dušik (azot) ... i to ti pukne svaki bolji vulkanizer za žvaku i čašu piva .. ;)

 

a ono sa presom je više zajebancija nego potreba ... opruga se vrlo lako skine i bez prese .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kako?To mi kazi?I kakav ti je ono alat ko nindze sto nose,neki kljuc?A stvarno ti svaka cast na majstorstvu,kako si odradio i jos ofarbao oprugu.Pre bi od tebe kupio polovan nego nov,svega mi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako imas manje od 100kg lansira te o plafon,znaci raditi pod vedrim nebom za svaki slucaj.Mozda da vratim to nazad dovedem nekog debelog da sedne na motor pa da skinem oprugu.

https://www.youtube.com/watch?v=kMNTxrXgzr8

 

A moze i ovako https://www.youtube.com/watch?v=SdHDbTZQvfs&t=631s

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mene mozete da shvatite i ovako i onako,mozda kao budalu al nema veze,ne ljutim se,ionako znam da se pamet tesko stice pa sam odustao:). Majstor Strasila izuzetno cenim,dva zivota bi mi trebalo da od njega naucim sta sve zna.

A za temu ne znam sta bi rekao,nemam pojma na sta mislis ...cesto imam problem da odgovorim konkretno na kratke recenice koje se zavrse sa tri tacke,nekad sam previse lenj:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja