Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

treba ti OVO da natiskaš masti unutra ... ;) ... svaki komšija koji ima traktor ili neke radne strojeve to ima i zna kako se koristi.. ;)

mazalica-podmazivanje-slika-22289323.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 7 sati, Dexason je napisao:

Zezas ili zaista ne znas sta sa njom da radis??

Pojma nisam imao:)Jos ko god dodje ja mu pokazem i pitam sta je ovo,kazu sine to se zove pisa i ne igraj se s tim pred gostima...

Znaci sad treba da jurim za traktorima,da mi pozajme mazalicu.Iznabadace me neko.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

@bocca_bastard cim sam video gde se nalazi, znao sam da samo mora mazalica da bude, jer znam kako mi je malo falilo da razbusim rupu narezem navoj i ugradim mazalicu na moj motor, jer kad je ostao bez masti, to škripi, ciči, vrišti, urla... Strasno... A par sati posla dok se skine tocak, prednji lancanik, izbije osovina, semerinzi, ocisti podmaze i sve vrati... Ovako nadruka se par puta i mirna glava...
@Dzejev sin brate mili, umirem od smeha... Stvarno si lud (u pozitivnom)... Da ti obmotas neki crveni konopac oko motora, jer verovatno crven konac slab protiv uroku u tvom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dexason,jel to znaci da ja prvo sve namontiram nazad pa onda da tu mazalicu koristim?Sta to podmazuje?Kakve veze imaju lezajevi u tocku sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ne verujem da ima lezajeve, nego biksne (piksne), ali svejedno mora sa se podmaze... To ti je zadnje vesanje, ono se drzi na amortizer i tu osovinu, amortizer kao amortizer on radi svoj posao, a ovo ako ostane bez masti hoce sa nagriza piksne, napravi luft, u najgorem slucaju moze da se polomi osovina i katastrofa, ali do toga treba bas bas mnogo vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ta mazalica ti podmazuje osovinu zadnje viljuške i sve što je na njoj ( biksne, ležajeve ) .  Podmazuješ tako što kroz mazalicu drukaš mast unutra dok nova mast ne počne da izlazi sa strane. Nekada su se ove mazalice upotrebljavale mnogo više, automobili su ih imali na sponama, vešanju i gde god se nešto pomera a treba da je podmazano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 14 sati, Dzejev sin je napisao:

20170803_190357_resized.jpg

 

Da li neko moze da mi kaze sta je ovaj pipak na zadnjoj viljusci,cemu sluzi to?Izgleda ko neki ventil,zapusen kuglicom?Sta je to?

 

Ipak ti to sve pobacaj u kanal, ali toliko dubok da ne mozes ponovo uzeti, kad ne  znas sta je mazalica.  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, drumskalisica je napisao:

Ta mazalica ti podmazuje osovinu zadnje viljuške i sve što je na njoj ( biksne, ležajeve ) .  Podmazuješ tako što kroz mazalicu drukaš mast unutra dok nova mast ne počne da izlazi sa strane. Nekada su se ove mazalice upotrebljavale mnogo više, automobili su ih imali na sponama, vešanju i gde god se nešto pomera a treba da je podmazano. 

Ali podmazivanje produzava vek sto smanjuje zaradu pa su izbacene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Dexason,jel to znaci da ja prvo sve namontiram nazad pa onda da tu mazalicu koristim?Sta to podmazuje?Kakve veze imaju lezajevi u tocku sa tim?

Možda prvo da proveriš jel taj pipak funkcionalan jer zna da zapekne kad se 'previše' koristi. Ako je zatekao postoji mogućnost da pukne kad ga budeš odvrtao ili da se sjebe navoj.

Ako sve namontiras bez da je proveriš onda postoji šansa da ćeš moći ponovo da sve skidaš kako bi promenio tu sisicu.

Šta ti je kriv utjerivac sto ti ne razlikujes sisu od dupeta?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hvala Savo,resicemo i taj problem.

A ljudi cesto ne razlikuju sisu od dupeta pa mecu medj oba navedena:)Nisam jedini.

Nije mi nista kriv,on meni u principu da ako ne znam nesto ne treba da naucim,pa ne zasluzujem ni da imam motorce,ja njemu da odjebe i to je to.Samo sam kao i on rekao svoje misljenje.Mada jedno je u pravu,da sam pre neki dan bacio to u kanal,danas bi proveo pored njega ceo dan sa stapom za pecanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Videcu,pitacu moto majstora dal ima kad budem isao da pokupim prednje viljuske sa servisa.Pa ce on to onda.Ako ne kupicu je,ima za 1200 din da se kupi a vidis zatreba nekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
15 minutes ago, ivica744 said:

Ako ne nadjes mazalicu,mozes da kanes i malo ulja

nije pametna ideja... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Koliko je skupo i problem imati uljnu mazalicu, manje više je isto skupo i problem imati i mazalicu za mast .. ;)

 

U 95% slučajeva tko ima mazalicu za ulje ima i za mast ... i obrnuto ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja imam mast:)Sad sam gledo,ona sisica je super,nije zapekla,ima i masti unutra.Deluje sveze,masno:)Moguce da je neko nekad punio.Ja cu to opet za svaki slucaj.

Danas cu da farbam tu viljusku,u crno mat.Videcemo kako ce da ispadne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
Upravo sada, McCarthy je napisao:

U koliko je delova taj motor sad?

Moraćeš da čačneš i mazalicu.

Stvarno, ima li neki deo da nisi morao da sređuješ? Jedan jedini?

Uh covece,tesko pitanje,ako mislis bas bas ispravno onda mislim da je sirena.Ne secam se dal je Konstruktor nju cackao.Ima i delova koji su,onako,moze jos 1000-2000 km otprilike.Recimo kvacilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
 
GraCka nego sta
 
Uz sve mora da ide objasnjenje kazem ja. Nema tu fore "pa valjda je logicno"
Па мени је и више него логично пошто ми на селу имамо много тих мазалица.
Најједноставније да ти објасним - где год имаш неки склоп који се помера, врти један око другог или шта год стоји мазалица која служи да убациш маст унутра и тиме продужиш животни век.

Шта мислиш колико би трајала једна осовина која се врти кроз кроз цев много пута у минути по неколико сати дневно а да између њих нема ништа?

Исто ти је са оном виљушком горе. Исто има осовину кроз средину и по српским путевима се много пута клацка горе доле и стара маст унутра се "троши". Утискаш нову маст и мирна бачка

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja