Jump to content

Moto Zajednica

Toscana, Dolomiti 2013.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ubrzo nakon ovog mesta napustamo Toscanu i put se lagano spusta prema Maranelu i Modeni. Cak u pojednim trenutcima podseca na nase krajeve.

 

IMG_8399.jpg

 

IMG_8400.jpg

 

Na samom ulasku u Maranelo, na jednom kruznom toku, zastajem na kratko da proverim pravac u navigaciji, i kada sam krenuo, nakon 10-ak metara vidim u retrovizoru da Aleksa stoji. Ne moze da upali motor. Posto je tu pored parking, preterujemo motor da vidimo o cemu se radi. Ubrzo postavljamo dijagnozu da je akumulator mrtav. I to tako da ne svetle ni lampice. Bez najave. Uzimamo akumulator, i Aleksa i ja na mom motoru krecemo u pravcu Modene da potrazimo da kupimo nov. Glodjo za to vreme ostaje na parkingu da nas ceka.

Na putu prema Modeni, zaustavljamo italijana na Ducati-ju koji odlucuje da nas odvede do nakakvog magacina za akumulatore. Dolazimo u trenutku dok je zatvoreno zbog dvokratnog radnog vremena i moramo da cekamo preko sat vremena. Za to vreme odlazimo do obliznje picerije, gde se raspitujemo da li mozda ima neka radnja koja radi. Dobijamo odgovor da ih ima, ali sa blagim cudjenjem nam kazu da i one ne rade u vreme pauze. Otprilike, kako pitate da li nesto radi dok je pauza za rucak. Pa tako i mi postupismo, narucismo po pizzu...ili kad si u Rimu (ovaj, Modeni) ponasaj se kao rimljanin.

Docekasmo da se i taj magacin otvori, ali bateriju koja nama treba nemaju na stanju. Radnik nam pokusava objasniti gde bi trebalo da ima. Cak je morao na karti na GPS-u da nadje ulicu, posto je u pitanju industrijska zona, i ulice po tom imenu nema. Taman kada smo krenuli na tu lokaciju, na semaforu stajemo pored policajca na motoru, koga takodje pitamo za bateriju, i on nas odvodi u obliznji Ducati servis. Vozio je tako brzo da smo ga jedva pratili.

U servisu imaju bateriju, 100€, i cekamo da se formira jedno pola sata. Servis je ogroman, bave se pripremom Ducati-ja za trke. Izvadjeni agregati su svuda oko nas, trkacki oklopi, izduvi, karbon, magnezijum, titanijum...Za to vreme, gazda servisa nas je ponudio kafom i tokom neobaveznog razgovora, rekao nam je da poznaje zastupnika za Ducati iz Novog Sada, bili su zajedno na obuci u Borgo Panigale-u.

Sa novom baterijom, vracamo se prema Maranelu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Do Lago di Garde, idemo autoputem jer se prolazi ravnicom i nema smisla gubiti vreme. U planu nam je da svratimo gradica Sirmione. Stari grad je na malom ostrvu, koje je povezano mosticem sa kopnom. Ja sam ovde vec bio pre par godina, ali nam je usput i veoma je lepo pa ne bi da propustimo priliku. Uz to, prethodni put nisam probao sladoled, a kazu da je jedan od boljih. Da li smo se slabije razumeli ili smo mnogo podsecali na bogate ruse...uglavnom, ogromne sladolede u jos vecim kornetima platili smo po 6€.

 

 

20130916_175227.jpg

 

20130916_175539.jpg

 

20130916_183156.jpg

 

IMG_8401.jpg

 

IMG_8402.jpg

 

IMG_8404.jpg

 

IMG_8405.jpg

 

IMG_8406.jpg

 

IMG_8407.jpg

 

IMG_8409.jpg

 

IMG_8410.jpg

 

IMG_8411.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vec je vece i idemo da pokusamo da nadjemo neki smestaj. Nisam ocekivao da je u septembru toliko hotela popunjeno. Idemo lokalnim puteljkom kroz naselja i povremeno stajemo da se raspitamo. U jednom trenutku nailazimo na kamp, i tu nalazimo fenomenalne bungalove po pristupacnoj ceni (47€ bugalov za 4 osobe i 25€ finalno ciscenje, u cenu ulazi i koktel dobrodoslice). Kamp je fenomenalan, ima sopstvenu plazu sa raznim sadrzajima, beach bar, restoran-pizzeriju, deo sa apartmanima, bazen...

Mi smo bili odusevljeni smestajem. Inace, varijanta smestaja u bungalovima mi se najvise svidja. Povoljnije je u poredjenju sa hotelima, nemas brigu oko ostavljanja motora, ima kuhinja pa moze da se spremi i neka hrana, a i ambijent je nacesce odlican.

Uvece smo svratili u restoran na pizzu i vino.

 

IMG_8412.jpg

 

IMG_8413.jpg

 

IMG_8415.jpg

 

IMG_8419.jpg

 

IMG_8416.jpg

 

IMG_8421.jpg

 

IMG_8424.jpg

 

IMG_8425.jpg

 

IMG_8426.jpg

 

IMG_8427.jpg

 

IMG_8428.jpg

 

IMG_8430.jpg

 

20130916_225303_LLS.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Predivno jutro na jezeru, kafica na terasi, blaga uvertira za sjajan dan koji sledi.

Nakon polaska lagano klizimo putem pored jezera, uzivajuci u svim onim predivnim predelima koji nas okruzuju. Prolazimo kroz veoma zivopisna mesta okupana jutarnjim suncem. U mestu Gargnano se odvajamo od Lago di Garde i uzanim putem prepunim serpentina, penjemo se u planinu. Skoro do samog vrha, nagradjeni smo fantasticnim pogledom na jezero. Dalje nas put vodi pored vestackog jezera Lago di Valvestino. Zastajemo na mostu preko reke koja obezbedjuje vodu tom jezeru.

 

IMG_8431.jpg

 

IMG_8432.jpg

 

IMG_8433.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Silazimo na drugu stranu. Pruza se pogled na jos jedno jezero, Lago d'Idro, na kome se smestio uljuljkani gradic u maloj kotlini. Skoro da deluje bajkovito. Bez mnogo zadrzavanja, idemo dalje. Uzeleli smo se dolaska u planinske krajeve.

 

IMG_8434.jpg

 

IMG_8435.jpg

 

IMG_8437.jpg

 

IMG_8440.jpg

 

IMG_8441.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nastavljamo dalje u pravcu Madonne di Campiglio. Predeli postaju sve lepsi. Dolazio sam nekoliko puta u Alpe/Dolomite, ali svaki put se iznova radujem. Kupili su me prvi put pre nekoliko godina i sada svaki naredni put samo dodajem ulje na vatru.

U Madonni pravimo pauzu za kafu i malo prosetamo mestom. Veliki sam ljubitelj skijanja i snowboarda, pa mi posete zimskim centrima dodatno uzbudjuju mastu.

 

IMG_8442.jpg

 

IMG_8443.jpg

 

IMG_8444.jpg

 

IMG_8445.jpg

 

IMG_8446.jpg

 

Na izlasku iz Madonne di Campiglio je Passo Campo Carlo Magno. Bas tu se pruza odlican pogled na okolne vrhove pa stajemo da napravimo par fotografija.

 

IMG_8447.jpg

 

IMG_8449.jpg

 

IMG_8451.jpg

 

IMG_8454.jpg

 

20130917_132001.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Doktore, ja već obećao ženi da ponavljam ovu turu u 2014 sa njom.... kad čitam sve ovo ponovo ni malo se ne kajem za dato obećanje... vi razmislite pa da iskoristimo školski raspost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na putu prema Meranu, pred nama je novi prevoj, Passo Palade. Table su vec pocele da budu dvojezicne, posto je u pitanju Juzni Tirol. Uvek sam se pitao koji naziv da koristim, italijanski ili nemacki.

 

IMG_8457.jpg

 

IMG_8459.jpg

 

IMG_8460.jpg

 

IMG_8461.jpg

 

IMG_8462.jpg

 

IMG_8463.jpg

 

IMG_8464.jpg

 

IMG_8466.jpg

 

IMG_8467.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Merana dolazimo u podnozje Jaufenpass-a (Passo Giovo), u gradic San Leonardo. Mesto je skoro nestvarno idilicno. Dopunjavamo se gorivom i krecemo na uspon. Zaustavljamo se na vidikovcu sa odlicnim pogledom na gradic ispod sebe. Tu razmenujemo i par reci sa tipom koji vozi potpuno posebno vozilo, Transalp prikolicar-enduro.

 

IMG_8468.jpg

 

IMG_8469.jpg

 

IMG_8477.jpg

 

20130917_161733.jpg

 

20130917_161859.jpg

 

20130917_162234.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kako je dan vec dobro odmakao, sto se penjemo vise postaje sve hladnije. Na vrhu je bilo svega nekoliko stepeni. Prilicno smo se smzli prilikom penjanja, tako da smo zadrzavanje sveli na svega par minuta, uprkos tome sto je prevoj veoma lep.

 

20130917_164517.jpg

 

20130917_164520.jpg

 

20130917_164524.jpg

 

20130917_164559.jpg

 

20130917_164651.jpg

 

20130917_164654.jpg

 

IMG_8482.jpg

 

IMG_8483.jpg

 

IMG_8484.jpg

 

IMG_8489.jpg

 

IMG_8490.jpg

 

IMG_8492.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Silazak je ponovo podrazumevao smrzavanje. Kada smo se spustili sa prevoja, zastali smo na jednom osuncanom prosirenju da se malo zagrejemo.

Planirali smo da se odvezemo do mesta Bressanone (Brixen), gde bi nam sutra bila polazna tacka za nove prevoje. Tu smo planirali da se snabdemo namirnicama i da nadjemo smestaj. Potraga za smestajem se prilicno oduzila, tako da je vec uveliko pao mrak. Smestaja jednostavno nije bilo ili je bio neprimereno skup. Posle uzaludne pretrage po gradu i okolnim brdima, izlazimo na magistralu i nalazimo kamiondzijsku kafanu sa smestajem, koju oni u prospektu predstavljaju i kao bikersku, pa tu resavamo smestaj (120€ B&B/ 3 osobe).

 

IMG_8494.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Doktore, ja već obećao ženi da ponavljam ovu turu u 2014 sa njom.... kad čitam sve ovo ponovo ni malo se ne kajem za dato obećanje... vi razmislite pa da iskoristimo školski raspost

 

 

ja planirao skolski raspust za nesto gde se spremam vec par puta, a nikako...pa ovaj put nisam hteo da izmalerisem...ako bude, bude. Bicemo na vezi... :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Naredno jutro sam se probudio vrlo rano i malo sam gledao sa terase. Izgleda i da je pogled bio ukljucen u cenu.

 

IMG_8495.jpg

 

IMG_8496.jpg

 

IMG_8499.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Krecemo jednim malim ali veoma zivopisnim prevojem, Wurzjoch (Passo delle Erbe). Put je veoma uzak, jednim delom u senci. Kako je bilo jos uvek jutro, osecala se pricna hladnoca, narocito kako smo se priblizavali vrhu. Na delu puta u senci, sa strane je bilo snega koji je padao prethodnih dana.

 

IMG_8500.jpg

 

IMG_8502.jpg

 

IMG_8503.jpg

 

20130918_102617.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Silazak na drugu stranu je otvorio nove poglede. Predeli su izgledali fantasticno okupani suncem.

 

IMG_8508.jpg

 

IMG_8509.jpg

 

IMG_8510.jpg

 

IMG_8511.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prolazak kroz nekoliko bajkovitih sela i krecemo na uspon prema Furkelpass-u (Passo Furcia). Uspon je kratak, ali je spust na drugu stranu dugacak i zanimljiv. prolazimo kroz prdele gde se nalazi jedno od poznatih skijalista Kronplatz.

 

IMG_8513.jpg

 

20130918_113033.jpg

 

20130918_113058.jpg

 

20130918_113123.jpg

 

IMG_8515.jpg

 

IMG_8516.jpg

 

IMG_8517.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na samom silsaku trazimo mesto da napravimo pauzu. Na jednoj krivini ispred nas se pojavljuje hotel sa odlicnom terasom, pa resismo da tu svratimo, po sistemu "sta kosta da kosta"...medjutim cene su i vise nego regularne.

 

IMG_8519.jpg

 

IMG_8521.jpg

 

IMG_8525.jpg

 

IMG_8527.jpg

 

IMG_8529.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Priblizavamo se granici sa Austrijom. Kisa se nesto misli da li da pada ili ne. Za prelazak smo odabrali najmanji od najmanjih puteva, prevoj Staller Sattel (Passo Stalle). U podnozju se nalazi jezero Antholzer See (Lago di Anterselva). Tik iza jezera nailazimo na cudan znak koji oznacava deo sata u kome je dozvoljen prelaz u pravcu prema Austriji. U ovom slucaju je to bilo od 30-45 minuta. Nema potrebe da kazem da smo se ispred znaka zaustavili u 46. minutu. Odmah mi je bilo jasno da treba da cekamo dugo, ali sam to lako i potvrdio u razgovoru da prvim autom koji se zaustavio.

Vracamo se do jezera i na samoj obali pravimo piknik. U ovako divnom okruzenju, vreme prolazi i brze nego sto smo se nadali.

 

IMG_8530.jpg

 

IMG_8533.jpg

 

IMG_8534.jpg

 

IMG_8536.jpg

 

Put do vrha prevoja se vozi u koloni, svih onih koji su sacekali pravi trenutak. Put je toliko uzak da nema sanse da se obidje automobil. Na vrhu pauza, sve je mokro od kise, i malo snega pored puta.

 

20130918_134036.jpg

 

IMG_8537.jpg

 

Sa Austrijske strane je jedno malo jezerce, Obersee. Sve deluje dosta hladno, kao da smo na vecoj visini.

 

IMG_8540.jpg

 

IMG_8541.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja