Jump to content

Moto Zajednica

GSX 550 EF (kao neko sredjivanje)

Recommended Posts

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja cu teska srca moj na dobos najverovatnije, sta da kazem kada ni tu zamenu ulja ne mogu da uguram u planove a ovako necu da vozim i da razmisljam iako mislim da voda nije usla jer je filter za vazduh bio suv ili mi se bar ucinim suv u onom metezu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Uspeo sam da nabavim komplet dihtunga. Ali za ceo motor, ima cak i gumice ventila. Nije jeftino ali je sve novo. I da, nasao sam komplet glavu sa bregastom. Kako ide Golube?

@Biker Q Druze zao mi je sto je tako ispalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Javljaj kad budes isao do Bokija da vidim preporodjenu Suzi. 0takoje.gif

Hocu, hteo sam ove subote ali nam je Boki u guzvi, nadam se da ce moci sledece posto me karbovi ubijaju 1hmm.gif E sad za ovo "preporodjena" nisam siguran ali mislim da joj je malo bolje 1oda.gif

 

@Biker Q

Nadam se da ces uspeti da sredis sve i bez prodaje motora!

 

Uspeo sam da nabavim komplet dihtunga. Ali za ceo motor, ima cak i gumice ventila. Nije jeftino ali je sve novo. I da, nasao sam komplet glavu sa bregastom. Kako ide Golube?

@Biker Q Druze zao mi je sto je tako ispalo...

Super da si nabavio sve, sklapaj pa da padne neka zajednicka voznja, dok ovo moje sokocalo radi 1hmm.gif... A sad cu i napisati zasto tako kazem...

 

 

Pitas kako ide, pa evo ovako, motor se vozio ove nedelje, posao-kuca-posao preslo se nekih 300-tinjak km. Utisci...hmmm nadam se da ce lamele izdrzati ovu sezonu, znao sam da ne valjaju, jer sam kada sam kupio motor par puta ga vruceg pokusao da upalim na gurku i proklizavale su...takodje se nadam da ce dihtung glave izdrzati ovu sezonu!

Drugi dan voznje je poceo dimiti na levi auspuh (1,2cil) i probilo je ulje napred kod izduvnih grana (uopste ga nisam zavrtao) pomislih eto ocistio sito uljne pumpe i ne moze dihtung da izdrzi sad toliki pritisak i propisa 1ups.gif...u povratku s'posla je ozbiljno dimio na taj auspuh, gledajuci u retrvizoru plavicastu maglu iza sebe pomislih to je to zapalicu ga!... a onda je od jednom prestao i da dimi i da baca i ulje sad je ok ALI ja znam da to nije ok, vozim ga i saltam ko dizela... ...Ali ako izdrzi sezonu na zimu me ceka ceka me isti posao kao i tebe sada...

 

 

Sve u svemu stvari koje nisam "radio" zezaju...

 

Napravio sam nosac kofera, cekam da mi se zavrse hilzne za nosac fara da bi namestio kako treba i Boki da mi usteluje karburatore a onda, nadam se i da napisem zavrsni post o ovom "kao nekom" sredjivanju ovog motora...

 

Evo nosaca, u ponedeljak ga nosim na plastifikaciju...

n1_zpsdf66c98e.jpg

n_zpsa5196927.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

20140611_193327.jpg

Dihtunzi komplet za Suzu stigli. Ko pogodi koliko sam ih platio ima pivo.

Djole dodjes mi pivo 1jee1.gif1jee1.gif

Cika kure je najblizi 110 evra komlet.... I ima pivo0namigivanje.gif

 

450din

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Hvala lorde sto si primetio moj nosac ovi ostali videli besplatno pivo i gotovo 1lol.gif , zato imas ti od mene pivce!

Doduse jos nosac nisam plastificirao, ali moram reci da se i meni svidja, sad sam ga jos dodatno obrusio i sredio za plastifikaciju...

 

Nego Srecko jel ima stvarno ovaj set negde za 35E tamo ili si samo onako napisao 35e. Posto ce i meni trebati dihtung glave i gumice, nadam se tek za zimu al da se polako spremam...

 

A ti Srki imaces tek za sta da castis pivo! Pusti dihtunge 1zvizduk.gif

Salim se ja, bice mi drago da Srki sto pre sredi makinu, ja se nadam da cu od nedelje i ja zavrsiti ovu pricu za ovu sezonu!

 

Sve u svemu prolaze km-ovi sad ce 500km od pocetka voznje, nadam se da ce me Boki primiti u subotu, ubise karbovi sad poceo i jedan da preliva, crkla mi jedna svecica i propisao mi semering na radilici iza pick-up-ova.. Sve neki raspadi 1hmm.gif...Treba da izvucem struju za kofer posto ima ugradjen led.. i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Друже, стварно не знам - једноставно сам лупио и остао жив... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

E a ja se ponadah da ima negde za te pare...Ajd kad si tu, a gde si za tvoj projekat nabavljao delove, video sam ono za gumice ventila da se razlikuju za usis i izduv..neka veb adresa?

 

E a ti Srki vidi sta pise na nalepnici, koja je sifra Athenina il mi uslikaj nalepnicu, npr kad sam uzeo dihtung dekle bila je nalepnica i preko nje prelepljena nalepnica samo gsx550, na svetlu se nazire da na ovoj ispod pise ja mislim Yamaha 1200 i jos nesto, hocu da kazem da je moguce da pojedini dihtunzi odgovaraju i od drugih modela...

 

I obavezno kad vec vadis masinu skini i ocisti karter i sito uljne pumpe, s'obzirom da ti je prljavstina i napravila ovu carlamu a kad si dobio dihtunge za celu masinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Gilera

Zamolijo bi Vas ako neko ima bilo kakvo iskustvo u vezi ovoga. . . Imam Gileru Dna 50ccm 2002 duze vreme. . . Pocela mi je naglo dizati temperaturu u 100 stepeni pa pocne kljucati voda/antifriz . . . .Zamenio sam vodenu pumpu postavio novu RMS sipao vodu da ga isprobam proso sam 30 km temperatura je bila bas kako treba 80 stepeni, kad sam hteo da zamenim vodu posto kazu da je bolje sipati antifriz uveo sam G12 100% sipao i on je posle 2 km poceo da dize tempreraturuu 120 stepeni pocne kuvati . . . DO sta to moze biti???? Pozdrav Vidim da ovde ima pravaih majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Zamolijo bi Vas ako neko ima bilo kakvo iskustvo u vezi ovoga. . . Imam Gileru Dna 50ccm 2002 duze vreme. . . Pocela mi je naglo dizati temperaturu u 100 stepeni pa pocne kljucati voda/antifriz . . . .Zamenio sam vodenu pumpu postavio novu RMS sipao vodu da ga isprobam proso sam 30 km temperatura je bila bas kako treba 80 stepeni, kad sam hteo da zamenim vodu posto kazu da je bolje sipati antifriz uveo sam G12 100% sipao i on je posle 2 km poceo da dize tempreraturuu 120 stepeni pocne kuvati . . . DO sta to moze biti???? Pozdrav Vidim da ovde ima pravaih majstora

 

Omasio si temu jer je ovde u pitanju vazdusara al ajde sa laicke strane, posto si menjao tecnost ili ti ozracio sistem najverovatnije ti je ostao negde u sistemu vazdusni cep i nema protok tecnosti tj neladi ti motor... Ako nisam u pravu nek me neko ispravi.

Bice tema kako sam sredio par motora na forumu 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

E a ja se ponadah da ima negde za te pare...Ajd kad si tu, a gde si za tvoj projekat nabavljao delove, video sam ono za gumice ventila da se razlikuju za usis i izduv..neka veb adresa?

 

Evo ovde sam nabavio vecinu delova i dobro su snabdeveni. Uglavnom mora da se saceka par dana ali nista strasno.

 

Maticni sajt

 

Ima ih i na e-Bay-u

 

a nalaze se ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

E a ja se ponadah da ima negde za te pare...Ajd kad si tu, a gde si za tvoj projekat nabavljao delove, video sam ono za gumice ventila da se razlikuju za usis i izduv..neka veb adresa?

 

Evo ovde sam nabavio vecinu delova i dobro su snabdeveni. Uglavnom mora da se saceka par dana ali nista strasno.

 

Maticni sajt

 

Ima ih i na e-Bay-u

 

a nalaze se ovde

 

Ево ти комплет дихтунга за пола цене:

 

http://www.ebay.at/i...=item27e5561970

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ево ти комплет дихтунга за пола цене:

 

http://www.ebay.at/i...=item27e5561970

 

Ако си заинтересован и пазариш дихтунге могу ти их лично донети јер сам у Србији од 06.07 до 18. 07.

Уколико ти одговара јави на ПП да ти напишем своју адресу да буде "Liefer Adresse" при куповини. Биће ти мања поштарина и без царине. С'обзиром да је колега његове "Атена" дихтунге платио 110€ мишљења сам да су ови јапански за 60€ прилично добра куповина.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Taj motor bese i moj. Al se ne razumem u mehaiku ni blizu kao ti. Mogu samo da zamislim koliko bi me kostao da ga nisam vratio na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Mogu samo da zamislim koliko bi me kostao da ga nisam vratio na vreme.

 

Sto kazu englezi "you lucky bastard" ili ti na tvoju srecu a moju nesrecu...a napisacu i koliko je mene kostao...

 

No nebitno, idemo dalje...motor se ovih dana uglavnom vozio, jos malo sam radio na struji, izvukao sam napajanje za bobine preko releja, reci ce te da sam poludeo ali meni motor radi bolje 1oda.gif, jos cekam hilzne za nosace farova pa da zatvorim ovu pricu...

 

E da, propisao mi semering na radilici iza pick-up-ova 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mogu samo da zamislim koliko bi me kostao da ga nisam vratio na vreme.

 

izvukao sam napajanje za bobine preko releja, reci ce te da sam poludeo ali meni motor radi bolje 1oda.gif

 

Standardni trik kod višedecenijskih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Jos ako si dodao jedan skriveni prekidac za relej...

e vala ako i ovo neko pokusha da ukrade...

 

Е вала мени су га били украли...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Jos ako si dodao jedan skriveni prekidac za relej...

 

 

Jos ako si dodao jedan skriveni prekidac za relej...

e vala ako i ovo neko pokusha da ukrade...

Jos ako si dodao jedan skriveni prekidac za relej...

e vala ako i ovo neko pokusha da ukrade...

Е вала мени су га били украли...

 

A ja cu dodati na sve ovo ahahaha jer upravo dok ste pisali ovo ja gledam alarme za motore 1oda.gif A ako ce nekome da ukradu mislim da cu to biti ja... bitno mi je da ima shok sezor a vala i jeftini su ovi kinezi ima za 2000din pa nek pisti ako ga neko cima a nije ni losa ideja ja skriveni prekidac...

 

Sta si uradio Srki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja