Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc - stavljanje blokade na motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav drugari,

 

Uskoro planiram da kupim svoj prvi motor o cemu sanjam vec duze vreme.. imam 20 god tako da polazem za A2 kategoriju, e sad, imam jedan veliki problem a to je zakon :zbunjen: dakle motori koji se meni svidjaju i koji dolaze u obzir imaju preko 36kw i po zakonu ne mogu da ih vozim do 24-te godine ili dok ne prodju dve godine uz A2 kategoriju, vec sam predugo cekao tako da cekanje vise ne dolazi u obzir xD dakle, cuo sam o postavljanju blokada na motore (kao i o skidanju sto je daleko popularnije) ali, zanima me da li bi ja mogao da kupim motor koji ima vise od 36kw, zatim da mu stavim blokadu na 36kw i da to sve bude zakonski opravdano, mozda uz neki atest ili papirologiju... ili mozda imate neki drugi savet? (samo da to nije kupovanje motora od 125ccm i slicno)... da, u pitanju je sportak tipa Yamaha r6, Suzuki Gsx 600 R, i slicno.. hvala u napred! pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Prvi deo odgovora: trazi motore iz Svajcarske, oni uglavnom imaju blokadu.

Drugi deo odgovora: (nisi ga trazio ali ga svakako dajem), procitaj temu "My story", odi u crkvu i pomoli se. Da mogu, zabranio bih ti kupovinu takvog motora, predostroznosti radi. Ali ne mogu, pa ti zelim srecu u odabiru i voznji. Sa nadom da ce te onaj odozgo i tvoja glava sacuvati...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Najbezbolniji nacin ti je da nadjes motocikl koji vec ima u saobracajnoj upisano manje kw nego sto stvarno ima.

 

to je tacno, ali nema ih bas na sve strane, ja sam uspeo da nadjem ovaj, ali malo je stariji, a i msm da ne rave ovakvu fabricku farbu za r6 tako da moze biti i da je lupan :)http://www.polovniautomobili.com/oglas3887335/yamaha_r6/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Prvi deo odgovora: trazi motore iz Svajcarske, oni uglavnom imaju blokadu.

Drugi deo odgovora: (nisi ga trazio ali ga svakako dajem), procitaj temu "My story", odi u crkvu i pomoli se. Da mogu, zabranio bih ti kupovinu takvog motora, predostroznosti radi. Ali ne mogu, pa ti zelim srecu u odabiru i voznji. Sa nadom da ce te onaj odozgo i tvoja glava sacuvati...

 

hvala na pomoci, koliko sada cu se baciti na pretragu :) znam, cuo sam od dosta ljudi da ova snaga nije za pocetnika, ali kao sto i sam kazes moja glava i onaj odozgo, ko je lud i bicikla mu je dovoljna :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pomislio sam da nekome treba krv u urgentnom u najmanju ruku...vecers su jurcala kola hitne pomoci pa sam povezao naslov teme sa tim....

 

1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Bolje da ti napisem nego da ne napisem pa posle da te, ne daj boze, imam na dusi. Hoces R6 za prvi motor? Pa s njim i oni najbolji nisu cesto na svome. Da li si ikad seo na takvu masinu i zavrnuo gas da vidis kako to cudo uopste ide? I da li znas da ako slucajno malo vise zavrnes gas, sa tvojim neiskustvom, tvoja je prva bandera? Za*ebi to jos malo, budi mudar i idi polako i lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

te fore da kupis motor pa da mu stavljas blokadu i radis papirologiju - TO zaboravi, trenutno je tako stanje u zakonu i institucijama tako da je to skoro 99,9% nemoguce, osim ako imas deeeebelu vezu :jee:

ostaje ti jedino opcija ko sto ti rece kolega Hard_rock, ali to ces tesko ali VRLO tesko naci.

S obzirom da ti je ovo prvi motor, nebih ti ni preporucio da uzimas tako jaku masinu,

a i imas izbor nekoliko motora vece kubikaze od 125ccm koje bi mogao uzeti, tj na kojima je mnogo cesci slucaj da imaju upisanu manju snagu od stvarne, jer su stvarno i imali blokadu, to su najcesce masine od 500ccm Honda CB500, Kawasaki GPZ500s, ER-5, Suzuki GS500E/F

nisu brzinci, ali su sasvim sposobni motori, takodje imas i masina od 250ccm Kawasaki Ninja 250.. sve zavisi koliko kesha si mislio da potrosis

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Bolje da ti napisem nego da ne napisem pa posle da te, ne daj boze, imam na dusi. Hoces R6 za prvi motor? Pa s njim i oni najbolji nisu cesto na svome. Da li si ikad seo na takvu masinu i zavrnuo gas da vidis kako to cudo uopste ide? I da li znas da ako slucajno malo vise zavrnes gas, sa tvojim neiskustvom, tvoja je prva bandera? Za*ebi to jos malo, budi mudar i idi polako i lagano.

 

u pravu si za r6, ali to sam vise naveo za primer, mada niej isljucivo da bih cak i njega uzeo, jer je stvarno mocan motor.. ne bitno, ne mora to biti r6 ali zelim sportaka, koji nema smesan zvuk poput aprilije rs i honde nsr i ostalih 125ccm.. uzeo bih motor od 500-600 kubika, a i stavljanje blokade svakako ce umanjiti dosta snagu motora, tako da, boze da neces me nositi na dusi ;) samo pomozi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

te fore da kupis motor pa da mu stavljas blokadu i radis papirologiju - TO zaboravi, trenutno je tako stanje u zakonu i institucijama tako da je to skoro 99,9% nemoguce, osim ako imas deeeebelu vezu :jee:

ostaje ti jedino opcija ko sto ti rece kolega Hard_rock, ali to ces tesko ali VRLO tesko naci.

S obzirom da ti je ovo prvi motor, nebih ti ni preporucio da uzimas tako jaku masinu,

a i imas izbor nekoliko motora vece kubikaze od 125ccm koje bi mogao uzeti, tj na kojima je mnogo cesci slucaj da imaju upisanu manju snagu od stvarne, jer su stvarno i imali blokadu, to su najcesce masine od 500ccm Honda CB500, Kawasaki GPZ500s, ER-5, Suzuki GS500E/F

nisu brzinci, ali su sasvim sposobni motori, takodje imas i masina od 250ccm Kawasaki Ninja 250.. sve zavisi koliko kesha si mislio da potrosis

 

na zalost nemam nikakvu vezu :/ tako da ostaje mi jedino izgleda da me posluzi sreca uz Hard_rock-ov savet :) gledao sma sve motore koje si naveo, ono sto mi stvara prepreku je izgled, ne volim taj okrugli far napred nikako, ovaj kawasaki njinja 250 ne deluje lose nikako, tako nesto od prilike i trazim, e da, planiram maksimalno 4000e da dam, to je plafon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

te fore da kupis motor pa da mu stavljas blokadu i radis papirologiju - TO zaboravi, trenutno je tako stanje u zakonu i institucijama tako da je to skoro 99,9% nemoguce, osim ako imas deeeebelu vezu :jee:

ostaje ti jedino opcija ko sto ti rece kolega Hard_rock, ali to ces tesko ali VRLO tesko naci.

S obzirom da ti je ovo prvi motor, nebih ti ni preporucio da uzimas tako jaku masinu,

a i imas izbor nekoliko motora vece kubikaze od 125ccm koje bi mogao uzeti, tj na kojima je mnogo cesci slucaj da imaju upisanu manju snagu od stvarne, jer su stvarno i imali blokadu, to su najcesce masine od 500ccm Honda CB500, Kawasaki GPZ500s, ER-5, Suzuki GS500E/F

nisu brzinci, ali su sasvim sposobni motori, takodje imas i masina od 250ccm Kawasaki Ninja 250.. sve zavisi koliko kesha si mislio da potrosis

 

na zalost nemam nikakvu vezu :/ tako da ostaje mi jedino izgleda da me posluzi sreca uz Hard_rock-ov savet :) gledao sma sve motore koje si naveo, ono sto mi stvara prepreku je izgled, ne volim taj okrugli far napred nikako, ovaj kawasaki njinja 250 ne deluje lose nikako, tako nesto od prilike i trazim, e da, planiram maksimalno 4000e da dam, to je plafon :)

Inace da se razumemo ja ti ne preporucujem R motor za prvi motor samo sam naveo nacin. Inace da, tesko ces naci R sa upisanih manje kw nego sto ima ali zato imas ovih od 500 ccm dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

te fore da kupis motor pa da mu stavljas blokadu i radis papirologiju - TO zaboravi, trenutno je tako stanje u zakonu i institucijama tako da je to skoro 99,9% nemoguce, osim ako imas deeeebelu vezu :jee:

ostaje ti jedino opcija ko sto ti rece kolega Hard_rock, ali to ces tesko ali VRLO tesko naci.

S obzirom da ti je ovo prvi motor, nebih ti ni preporucio da uzimas tako jaku masinu,

a i imas izbor nekoliko motora vece kubikaze od 125ccm koje bi mogao uzeti, tj na kojima je mnogo cesci slucaj da imaju upisanu manju snagu od stvarne, jer su stvarno i imali blokadu, to su najcesce masine od 500ccm Honda CB500, Kawasaki GPZ500s, ER-5, Suzuki GS500E/F

nisu brzinci, ali su sasvim sposobni motori, takodje imas i masina od 250ccm Kawasaki Ninja 250.. sve zavisi koliko kesha si mislio da potrosis

 

na zalost nemam nikakvu vezu :/ tako da ostaje mi jedino izgleda da me posluzi sreca uz Hard_rock-ov savet :) gledao sma sve motore koje si naveo, ono sto mi stvara prepreku je izgled, ne volim taj okrugli far napred nikako, ovaj kawasaki njinja 250 ne deluje lose nikako, tako nesto od prilike i trazim, e da, planiram maksimalno 4000e da dam, to je plafon :)

Inace da se razumemo ja ti ne preporucujem R motor za prvi motor samo sam naveo nacin. Inace da, tesko ces naci R sa upisanih manje kw nego sto ima ali zato imas ovih od 500 ccm dosta.

 

evo nasao sam jedan, naveo sam ga gore, al problem je jedini sto je malo stariji, http://www.polovniautomobili.com/oglas3887335/yamaha_r6/ gledam te sa 500ccm, ali gotovi svi imaju ovaj okrugli far napred :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

http://www.polovniautomobili.com/oglas4332927/suzuki_gs_500_f/ e da, ovaj mi je prvo zapao za oko, ali kao sto vidite 36kw i problem je taj 1 kw... jer kao sto rece Bishke 35kw je granica... ovo je da poludis :(

Ovaj model je fabrički prigušen sa nekadašnjih 50 i kusur konja na 34kw ili nekih 46-47konja, baš radi tih ograničenja u dozvolama, tako da ne znam otkud ovi podatci u oglasu

 

evo nasao sam jedan, naveo sam ga gore, al problem je jedini sto je malo stariji, http://www.polovniautomobili.com/oglas3887335/yamaha_r6/

Pa šta mu fali što je stariji, nećeš ga kuvat, gledaj u kakvom je stanju, sa slika se vidi da je nešto rađeno po njemu a zašto i kako to treba uživo da pogleda neko ko ima iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

smesan zvuk poput aprilije rs i honde nsr i ostalih 125ccm.. uzeo bih motor od 500 kubika

 

Svi ovi motori sto si naveo su 2t!! A ovo boldirano preporucujem!! :takoje: srecna kupovina, i OBAVEZNO PROCITAJ TEMU: MY STORY :zdravo:

 

I bre, promeni naziv teme!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

4 soma evra ti je plafon da das za motor ?

 

au covece !

 

Ako si iole pametan mozes mnogo dobro da prodjes,kupis neki motor da se vozikas a ne da juris picke na R-u !

 

Kupis nesto cisto da se vozikas ovu sezonu,pa sledece ili one tamo,sa ostatkom para kupis masinu koja ce ti odgovarati,sto se tice iskustva i voznje !

 

Te fore mora da je R,napucan,da ide brzo,da se svi loze na njega zaboravi !

 

Ova R6 sa oglasa ko zna sta sve nije prosla i koliko ce jos da traje !

 

A ako te zaustavi panduracija vrlo lako mogu da te oteraju na vanredni tehnicki pregled !

 

Mene su smarali panduri jer nisu verovali da KLX ima 33kW,mislili su da je jaci i da nemam dozvolu dok im nisam bukvalno nacrtao...jbg taj dan su ispali glupi !

 

Ali isto tako ako tebe zaustave i vide da vozis sportski motor registrovan na 25kW,mozes da se oprostis od njega !

 

Ne kazem da smo svi fini ovakvi onakvi pa da vozimo po propisima,ali u danasnje vreme ti se ne isplati da vozis bez dozvole ili registracije !

 

Mozes da kupis svasta sa tim budzetom,ali mozes i da kupis lesinu pa posle da isplacujes kazne od ostatka para !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

te fore da kupis motor pa da mu stavljas blokadu i radis papirologiju - TO zaboravi, trenutno je tako stanje u zakonu i institucijama tako da je to skoro 99,9% nemoguce, osim ako imas deeeebelu vezu :jee:

ostaje ti jedino opcija ko sto ti rece kolega Hard_rock, ali to ces tesko ali VRLO tesko naci.

S obzirom da ti je ovo prvi motor, nebih ti ni preporucio da uzimas tako jaku masinu,

a i imas izbor nekoliko motora vece kubikaze od 125ccm koje bi mogao uzeti, tj na kojima je mnogo cesci slucaj da imaju upisanu manju snagu od stvarne, jer su stvarno i imali blokadu, to su najcesce masine od 500ccm Honda CB500, Kawasaki GPZ500s, ER-5, Suzuki GS500E/F

nisu brzinci, ali su sasvim sposobni motori, takodje imas i masina od 250ccm Kawasaki Ninja 250.. sve zavisi koliko kesha si mislio da potrosis

 

na zalost nemam nikakvu vezu :/ tako da ostaje mi jedino izgleda da me posluzi sreca uz Hard_rock-ov savet :) gledao sma sve motore koje si naveo, ono sto mi stvara prepreku je izgled, ne volim taj okrugli far napred nikako, ovaj kawasaki njinja 250 ne deluje lose nikako, tako nesto od prilike i trazim, e da, planiram maksimalno 4000e da dam, to je plafon :)

Inace da se razumemo ja ti ne preporucujem R motor za prvi motor samo sam naveo nacin. Inace da, tesko ces naci R sa upisanih manje kw nego sto ima ali zato imas ovih od 500 ccm dosta.

 

evo nasao sam jedan, naveo sam ga gore, al problem je jedini sto je malo stariji, http://www.polovniautomobili.com/oglas3887335/yamaha_r6/ gledam te sa 500ccm, ali gotovi svi imaju ovaj okrugli far napred :/

Taj gs500 nema 36kw, treba da ima manje koliko ja znam. Gpz500s nema okrugli far.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

gs 500 je malo jaci od 35kw koliko se secam :neznam:

90tih je imao 40 i koji kilovat, poslje je fabrički sveden na 34 zbog dozvola, a zbog ekologije nisu više mogli da nude standardnu-jaču varijantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja