Jump to content

Moto Zajednica

SHAD koferi

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Interesuje me da li neko od vas ima iskustva sa SHAD koferima ili SHAD proizvoda uopste(tank torbe, bisage, nosaci kofera). Vidim da koferi nisu skupi pa me interesuje kvalitet i vase misljenje? Konkretno da li neko od vas poseduje ovaj kofer http://www.mototradegroup.com/shad/ SH 42?

 

post-2044-12878993101356_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dimac , bila je tema pa malo u potragu.. ;)

Pa pre nego sto sam postavio temu upisao sam u "pretraga" Shad kofer i nista nisam nasao. Tek sada kada sam ukucao samo Shad naisao sam na 100tinak tema za Shadow. I medju njima sam ugledao temu koju si ti postavio. Hvala ti puno, a mogo bi da kazez nesto o njemu posle kilometraze koju si preso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja nemam Shada, ali ga je imao i najvise navozao Pablo i The Lord. Koliko se ja secam iz tadasnjih komentara ta firma uopste ne odudara

od Givija ili Kappe u tom segmentu.Tako da, kupuj ako mu je cena konkurentna !

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ok, ja trenutno imam neki kineski kofer a planiram da u skorije vreme kupim neki veci i kvalitetniji, a takodje i drug treba da kupi za CBR600f.

A onaj kineski se pokazao kao kvalitetan, sa 90 na sat sam preso preko nekog manjeg ulegnuca i zub koji drzi kofer na ploci je puko a kofer je bio prazan. Toliko o kvalitetu kineza ;D ;D ;D. Onaj kofer o kome sam pricao je oko 110e, ima 42l zapremine, bolji mi ne treba a ovako ne izgleda lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Imam ja shad malo veci od tog - 46l valjda. Plastika je dobrog kvaliteta ali ukrasna traka koja ide oko kofera je obican masan papir. To mi je jedina zamerka.

 

Sistem otkljucavanja i pricvrscenja na motor je totalno ok.  Sve u svemu - dobar je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Imam ja shad malo veci od tog - 46l valjda. Plastika je dobrog kvaliteta ali ukrasna traka koja ide oko kofera je obican masan papir. To mi je jedina zamerka.

 

Sistem otkljucavanja i pricvrscenja na motor je totalno ok.  Sve u svemu - dobar je.

Ok, hvala ti, ti sigurno imas oni malo skuplju, meni se svidja ona gore na slici jer je jednostavno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Evo ja imam Shad kao sto je Ribolovac pomenuo vec. Znaci u koferu sam nosio sve i svasta i u nekim situacijama sam ga bas punio do kraja i nisam imao problema. Desava se ponekad da pri nekom broju obrtaja poklopac malo rezonira kad je kofer prazan. Cene su dosta povoljnije od Givija, bar su bile kad sam ga ja kupio. Givi deluje bolje i kvalitetnije na oko i mislim da je njihov V46 jedan od najboljih kofera u radnjama kod nas, ali mu je i cena jaca.

 

Rezime: Iako nisam imao nikakvih problema sa ovim koferom kada uzmem novi motor na prolece necu zaliti novce za V46.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo ja imam Shad kao sto je Ribolovac pomenuo vec. Znaci u koferu sam nosio sve i svasta i u nekim situacijama sam ga bas punio do kraja i nisam imao problema. Desava se ponekad da pri nekom broju obrtaja poklopac malo rezonira kad je kofer prazan. Cene su dosta povoljnije od Givija, bar su bile kad sam ga ja kupio. Givi deluje bolje i kvalitetnije na oko i mislim da je njihov V46 jedan od najboljih kofera u radnjama kod nas, ali mu je i cena jaca.

 

Rezime: Iako nisam imao nikakvih problema sa ovim koferom kada uzmem novi motor na prolece necu zaliti novce za V46.

Ma ako se malo cuje nije ni bitno, vazno je da moze da je siguran pri vecim brzinama i neravninama da ga ne izgubim negde ;D. Tek sam poceo da se opremam pa ne bi bas sad davao neke velike pare za kofer, za sad mi i ne treba nesto bas kvalitetan kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobar je izbor definitivno. Ono sto mi se najvise svidja je sto ima metalnu plocu ispod plasticnog nosaca za kofer. I onaj zub na koji se kaci kofer je isto metalan, tako da su male sanse da se kofer otkaci ili otpadne...

 

Imao sam shad 42 i shad 48 i nemam nikakvih zamerki. Vrlo verovatno cu to opet pazariti ako bude potrebe...

 

A da. Ne brini se za ispadanje i zbog prevelike brzine. Atestirano je to vec ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Skinuo sam stari Louis kofer, koji je bio na motoru, kada sam ga pazario, i kupio baš ovakav kao na slici. Jasminko ima GIVI (stvarno odličan), ali kada je video ovaj, oduševio se kvalitetom (ali ne i dizajnom). Ja sam zadovoljan, jer gomila toga može da stane, ne čangrlja u vožnji, plastika se ne krivi, a za njega ima da se kupi i naslončić za leđa, kao i metalna, skajem postavljena ploča koja ide sa gornje strane (na poklopac), da bi mogao da na kofer staviš recimo magnetnu tank torbu, ranac ili slično. Cena kofera je stvarno mizerna u odnosu na Givi, pa ako nisi bogataš, eto ti prilike. U istoj radnji  ;) kupio sam i Shad tank torbu-ranac na 3 nivoa, takođe po sličnoj ceni (ne baš kao iz Louisa), koja mi se dopada. Pogledaj pa odluči. Ako hoćeš da kofer vidiš "uživo" na motoru, iz pravca buvljaka ka Delta city, na pola puta, na trotoaru kod gradilišta Univerzitetsko selo, svakoga dana bez kiše, videćeš mi motor. Zvrcni telefonom, i ja sam za 2 minuta tu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Koje su cene tih kufera kod nas? Onog od 42l i većeg 48l? Trebaće mi nešto veće od ovog BMW-ovog originalnog a taman mi se boje slažu sa bojom motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Koje su cene tih kufera kod nas? Onog od 42l i većeg 48l? Trebaće mi nešto veće od ovog BMW-ovog originalnog...

Imas sve cene na sajtu, samo so prosunjaj malo, mislim da je ovaj sto sam ja postavio oko 110... ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Koje su cene tih kufera kod nas? Onog od 42l i većeg 48l? Trebaće mi nešto veće od ovog BMW-ovog originalnog...

Imas sve cene na sajtu, samo so prosunjaj malo, mislim da je ovaj sto sam ja postavio oko 110... ;D ;)

 

Nisam ukapirao da je to naš sajt... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Imam kofer sh46, kostao je nekih 10,11000din.

Meni se svidja, dovoljno robustan, i meni lepsi od GIVI-jevih koje sam gledao u toj zapremini.

Ono sto je problem, to je firma koja ti ga prodaje. Naime moze da ti se desi da pise da ima, ti zoves ona kaze nema i da ti koleginicu koja kaze da naravno ima pa ode da proveri pa kaze ipak nema.A onda ti ponude da ti uzmu podatke da bi te zvali kad ga bude i naravno nikad te ne nazovu.

Ovo mi se desilo sa vise stvari koje sam imao nameru da kupim, pa sam naravno odustajao i resavao to u guevari.

Ono sto trenutno cekam od ovih prvih je naslon za kofer, javice mi se 100% ovih dana :)

Ako ipak uzmes kod njih uzmi odmah i naslonom, ja sam se solidno zajeb'o.

Pozdrav forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ja sam jedno 10 puta isao u Moto trade da kupim tank torbu SHAD,i vecito sam poljubio vrata,nigde nikog.Pitam onog lika sto je na recepciji jer radi ova firma uopste,a on mi mrtav 'ladan kaze "pa svrate oni tu po nekad,evo recimo sad nisu tu,ali doci ce sigurno,ZA KOJI DAN".Poludim,odem u Markos,i kupim IXON...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam jedno 10 puta isao u Moto trade da kupim tank torbu SHAD,i vecito sam poljubio vrata,nigde nikog.Pitam onog lika sto je na recepciji jer radi ova firma uopste,a on mi mrtav 'ladan kaze "pa svrate oni tu po nekad,evo recimo sad nisu tu,ali doci ce sigurno,ZA KOJI DAN".Poludim,odem u Markos,i kupim IXON...

Potpuno si u pravu, meni je YBR kod njih bio na redovnom servisu vise od mesec dana! Posto sam svaki dan bio u BG-u na fax skoro svaki drugi dan kada sam svracao da pitam kad ce biti gotov nije bilo nikog. Nekoliko puta sam zvao i niko ne odgovara. I kad sam ih najzad naso tamo oni se vade kako ne mogu da nadju prednje plocice za kocnice i ne mogu da srede a sa tim plocicama sam preso smo 6000 i nisu se potrosile a hteli da zamene! Uzaaas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

SHAD jel? Pa valjda znas da ga imam skoro godinu dana i extra je. Nemam bas nikakve zamerke osim sto se poklopac teze zatvara kad je motor na copavoj, malo se krivi jer sarke na poklopcu malo vijaju. Inace, sto se tice brzine nema frke kao sto rece Pablo to je atestirano. Ja imam Shad od 37 lit ali ipak mislim da je 46 l najbolje resenje jer je to najmanji kofer u koji staju dve kacige. Platio sam ga u kompletu sa naslonom za suvozaca 105e.Sve u svemu odlican odnos cena kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

SHAD jel? Pa valjda znas da ga imam skoro godinu dana i extra je. Nemam bas nikakve zamerke osim sto se poklopac teze zatvara kad je motor na copavoj, malo se krivi jer sarke na poklopcu malo vijaju. Inace, sto se tice brzine nema frke kao sto rece Pablo to je atestirano. Ja imam Shad od 37 lit ali ipak mislim da je 46 l najbolje resenje jer je to najmanji kofer u koji staju dve kacige. Platio sam ga u kompletu sa naslonom za suvozaca 105e.Sve u svemu odlican odnos cena kvalitet.

Pa onaj dan kad smo pricali o koferima ti mi rece da ti je neki kineski a ja nisam ni gledao koji je. Od ovog mog kineskog vise nema nista,"mnogo kvalitetan" ;D ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Za klasu je bolji od Givija. Kapa koferi su takodje odlični, ali sve je to konfekcija za Zega i Hebko Becker opremu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja