Jump to content

Moto Zajednica

Aparat

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imam Canon A590is koji me je odlicno sluzio do skoro, ispucao je blizu 10.000 fotografija, a onda je poceo da daje slike sa puno suma iz cista mira, plus u jednom uglu je slika zamucena u 90% fotografija, izgleda se optika nekako pomerila. Ne verujem da se isplati popravka, pa razmisljam o novom aparatu. Preporucite mi neki slicnog kvaliteta kao sto je ovaj dosadasnji jer sam njim bio zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Zavisi koliko novca želiš izdvojiti i koje jarakteristike su ti bitnije...iz ličnog iskustva Canon ima najbolji odnos kvaliteta fotografija i video zapisa u jednom uredjaju. Ako si bio zadovoljan svojim prethodnim modelom nećeš pogrešiti ni sa prvim navedenim modelom jer je svakako boljih karakteristika u odnosu na tvoj stari uređaj. Moj izbor je sledećim redosledom:

1. Canon PowerShot SX160IS - 15,490din. - Malo je debeljuškast(za nijansu glomazniji u odnosu na tvoj stari) ali staje u džep jakne.

2. Canon SX260 HS - 23.990din. - u odnosu na prethodni bolji senzor, optika, video, ima ugradjen GPS koji beleži gde je slika uslikana i tanji je za džep

3. Canon SX270 HS - 28.990din. - u odnosu na prethodni jedino veci broj frejmova u videu(24 vs 60) pri maksimalnoj rezoluciji ali NEMA GPS lokator

4. Canon SX280 HS - 32.990din. - u odnosu na prethodni model ima GPS lokator

5. Canon PowerShot S110 ili S120 - oko 400EUR - u odnosu na prethodne modele ne primećuje se u džepu ili oko vrata, širokougaoni objektiv sa fokusom F1.8(S120)-F2.0(S110), MANJI optički zum i NEMA GPS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Aco, ja sam pre šest meseci bio u sličnoj dilemi. Sviđao mi se G15, (pre svega zbog većeg otvora blende na svim žižnim daljinama), kao i ukupnoj robusnosti i profi izgledu. Međutim cena je za moje prilike bila nedostižna. Sledeće što mi je približno zanimalo je bio Canon S100, ali je u to vreme i on bio preko 350 evra.

Međutim cena za S 100 je odjednom pala na oko 250 evra (verovatno zbog pojave S110), pa sam ja kupio njega, i za sada sam veoma zadovoljan. Kvalitet fotografije u svim uslovima izvanredan, mogućnost ručnog podešavanja svih parametara kao i korekcija onoga što automatika odabere.

Takođe i odličan kvalitet video snimka.

A jedina zamerka je na kapacetitet baterije (150-200 snimaka) i prilično loša ergonomija (posebmo za ljude sa većom šakom). Aparat je za moju ruku jednostavno "malecak".

Inače aparat je prilično težak i deluje kvalitetno, a mislim da je zbog prilično velikogg otvora blende (2) i širokog ugla objektiva (24mm), idealan za korišćenje tokom putovanja i vožnje motora.

Mislim da je cena sada još niža, pa razmisli o ovom aparatu.

Ja ti ga preporučujem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kolega Oroku prodaje dobar profi Canon eos 1000 d:

 

http://forum.bjbiker...canon-18-55-is/

Samo sto uz aparat treba da kupujem i ranac u kom cu da ga nosim :D Ne trebaju meni ti profi aparati, nisam zahtevan korisnik.

Canon sx160is mi je zapao za oko, nije preskup, a pristojnih karakteristika, ali ne zurim nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

1000d je daleko od "profi" aparata, ali u pravim rukama je odlican :)

 

Aco, gledaj da uzmes aparat koji mozes da stavis u dzep. Znaci nikakav dslr ni prosumer ne dolaze u obzir. Pricam ti izlicnog iskustva, jer stalno vukljam dslr sa par objektiva i to mi je malo dosadilo (moz misliti da na na svakih par kilometara vadim iz torbe 5d i 70-200, znaci koliko god dobre fotke dobijam, smori brzo). Plus nepotrebno zauzima mesto u koferu.

 

Ja ti bas preporucujem nesto iz canon sx ili s serije (neces pogresiti sta god da uzmes) , odnos ulozeno-dobijeno je super. ;) G serija je preskupa i pitanje je da li ti tako nesto treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Istu dilemu imao i ja pa uzeo zlatnu sredinu Nikon P 7700, za tebe bi jako dobro rešenje bio Canon S100 ili S110 zavisi koliko možeš da se pružiš.

Ja sam dosta razmišljao i raspitivao se koji izbor da napravim i ovaj S110 mi je bio u užem izboru. Još ako te ne mrzi da skokneš do Segedina i tamo ga pazariš ihaj. Isto je i meni trebao aparat za slikanje u toku vožnje 80% slika i da ima ful HD video zapis da ne vukljam kameru sa sobom. Ovog leta ću ga istestirati pa da vidimo da li sam pogrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja vukljam ladno ranac. Lowepro flipside 400AW :D Nema teorije da držim opremu u koferu (a i nemam kofer ... ni nosač :lol: )

 

Samo sad mi se dešava nešto neočekivano ... kupio sam motor da mogu da odem dalje da bih fotografisao pejzaže, a sad često i ne izvadim opremu iz ranca :D

 

A kako sam zamenio staarog vernog fuji E900 za radžu, planirao sam da uzmem onaj sx130is iz oglasa ... al' daleko je kać :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma možda je i bolje ovako ispalo ... razmišljam da pređem na pentax ... onaj K20 mi deluje zanimljivo, što BobaFox hoće da proda ;)

 

A ovo za radžu slučajno ispade, zamolio me školski da mu nađem neki aparat da slika klince, nema cash, ali ima lepu šljivu ... onaj mali soni odnese mi kolega ispred nosa, i onda ode moj E 900 za 5l vatrene vode :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Polako, kad vidi da nema kome da ga proda, promenice misljenje o slanju.

 

Očigledno me ne poznaješ dobro. radije ću odustati od prodaje nego da ga šaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja sam se nakupovao tako preko kurirskih službi svega i svačega ... i bele tehnike, i elektronike ... i nikada ni jedan problem nisam imao. Takođe sam i slao da kažem vredne i osetljive stvari, mahom optiku i dslr, ko zna koliko puta ... i opet nikakvih problema. Ali to je moje iskustvo, razumem kada neko ima drugačije ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja