Jump to content

Moto Zajednica

vek trajanja akumulatora????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

koliko obicno moze da traje akumulator za motor? koji su najbolji? kakvi su ovi neki zelatinski?

 

 

sta preporucujete, meni je rikno ovaj moj, nemoze da se napuni dokraja, i nema snage bas da mi zavergla anlaser, pa moram na kurblu da palim. a sad ce lepo vreme, pa sam konto da uzmem neki dobar, da mi ne riknjava svake sezone , ako je moguce.... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Vek trajanja-jedno veliko znak ?

Moze da crkne za dva dana,a moze da traje godinama.Zato imas garanciju,odredjeno vreme.Pa ako crkne menjas ga.

Tej "zelatinski" tj. s gelom,imam na mom motoru.Nevidim nikakvu prednost,osim sto nema prelivnik(crevo) i ne kaplje ti kiselina po kucistu.

Ja sam ga kupio prosle sezone (hvala Bogu) joz uvek radi kao  nov.Rekli su mi da imam garanciju 6 meseci :o Nisam mogao da verujem.

Kupio sam u "guevari",nisam dobio ni racun,a ni garanciju.Rekli su mi gde da ga odnesem da ga formiraju.Odneo.Ni tada nisam dobio nista,a kostalo me je sve 4000 din.SRBIJA ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Firmirani akumulator obicno znaci da ca da bude pouzdan i trajan, mada se i kod poznatih firmi potkrade greshka. Uz dobro odrzavanje i redovno punjenje u zimskom periodu ako se motor ne vozi trebalo bi da traje 3-4 godine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Firmirani akumulator obicno znaci da ca da bude pouzdan i trajan, mada se i kod poznatih firmi potkrade greshka. Uz dobro odrzavanje i redovno punjenje u zimskom periodu ako se motor ne vozi trebalo bi da traje 3-4 godine.

 

 

Bas tako ! I da dodam da prepunjavanje , odnosno visi napon od propisanog za motor ,ima poguban ishod po akumulator.

Zato nije zgoreg proveriti punjenje s vremena na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

EXIDE su vrh, mada sam ja ove zelatinaste koristio dugo i na Guzziju mi je dugo trajao (4 god), takvog sam ga i prodao. Cak sam taj zelatinasti kupio od Bugara na buvljoj pijaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

I ja sam koristio EXIDE akumlator 6V 14AH pet godina. Mogu vam reci da sam bio zadovoljan i sa tim akumlatorom sam i prodao motor. Sada imam neki grcki suvi, pa cemo videti hoce li trajati kao onaj sa kiselinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma sve je lako kad imas kurblu,pa ti akumulator i potraje,evo meni je crko zelatinski ,nema snagu da zavergla ali da mi je motor na kurblu nebi ni znao da je oslabio a i mogao bi da ga vozim jos par godina,sad cu ga nekom dati ko ima motorce na kurblu,njemu ce valjati a ja stavljam drugi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

koristio sam jednu godinu exide zhelatinski i nisam imao problema... tako sam i prodao motor...

jako loshe iskustvo sam imao sa UNIBAT akumulatorima... za jednu godinu 2 komada su mi crkla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ma sve je lako kad imas kurblu,pa ti akumulator i potraje,evo meni je crko zelatinski ,nema snagu da zavergla ali da mi je motor na kurblu nebi ni znao da je oslabio a i mogao bi da ga vozim jos par godina,sad cu ga nekom dati ko ima motorce na kurblu,njemu ce valjati a ja stavljam drugi,

 

pa ja imam kurblu! a ovaj moj je na kiselinu, i nema snage da zavergla kad stisnem dugme. a oce li mi raditi sa tim tvojim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

neverujem da ce ni tebi zaverglati,,a na kurblu bez problema,,mada je najsigurnije staviti nov,,20 25 eurica i ne razmisljas miran si sezonu u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

vazi, uzecu nov. dok se vreme prolepsa, da mi ova hladnoca ne izvlaci akumulator, pa tu negde u aprilu cu uzeti i akumulator, i ako Bog da bice registrovan valjda do tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Hvala Miki za info. Da li imas i koliko su 12V 12 Ah?

 

U radnji imam 12V 14Ah, on je oko 2610, ali moze da se poruci taj od 12V 12Ah, verovatno je malko jeftiniji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja