Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Americi na autoputu (potresne slike)

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jura nemoj se ljutiti al ovo treba obrisati S T R A S N O

I ja sam ZA.

Ok, sto se mene tice brisite odmah, ja sam se svacega nagledao meni ne treba. Mozda ste i u pravu kad kazete da su slike gadne jer ne podnosimo svi isto takve slike. ;). Da li bih smeo da ubacim link sa kresh test na motoru, u pitanju su lutke imitacije coveka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Jura nemoj se ljutiti al ovo treba obrisati S T R A S N O

I ja sam ZA.

Ok, sto se mene tice brisite odmah, ja sam se svacega nagledao meni ne treba. Mozda ste i u pravu kad kazete da su slike gadne jer ne podnosimo svi isto takve slike. ;). Da li bih smeo da ubacim link sa kresh test na motoru, u pitanju su lutke imitacije coveka?

Ta mani se vise takvih slika. Ili ih okaci, pa stavi "za one manje osetljivije i gadljivije" palacdolebx7.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Jura nemoj se ljutiti al ovo treba obrisati S T R A S N O

I ja sam ZA.

Ok, sto se mene tice brisite odmah, ja sam se svacega nagledao meni ne treba. Mozda ste i u pravu kad kazete da su slike gadne jer ne podnosimo svi isto takve slike. ;). Da li bih smeo da ubacim link sa kresh test na motoru, u pitanju su lutke imitacije coveka?

naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Slike jesu potresne. Pre par nedelja mi je ovo poslao ortak e-mailom i popizdeo sam na njega zbog toga. Al' možda ih ipak treba ostaviti ovde... kao upozorenje. Jbg, ovo je realnost, ovako izgleda smrt na motoru. Možda će se neko setiti ovih slika kad mu padne na pamet da da juri 200+ na sat, pa se obuzda na vreme.  Jedino bih predložio da se promeni naslov teme u "Potresne slike - udes u Americi" radi upozorenja onima sa slabijim stomacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Slike jesu potresne. Pre par nedelja mi je ovo poslao ortak e-mailom i popizdeo sam na njega zbog toga. Al' možda ih ipak treba ostaviti ovde... kao upozorenje. Jbg, ovo je realnost, ovako izgleda smrt na motoru. Možda će se neko setiti ovih slika kad mu padne na pamet da da juri 200+ na sat, pa se obuzda na vreme.  Jedino bih predložio da se promeni naslov teme u "Potresne slike - udes u Americi" radi upozorenja onima sa slabijim stomacima.

 

Pravilno....Ne mozemo vecito da "cenzurishemo zivot", da se kao neko ne bi potresao. Treba na svaki takav post staviti ono GRAPHIC CONTENT, pa ko ima slabo srce ne mora da gleda.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: zadar

Jura nemoj se ljutiti al ovo treba obrisati S T R A S N O

 

nemam se što ljutiti,pravila su pravila.moj jedini cilj je bio da što više ljudi vidi tu stravu isključivo zbog toga da onoga trenutka kad dođe na cestu,(auto,motor,nebitno) bude svjestan mogućih posljedica jurcanja i iživljavanja (što ne isključuje stradavanje tuđom krivicom)no,moja žena kada je pogledala,prokomentirala je : ja sam znala da kad umreš,umra si,ali ovo mi nije ni na kraj pameti bilo da se može tako završiti.

pokazao sam ih i sinu koji je sa 16 godina(sada mu je skoro 17) počeo voziti hondu xl 6oo i kada su mi ljudi govorili da sam budala i da je to prejako za njega,odgovorio sam da to nije nikakvo mjerilo,jer sam ja u tim godinama radio svakakvih gluposti i samo me je puka sreća sačuvala od težih ozljeda da ne kažem fatalnih posljedica.nije uopće bilo bitno je li to bilo apn,15slc,mz250,jawa350,yamahaxs400.da sam tada imao ovakvih slika,zasigurno bih malo promislio želim li biti onaj za kojim se prašina diže,i za kojeg babe govore:vidi one lude.

žao mi je kada pogledam sve te mlade ljude,takoreć dječake, koji bez ikakvog iskustva i nesvjesni mogućih situacija,sjedaju na svoje pile od 150-200 konja i

peglaju cestom ko sami vrazi,neznajući da iza svakog križanja,iza svakog zavoja čeka neka nepredvidljiva opasnost,i da pri takvim brzinama nema više nikakve mogućnosti za ikakvom reakcijom.

vozio sam ja u nedavnoj prošlosti r6 i r1(srce mi je još uvijek mlado i guštam u brzini)  ali znam da to jednostavno nije za javnu cestu nego za osigurane moto-piste.

stoga,želja mi je da svi ljudi znaju ono što znam ja,a da to ne iskuse na svojoj koži,i da stignu tamo gdje su krenuli a ne završe u crnoj kronici.

mislim da bi te toliko ružne slike mnoge natjerale na razmišljanje i veliki oprez.ŽIVOT JE JEDAN

 

  isprika ukoliko sam nekoga ugnjavio,no,stojim iza toga što sam napisao

 

      lipi pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

dobar je test,steta sto nema tako napravljeno za proklizavanje prednjeg kotaca u krivini ili slicne stvari,a mozda ima,ako ima,volio bih vidjeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Jura nemoj se ljutiti al ovo treba obrisati S T R A S N O

 

nemam se što ljutiti,pravila su pravila.moj jedini cilj je bio da što više ljudi vidi tu stravu isključivo zbog toga da onoga trenutka kad dođe na cestu,(auto,motor,nebitno) bude svjestan mogućih posljedica jurcanja i iživljavanja (što ne isključuje stradavanje tuđom krivicom)no,moja žena kada je pogledala,prokomentirala je : ja sam znala da kad umreš,umra si,ali ovo mi nije ni na kraj pameti bilo da se može tako završiti.

pokazao sam ih i sinu koji je sa 16 godina(sada mu je skoro 17) počeo voziti hondu xl 6oo i kada su mi ljudi govorili da sam budala i da je to prejako za njega,odgovorio sam da to nije nikakvo mjerilo,jer sam ja u tim godinama radio svakakvih gluposti i samo me je puka sreća sačuvala od težih ozljeda da ne kažem fatalnih posljedica.nije uopće bilo bitno je li to bilo apn,15slc,mz250,jawa350,yamahaxs400.da sam tada imao ovakvih slika,zasigurno bih malo promislio želim li biti onaj za kojim se prašina diže,i za kojeg babe govore:vidi one lude.

žao mi je kada pogledam sve te mlade ljude,takoreć dječake, koji bez ikakvog iskustva i nesvjesni mogućih situacija,sjedaju na svoje pile od 150-200 konja i

peglaju cestom ko sami vrazi,neznajući da iza svakog križanja,iza svakog zavoja čeka neka nepredvidljiva opasnost,i da pri takvim brzinama nema više nikakve mogućnosti za ikakvom reakcijom.

vozio sam ja u nedavnoj prošlosti r6 i r1(srce mi je još uvijek mlado i guštam u brzini)  ali znam da to jednostavno nije za javnu cestu nego za osigurane moto-piste.

stoga,želja mi je da svi ljudi znaju ono što znam ja,a da to ne iskuse na svojoj koži,i da stignu tamo gdje su krenuli a ne završe u crnoj kronici.

mislim da bi te toliko ružne slike mnoge natjerale na razmišljanje i veliki oprez.ŽIVOT JE JEDAN

 

  isprika ukoliko sam nekoga ugnjavio,no,stojim iza toga što sam napisao

 

      lipi pozdrav

 

Nemas se sta kome izvinjavati, ovo sto si napisao je vrlo poucno i nadajmo se da ce svako procitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Trebalo bi se ugradjivati ovi vazdusni jastuci kao standard na motociklima, pomognu koliko toliko pri direktnom sudaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Sto je najgore............te scene su prikaz realnosti. Povrede sa slika su mogle biti na svakom od nas ( pu pu ), scene sudara takodje ( pu pu opet ). Pamet u glavu, opremu na sebe i lagano. Kome se zuri nek krene ranije. Cuvajte se narode, zivot je jedan ( u ovom zivotu koji sada zivimo ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Veoma pucno.

Ja za sve krivim proizvodjace motora i automobila jer proizvode i pustaju u slobodnu prodaju motore i automobile koji postizu brzine od 200-300 kmh a koji bi iskljucivo trebali biti namenjeni sportskoj voznji na pisti (takmicenjima). Ljudi pa koji ce vam bre ku..c  200km/h? Bez obzira koliko dobar ti vozac  bio nema sanse da pri toj brzini ti mozes imati potpunu kontrolu i reagovati na vreme ukoliko se desi nesto nepredvidjeno (a uvek se desi). Ako hocete adrenalin idite skacite padobranom pa kad budete propadali kroz vazduh brzinom od oko 180 kmh videcete sta je pravi dozivljaj (probao i odusevio se). To vam je 5 puta bezbednije nego da po autoputu jurcate 300 na sat.

Ovo definitivno ne treba brisati vec pustiti na nacionalnoj televiziji jer bi se onda isgurno smanjio broj poginulih na putevima u Srbiji (trenutno je oko 1000 godisnje). Balkanca jedino to i  enormno visoke kazne mogu opametiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Problem je sto svi misle da se to desava nekom drugom. Motor je OPASNA stvar, pogotovu u rukama neiskusnog, ili neodgovornog vozaca! Niko nam nista ne garantuje, ali OPREMA i oprezna voznja su ono sto zavisi od nas, a sto je veoma bitno za bezbednost. Ne treba se plasiti slika, treba se plasiti sebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste sve to grozno,zabrinjavajuce,neprijatno.......ITD,ali "STA BI BILO KAD BI BILO",ja uvek kazem ako razmisljas o tome sta bi moglo da ti se desi kad sednes na motor,nemoj ni da ga vozis a ni da razmisljas o njemu,sve je stvar sudbine.Mozes se paziti koliko hoces ako drugi ne paze na tebe.Naravno da treba da postoji doza straha,ali po meni je naj vaznije da si sam svestan onoga sto radis dok se vozis.Moras biti svestan svoje nesvesti..................... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Jeste sve to grozno,zabrinjavajuce,neprijatno.......ITD,ali "STA BI BILO KAD BI BILO",ja uvek kazem ako razmisljas o tome sta bi moglo da ti se desi kad sednes na motor,nemoj ni da ga vozis a ni da razmisljas o njemu,sve je stvar sudbine.Mozes se paziti koliko hoces ako drugi ne paze na tebe.Naravno da treba da postoji doza straha,ali po meni je naj vaznije da si sam svestan onoga sto radis dok se vozis.Moras biti svestan svoje nesvesti..................... 8)

 

Ne bi se slozio sa tobom da je sve stvar sudbine.....covek se sa 200 na sat zakucao u onoliki kamion.... koji je njemu kur..c????

Ima pravih nesreca ali su one retke, obicno je neko kriv!!!!! a cim je neko  kriv nije nesreca. Da je lik vozio recimo 100 -tku definitivno bi video kamion pa ne bi glavom zavirio sta nosi u prikolici jel tako??

Taj kamion je isao recimo 80 km/h kakav ti ludak treba da budes da ga stignes i tako se zakucas u njega??  :'(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Poceli smo vec da se bavimo metafizikom :P . Sudbina i tako to.  :)

 

Mislim da nema potrebe da idemo tako daleko. Uglavnom ce biti dovoljno da nosimo dobru opremu, otvorimo cetvore oci (2 za sebe i 2 za moguceg ubicu koji se vozi u konzervi pored nas), vozimo razumnim brzinama, ne pijemo i ne konzumiramo opojne droge kad sedamo na motor i imamo dobre sanse da prezivimo.

 

Ako i to ispostujemo pa svejedno izginemo - pa hebiga bila je sudbina :)

 

Slike su strasne - ali mislim da treba da se vide. Postoji upozorenje u subjectu, sto je korektno

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Slike su fenomenalne, ne u smislu sadrzine vec u smislu poruke koju nose. Sve je stvar ukusa, ali motori su zamisljeni kao  ekonomicnija i pokretnija vozila koja daju vecu slobodu obicnim ljudima, imali su po nekoliko ks i to je bilo dovoljo. Vremenom, ljudi su postajali zahtenviji pa su im proizvodjaci motora izasli u susret ponudivsi im "nadgrobne spomenike" od 300ks, za voznju gradom u kome je prosecna brzina oko 25km/h.

Nemam nista protiv onih koji voze sportake ali samo ako znaju sta voze.

Ako neko nije svestan koliko je to 200ks onda neka zamisli sebe kako lezi na putu dok preko njega galopira ergela od 200 konja, pri cemu ga svaki nagazi sa najmanje dva svoja kopita... e, to je ono sa cime se srece svako ko ne zna da kontrolise sva ta grla.

 

Svi smo mi imali ispade u smislu rizicne voznje, neki od nas su se na vreme opametlili, a neki vise nisu sa nama, ostaje samo pitanje u koju grupu TI spadas?

Samo od tebe zavisi da li ces unucima pricati kako si motorom prosao svet, ili ces biti dedin unuk koji je otisao suvise rano...

 

 

Ove slike ma moliko potresne, vise vrede nego reci brizne majke: "sine, pazi kako vozis".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja