Jump to content

Moto Zajednica

pegaso 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Problem je sledeci. Posle duze voznje podigne nivo u posudi za vodu ali kad se ohladi ne vrati u hladnjak. Creva ne budu mekana skroz ali nisu ni tvrda. Nema pritiska u posudi, samo hladnjak ostane poluprazan. U gornjem delu hladan, Donji vruc.

Jel moze da bude cep hladnjaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Odusak na cepu hladnjaka (vraca visak), pa protok tecnosti kroz hladnjak, pa dihtung glave... Ako nabija pritisak u creva onda je sigurno dihtung

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ali kod mene ne vraca a nema pritiska. Mislim, malo se napravi ali mislim da nije strasno. A i za 250km bi valjda podigao malo temp? Ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)
Jel tebi malo poraste nivo u toku voznje pa se posle vrati na normalno?

nikad nisam kontrolisao ali mislim da to ne treba da se desava jer on ima jako malo odstupanje od min i max kolicine u rezervoaru za rash. tecnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Neki trip ima. Sad je sve ok. Nije termostat. Ili dihtung glave ili cep. Juce sam se vise od dva sata vozio po gradu, i bas sam se trudio da ga grejem i nista. Mekana creva, temp 80, nivo isti. Drugar automehanicar mi kaze da je cep, bokilic dihtung. Obojica kazu da vozim pa da vidimo... Jesi ti prodao svog pegasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Neki trip ima. Sad je sve ok. Nije termostat. Ili dihtung glave ili cep. Juce sam se vise od dva sata vozio po gradu, i bas sam se trudio da ga grejem i nista. Mekana creva, temp 80, nivo isti. Drugar automehanicar mi kaze da je cep, bokilic dihtung. Obojica kazu da vozim pa da vidimo... Jesi ti prodao svog pegasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Da je dihtung naduvavao bi ti creva. Ovo moje iskustvo sa pritiskom u crevima je bilo zbog termostata, lad sam ga zamenio nisam imao problema. Tad sam stavio i termoprekidac na 80C umesto na 90C koji je standardan posto puno prelazim po gradu.

Prodao sam Pegasa, nisam dobio zeljenu cenu ali mislim da smo zadovoljni i kupac i ja.

Hvala za cestitke. Velika je to promena. Pegaso sam vozio kao bicikl, sad se navikavam na drugu koncepciju.

Ne znam gde zivis, Bokilic je dobar majstor, ali ako si u bgd upoznacu te sa mojim. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ili je cep..ili dihtung glave... nema trece..kad pocinje polako da crkava ima takve simptome..pa traje dugacko dok necrkne ,polako polako po malo....ali i cep kao sto ti rekoh ona gumica hoce da napravi kermez i da ispusti vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: Aprilia Pegaso
gorance85

Jeste riješili svoj problem.

Mani se pojavio gotovo identičan problem na mojoj 650ie, 2002.g. Povećao mi vodu u posudi i primjetio da se počeo grijat. Onda sam skužio da nema vode u gornjem crijevu od termosenzora do kilera. Kad sam nalio vodu do vrha kilera sad sve ponovno OK. Crijeva mi se ne čine tvrda da bi mogao tvrditi da je problem u dihtungu ali tko zna. Muči me zašto se pojavi taj zrak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Resio sam zamenom dihtunga glave. Kako mi je majstor rekao vek trajanja im je 50-60k km. Sve sam probao i uvek isto. Ja sam vozio uglavnom po gradu i u toku zime ali malo toplije vreme i 100km malo veceg gasa i jasno je sta je u pitanju ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja