Jump to content

Moto Zajednica

" Zeleni " motorciklisti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Kad pogledam realno, ima sve vise maldjih vozaca koji voze poprilicno besne masine u saobracaju. Ovde pod " mladim " ne mislim samo na godine tog vozaca, vec i na vozacko iskustvo i vreme prilagodjavanja motoru.

 

Video sam par slucajeva ( a verujem da je i svako od Vas ) da maldic ( 17 pa i manje - 19 pa i vise ) godina vozi neko kratko vreme sportnjak od 125-250 cc ili jos gore skuter te ili manje kubikaze i odjednom ga vidite da sedi na 600-900-1000 pa i vise kubika i jurca " ulicama grada Cikaga ". ( ovo je sve pod obzirom da nema vozacko iskustvo pre voznje samih motora ili to iskustva ima jako malo ).

 

Naravno, varijanta sa "konja na magarca" podize (lazno) samopouzdanje, (lazni) moral i (lazni) stepen sigurnosti, a u najgorem slucaju i prouzrokuje smrt samog bajkera ( pu pu da se maknem sa mesta ).

 

Usijane glave, usijane misli i varljive ( ponekad i nemoguce ) sposobnosti novih jakih bajkera....da li im to roditelji dozvoljavaju da takvi i postanu, pruzajuci im uslove za to ( kupovina jakih i besnih novih-p[olovnih motora, opreme....bla bla ) i da li uopste znaju u sta se upustaju ? Da li su i sami vozaci svesni ili " isuvise nalozeni " na brzinu, jaku masinu, cice koje ce ga sa odusevljenjem gledati ili nesto sasvim deseto ?

 

Ja ne govorim o "savrsenom" bajkeru ili uopste bilo kom vozacu. Tako nesto ne postoji, jer i najbolji grese.

Voleo bih da cujem misljenja ostalih forumasa na ovu " usijano zelenu " temu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, mi tu ne mozemo nista. Toga je uvek bilo i bice. Sta ti vredi nasa misljenja, kad se tu ne moze nista promeniti. Znamo mi da si ti u prvu, ali od piskaranja mi nemamo vajde. Greske ce se i dalje praviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Druze, mi tu ne mozemo nista. Toga je uvek bilo i bice. Sta ti vredi nasa misljenja, kad se tu ne moze nista promeniti. Znamo mi da si ti u prvu, ali od piskaranja mi nemamo vajde. Greske ce se i dalje praviti...

bas tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Druze, mi tu ne mozemo nista. Toga je uvek bilo i bice. Sta ti vredi nasa misljenja, kad se tu ne moze nista promeniti. Znamo mi da si ti u prvu, ali od piskaranja mi nemamo vajde. Greske ce se i dalje praviti...

Potpuno si u pravu, ja imam druga koji nije vozio nista i kupio CBR600f. I ja sam tako pricao da ne radi to, jako je to za tebe, kupi nesto slabije. I na kraju sam reko, kad ti roditelji ne razmisljaju sto bi ja razmisljao o tome. Samo da kazem jednu stvar, nekog je blam da sedne da vozi skuter ili tako nesto sa manjom kubikazom, pa kupi nesto jace da bi ga neko video i reko kako on vozi jak motor. Ali neka sve jednog dana dodje na svoje mesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Druze, mi tu ne mozemo nista. Toga je uvek bilo i bice. Sta ti vredi nasa misljenja, kad se tu ne moze nista promeniti. Znamo mi da si ti u prvu, ali od piskaranja mi nemamo vajde. Greske ce se i dalje praviti...

Potpuno si u pravu, ja imam druga koji nije vozio nista i kupio CBR600f. I ja sam tako pricao da ne radi to, jako je to za tebe, kupi nesto slabije. I na kraju sam reko, kad ti roditelji ne razmisljaju sto bi ja razmisljao o tome. Samo da kazem jednu stvar, nekog je blam da sedne da vozi skuter ili tako nesto sa manjom kubikazom, pa kupi nesto jace da bi ga neko video i reko kako on vozi jak motor. Ali neka sve jednog dana dodje na svoje mesto!

E pa taj koga je blam da sedne na skuter nek isti pokloni meni ,bicu mu zahvalan ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Pa da, sve je to tako...manji pa veci ovo-ono...

A sto onda postoje "matori" "Iskusni" bajkeri koji se smeju i sprdaju sa likovima koji imaju "samo" 50 - 60 konja, zasto si cenjen medju bajkerima toliko koliko konja mozes sebi da priustis, lik koji osedla Hayabusu je "Kralj" a manje imucni "seljaci" voze Kineze. Razmislite zasto "Zeleni" vozaci nisu zadovoljni sa 30 konja - jer su kao takvi "smesni"!

Mislim da je ovo jedan od glavnih uzroka ovog problema - naravno postoje i drugi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

zakon je taj koji bi trebao da utice na to sta je dozvoljeno voziti, sa koliko godina itd.

 

ako naš zakon dozvoljava osobi koja nema dozvolu da uzme raketu na dva tocka i sama se dve nedelje obucava u saobracaju, tu nesto nije u redu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma danas  svako moze da digne kredit i da kupi alu od motora,,,i rucak ide po redu,predjelo supica.glavno jelo,desert kafica vince,,,,znas kazu vozis kosacicu ono ovo ja sam kupio r makinu  ide 3 glavice pice se okrecu sad sam glavni baja skinuo sam prigusivac ,,ma kakva kaciga pa nece pica iz kafica da mi vidi facu bla bla,,,ma kakav skuter bez 900cm nema nista trte mrte,,,jbg.danasnja deca zidaju kucu od krova a ne od temelja,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Aloooo ljudi, pa sve to ide iz glave...ako je neko lud, niko mu ne moze pomoci i spreciti ga da se ubije ako je vec tako smislio...

Ima ludih, ali ima i onih koji nisu svesni na sta sedaju i sta ce voziti, mislim da je i to veliki problem. Meni ovaj drug sto je kupio CBR600f mrtav ladan kaze da nije nista strasno voziti to, on misli da je ako je naucio da krece i menja brzine naucio da vozi. Kad mi tako kaze meni dodje da batalim da vozim motor, po njemu ja ispadam budala sto sam vozio skuter od 50ccm pa sad vozim YBR125ccm 4t. Ne kazem ja, provozao sam nekoliko jakih motora, ali kad sidjem sa motora i razmisljam onda mi nije sve jedno. Ni malo nije lako voziti motor, a to naj bolje znaju oni koji su prosli mnoooogo kilometara. Ja nisam prosao mnogo motorom, mozda 15000km za dve sezone, ali postujem motor i za njega treba mozak i velika koncetracija pogotovu za puteve sa kojima se prvi put susrecemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma nek voze kako hoce,meni se desava jos uvek da stignem `sa endurom na skup pre nego sto stignu neki sa r makinama,a krenemo u isto vreme sa istog mesta ,,po krivinama im vecito bezim valjda je to ono sto zovu iskustvo i 20 god za volanom,,dok idemo auto putem divljaju a kad krenemo po putevima nizeg ranga malo levih malo desnih krivina vecito ih gledam u retrovizoru,, ??? ??? ??? e kad takvi budu shvatili da se vozi po redu da se sa 5 god voznje manje kubikaze stice iskustvo tad ce me mozda i preteci,,naravno svaka cast iskusnima koji mene gledaju u retrovizor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Slobodno mogu da kazem da vozim motor od 7dme god,a vec od  od 12ste nepune vozim motore sa brzinama....Od 12ste sam promenio 6 ili 7 motora razne kubikaze(ne vece od 125)....Sa svojih sad jos  malo 18 godina imam lep 5cifren broj kilometara i sad mislim da sam spreman za 600 ali kad god sam seo da sada na nesto jace uvek sam se isprepadao(mislim na snagu,ubrzanje..)a nikada nisam divljao sa jacim masinama koje sam vec sa 15 goina vozio......I dalje mislim da 600 nije za zezanje a pogotovo ne za nekoga ko je sa skutera presao na 600 u to uglavno R....Ko ne razmislja o svojoj glavi to je njegov problem,ja oko toga necu da se nerviram, roditelji ne znaju sta su kupili detetu bez iskusta opet njihov problem.....

Mislim da o tome ne treba diskutovati jer ne mozemo nista promeniti....Ja sam mogao i ranije da skocim na nesto jace ali jednostavno su me tako stariji bajkeri vaspitali da ne zurim nego da steknem iskustvo prvom....

Nije lud onaj sto je izmislio klase......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Kengurrrr, Dimac, to je put kojim treba ici...i samo  tako je moguce doci do kontrole nad masinom sa trocifrenim brojem konja (a bogami i sa dvocifrenim...)

 

Ne slazem se sa Kawom i sasom umag da ce toga uvek biti i da mi ovde dzaba piskaramo...forum je mnogoljudan, sve je vise novih clanova, i ako i jedan klinac (ne mora biti cak ni klinac, mnogo matorih ljudi sada prvi put seda na motor i ispunjava svoj decacki san, uvoz je liberalizovan, a standard malo porastao, sada je to moguce) shvati da ne treba da juri odmah 600cc i vise, vec da mora da prodje neki put, godine i kilometre do tog motora, prica nije uzaludna...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kad se samo setim zvezdare pa do vuka sam isao tomos kaisarom prvi put sa 15god,,drugar mi davao 150ts a da probam da ga vozim nazad,nisam smeo bilo me strah,,valjda brzine kubikaze ,secam se kad me je rastko zvani bos provozao na laverdi teo sam da umrem od straha,,al danasnji klinci valjda nemaju taj strah pa odma sedaju na vece motore,,ma nije mi ni na pamet padalo da vozim nesto jace,sad je nesto drugacija situacija valjda pihtije idu s godinama,,,,mislim da bi zakon to trebao da regulise bilo bi bolje za sve i mnogo mladih zivota bi se spasilo,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

Ima ludih, ali ima i onih koji nisu svesni na sta sedaju i sta ce voziti, mislim da je i to veliki problem. Meni ovaj drug sto je kupio CBR600f mrtav ladan kaze da nije nista strasno voziti to, on misli da je ako je naucio da krece i menja brzine naucio da vozi. Kad mi tako kaze meni dodje da batalim da vozim motor, po njemu ja ispadam budala sto sam vozio skuter od 50ccm pa sad vozim YBR125ccm 4t. Ne kazem ja, provozao sam nekoliko jakih motora, ali kad sidjem sa motora i razmisljam onda mi nije sve jedno. Ni malo nije lako voziti motor, a to naj bolje znaju oni koji su prosli mnoooogo kilometara. Ja nisam prosao mnogo motorom, mozda 15000km za dve sezone, ali postujem motor i za njega treba mozak i velika koncetracija pogotovu za puteve sa kojima se prvi put susrecemo.

Samo nastavi tako i ne brinem ja za tebe, jednog dana ces biti pravi "izbruseni bajker".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
Kengurrrr, Dimac, to je put kojim treba ici...i samo  tako je moguce doci do kontrole nad masinom sa trocifrenim brojem konja (a bogami i sa dvocifrenim...)

 

Naravno da je to jedini nacin ali to neki ne shvataju...Mislie da ako znaju da menjaju brzine da mogu da voze bilo sta a ne znaju da svi noviji motori idu do 200 za par sekundi a brzina na motoru moze da prevari veoma lako...Bez iskustva na jak motor se ne moze sesti...Moze ali nema svako tu kolicinu kontrole u sebi tj u glavi.....Uvek ce biti lozana kojima je bitno da odmah sednu na jakog R-a,da stave na zadnje sediste ribu i to se ne moze promeniti(bar po meni),a onaj ko to vozi iz ljubavi i zna sta je motor on zna i pravi put kako da dodje do svog sna da vozi jaku zujku ili sta vec....Ja jesam klinac ali vrlo dobro znam neke stvari,ne kazem da ne gresim jer sam gresio i padao svojom krivicom ali sam isao postepeno sa kubikazom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

U tome i jeste poenta svega, da se ta padanja i greske odigraju na manjim kubikazama, pri manjim brzinama, sa MNOGO vecom sansom da prodjes bez posledica, ili ne daj Boze fatalnm ishodom.

 

Samo napred, padanje i greske su sastavni deo ucenja...vezbaj, simuliraj excesne situacije, i gledaj ta to bude u kontolisanim uslovima...tako ces sticati iskustvo, i telo i mozak ce sami nauciti kako da reaguju u odredjenim situacijama ;)...bolje sada, na malom motoru, pri manjoj brzini, nego kasnije kada je brzina tolika da se takva greska ne prasta...

 

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kengurrrr, Dimac, to je put kojim treba ici...i samo  tako je moguce doci do kontrole nad masinom sa trocifrenim brojem konja (a bogami i sa dvocifrenim...)

Mislim da je ovo malo relativna stvar. ja vozim skuterod 250ccm,ali neretko sa njega sednem na neku mnogo jacu masinu i nikad nemam problema sa kontrolisanjem trocifrene konjaze. Stvar je samo ko sta ima u glavi. Nemam puno iskustva sa tim velikim masinama,ali bas to mi govori da treba da budem oprezan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Kengurrrr, Dimac, to je put kojim treba ici...i samo  tako je moguce doci do kontrole nad masinom sa trocifrenim brojem konja (a bogami i sa dvocifrenim...)

Mislim da je ovo malo relativna stvar. ja vozim skuterod 250ccm,ali neretko sa njega sednem na neku mnogo jacu masinu i nikad nemam problema sa kontrolisanjem trocifrene konjaze. Stvar je samo ko sta ima u glavi. Nemam puno iskustva sa tim velikim masinama,ali bas to mi govori da treba da budem oprezan

 

Naravno da je relativna stvar, neko ima taj vid samokontrole, a neko nema...

Pod kontrolom motorcikla sa 3-cifrenim brojem konja nisam podrazumevao oprezno pipkanje gasa i "stisnutu" voznju, vec puno iskoristavanje mogucnosti motorcikla i kontrolisanje masine, potpuno znajuci sta radis...Ovim nikoga ne prozivam, niti da kazem da je to jedini vid voznje, ali samo oni koji imaju punu samokontrolu ce moci tako veliki motorcikl da voze UVEK, onim drugima ce se nekada omaci zavrtanje gasa, i eto belaja...

 

Dakle, do takve pune kontrole (ako tako nesto uopste postoji, jer uvek se nadje situacija u kojoj ne znas kako da odreagujes ako dovoljno "isprobavas" :D), je najsigurnije (obratite paznju na rec "NAJSIGURNIJE") doci putem koji sam naveo...naravno da uvek postoje izuzetci, ali kada se daje GENERALNI SAVET nekome koga ne poznajes, i ne znas kakav je, daje se savet koji ce odgovarati 90% ljudi, a NE SAVET ZA IZUZETKE.

 

Zasto se uvek nadje neko da kaze "E, nije to tako, JA sam odma' seo na veliki motor, JA mogu da se kontrolisem, kad JA mogu, mogu i drugi..."? Ovo je forum, takvim stavom mozete indirektno, ili po meni pre direktno biti krivi za neciji pad, povredu, invalidnost ili cak smrt (manite me komentara tipa "ko ga jebe, sto je tako vozio, nek' slomi vrat kad je lud").

 

Potvrda ovoga sto govorim je da se najcesci padovi dogadjaju u prvih dve godine voznje motorcikla, i da je veliki procenat ljudi koji ginu ili bivaju povredjeni u tim godinama...Ja znam bar 3-4 ljudi koji su tako poginuli, a bilo ih je i ovde na forumu (pri tom ne racunam samo mlade, vec i matore ljude koji su sebi ispunjavali decacki san i prvi put seli na motor u 30 i kusur godina, jer to sada mogu da priuste, a pre nisu mogli)...pogledajte samo malo crnu hroniku, i opise kako su ljudi poginuli...

 

Dakle, kao sto neko rece, ne postoje dzaba kategorije, zna se zasto se uci na malom motoru, pa posle prelazi na veci...pamet u glavu, i samo vezba...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima jos jedna stvar koju sam primetio i ovde, na forumu. Mnogi kazu, probao sam ja i jake motore, znam ja to da vozim. Nikako ne znaci da neko zna da vozi jaci motor samo ako je probao od nekog svog drugara nekoliko krugova. To je zavaravanje. Gomila, najcesce mladih, kao prvu spravu kupuje 600R RRRRRR i nesvesna je da je do nedavno, takve performanse imao samo motor za trke. A i iskusni trkaci ginu. Sta onda ostaje nekom klincu /napaljenom da se pokaze, da ga vide ribe/ sa takvom azdahom?

 

Prvenstveno je, opet se vracamo, stvar saobracajne kulture, ali ne samo tih momaka /devojaka/ nego i na prvom mestu njihovih roditelja. Problem potrosackog drustva, da se ne obrukaju pred komsijama, da se vidi sta su detetu kupili, to je trazio. A onda, jedemo zito.

 

Samouverenost je odlika mladosti, to ne mozemo da promenimo. Zalosno je, ali, tu roditelji moraju da uticu na decu. Ne zabranama, nego razloznim "ulivanjem" razumevanja. Najbolje vaspitavanje je ono gde dete ni ne primeti da je vaspitavano. Vazi za kucno vaspitanje, kao i za vaspitanje u saobracaju.

 

Vecina onih koju sam znao sa pocetka 80ih koja je kupila odmah veliki motor, nije danas medju zivima, a oni koji su krenuli od malih motora, jos se voze /ili im zene zabranile/. Zivi su. Posebno sam se najeo zita od kada su Rovi dostupni svakom ko ima koju kintu da ih kupi.

 

Zatim, pravi ljubitelj motorciklizma, mora i tvrdim, mora, da ima solidno znanje mehanike, da zna u svakom momentu koji se procesi desavaju ispod njegovog dupeta kad doda gas, udje u krivinu ili koci. Oni koji kazu da ih ne zanima mehanika, nego samo da se voze, nisu pravi ljubiotelji motorciklizma, vec, potencijalna opasnost. On ni ne zna da napravi rutinski pregled motora pre voznje. A i kao pogleda neki deo, ne zna kako to zapravo treba da stoji.

 

Zato sam odusevljen ovim forumom, sto na njemu, onaj ko hoce, moze da nadje sve sto mu je potrebno da "dozivi penziju" na motoru, da uziva u svakom predjenom kilometru, a bogami i u druzenju. Vrednost svih ovih pisanija je da se mnogi mladi uvedu na pravi nacin u svet motora, druzenja i uzivanja. Hvala svoj braci po dva docka na nesebicnosti kojom moze da spase gomilu zivota, samo ako te osobe budu dovoljno mudre da ovo citaju i da prihvate.

 

Asfalt je uvek tvrdji od glave. Ja prob`o, ne morate i vi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

A sta se podrazumeva pod "zelenim" vozacima???

Ja imam na elektroniku predjenih jedno 5000km, na mojoj Hondi imam za sada 9500, i jos ovu sezonu cu voziti 125ccm, sto znaci da cu imati jos oko 10000 predjenih kilometara na ovom koliko toliko brzom motoru.

 

Posto bi ZELEO da uzmem R6, ne znam da li sam spreman za to?

 

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
Ima jos jedna stvar koju sam primetio i ovde, na forumu. Mnogi kazu, probao sam ja i jake motore, znam ja to da vozim. Nikako ne znaci da neko zna da vozi jaci motor samo ako je probao od nekog svog drugara nekoliko krugova. To je zavaravanje.

Ne osecam se prozvanim ali ovo se jednim delom odnosi na mene....Ja sam veoma cesto vozio jace motore(od 15 god)ali nikada nisam ni pokusao da izvucem max performanse jer to nisam zeleo da radim sa tudjim motorom i zato sto nisam imao iskustvo nego sam vozio iz uzivanja.....E sada posle svakakvih kategorija motora koje sam posedovao znam da hocu R motor i znam da sam jednim delom spreman za njega,ne kazem da sam pokupio svo znanje sveta nego da jednostavno mogu da savladam taj motor u potpunosti(naravno za to treba vreme....)...

 

Samouverenost je odlika mladosti, to ne mozemo da promenimo. Zalosno je, ali, tu roditelji moraju da uticu na decu. Ne zabranama, nego razloznim "ulivanjem" razumevanja.

Sa ovim se potpuno slazem jer kada sam kukao za 125-u cale je znao da mi kaze ne tj.da mi objasni da nisam spreman za to,ali mi je to objasnio na jedan veoma lep i razuman nacin i tek sada shvatam zasto mi je to pricao...Danas jedino sto mi prica je "Uzmi sta god mislis da si spreman da iskontrolises,znas sta je motor iskusio si na svojoj kozi znas posledice a ja ti nikada necu zabraniti da vozis...."Veoma je bitno da roditelji usmere dete na pravi put i da mu ne ugadjaju uvek .....Maoj cale je dva puta seo na motor i zivotu i motor ga uopste ne zanima ali je opet znao na pravi nacin da me usmeri....Tako da opravdanje nije ako neciji roditelji ne voze motor....Meni niko u porodici ne vozi a ni u blizoj familiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
A sta se podrazumeva pod "zelenim" vozacima???

Ja imam na elektroniku predjenih jedno 5000km, na mojoj Hondi imam za sada 9500, i jos ovu sezonu cu voziti 125ccm, sto znaci da cu imati jos oko 10000 predjenih kilometara na ovom koliko toliko brzom motoru.

 

Posto bi ZELEO da uzmem R6, ne znam da li sam spreman za to?

 

To je veoma diskutabilno pitanje....Najbitnije je sta imas u glavi,ali svakako mora da se ima neko predznanje i iskustvo,mnogo tu zavisi od tebe.....Ja sam veoma mlad za ovde neke osobe,ali sam na motoru od 7godine i tek sada uzimam r6 u 18 god......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Za Mikkija -ja bih ti preporucio nesto mirnije od R6. Nekog GPZ 500, CB 500... nesto na cmu ces osetiti sta znaci veca tezina, jer Hondica jeste brza, ali je jako laka. Motor vece tezine drugacije reaguje na bilo koji manevar, tako da mislim da bi ti bilo bezbednije da napravis jos jedan stepenik, od bar jednu sezonu /10 15 000km/, da i to utemeljis. Vremena za voznju ljutih sprava ce uvek biti, samo je cilj da budes u stanju da ih sto duze vozis, zdrav i citav.

 

Za Kengirrrrra vidi, ako nikada nisi iz tih motora izvlacio max, otkud onda znas i po cemu, da si za R-a? On se ne vozi na laganom gasu, mada je to bezbednije, ali onda nema svrhe kupiti ga. Samo mozes da dobijes laznu sigurnost. Dooooobro razmisli, da vozis nesto pitomije, svoje, neko vreme, pa posle na R.

 

Znam da ce me mnogi ispljuvati, ali, siguran sam da od cele R populacije, 99% nije u stanju da iskoristi potencijal svog motora, a da ne uleti u ozbiljan reskir. Oni nisu sala, ponesu vas. Pokojni drugar /necu da mu pominjem ime/, je pokusao da prati iskusne po auto putu, sa 250 je udario u bankuinu, skupljali su njegove delove 500m. Dzaba kaciga i oprema. Njemu je to bilo prvi ili drugi put da je izasao iz grada.

 

Zato mislim, pogotovu za Kengura, da bez obzira koliko veruje u sebe, uzme nesto pitomije. Dace Bog, bice vremena za "prave trkalice".

Najvise se plasim toga, mogu ja.

 

Kengure, pozdravi roditelje, oni su pravi primer kavi roditelji treba da budu kad imaju u kuci zaljubljenike u 2 tocka. Hvala im sto su ti sacuvali kozu /od padova/ a mozda i glavu. Gde si kod Avale? Ja sam na Tresnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

U Belom Potoku sam....Mozda znas Dacu ima na Tresnji babu i dedu i cesto je tamo,sada vozi Kawu ZX9 a pre toga je vozio sivu R1...

 

Nego da ti pojasnim,nisam izvlacio max u pogledu da nisam proveravao koliko brzo moze da me izvuce iz krivine,koliko brzo mogu da prodjem krivinu itd.....Vrteo sam ih ja ali na pravcu,jer nisam zeleo da rizikujem(ipak su to bili tudji motori)....Par puta su po ceo dan bili kod mene i nisam imao problema da ih vozim jer nisam divljao,nego gde mogu tu ih stisnem ali uz veliku opreznost...I kad budem uzeo R necu sigurno odmah pun gas jer sada malo drugacije razmisljam posle nekih stvari.....Dok se upoznam sa masinom lagano,ja ne zurim......

 

P.S. Takav mi je samo cale keva je tek sada malo popustila,jer je videla da nema vajde da mi se suprostavlja..... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja