Jump to content

Moto Zajednica

Tomos karburator

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zato sam ti i rekao da ti treba alat.

Podloska se stavlja izmedju tega radilice i unutrasnje kosuljice lezaja. Potrebno je nekada par puta skinuti kosuljicu , meriti, pa vratiti da bi zazor bio ok. Moze pre montaze okvirno da se izracuna, ali retko kad se desi da bude tacno iz prve. U razdaljinu izmedju lezajeva (preko tegova radilice) uracunaj i debljinu dihtunga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

kolege evo ovako sastavio sam nanovo masinu za drugim deklom promenuo lezajeve na radilici i komplet dihtunga i semeringa palenje ploca na sredini ravnao sam prirubnicu karburatora bila je kriva i slinilo mi na dihtungu pa sam to izravnao sad neslini i dalje je bela motor pali na zub normalno povlaci i ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako motor lepo pali i ima ler sigurno nije fals vazduh. treba prosiriti diznu. Ako nemas rajbere za to, potrazi od nekog zubara iglice za vadjenje zivaca(ja ih koristim) jer su to u stvari rajberi i polako, pa probaj. Nekada su za te karbove postojale dizne koje imaju srafce za stelovanje protoka. Sa belom svecicom ces brzo upropastiti motor. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

ja sam majstor ali nisam pametan kad sam od nule sastavi oautomatika apn masina nabudzio mu sve i svasta nisam pametan probacu sutra ulje stil za mesavinu pa cu videti usporedbu naspram motula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

da ki je mozda do ulja ovo mi je druga boca motula 510 sa prvom svecica ekstra nikad problema samo teraj svecicu po koji mesec nediram uopste

Vidi druze, nisam lektor, cak i sam ispustim neko slovo iz teksta ali nebi bilo lose da stavis koje veliko slovo na pocetku recenice. Ili bar koji zarez a samo iz razloga da bi mogli da razumemo tvoj problem a mozda i pomognemo. Pokusao sam nekoliko puta da shvatim o cemu pises ali neide, a mozda sam i mator pa nerazumem taj nacin pisanja. Pozzzzzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Ovako Niki imam problem pre otvaranja masine, svecica je bila ekstra boje taman kako treba, svecicu nisam morao ni da skidam jako dugo. Sad kad sam otvorio masinu promenuo sam dekli do paljenja lezajeve radilice i komplet semeringe, dihtunge napravim jedan djir po selu svecica je bela kao sir.Ulje za mesavinu koristim Motul 510 2,5% menjao sam vise svecica ali neuspesno, i stelovanje karburatora motor se ponasa lepo ide kako treba pali na pola kurble negusi se samo je svecica bela nigde nepusta ulje spolja proverio sam i ulje u menjacu zuti se znaci nemesa sa tim uljem , nepusti nigde nista karburator skroz suv kad ga upalim hladnog odma primi gas nema da secka i da se udavi nista nadam se da si me razumeo sad danas sam kupio Dolmar ulje za 2t napravio sam 2,5% pa cu da vidim da probam da nije mozda do ulja. Probano sa Dolmar uljem sve je isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Pa ako sve radi kako treba u svim rezimima, ne probija svecice, ne greje se vise nego obicno, onda vozi i ne diraj nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

radi znaci pali na pola zuba u svim rezimima prima gas radi i na minimumu ekstra brine me to sto je bela ko sneg svecica ne probija ni jedna sve normalno i vidim da pusti izbacuje cist dim bojim se da nezariba i ima neke grudvice isto bele po svecici i ko da se oseti miris aluminijuma kad skinem svecicu i pomirisem ja snjime jako puno prelazim nebi da mi stane negde u putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da se vratimo na pocetak price...ne treba samo da promenis svecicu, vec da promenis njenu toplotnu vrednost! Ako preferiras Bosnu, koja uopste nije losa, stavi 75 ili 85, pa onda vidi kakva je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Auuu bre...i kad se latih posla.

Ta svecica ide na original postavku. Ti si mu digao kompresiju + ulazi vise vazduha + rezona...utanjio si mu smesu samo tako. MORAS da stavis drugu svecicu, inace ce ti ta svecica napraviti rupu na celu klipa!!! Te grudvice sto vidis i miris aluminijuma bi trebalo da su ti dovoljan dokaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ovako Niki imam problem pre otvaranja masine, svecica je bila ekstra boje taman kako treba, svecicu nisam morao ni da skidam jako dugo. Sad kad sam otvorio masinu promenuo sam dekli do paljenja lezajeve radilice i komplet semeringe, dihtunge napravim jedan djir po selu svecica je bela kao sir.Ulje za mesavinu koristim Motul 510 2,5% menjao sam vise svecica ali neuspesno, i stelovanje karburatora motor se ponasa lepo ide kako treba pali na pola kurble negusi se samo je svecica bela nigde nepusta ulje spolja proverio sam i ulje u menjacu zuti se znaci nemesa sa tim uljem , nepusti nigde nista karburator skroz suv kad ga upalim hladnog odma primi gas nema da secka i da se udavi nista nadam se da si me razumeo sad danas sam kupio Dolmar ulje za 2t napravio sam 2,5% pa cu da vidim da probam da nije mozda do ulja. Probano sa Dolmar uljem sve je isto

Kolko mene pamcenje jos sluzi,svecica ako je bela onda je mozda pogresna toplinska vrednost a ta bosna 65 je sigurno na tim obrtajima pogresan izbor, treba ti bar 75. Moze da bude i siromasna smesa, sto bi u prevodu bilo ili malo goriva ili puno vazduha.

Oko kontrole ulja, ako bi povlacio ulje iz motora, posledica bi bila da jace dimi na izduv a ako povlaci vazduh prema motoru kroz semering ispod paljenja to ti opet dodje siromasna smesa.

Karburator da je prljav onda znaci da preliva i opet imas prebogatu smesu koja rezultira pojacanim dimom ali ako na spoju karba i cilindra uvlaci vazduh opet imas siromasnu smesu i belu svecicu.

Po meni sipaj obican dvotaktol, stavi svecicu super bosna 75 pa onda probaj.

Da. i obavezno prekontrolisi zazor platina i predpaljenje (isto jako cest moguci uzrok bele svecice)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

motor je pre sredjivanja imao 39L rezona rms filter kondezator od juga i bilo sve ok predobro karburator ne vuce fals ravnao sam prirubnicu mislio sam da je to bila kriva izravnao i isto znaci da prestelujem platine i da stavim 75 svecicu bosnu karb mi bing 12 dizna 64 iglica 2 polozaj od gore nov siber dizna iglica plovak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja