Jump to content

Moto Zajednica

Teški optimista

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Polako dolazi sezona 2008.Svi već uveliko planiraju kako će sa svojim makinama ispuniti ovu godinu,gde ce ići,koga će upoznati,...Ja ću vam otkriti moje planove....Planiram ove sezone biti na što većem broju skupova a po najviše na trkama.Možda će da zvuči malo snobovski,al šta sad....Planiram da se za jedno 2 godine,najkasnije 3 priključim Šampionatu Srbije.E sad: mislio sam da za početak,vozim 125ccm,međutim tu sam ja problem-imam 183cm visinu i skoro 100 kg (ali nisam debeo),pa bi to bilo PREVELIKO opterećenje za motor. 600 ccm ne bih mogao voziti,jer su veće investicije,a takođe,bio bi mi problem da nađem dobar motor za solidne parice (ocu da se j... ali da mi neuđe).

Da prodajem ninju,...nešto i ne bih  :) znam da sport nije profitabilan uopšte,al šta sad,VAZNO JE UČESTVOVATI i lepo se provesti  ;)

Pošto sigurno ima nekog na forumu ko je vozio/vozi trke,zanima me kolika je investicija potrebna u motore,koliko su ,,prljavi,, motori drugih takmičara,kako se prijavljuje,... Što više informacija-to bolje. Hvala vam svima na pomoći,a ko zna,možda i mene vidite na stazi  :D :D :D.

Pozdrav za sve i još jednom veliko HVALA.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da bi t i za pocetak hepening klasa bila i vise nego dovoljna. To mozes i sa svoji motorom da vozis. Klasa 600 je za pocetnika ubistvo..... Ako bude ove godine za pocetak ti ustvari preporucujem da ucestvujes na batajnici na otvorenom treningu, da vidis kako je i gde si....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Da li je moguce sa potpuno standardnim motorom ucestvovati na tom slobodnom treningu? Mislim, dovezem se do bataje, (platim) provozam se malo na stazi i odem kuci...

 

Znam da se na grobniku organizuje tako nesto, mislim da tonazivaju "rekreativna voznja" ili slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da li je moguce sa potpuno standardnim motorom ucestvovati na tom slobodnom treningu? Mislim, dovezem se do bataje, (platim) provozam se malo na stazi i odem kuci...

 

Znam da se na grobniku organizuje tako nesto, mislim da tonazivaju "rekreativna voznja" ili slicno...

Otprilike da, s tim sto skini bar retrovizore, mada ne moras ni to ;)

 

Sto rece Boban, najbolje ti je da vozis happening klasu. Treba ti oko 150-200 eura za licencu, ljekarski, i sva propratna cuda. Poslije toga placas samo startninu koja obicno kosta 4000 dinara. Svi ostali troskovi ti se odnose na sami motor i mislim da ti je za pocetak dovoljno da uzmes zamjenske plastike i dobre gume (ne znam koje imas). Ja sam vozio sa cestovnom gumom i potpuno fabrickim motorom (bez ikakvih prepravki na masini, prenosu, oslanjanju...) i jedini sam imao 600 ccm i Rajko (na forumu Patak) je imao KTM Super Duke-a, svi ostali voze "litre".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da li je moguce sa potpuno standardnim motorom ucestvovati na tom slobodnom treningu? Mislim, dovezem se do bataje, (platim) provozam se malo na stazi i odem kuci...

 

Znam da se na grobniku organizuje tako nesto, mislim da tonazivaju "rekreativna voznja" ili slicno...

 

Slobodan trening motori bez ogranicenja, nije potrebna licenca, samo motor i adekvatna oprema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ma mene zanima da dodjem (ako se odlucim) cisto malo da provozam na "stazi", da mogu da prodjem krivinu bez straha da mi neko naleti iz suprotnog smera ili da mi nesto izleti na put...

 

Trke me ne zanimaju, ::) jednostavno zelim da vidim kakav je osecaj voziti sportski motor na mestu predvidjenim za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova

evo nashao sam neshto oko toga za 125ccm :

 

 

Ovako...treba ti za pocetak pored motora naravno, takmicarska licenca, polisa zivotnog osiguranja, lekarski pregled. pristupnica nekom od takmicarskih klubova.

 

Kozni jednodelni kombinezon, integralna kaciga, trkacke cizme, rukavice i kicmenjak.

 

od opreme za motor obavezni su trkacki oklopi, skidanje sve signalizacija i farova kao i nozica i stendera ukoliko postoje zamena antifriza za nemasnu tecnost...

 

nije neophodno ali pozeljno...

gume za trke, kisne gume, trkacki izduv, teflonska creva za kocioni sistem, trkacko ulje za viljuske i kocnice,

 

i cena : Bez trkachkog goirva,licence i ostalog to je negde oko 1700-1750....

Ne prichamo o placcanju startnine za trening i trku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa kako sta, nabroja lepo covek...lincenca, polisa osiguranja, lekarski pregled, pristupnica takmicarskom klubu, oklopi, oprema...saberi pa vidi koliko to kosta...

 

To uz pretpostavku da covek vec nema jednodelni kombinezon, trkacke cizme, rukavice, kicmenjak, kacigu sa trkackim sertifikatom (ne verujem da na stazu pustaju sa obicnim ece05 sertifikatom), i rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

kacigu sa trkackim sertifikatom (ne verujem da na stazu pustaju sa obicnim ece05 sertifikatom), i rukavice.

 

A kakav treba da ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

kacigu sa trkackim sertifikatom (ne verujem da na stazu pustaju sa obicnim ece05 sertifikatom), i rukavice.

 

A kakav treba da ima?

 

Pa pretpostavljam da treba da ima ACU Gold (5 stars) standard...to ti je kombinacija SNELL i ECE 05 standarda, i napravljena je kao standard za trkacke kacige...mnoge asocijacije po svetu ne dozvoljavaju trkanje ako kaciga nema ACU Gold standard...ne znam da li je to tako i kod nas, ili se zadovoljavaju ECE 05 standardom...jedna moja kaciga ima ACU Gold, druga je SNELL i ECE 05 approved, a treca nisam siguran...sigurno ima ECE 05, ali nisam siguran za SNELL ili ACU...mada je moguce da ima, posto je i ona race kaciga i top ponude tog proizvodjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Shesti tako da, za sam start je toliko potrebno, ali ne za svaku sezonu, sledecasezona se umanjuje zate troskove

 

Pa da, ali covek se nije trkao, pa je u pitanju prva sezona...uostalom, ako bude padao, sva zastitna oprema, ukljucujuci i oklope i ko zna sta jos na motorciklu, ce mu trebati ponovo :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Shesti tako da, za sam start je toliko potrebno, ali ne za svaku sezonu, sledecasezona se umanjuje zate troskove

 

Pa da, ali covek se nije trkao, pa je u pitanju prva sezona...uostalom, ako bude padao, sva zastitna oprema, ukljucujuci i oklope i ko zna sta jos na motorciklu, ce mu trebati ponovo :D

 

Upravo tako ;D

 

P.S. Niko tamo tebi nista ne trazi sto se tice opreme i standarda, uglavnom se sve to sto si nabrojao podrazumijeva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Bas nisam siguran da ce ovi nasi da te izuvaju i gledaju dal' imas svaki moguci sertifikat na opremi...

 

Bar sto se slobodnih treninga tice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Bas nisam siguran da ce ovi nasi da te izuvaju i gledaju dal' imas svaki moguci sertifikat na opremi...

 

Bar sto se slobodnih treninga tice...

Mene konkretno niko nista ni u jednom trenutku nije pitao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Polako dolazi sezona 2008.Svi već uveliko planiraju kako će sa svojim makinama ispuniti ovu godinu,gde ce ići,koga će upoznati,...Ja ću vam otkriti moje planove....Planiram ove sezone biti na što većem broju skupova a po najviše na trkama.Možda će da zvuči malo snobovski,al šta sad....Planiram da se za jedno 2 godine,najkasnije 3 priključim Šampionatu Srbije.E sad: mislio sam da za početak,vozim 125ccm,međutim tu sam ja problem-imam 183cm visinu i skoro 100 kg (ali nisam debeo),pa bi to bilo PREVELIKO opterećenje za motor. 600 ccm ne bih mogao voziti,jer su veće investicije,a takođe,bio bi mi problem da nađem dobar motor za solidne parice (ocu da se j... ali da mi neuđe).

Da prodajem ninju,...nešto i ne bih  :) znam da sport nije profitabilan uopšte,al šta sad,VAZNO JE UČESTVOVATI i lepo se provesti  ;)

Pošto sigurno ima nekog na forumu ko je vozio/vozi trke,zanima me kolika je investicija potrebna u motore,koliko su ,,prljavi,, motori drugih takmičara,kako se prijavljuje,... Što više informacija-to bolje. Hvala vam svima na pomoći,a ko zna,možda i mene vidite na stazi  :D :D :D.

Pozdrav za sve i još jednom veliko HVALA.  ;)

 

Mislim da ako hoces da pocmes da se trkas kao prvo da ne razmisljas ciji je motor bolji od tvog.Jer sa takvim stavom ces pre zavrsiti trkanje nego poceti.Vazno je sto svi kazu u gore navedenim postovima da pocmes i da se odgurnes s mesta i uplovis u tako zvane trkace vode.Pa posle par pokusaja mozes videti dali zelis da nastavis ili ti je to bilo samo jos jedno iskustvo i da ti je drago sto si probao.Poslusaj Mr.Zo jer ce ti on dati najbolje informacije u to ti garantujem zivotom.I samo da ti kazem iz licnog iskustva nemoj da slusas 20 ljudi sto ti govore uzmi samo jednu osobu u obzit i posavetuje se tom osobom.Znas kako kaze nas narod "100 baba kilavo dete".E tako je i s trkama i lako ce te zbuniti svi ostlai

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Znaci da bi odvezli par krugova na slobodnom treningu (recimo na bataji) nije nam potrebno lekarsko uverenje, zivotno osiguranje...? Nista sem adekvatne opreme? Da li i koliko se placa ulazak na stazu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mislim da ako hoces da pocmes da se trkas kao prvo da ne razmisljas ciji je motor bolji od tvog.Jer sa takvim stavom ces pre zavrsiti trkanje nego poceti.Vazno je sto svi kazu u gore navedenim postovima da pocmes i da se odgurnes s mesta i uplovis u tako zvane trkace vode.Pa posle par pokusaja mozes videti dali zelis da nastavis ili ti je to bilo samo jos jedno iskustvo i da ti je drago sto si probao.Poslusaj Mr.Zo jer ce ti on dati najbolje informacije u to ti garantujem zivotom.I samo da ti kazem iz licnog iskustva nemoj da slusas 20 ljudi sto ti govore uzmi samo jednu osobu u obzit i posavetuje se tom osobom.Znas kako kaze nas narod "100 baba kilavo dete".E tako je i s trkama i lako ce te zbuniti svi ostlai

Ja sam ucio od najboljeg! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Znaci da bi odvezli par krugova na slobodnom treningu (recimo na bataji) nije nam potrebno lekarsko uverenje, zivotno osiguranje...? Nista sem adekvatne opreme? Da li i koliko se placa ulazak na stazu?

Obicno 4000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja