Jump to content

Moto Zajednica

Honda NX 650 Dominator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Imam ponudu da menjam svoj motoric za navedenu Hondu iz naslova.

Ako neko ima ovaj motor ili je imao bilo kakva iskustva sa istim moze mi reci nesto o njemu...neke osnovne stvari, kolki je potrosac,jel trosi ulje, kolko izadju servisi, delovi itd...

Ovaj sto se meni nudi je 93 god i po recima vlasnika je u dobrom stanju toliko o njemu trenutno znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Od nedavno vlasnik Dominatora 650

 

Motor je jeftin za odrzavanje redovna zamena ulja i filtera za na 2500km - 3000km (2000din), vazudsno hladjenje nema razmisljanaj o vodenoj pumpi i problemima koje ona nosi zato nije bas za stani kreni voznju po gradu ali moze i to da podnese :) na otvorenom neka putna brzina do 120 preko toga nije prijatno ni od vetra ni od vibracija ali moze i preko ako je potrebno. Pri toj brzini sa dvoje i prtljagom ili sam oko 5l 5,5l do max 6l.

 

Za off-road moze da posluzi za neki laksi enduro izlet ima ok snage ali nije za neki hard off jednostavno je pretezak sa svojih 150kg-160kg.

 

Mane vibracije (meni su ok ne smetaju) troskarenje ulja (sto je normalno za jedan cilindar vazuduosno) prosecno oko 0,25l-0,3l na 1000km.

 

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Vozim istu mašinu koju sam imao prilike više sređivati nego voziti, sticajem obaveza i okolnosti. Kupio sam ga u Banja Luci, nije paljen pola godine prije toga i na prvu mi se nije dopao taj čudni zvuk koji mi se i danas posebno ne sviđa. Ipak, kad sam sjeo i krenuo autoputem pa magistralom prema Doboju, vidio sam koliko je lak za vožnju i kako je elastičan kad treba, što nije bio slučaj sa Viragom kojeg sam ranije vozio. Motor je zaista lako upravljiv, ali i potežak za šumska iživljavanja koja izbjegavam jer ne želim zamisliti kako ležim u lišću sa vrućim motorom od 170 kg na sebi..0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Od nedavno vlasnik Dominatora 650

 

Motor je jeftin za odrzavanje redovna zamena ulja i filtera za na 2500km - 3000km (2000din), vazudsno hladjenje nema razmisljanaj o vodenoj pumpi i problemima koje ona nosi zato nije bas za stani kreni voznju po gradu ali moze i to da podnese :) na otvorenom neka putna brzina do 120 preko toga nije prijatno ni od vetra ni od vibracija ali moze i preko ako je potrebno. Pri toj brzini sa dvoje i prtljagom ili sam oko 5l 5,5l do max 6l.

 

Za off-road moze da posluzi za neki laksi enduro izlet ima ok snage ali nije za neki hard off jednostavno je pretezak sa svojih 150kg-160kg.

 

Mane vibracije (meni su ok ne smetaju) troskarenje ulja (sto je normalno za jedan cilindar vazuduosno) prosecno oko 0,25l-0,3l na 1000km.

 

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :zdravo:

 

evo konacno sam ispunio srcu zelju , kupio sam dominatora, all imam par stvari koje mi nisu jasne, tacnije neznam kako da proverim ulje u menjacu , nekad je na rezervi a nekad ga i skoro nema i jos jedan mi se desio problem sa pucanjem u auspuha dva puta mi se to pucanje desilo zbog cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Iz auspuha puca jer ima previse benzina koji se ne sagori na vreme pa eksplodira u auspuhu jer je isti vruc, nista strasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

To ti je normalna stvar kad je otvoren izduv proveri da neko nije busio auspuh sa zadnje strane topa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Drugari, imam jednog dominatora koji gledam da kupim, odgovara mi potpuno, u pitanju je 650cc, 1996. godiste. Medjutim ono sto me brine je to sto je, da kazemo, "stari model" odnosno RD02? Jel moguce to, da li se jos neko susretao sa takvom situacijom? Pricamo o modelu sa cetvrtastim stop svetlom, migavcima u masci i horizontalnim resetkicama ispod fara i sa zastitom za prednji disk.. Na plocici stoji uredno RD02.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Drugari, imam jednog dominatora koji gledam da kupim, odgovara mi potpuno, u pitanju je 650cc, 1996. godiste. Medjutim ono sto me brine je to sto je, da kazemo, "stari model" odnosno RD02? Jel moguce to, da li se jos neko susretao sa takvom situacijom? Pricamo o modelu sa cetvrtastim stop svetlom, migavcima u masci i horizontalnim resetkicama ispod fara i sa zastitom za prednji disk.. Na plocici stoji uredno RD02.......

 

da je 96 god imao bi drugaciji izgled, sudeci po ovim stvarima koje si naveo to je model koji se proizvodio od 1990 do 1994

modeli posle 95 su po meni mekako lepsi :)

a moze biti da je motor 1996 prvi put registrovan a inace je za koju godinu stariji0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nemora da znaci, dosta su sarali sa tim plastikama od godine do godine ( a zavisi i za cije je trziste isao) . Moj je 1991 i ima klasicne plastike sa isturenim zmigavcima .:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Malo sam prosao neke nemacke forume i uz pomoc google translate-a prevodio ono sto mi se cinilo interesantnim :)

U principu saznao sam da se te 94. godine prebacila proizvodnja u italiju (to vec znamo) i tu je krenula RD08 verzija da se proizvodi, a u isto vreme su izlazili RD02 do 1996. godine, naravno iz Japana, slicna prica kao kod Africe twin..

E sad, koliko je to tacno ne znam, ali bi to trebalo da resi neke "misterije" buducih vozaca dominatora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja