Jump to content

Moto Zajednica

Motor za nas krupnije :)

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ako si se već nameračio na Afriku, ovu zaista mogu da ti preporučim...

 

DakleM, da ne postavljam oglas...

 

Kao sto sam vec razglasio u nekoliko PP ovde na forumu, spreman sam da zamenim svoju AT za Simonov KTM ADV.

Ako neko trazi da kupi RD07, neka se prvo iscenka sa Simonom za njegov KTM, porazgovara sa B@netom za cenu jednog para TKC 80 i napravili smo posao :)

 

Dakle, moja AT za Simonov KTM + par novih guma.

 

Link ka Simonovom oglasu je ovde:

 

http://forum.bjbiker...40-adventure-r/

 

Cena koju Simon trazi je 2600€

 

Nadam se da je ovo sasvim fer ponuda sa moje strane. Znam da se RD07 prodaju za vise. Jednostavno, vozi mi se taj KTM i necu da par stotina € bude tome kocnica. A i ocigledno je da je u ovoj drzavi sve otislo naopako i da samo "trange-frange" kombinacije prolaze jos nekako...

 

 

a ako ne za te pare možeš da kupiš odličnu Super Teneru i da ti ostane para ;) ona je istih dimenzika kao i Afrika ako ne i veća... a uvek postoji mogućnost podizanja preko dogbonova... od ostalih motora za tvoju visinu može Varadero 1000, VStrom 1000, F800 (knap), BMW 1100-1150-1200 GS, ktm 950-990 ali su svi oni van finansijskog plana...

 

Pa ponuda od jager-a je vise nego dobra ali sta da radim kad je to poprilicno iznad mojih mogucnosti i zao mi je zbog toga. Super Teneru takodje gledam ovih dana i TDM-a kog treba da probam uskoro da vidim ima li on smisl za mene. Hvala na pomoci i savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vidi ovako: posto sam do pre oko godinu dana bio ne najkrupniji, nego najdeblji (GARANTOVANO, imao sam oko 185 kg.), mislim da mog da te posavetujem. Visok sa 186 cm., i kad sam kupovao motor, nesto nalik mom bivsem GPX750R-u nije dolazilo u obzir, jer nisam mogao da na isto mesto smestim i rezervoar i stomak :lol: Jos veci problem mi je bilo to sto nisam mogao da dignem nogu na stender bilo kakvog, koncepcijski drugacijeg motora od mog sadasnjeg TDM-a. Zbog debljine, jedino sto je dolazilo u obzir su bili: Afrika, SuperTenere, TransAlp, Strom (650 i 1000), TDM (850 i 900), Varadero (i mozda jos poneki, ne mogu sad da se setim). Naravno, ovim redosledom sam ih naveo sasvim nasumice. Otprilike je to krug motora na koji si i ti "osudjen" :D

Otisao sam na jedno dobrovoljno davanje krvi BJB-ovaca kolima i smarao ljude da sednem na njihove motore (naravno, nijednom nisam bio odbijen :aha: ). Strom 650 mi se nije svideo zbog polozaja volana - presirok i preblizu (za 1000 sam cuo da osim prevelike tezine za ono sto sam hteo, ima probleme, a onda sa druge strane vidis da se nas drugar Mimi Vinca vozika po svetu u sreci i veselju), TransAlp mi je bio nejak (50 ks, dok je moj GPX imao 107, nije mi se prelazilo sa konja na magarca). Istina, sa tim "magarcem" Arakis sa sve zenom prasi po tesnim krivinama tako, da moram dobro da se potrudim da mu ostanem u repu. Afrika slicna prica, slaba, a i posle citanja hvalospeva o njoj ovde po forumu, vidim je jednom na Bulevaru i ostanem zgrozen cinjenicom da ima sediste tek nesto malo vece od onog sa poni-bicikla :lol: Tenerka bi mi bila jos i najbolja da nije previse licila na kros motor i da ne postoji naslednik -TDM. Jos jedna stvar mi je bila bitna koja je eliminisala Varadero: tezina, zbog onog kad moras da ga izguras unazad kod uparkiravanja/isparkiravanja (ne da nisam bio u formi, negooo...:( )

Zato mi se od svih navedenih, TDM pojavio kao idealno resenje, a pri tom je jos i najjaci (oko 80 ks), sto se pokazalo kao (skoro :hej: ) dovoljno, posle onih 107. Na sve njih ces ti stati, imamo kolegu slicnih gabarita koji vozi Hondu 1100XX i kaze da mu nije neudobno. Glavno pitanje koje moras da postavis sebi je STA TI JE PRIMARNO kod motora? Meni su bili snaga i tezina, a nisu me zanimale terenske mogucnosti. Izabrao sam TDM. Da, jos nesto: nisam uzeo 900 jer mi je dosta njih reklo da je ovaj jeftiniji za odrzavanje i pouzdaniji. Nisam siguran da cu ih poslusati, samo ako nadjem neki cija mi se kombinacija boja svidi :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Vidi ovako: posto sam do pre oko godinu dana bio ne najkrupniji, nego najdeblji (GARANTOVANO, imao sam oko 185 kg.), mislim da mog da te posavetujem. Visok sa 186 cm., i kad sam kupovao motor, nesto nalik mom bivsem GPX750R-u nije dolazilo u obzir, jer nisam mogao da na isto mesto smestim i rezervoar i stomak :lol: Jos veci problem mi je bilo to sto nisam mogao da dignem nogu na stender bilo kakvog, koncepcijski drugacijeg motora od mog sadasnjeg TDM-a. Zbog debljine, jedino sto je dolazilo u obzir su bili: Afrika, SuperTenere, TransAlp, Strom (650 i 1000), TDM (850 i 900), Varadero (i mozda jos poneki, ne mogu sad da se setim). Naravno, ovim redosledom sam ih naveo sasvim nasumice. Otprilike je to krug motora na koji si i ti "osudjen" :D

Otisao sam na jedno dobrovoljno davanje krvi BJB-ovaca kolima i smarao ljude da sednem na njihove motore (naravno, nijednom nisam bio odbijen :aha: ). Strom 650 mi se nije svideo zbog polozaja volana - presirok i preblizu (za 1000 sam cuo da osim prevelike tezine za ono sto sam hteo, ima probleme, a onda sa druge strane vidis da se nas drugar Mimi Vinca vozika po svetu u sreci i veselju), TransAlp mi je bio nejak (50 ks, dok je moj GPX imao 107, nije mi se prelazilo sa konja na magarca). Istina, sa tim "magarcem" Arakis sa sve zenom prasi po tesnim krivinama tako, da moram dobro da se potrudim da mu ostanem u repu. Afrika slicna prica, slaba, a i posle citanja hvalospeva o njoj ovde po forumu, vidim je jednom na Bulevaru i ostanem zgrozen cinjenicom da ima sediste tek nesto malo vece od onog sa poni-bicikla :lol: Tenerka bi mi bila jos i najbolja da nije previse licila na kros motor i da ne postoji naslednik -TDM. Jos jedna stvar mi je bila bitna koja je eliminisala Varadero: tezina, zbog onog kad moras da ga izguras unazad kod uparkiravanja/isparkiravanja (ne da nisam bio u formi, negooo...:( )

Zato mi se od svih navedenih, TDM pojavio kao idealno resenje, a pri tom je jos i najjaci (oko 80 ks), sto se pokazalo kao (skoro :hej: ) dovoljno, posle onih 107. Na sve njih ces ti stati, imamo kolegu slicnih gabarita koji vozi Hondu 1100XX i kaze da mu nije neudobno. Glavno pitanje koje moras da postavis sebi je STA TI JE PRIMARNO kod motora? Meni su bili snaga i tezina, a nisu me zanimale terenske mogucnosti. Izabrao sam TDM. Da, jos nesto: nisam uzeo 900 jer mi je dosta njih reklo da je ovaj jeftiniji za odrzavanje i pouzdaniji. Nisam siguran da cu ih poslusati, samo ako nadjem neki cija mi se kombinacija boja svidi :takoje:

 

E pa hvala ti puno! U ovoj poduzoj poruci si mi pomogao bas lepo i drago mi je da je neko imao slicne dileme/trileme/kvadrileme kao i ja. :) TDM se nekako javlja kao najlogicniji izbor. Terenske mogucnosti me ne zanimaju skoro uopste. Asfalt, grad/posao i putovanja sa vama :) 80 KS ce verovatno biti i vise nego dovoljno jer je burazerov TA takodje bio skoro dovoljan mada on kaze da mu fali jedno 10ak konja... Definitivno, bice probanja definitivno pre kupovine, nista bez toga. Hvala jos jedanput!

 

 

p.s. izbrisi malo inbox, ne mogu da ti posaljem PM :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1907 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nemoj da gledas samo visinu motora tj plastika. Obrati paznju na trougao sediste-korman-fuzasteri. To odredjuje koliki je motor. Pre stroma sam imao super tenere. Strom izgleda ogromno ali je tenera za broj a mozda i dva broja veci motor od stroma. To shvatis tek kad sednes i stavis noge na fuzastere.Kod tenere sam stojao na prstima a kod stroma spustim oba stopala. Kod tenere je volan mnogo udaljeniji od sedista sto je tebi bitno pogotovo kod duzih tura. Recimo kad stanu tdm i transalp jedan pored drugog neko ko ne vozi motor ako ih pogleda od napred reci ce da je TA veci. A u stvari je mnogo manji od tdm-a. Korman je dosta blize nego kod tdm-a, uoste taj trougao seiste-k-f je mnogo manji.

 

Daki sa foruma je ja mislim veci od tebe i vozi tdm pa mozda njega da pitas.

 

Znaci odgovarace ti afrika, ST i tdm (u tom cenovnom rangu). TA mislim (cak sam siguran) da je mali motor za tebe. Na stranu to sto tdm ide duplo bolje od ostalih koje si nabrojao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Imam 192cm visine i 115kg težine.

 

Ovo je moja lepša polovina i ja na putu prema Transfagarasan-u ove godine. 1700 km po putevima Rumunije sa 21 g. starim TDM-om.

Deonice su bile od 200 do 250km. Bez nekog vidnog umora sam ih prevaljivao.

 

Moja zamerka za ovaj 4VD model su menjač, ima 5 brzina i u nekim režimima fali ta šesta. Druga stvar, nedao ti Bog da ne prebaciš na rezervu na vreme, j*** si cucka dok povuče, jer nema pumpu. Na novijima su to ispravili.

 

83i5.jpg

 

Na Transfagarasan-u moje kumče Švaba i ja i naravno TDM :hej::

 

vhbn.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Hvala na savetima, ja sam nesto gledao onaj noviji model od posle 1997 ako mogu da se uklopim. Jos nisam probao al hocu ovih dana pa cemo da vidimo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Pa ovako,

 

gledah neke TA ovih dana, i ocena je (sto sam vec i znao) mogu da prodju, znaci to je sigurica. Ne savrsena ali odnos cene - kvaliteta - velicine je OK!

Probao sam TDM-a. Taj koji sam probao nije bio najlepse odrzavan ali definitivno proba je uspela jer mi lezi OK! Malo mi je cudno sto je guvernala uza malo, mozda sam navikao na TA, ko zna... ali da, TDM definitivno dolazi u obzir.

 

Opet se vracam na tu Afriku pa me zanima, ako motor vredi, zaista vredi, ako je dobro ocuvan, lepo radi i lepo izgleda, i ako je jedino sto ga muci godina proizvodnje - vredi li ga uzimati? Razumem ja da Afrika moze da gura XX godina i brdo kilometara ali samo me godina proizvodnje plasi. Ipak je to 23-24 god. Za te pare mogu 10 god mladji motor da uzmem ali mi se ne svidja toliko...i eto dileme. Koliko je ta godina proizvodnje bitna za nju i vredi li kupiti tako nesto cak i ako je cena povoljna?

 

Jos dva motora zelim da probam, Super Tenere (mada iskreno ne nadjoh nijednu dobru u oglasima) i mozda KLE500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty
Jos dva motora zelim da probam, Super Tenere (mada iskreno ne nadjoh nijednu dobru u oglasima) i mozda KLE500?

 

Teneru imas ovde http://www.polovniautomobili.com/oglas3876062/yamaha_xtz_660_tenere/

Zvao sam ga juce i rekao mi je 1800 evra, mada to moze jos da se skine. KLE sam skoro prodao , meni je on bio knap, ali ja imam 183 cm i 97 kg. Mislim da si pregabaritan za KLE :jee:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Iskreno...po gabaritima nisi za KLEa :aha: .Dobar je to motor ali usko sediste.Ja sam 191cm ali "samo" 90kg i nisam imao problema sa njim.Natovarimo ga zena i ja pa do mora ide samo peva,extra mali potrosac ali...sediste usko tako da slaba vajda a zfalice ti ponekad i neki konjic.

Po svemu ti je sudjen TDM :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Po svemu ti je sudjen TDM :takoje:

 

Hehehe, vidim i ja... :) Eh kad bi imao para za onaj od cafe racer-a, gde bi mi kraj bio... I da se nategnem za koju stotku - opet malo...Nego, hm...lepa ova Tenera :D a i cena je OK skroz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

Po svemu ti je sudjen TDM :takoje:

 

Hehehe, vidim i ja... :) Eh kad bi imao para za onaj od cafe racer-a, gde bi mi kraj bio... I da se nategnem za koju stotku - opet malo...Nego, hm...lepa ova Tenera :D a i cena je OK skroz...

 

Meni kod tenere izgleda bezveze ovo sediste, iako zasebno sediste je vrh, ali nekako joj ne cuci :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa ovako,

 

gledah neke TA ovih dana, i ocena je (sto sam vec i znao) mogu da prodju, znaci to je sigurica. Ne savrsena ali odnos cene - kvaliteta - velicine je OK!

Probao sam TDM-a. Taj koji sam probao nije bio najlepse odrzavan ali definitivno proba je uspela jer mi lezi OK! Malo mi je cudno sto je guvernala uza malo, mozda sam navikao na TA, ko zna... ali da, TDM definitivno dolazi u obzir.

 

Opet se vracam na tu Afriku pa me zanima, ako motor vredi, zaista vredi, ako je dobro ocuvan, lepo radi i lepo izgleda, i ako je jedino sto ga muci godina proizvodnje - vredi li ga uzimati? Razumem ja da Afrika moze da gura XX godina i brdo kilometara ali samo me godina proizvodnje plasi. Ipak je to 23-24 god. Za te pare mogu 10 god mladji motor da uzmem ali mi se ne svidja toliko...i eto dileme. Koliko je ta godina proizvodnje bitna za nju i vredi li kupiti tako nesto cak i ako je cena povoljna?

 

Jos dva motora zelim da probam, Super Tenere (mada iskreno ne nadjoh nijednu dobru u oglasima) i mozda KLE500?

 

Ako te interesuje Super Tenere...javi se na PP...ili dog bonovi za podizanje iste na visu od fabricke visine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

VStrom je brate vrh motor....a samo oprema vredi vise nego moj motor i generalno jeste veliki motor, ali je sediste nize nego kod moje STenere ili afrike , za par cm. :zdravo:

 

Ne pricam napamet ...imam ST, a vozio sam 3 komadaVStroma od litre i svi su bili "manji" - od Yamahe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 697 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Stara tema, ista prica. Odustalo se pre godinu dana zbog para. U medjuvremenu stiglo i drugo dete (pre 20 dana ;)). LM, retko i malo vozikam burazerovog TA a slika mene na njemu je tek smesna... Evo da vidite kako 2 metra i 140kg izgleda na TDM-u i V-Stromu:

 

IMG_3852.jpgIMG_3853.jpg

 

IMG_20131025_152625.jpgIMG_20131025_152635.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

+1 za TDM-a !

Samo da prokomentarisem jedan tvoj post od prosle godine: kod TDM-a je volan motas ISPRED sebe, a kod Stroma OKO sebe, a na TDM-u su ti sake TACNO ispred ramena sto se meni izuzetno svidja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

+1 za Stroma 650...ja sam bio skeptican kad sam prvi put od prodavca krenuo kuci, ali za godinu dana

20 000km...vecinom udvoje na putu (skoro kao u kolima), po gradu ko bicikla, brze peglam krivine sa njim nego hornetom, a potrosnja nesto nece 5 u gradu da predje....a nisam sitan...

Eto toliko...

Pozz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja