Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Covek je iz Republike Srpske. Ako imate Hondinog distributera onda kod njih traziti.

 

Inace skoro sam slao upit Delti i Centru S za neke delove i Delta je za svaki bila skuplja 67-68%. Jeste im dostava 8-10 dana naspram 15-20 ali tolika razlika je bezobrazna.

 

Ja sam kod njih uzima filter goriva i bili su koliko se secam bar 400din jeftiniji od centra S. Narucivao sam i neke srafove, bili su jeftiniji i od sajta cmsnl. Ali sad kada sam gtrazio kablove1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Centar S = CMSNL sto se tice cena (razlike su minimalne)

Inace upit od prosle nedelje

 

___________________________Delta ____ Centar S

gumice prednjih kocionih kljesta....1645.................975

gumice zadnjih kocionih kljesta......2080..............1234

klip prednjih kocionih kljesta...........4900...............2948

klip zadnjih kocionih kljesta.............4900..............2900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari pumpa za gorivo me malo zbunjuje na motoru... Iskljucim je i potrosim gorivo iz karburatora i ukljucim pumpu, zaverglam kratko i pumpa samo radi u toku verglanja i to rekao bih na svaki okret radilice po jedan impuls, (po mom misljenju pumpa bi trebala da nastavi posle kratkog verglanja da radi dok ne napuni karburatore)... ako znate molim vas da mi razotkrijete misteriju kako pumpa radi, inace, dok motor radi pumpa na svakih nekoliko sekundi odradi po jedan impuls...

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda africa twin rd03

Pozdrav 1zdravo.gif, zanima me zna li neko dimenzije dzus fastenersa-kopce za plastike nisam ni ja doskora znao kako se zovu, i gdje ih ima kupiti? Honda Africa Twin rd03 1989 svicarka1moto3.gif..... unaprijed hvala

 

http://www.cmsnl.com/honda-xrv650-africa-twin-1988-spain_model7014/stud-6x21_17225kn5670/#.U3n4btJ_uuJ ipak je odluka pala za ovaj vid nabavke.... sreca pa ima drugara koji su raspolozeni za cimanje.....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

, dok motor radi pumpa na svakih nekoliko sekundi odradi po jedan impuls...

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2

 

tako i treba da radi0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Drugari pumpa za gorivo me malo zbunjuje na motoru... Iskljucim je i potrosim gorivo iz karburatora i ukljucim pumpu, zaverglam kratko i pumpa samo radi u toku verglanja i to rekao bih na svaki okret radilice po jedan impuls, (po mom misljenju pumpa bi trebala da nastavi posle kratkog verglanja da radi dok ne napuni karburatore)... ako znate molim vas da mi razotkrijete misteriju kako pumpa radi, inace, dok motor radi pumpa na svakih nekoliko sekundi odradi po jedan impuls...

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2

 

 

Pumpa na africi je membransko-pulsna. Što znači da gura gorivo u karburatore u porcijama dok ih ne napuni. Kada ih napuni pumpa stane. Kada ponovo opadne nivo u karbovima ona ponovo ubaci novu količinu goriva u njih. Pumpa radi samo kada motor radi ili ga verglaš. Ne radi samo na kontakt kao na nekim drugim motorima (sa direktnim ubrizgavanjem).

 

 

Kako si ti opisao rad tvoje pumpe ja bih rekao da je tu sve ok. Kako si ti uopšte došao na tu ideju da je ispituješ? Nešto nije bilo u redu ili si samo radoznao?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pumpa na africi je membransko-pulsna. Što znači da gura gorivo u karburatore u porcijama dok ih ne napuni. Kada ih napuni pumpa stane. Kada ponovo opadne nivo u karbovima ona ponovo ubaci novu količinu goriva u njih. Pumpa radi samo kada motor radi ili ga verglaš. Ne radi samo na kontakt kao na nekim drugim motorima (sa direktnim ubrizgavanjem).

 

 

Kako si ti opisao rad tvoje pumpe ja bih rekao da je tu sve ok. Kako si ti uopšte došao na tu ideju da je ispituješ? Nešto nije bilo u redu ili si samo radoznao?

Samo sam bio radoznao kako to sve funkcionise, eto radi malo boljeg poznavanja motora... Hocu da znam ako me na putu nedaj Boze snadje nesto da ispitam kako radi i da li je ispravna...Te neke najosnovnije stvari...

Drugari da nema neko viska na prodaju klizac pogonskog lanca onaj na viljusku sto se montira (ne znam dal sam ga pravilno nazvao), moj se pojeo i svremena na vreme cujem lanac kako udara po viljusci... i da interesuje me cena K&N filtera za vazduh i ima li gde kod nas da se nabavi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Joskin regler me sluzio nekih sest sezona i juce kaput.Odem do majstora i kaze crkao greacov spoj,ako sam dobro zapamtio i to oba.Poslije nekoliko sati rada zalemio je cak 8 dioda koje ce po njemu da peglaju napon.Izmjerili smo punjenje i sada je 13.5 i kaze da je to ok.Baterija mi se brzo pripunila.Sad me zanima cime bi premazao sve one lemove na regleru da bi ih zastitio od vode.Da li je napon punjenja ok i da li regler mora biti uvijek toliko vruc da se skoro ne moze ruka na njemu drzati.Plasim se sad da li da krenem na duzi put.Pozdrav iz Crne Gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Kod kolege na Africi bude vruc ali ne toliko ,kod njega je orginalni jos uvijek.

 

Kod mene na Teneri ista situacija ,znaci toplo ali ne vrelo.Ja sam ga stavio na mali plasticni nosac kako bi bio sto vise izlozen strujanju zraka i sto manje imao dodira sa ostalim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Juče sam pao u problem,akumulator mi je na izdisaju a čekam drugi narucen pre 10 dana,motor mi pali bez problema ali nekad se oseti slabost da okrene pa upali iz druge,juče se vozio ceo dan po gradu sve ok ali kad sam hteo pridvece da upalim on je upalio ali Obrtaljka ne radi i mislim da je radio samo jedan cilindar,nisam hteo da ga plalim pa sam prespoijo na jacu bateriju ,tada je upalio normalno i sve je radilo ok ali kada sam skinuo bateriju prometió sam da je minus nije BIO lepo stegnut,da li je mogla da se desi neka havarija oko elektrike i kako da proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Sta mislite,kada je motor hladan,rd 04 750cc,radi mirno na oko 1400-1500 obrtaja.Vuce ravnomjerno i cini se sve ok.Ali poslije voznje od recimo pola sata i vise kada se zagrije pocinje da dize obrtaje i kao da slabije poteze.Ide ler na 1800-2000 i nekako ne radi ravnomjerno.U voznji kazaljka temperature stoji na pola i i kada je vruc dan prelazi polovinu..Da li da cistim karburatore ili ima jos nesto da se odradi.Mijenjao sam svjecice a potrosnja je od 5 do 6 litara.Najvise mi smeta to sto mi vuca polako slabi,hvala i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazi, što se tiče lera to je normalno, a temperatura je previsoka. MOguće je da ti treba dobro štelovanje karburatra, to bi bila indikacija da ti je smesa siromašna. Kada si poslednji put štelovao ventile? To bi bio uzrok smanjenja snage.

 

A evo i ja da se malo pohvalim, moja kraljica je danas dobila poklončić :) Na putu je i ceo prednji kočioni sistem :)

 

10439011_10203651248178573_269051158483589973_n.jpg

 

10458223_10203651248378578_4688870032385499800_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

Pazi, što se tiče lera to je normalno, a temperatura je previsoka. MOguće je da ti treba dobro štelovanje karburatra, to bi bila indikacija da ti je smesa siromašna. Kada si poslednji put štelovao ventile? To bi bio uzrok smanjenja snage.

 

A evo i ja da se malo pohvalim, moja kraljica je danas dobila poklončić :) Na putu je i ceo prednji kočioni sistem :)

 

10439011_10203651248178573_269051158483589973_n.jpg

 

10458223_10203651248378578_4688870032385499800_n.jpg

koja je cena za zadnji amort

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

@aćimo: Šta smo ispustili? :) Možeš poneti na Kop, ili poslati po Mladeru, ili bilo kome drugom, nije bitno.

 

@K&D: mislim da se već može naći za stotinak eura, nije da znam da negde ima još.

 

@Artic: znaš kad otvoriš pa premeriš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Malo se ceprkalo po nekom KTM modelu ali ne znam tacno kojem, ako se ne varam ali puno sam ih rastavio tako da sam prilicno siguran ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

E pa sine bez tog dela nećeš ni stići do Kopa. To je onako malo pa krupno sa sitnim kako bi rekao velikim delom na kome su neka narandžasta slova. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pa slikaj da znam, al izgleda da se bez toga može :D Ja zadnji skoro do kraja montirao... A prednji kraj, posle Kopa.

 

@mema: jeste KTM, ali je tolko jadan bio nasviran da više niko ne zna od čega je počeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja