Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari, ima li ko da proda karburatore za Afriku RD04?

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Stradale emulzione tube u njima, a japanci ih nisu predvideli za menjanje... Nema nacina da se skinu, a i ne postoje nove da se kupe...

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

 

Pod uslovom da ti je pumpa ok, okreni korman u levo do kraja i probaj ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

 

Pod uslovom da ti je pumpa ok, okreni korman u levo do kraja i probaj ponovo.

 

evo drugi dan agonije, stavljen prije par mjeseci novi repair set glavnog kocionog cilindra i opet nema dovoljno snage da napumpa. Dalje ona sisica dole nema rupe dole ispod navoja tako da je ubrizgavanje ulja pomoću šprice i komada providnog crijeva nije moguće, ne kontam kako ona BLEED NIPPLE dole nema rupice dole ispod navoja.Nebitno nipplu cu uzet kosta pisljive 2.40 funte i narucicu je ali sta da radim sa master brake cilindrom koji navodno nema snage da napumpa. Majstor tvrdi da se sam prostor cilindra vremenom prosirio i da gumice zato ne mogu da nabiju dovoljan pritisak???? Dalje,ona plastika koja stoji u rezervačiću ulja gore kod rucke kocnice je izgubljena mada mislim da to utiče na ovu problematiku jer su ispod dvije obične rupe. Ima li ko kakav pametan predlog......?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Zdravo,posto sam prodao Tenere i resio da postanem Afrikas da pitam nesto.Posto ovde u Makedoniji je slaba ponuda Afrikanaca nasao sam jednu 92 godiste,znaci RD4 model,sa precenim 120 000 km,sa putnickim visokim vizirom,hela ranicom,shad kufer,anatomsko putnicko sediste,novim dunlop gumama,i daje mi nove zvezde(predna,zadnja) i lanac nisu postavljene.E sad cena mije nekako solena a ta je 2 900 eura.Meni se cini previse pa sta mislite.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pale su cene dosta u zadnjih godinu dve tako da licno mislim da je mnogo, mada svoju ne bih dao za te pare :moto3:

Zavisi dosta i kako je odrzavan motor i u kakvom je stanju tako da tesko je dati neki bolji savet ovako na nevidjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Nekad je bolje uzeti motor sa 150.000km a da je redovno odrzavan i da je vozen u granicama normale nego neki koji je presao "cuvenih" 37.000km da ni redovni servis video nije a nije spustan iz crvenog.

Ja sam uzeo Afriku prosle godine od kolege i uradio sam sitsovanje ventila prednjeg cilindra i sada menjam regler. Ujedno moram da promenim lanac i lancanike, i prednje pakne. I gume me cekaju vrlo uskoro. Ovo sto sam ti nabrojao je oko 600 evra. Ako je ta Afrika u dobrom stanju pokusaj da spustis cenu za 200-300 evra i uzivaj. Vidjao sam motore koji su po 4 kruga oko planete napravili a u daleko boljem stanju su od pojedinih primeraka starih svega 5 godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Prodao si Tenere i kupujes Afriku hmm

 

 

Moras platiti vise to je sigurno ali mislim da ti je los potez.Kupujes isti motor za vise novaca.

Nista Afrika nije bolja od Tenere ,vozio sam i jedno i drugo pa slobodno mogu reci da je Tenera prihvatljivija u svim segmentima.

 

Taj motor koji si gledao je naravno mnogo za te novce ,staro ,mnogo kilometara ,mnogo novaca.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

Moja AT 96 rd07, uzeta prošle godine na 68000,sad je na 85000.Upravo full sređena, i ima mnogo stvari sa kojima se i slažem i ne slažem,ali generalno AT je mnogo bolja priča i od ST i od Caponorda. Rađena kompletna restauracija, i saf čekam još kilometar sajlu. Inače, sve djelove dobijam iz Austrie, www.hammart.at.

Slika prije :

etyhesad.jpg

I slike rada, pa do krajnjeg rezultata... :

peny4aha.jpgnemymyja.jpgagubu3a6.jpg9uhapy3u.jpgepudydyd.jpgtymupyju.jpg

I finalni "proizvod" :

u6ava8e3.jpgy4ydu6u4.jpgegazu9ab.jpg

Ko dolazi u CG, obavezno se javite. ;)

 

poslato sa gornje police iz špajza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Vozim AT majstoru u ponedeljak, nema sta nismo probali danas al od kocnice nista. Ja sad ne znam, kad se skine dole crijevo na klijestima i kad se pumpa odozgo na rucku od kocnice da li dole treba da jako prska ili da pomalo samo kapa. Sve su sumnje naime na glavnom kocionom cilindru gore koji ocito ne radi posao kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Odlican ti je motor dopada mi se ,posebno full ceni tockovi.Jesi li sam radio tockove?

 

@ igorak

 

Rjesi taj glavni cilindar mislim da nemas pritiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

nevjerovatno ali kad skinem onu sajbicu na glavnom kocionom i stavim samo seger odma dobijem pritisak. Tek sad mi nista nije jasno. Kao da klip ne moze da zahvati ulje kad je krajnjem polozaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nista Afrika nije bolja od Tenere ,vozio sam i jedno i drugo pa slobodno mogu reci da je Tenera prihvatljivija u svim segmentima.

 

Reče SuperSTeneraš i ostade živ!

 

:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja