Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Stigoh, put je bio naporan, puno se iscekivalo, zelja je bila velika, ali eto, ispuni mi se, te postadoh i ja Afrikanac. Zao mi je sto nisam toliko recit, ali ljudi.......sta da vam kazem, sve znate, i sami ste prosli kroz to.......Lepa je. Zaista Kraljica. Sve vas pozdravljam. Puno lepih kilometara, sa osmehom na licu, zeli vam vas drug Djomla.

 

E sad ces moci i ti da se vozis kroz guzvu ko da si na skuteru  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

  Drugari trebaju mi dve informacije :

 

1.  hteo bi pred put da zamenim antifriz, pa me zanima sta mogu da koristim. Mislio sam da sipam G 12 al mi Goran airbrush rece da ne bi trebao da sipam antifriz koji je predvidjen za nove generacije motora jer bi mogao da bude agresivan za afriku i ne daj boze propisa negde na putu. U knjizici pise da se sipa mesavina etilen glikola i destilovane vode u odnosu 50 : 50 . Dakle koji antifriz iz domace ponude moze da se koristi ?

 

2.  Hteo bi i da ponesem rezervne lezajeve za tockove , al nisam mogao da nadjem nikakav podatak u knjizici o tome. Jel zna neko dimenzije lezajeva za prednji i zadnji tocak ?

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

Hvala

 

Nadam se da ce u SKF-u na osnovu ovih oznaka moci da mi daju odgovarajuce

Jos neko iskustvo u vezi antifriza je dobrodoslo

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

  Drugari trebaju mi dve informacije :

 

1.   hteo bi pred put da zamenim antifriz, pa me zanima sta mogu da koristim. Mislio sam da sipam G 12 al mi Goran airbrush rece da ne bi trebao da sipam antifriz koji je predvidjen za nove generacije motora jer bi mogao da bude agresivan za afriku i ne daj boze propisa negde na putu. U knjizici pise da se sipa mesavina etilen glikola i destilovane vode u odnosu 50 : 50 . Dakle koji antifriz iz domace ponude moze da se koristi ?

Goran ne zna sta prica ili se ne razume u problematiku. Sve nove generacije motora (u autu), imaju aluminijumski blok, koji je u stvari najosetljiviji na los antifriz za razliku od starih gde su blokovi bili gusani, pa je moglo da se sipa svasta. Znaci slobodno sipaj G12 i uzivaj, nista nece da joj se desi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Danas sam u Jovanke Radakovic kupio Motulov  MOTOCOOL EXPERT. Temperatura mrznjenja - 25 , kljucamja + 133 .  Sastav : Etilen glikol , dakle upravo ono sto se i preporucuje .

G 11 i G 12 imaju dosta nize tacke mrznjenja i vise tacke kljucanja , al su mozda agresivniji od etilen glikol antifriza.

 

Sto se tice lezajeva ovo su bas SKF-ove oznake :

  RD04/RD07 Prednji tocak: 6203-2RS1/C3(2x)  Zadnji tocak: 6303-2RS1/C3, 6203-2RS1/C3, 6204-2RS1/C3

  Jedino me buni sto su za zadnji tocak date oznake za 3 razlicita lezaja. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Kupio juce lezajeve. Svih pet, ukljucujuci i lezaj za lancanik kostaju 1754 din. Bez njega cifra bi bila manja za 419 din.

Sitna lova a sitni su i lezajevi / sve moze da stane u dzep.

U Motopulsu u putopisu kroz Rusiju je opisano kakve je probleme imao covek kad mu je na  Africi negde u nedodjiji crkao zadnji lezaj . Ako ih imas kod sebe zamena je laksa od krpljenja guma.

Na www.skf.rs mozete da pronadjete vama najblizeg distributera / cisto da budete sigurni da vam neko ne uvali Kinesku kopiju.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ajde da se i ja zapisem ovde medju Afrikance, mada mi je ovo cetvrti put sto se vracam na isti motor,tj. na Afriku.

Jeste da ju je malo vreme pregazilo , jeste da  po snazi, brzini , tezini i jos po mnogo cemu ne spada u vrh moto dostignuca, ima mnogo brzih, jacih, laksih, upravljivijih motora, ali .........

Nekako, ali stvarno, ima dusu.

Ni u cemu nije najbolja, ali sve ono sto radi radi perfektno.

   I uvek mi je bilo nekako, bas drago kad god sam je imao, nekako sam se prosto ponosio njome.

Bez obzira sta cu mozda sutra voziti, ali nekako kod nas u drustvu je Afrika oduvek  bila najomiljeniji i najcenjeniji motor, tako da ce i kod mene uvek Afrika biti motor za koji me vezuju osecanja.

Jedina mana ovoj Africi je sto joj je osnovna boja bela. Nekako mi ne ide uz mojih 50 godina. Imao sam ranije istu RD07 iz 1998 godine, ali crnu, e takvu sam trazio, ona bi mi pristajala uz moj zivotni staz i uz moju celavu glavu, ali sta ces..... I lepa mi je kombinacija boja one bivse Drazine a sada Djomline Afrike.

A evo i jedna slicica:

Copy of DSC00457.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala Gremlin ! Trebala bi da dobro sluzi, takav joj je pedigre.

A inace vodi poreklo iz ergele Jovice Afrikanca sa Uba, zimus kupljena od njega, pise da je presla 34.000.km, sad, da je nisam kupio ja bih mozda u to i sumnjao, ali sad kad sam je kupio ostaje mi samo da verujem .

Imam jos uz nju i nove bocne kofere za daj boze nekog relija ili slicnog puta.

sve u sevemu, ja sam spreman...gde se ide ?

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Lepa, bas lepa. Zaista Kraljica. A za izgled, tj. boju nemoj da brines, jer lepom coveku sve dobro stoji.  ;D Puno veselih kilometara......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Hvala Gremlin ! Trebala bi da dobro sluzi, takav joj je pedigre.

A inace vodi poreklo iz ergele Jovice Afrikanca sa Uba, zimus kupljena od njega, pise da je presla 34.000.km, sad, da je nisam kupio ja bih mozda u to i sumnjao, ali sad kad sam je kupio ostaje mi samo da verujem .

Imam jos uz nju i nove bocne kofere za daj boze nekog relija ili slicnog puta.

sve u sevemu, ja sam spreman...gde se ide ?

Pozdrav !

 

aj neka je sa srecom :) kad porastem i ja cu biti Afrika - cujem kako sapuce ovaj TA ispod mene :D

 

a odgovor na ovo tvoje pitanje je: Mackov kamen  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37437.0;topicseen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ajde da se i ja zapisem ovde medju Afrikance, mada mi je ovo cetvrti put sto se vracam na isti motor,tj. na Afriku.

 

O pa gde si ti Jasminko :D Cestitam, stvarno je lepa. Tvoja i Djoomlina imaju jedan od najlepsih dezena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja