Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari evo i ja da se javim i potrazim pomoc na forumu, imam problem sa karburatorima (pretpostavljam)... problem se pojavio jos prosle godine, naime, primetio sam malo povecanu potrosnju benzina i crn dim na auspuhu kad malo zavrnem gas... postepeno potrosnja se povecavala a motor gubio snagu (doslo je dotle da je potrosnja skocila i na preko 12 litara na 100 km na otvorenom, a pri tom motor nije imao snage, morao sam da vratim u drugu brzinu da bih izvukao uz Cajetinu na usponu ka Zlatiboru), otvorio sam karburatore i detaljno ih oprao i ocistio proverio plovke da nisu busni, proverio iglice da li zatvaraju dotok benzina u loncice karburatora, kod majstor Djura napravio nove membrane sibera i problem je i dalje prisutan, doduse mnogo manje izbacuje crni dim na auspuh ali i dalje motor nema snage i ne prima gas kako bi trebao da prima, na pocetku prosle sezone sam stavio novi filter vazduha (ne vozim off i filter se nije zaprljao)... dok se problem nije pojavio motor je isao odlicno, linearno primao gas, super ubrzavao i trosio po mom stilu i nacinu voznje oko 5,5 litara na otvorenom... ima li ko predstavu sta jos moze da mi pravi problem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

jesi li proveravao trosi li ti ulje? Elem neki saveti majstora su da se membrane kupuju oem a ne aftermarket jer je razlika u materijalu membrane ocigledna... to ti je oko 100ak evra. Jel puca auspuh??? Moze da se desi da je neka bobina otisla ili svecica pa da lose sagoreva i da se gusi i trokira... Ako nema snage, proveri i kompresiju, ko zna koliko je presla tvoja paprika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Ulje trosi, otprilike 400grama na 1000 km, losije su mi gumice ventila... presla je boga oca, verujem preko 150000...na auspuh je pucala do zamene membrana, sad vise ne puca, kako mogu da proverim bobine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

za afriku je to velika potrosnja, meni toliko nije trosila od zamene do zamene a kamo li na 1000km... ako ne puca vise znaci da sav benzin sagori u cilindru sto znaci da svecice rade kako treba a to znaci da su bobine dobre :)

 

Nasteluj ventile i sinhronizuj karbove, proveri smesu... verovatno se gusi od jake smese, ili od rastelovanih ventila... jer jagerova africa i kad je trosila ulje je imala vise snage nego tenera :nanana::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moja jeste trosila ulje i to solidno, na kraju je vec bilo 500g/1000km. No nikakvih problema sa snagom nisam imao. Cak sam sa Radetom BusManom zamenuo motore dok je imao RD07 na par km da isprobamo da li ima razlike u snazi. Da ne verujes, ali kao da je moja AT sa sve nenormalnom potrosnjom ulja isla mozda za mrvo ludje?!? Mozda zbog aftermarket izduva? (na Radetovoj je bio standardan). Mada, skupo bre bilo da se vozi tako, tako da je masina rastavljena u param-parcad, izmenjeno SVE unutra i sad je ko nova. Ide isto, ali ne trosi ulje i vise niko ne pada u nesvest ako se vozi iza mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Zoki, jesi proverio cut-off membrane, može biti do njih i da li si proverio sve oko sauga?

Igle ne mogu tako odjednom da povećaju potrošnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

ventili su nastelovani, karburatori sinhronizovani, saug sam proveravao vise puta sve funkcionise ok, cut-off membrane su ok, jedino sto meni pada na pamet da moze da me zeza su membrane sibera (moguce da je malo losija kompresija pa ne moze lako da podigne siber, a mozda i lupetam gluposti), razmisljam se da narucim ove sa ibeja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

cut off membrane iako izgledaju ok vrlo vjerovatno nisu ok sto i ne cudi za motor star dviie i kusur decenije za pocetak investiraj u njih nisu preskupe. uzmi na www.wemoto.com cut off diaphragm za xrv 750 jer pasu i na 650 i 750. al obavezno kupi nove. nemoj nista krparit jer je to osjetljivo. ako ni to ne pomogne a kazes da si uradio stelanje ventila onda 99.98% su nagoreli izduvni ventili i trebece ih zamjeniti novim oem ventilima. postoje i ona slajfanja ventila na strugu al ja bi kad vec skidam glavu pocastio masinu novim ventilima i obavezno gumicama ventila jer kraj njih zna curit ulje. najiskrenije se nadam da ce ti zamjena cut off membrana resiti problem i da nije ovo drugo. na wemoto.com mene su sa shippingom izasle tacno 36 eura . sretno :)

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

meni potrosi oko 500 grama na 6000 kilometara

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav moto komuni :D

 

javlja mi se lupkanje tacno iz predjela zadnjeg tocka, bas se cuje klang klang i to tacno kad idem sporo i prelazim preko malih neravnina ili npr lezeceg policajca. Lanac nije jer je nov i pravilno je zategnut. Ima li iko iskustva, Sumnjam na lezaj zadnjeg tocka, da li bi gore navedno mogli biti simptomi tog? Danas sam je namerno vozio bez kacige i to vrlo polako da bi cuo odakle dolazi zvuk i on dolazi tacno negdje od zadnjeg tocka, ima li iko iskustva ?

 

big pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Zameni sve lagere pozadi i bice to OK. Verovatno im je vec i vreme ;)

 

Potrosile su mu se plocice pa zveckale, samo nije skontao na vrijeme :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

gledao sam sve lezajeve nemaju ni mm lufta zaista. oni gumigelenzi su isto kao novi. sad kad sam zamenio plocice sve je ok. sad afrika besumno jezdi kroz noc dok me nosi pjanog iz kafane kuci :-)))

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

jageru imali kakvog posla tu za kolegu :rolleyes:

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Рума
  • Motocikl: XRV 650 RD03

Поздрав људи. Да ли неко може да ми каже како се штелују вентили на РД03 пошто нигде не могу да нађем мануел? Хвала унапред 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 332 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

planiram rd o7,ove godine tesko zbog finansija ali bice... citam stigao sam do 30 stranice ali mnogo ste siromasni sa slikama,mnogo

 

imam pitanja,sta vam je CDI ? jesu to bobine ili sta ?

i sto 04 i 07 imaju pumpu goriva ? kontam da na 03 curi sl padom a sto su na ova dva modela potrebne ?

izvinte ako nisam dobro zapamtio i ako ima odgovora u sl stranicama ali ovo citanje traje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Ljudi treba mi pomoć, tražio sam na preskoke po forumu vezano za pumpu goriva ali nisam našao ništa konkretno.

E sad, da li neko ima neku proverenu varijantu odaklen da kupim pošto nisam nikad naručivao preko interneta i koji model pumpe tačno treba, ja sam našao ovo Tekst koji želiš da li treba ta ili ima neka bolja varijanta??

 

Pare nisu toliki problem pošto sam, reda radi, proverio original pumpa je oko 210e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2072 postova

Da li neko u arhivi ima zapisane dimenzije i oznake semeringa ležajeva prednjeg i zadnjeg točka?

BusMan i ja se zaluđujemo već par dana, ali ne nalazimo te podatke, a pripremio bih komplet, tj. ne bih da vraćam stare ako ne moram. RD07a je u pitanju.

Mislim da je to koristan podatak koji treba ubaciti na prvu stranu teme.

 

Hvala unapred! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Da li neko u arhivi ima zapisane dimenzije i oznake semeringa ležajeva prednjeg i zadnjeg točka?

BusMan i ja se zaluđujemo već par dana, ali ne nalazimo te podatke, a pripremio bih komplet, tj. ne bih da vraćam stare ako ne moram.

Mislim da je to koristan podatak koji treba ubaciti na prvu stranu teme.

 

Hvala unapred! :takoje:

 

Ne znam za ostale, ali imas u trecem postu na prvoj stranici te podatke za RD03.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

planiram rd o7,ove godine tesko zbog finansija ali bice... citam stigao sam do 30 stranice ali mnogo ste siromasni sa slikama,mnogo

 

imam pitanja,sta vam je CDI ? jesu to bobine ili sta ?

i sto 04 i 07 imaju pumpu goriva ? kontam da na 03 curi sl padom a sto su na ova dva modela potrebne ?

izvinte ako nisam dobro zapamtio i ako ima odgovora u sl stranicama ali ovo citanje traje

 

Drzimo ti palceve za neku lepu RD07! :takoje:

 

CDI je mozak elektronskog paljenja.

RD04 i 07 imaju pumpu jer su u Hondi iz ko zna kog razloga mislili da treba. Ukoliko ti crkne pumpa u voznji, ipak mozes jos da vozis. Uslov je jedino da nivo goriva bude dovoljno visok (citaj napunjen rezervoar preko polovine). Potrebno je skinuti oba creva sa pumpe i prespojiti ih.

 

Ja ovaj podatak nisam imao kada mi je trebao pa sam, magarac, stao na benzinskoj pumpi i zvao drugara da dodje prikolicom po mene... A mogao sam samo napuniti rezervoar do cepa i lepo stici kuci. Ehhhh.... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja