Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

 

Bato daj CDI Rajku ili Joski da ti prelemi konektore i teraj tu ljubicu na mesec ako hoces ;)

Iz ovog sto sam procitao deluje mi da ti sediste udara ili zulja o CDI i stvara prekid na konekrotima

 

I Arakis i Joška su me posavetovali da prvo nađem nekog ko bi mi pozajmio ispravan CDI da budem siguran da je do njega, da ga ne rasturaju bezveze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12375 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bas tako :)

 

Pitaj Acimo-a, on ima cetvorku i upravo ju je razbucao i upicanjuje za sezonu 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

 

Bato daj CDI Rajku ili Joski da ti prelemi konektore i teraj tu ljubicu na mesec ako hoces ;)

Iz ovog sto sam procitao deluje mi da ti sediste udara ili zulja o CDI i stvara prekid na konekrotima

 

Samo rd03 ima taj problem sa zuljanjem sedista o cdi..

Ne mora da bude do cdi-a ako se gasi. Moguce je da i nesto drugo pravi problem. Proveri sve konektore i kontakte medju njima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

jedno pitanje

gde u beogradu mogu naci filter ulja za afriku i koje ulje najbolje uzeti :neznam::moto3:

 

Imas filter na vise mesta: Guevara, Biker House, a ima i u Laboratoriji.

 

Ulje: Ipon 15w50, Bardal 10w40. Odlican je i Kastrol 10w40, al` njega mozes jedino da narucis iz Luisa.

 

Bilo bi pozeljno da pitas prethodnog vlasnik sta je on sipao, pa to da nastavis. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

 

Bato daj CDI Rajku ili Joski da ti prelemi konektore i teraj tu ljubicu na mesec ako hoces ;)

Iz ovog sto sam procitao deluje mi da ti sediste udara ili zulja o CDI i stvara prekid na konekrotima

 

Samo rd03 ima taj problem sa zuljanjem sedista o cdi..

Ne mora da bude do cdi-a ako se gasi. Moguce je da i nesto drugo pravi problem. Proveri sve konektore i kontakte medju njima..

Ma nemoj :P a od cega se nazulja ovaj moj :stabre: ako hocem mozemo da se kladimo ko izgubi placa farbanje :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

jedno pitanje

gde u beogradu mogu naci filter ulja za afriku i koje ulje najbolje uzeti :neznam::moto3:

 

Imas filter na vise mesta: Guevara, Biker House, a ima i u Laboratoriji.

 

Ulje: Ipon 15w50, Bardal 10w40. Odlican je i Kastrol 10w40, al` njega mozes jedino da narucis iz Luisa.

 

Bilo bi pozeljno da pitas prethodnog vlasnik sta je on sipao, pa to da nastavis. ;)

 

motul 15w40

hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Bato daj CDI Rajku ili Joski da ti prelemi konektore i teraj tu ljubicu na mesec ako hoces ;)

Iz ovog sto sam procitao deluje mi da ti sediste udara ili zulja o CDI i stvara prekid na konekrotima

 

Samo rd03 ima taj problem sa zuljanjem sedista o cdi..

Ne mora da bude do cdi-a ako se gasi. Moguce je da i nesto drugo pravi problem. Proveri sve konektore i kontakte medju njima..

Ma nemoj :P a od cega se nazulja ovaj moj :stabre: ako hocem mozemo da se kladimo ko izgubi placa farbanje :nanana:

 

od viška kilograma? :P

 

 

da ne bude samo off pitali smo Acima medjutim jedan njegov je rasturen i povezan žicama (nije da se samo isčupa i poveže)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

 

Bato daj CDI Rajku ili Joski da ti prelemi konektore i teraj tu ljubicu na mesec ako hoces ;)

Iz ovog sto sam procitao deluje mi da ti sediste udara ili zulja o CDI i stvara prekid na konekrotima

 

Samo rd03 ima taj problem sa zuljanjem sedista o cdi..

Ne mora da bude do cdi-a ako se gasi. Moguce je da i nesto drugo pravi problem. Proveri sve konektore i kontakte medju njima..

Ma nemoj :P a od cega se nazulja ovaj moj :stabre: ako hocem mozemo da se kladimo ko izgubi placa farbanje :nanana:

Što farbanje, lep ti je motor :zvizduk:

 

Proverio sam sve kontakte i konektore i releje i ostalu bagru. Više puta...

 

A vas dvojica nemo' se kladite nego dojdite na pivo pa da završim ovu muku više :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

@Shejtan

Hehehe :) Kod sebe sam to obratio paznju, i ima dovoljno mesta izmedju sedista i mog CDI-a.. Tako da ne verujem da rd04 ima taj problem.. Kolega sa rd03 je imao tu muku pa sam mu rekao za Josku..

Do sad nisam nikog sreo sa rd04 da je imao taj problem.. :neznam:

Dogovoricemo se za farbanje samo da doteram ove dve AT.. Naravno, ako ti odgovara..

 

Necu da otkrivam kolor seme i td. Acimo ce postaviti slike kada se zavrsi motor.. A za drugu africu cu postaviti slike ovde ;)

 

@Hacky, iskreno dao bih ti, ali ne bih voleo nesto da zeznem kod sebe. Ako se ne snadjes nikako kontaktiraj me na pm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Koliko je snage fabricki akumulator za RD07A? 12 ili 14 Ah?

 

YTX14-BS, 12Ah, bez održavanja.

 

Hvala!

 

Inace, nasao sam Vartu pod tom oznakom u firmi Torex.

Cena je 5662.82 din. Kupio sam preko firme i dobio popust od 30%. Mozda postoji mogucnost nekog popusta i na fizicka lica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Koliko je snage fabricki akumulator za RD07A? 12 ili 14 Ah?

 

YTX14-BS, 12Ah, bez održavanja.

 

Hvala!

 

Inace, nasao sam Vartu pod tom oznakom u firmi Torex.

Cena je 5662.82 din. Kupio sam preko firme i dobio popust od 30%. Mozda postoji mogucnost nekog popusta i na fizicka lica.

 

Baš juče sam bio do Torexa, i imaju extra cene za akumulatore. Jedino što neće imati za Afriku RD04 ove sezone, tj. model YB14-B2. Kažu, kada uvoze moto baterije, kupuju sve modele, ali pomenuti model izgleda proizvođač nije imao na lageru. U svakom slučaju, za RD04 može poslužiti YB14-A2 koji ima isti raspored polova ali se odušak nalazi na drugoj strani što se može rešiti produžavanjem crevca. Cena mu je oko 3500 dinara što je bolje od Landporta, a za 2000 manje od YUASE. Ipak se radi o Varta kvalitetu. Inače, prethodni akumulator mi je Banner, izdržao je tri sezone i umro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Koliko je snage fabricki akumulator za RD07A? 12 ili 14 Ah?

 

YTX14-BS, 12Ah, bez održavanja.

 

Hvala!

 

Inace, nasao sam Vartu pod tom oznakom u firmi Torex.

Cena je 5662.82 din. Kupio sam preko firme i dobio popust od 30%. Mozda postoji mogucnost nekog popusta i na fizicka lica.

 

Baš juče sam bio do Torexa, i imaju extra cene za akumulatore. Jedino što neće imati za Afriku RD04 ove sezone, tj. model YB14-B2. Kažu, kada uvoze moto baterije, kupuju sve modele, ali pomenuti model izgleda proizvođač nije imao na lageru. U svakom slučaju, za RD04 može poslužiti YB14-A2 koji ima isti raspored polova ali se odušak nalazi na drugoj strani što se može rešiti produžavanjem crevca. Cena mu je oko 3500 dinara što je bolje od Landporta, a za 2000 manje od YUASE. Ipak se radi o Varta kvalitetu. Inače, prethodni akumulator mi je Banner, izdržao je tri sezone i umro.

predpostavljam da pricas o akumulatoru sa odrzavanjem?

kad stavis na papir jeftinije ti je da kupis akumulator bez odrzavanja, meni nijedan nije trajao manje od 5 godina i nemam smaranje da ga skidam, drzim u sobi, dopunjavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

predpostavljam da pricas o akumulatoru sa odrzavanjem?

kad stavis na papir jeftinije ti je da kupis akumulator bez odrzavanja, meni nijedan nije trajao manje od 5 godina i nemam smaranje da ga skidam, drzim u sobi, dopunjavam...

 

I to je opcija, ali koji model staje u RD04? Na primer ovaj YTX14-BS se ne gađa u dimenzijama, a uglavnom su bez održavanja "širi" od ovih običnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

svima ovo stalno treba a neki lik sve okachio na sendspace:

 

 

I upload the parts list and the workshop manuals.

You can find (Download) all of them here:

 

RD03 http://www.sendspace.com/file/0mfa60

RD04 http://www.sendspace.com/file/cyfjjr

RD07 http://www.sendspace.com/file/h798t8

RD07a http://www.sendspace.com/file/0qseqy

HAYNES MANUAL http://www.sendspace.com/file/g1ih0r

WORKSHOP MANUAL XRV750 P 62MY100 http://www.sendspace.com/file/7r4dr0

WORKSHOP MANUAL XRV750 T 62MAY00 http://www.sendspace.com/file/2io75x

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Juce montirane progresivne opruge! Motor primetno visi i stabilniji... Off jos nisam testirao!

 

17032012233.jpg

 

 

Ja probao malo po zemlji. Prednji tocak prodorniji, bolji rebound, korman manje mesi. Sad je na redu makadam.

 

 

Odokativno, jedno 30% poboljsanja! :moto3:

 

 

 

VI20.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

el vam smeta shto je samo prednja progresivna a zadnja fabrichka? el se oseca neshto, neki dis-balans :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Naletio sam jutros na ovaj artikl na njemackom ebayu, pa mozda nekom moze posluziti.

 

Link

 

Hvala na linku. Samo da ne napucaju previse cenu. Ja bih uzeo za sebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja