Jump to content

Moto Zajednica

Running with the wolves

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Tura je odlicna, jednog dan, jednog dana

 

Iskreno, na takvu turu bi krenuo samo sa ljudima za koje znam kako disu ili apsolutno sam.

Sto rece Aca, ne bi ni krenuo sa njima da su mi tako promenili rutu u poslednji cas.

 

Aj daj nastavak sto pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Biće posle više slika, sad ih nema iz političkih razloga. :D

 

Ulazim u grad, stajem u neki restorančić po klopu, u povratku svraćam i do mc donaldsa , sve po nekim smešnim cenama. Odlazim malo da se provozam i u pokušaju da se vratim, gubim se u nepoznatom gradu. Telefon se ugasio, navigacije nema, mape nema, pao mrak, ja u nekom ćorsokaku, a i dalje sam pod euforijom, drži me neki osećaj slobode i srećan sam da ne mogu biti srećniji. Na motoru sam, daleko od kuće, sa parama u džepu, ništa mi više ne treba. :moto3: Posle jedno 50km, uspevam da nadjem put nazad i nastavljam sa livadarenjem.

 

Dan 5. ..... Minsk (Belorusija) - Smolensk (Rusija)

 

Pakujemo se i krećemo za Rusiju. Prolazimo kroz centar Minska kako bi se malo prošetali i videli grad po danu. Koliko god da sam veče pre toga bio oduševljen, sad sam još više. Sve građevine su istom stilu, nema ničega što štrči, grad je maksimalno čist i sređen. Krivo mi je što se duže nisam zadržao i obišao grad, ali biće još prilika.

 

9a49.jpg

 

i5di.jpg

 

4hn4.jpg

 

16z0.jpg

 

jfes.jpg

 

3l37.jpg

 

pzth.jpg

 

 

 

U putu nailazimo na pumpu za kamiondžije, na kojoj ima parking sa nadzorom, smeštaj, klopa, korišćenje kupatila sa tušem i svašta nešto po smešnim cenama. Koristimo priliku da se istuširamo i nastavljamo dalje.

 

Izlazimo polako iz Belorusije i ulazimo u Rusiju, granice izmedju te dve države više nema. Dolazimo do skretanja za Smolensk i donosi se odluka da se opet spava na livadi, ovaj put doduše na parkingu sa nadzorom.

 

c2qm.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Dan 6. ..... Smolensk (Rusija) - Moskva (Rusija)

 

Prvo jutro da se budem zamrznut, i u toku noći sam morao da obučem trenerku bez obzira što imam zimsku vreću za spavanje. Temperatura negde oko 10 stepeni, a mislim da je sigurno bilo i manje u toku noći. A rosa.. Kao da je celu noć padao pljusak. Dvoslojni šator natopljen vodom. Ni kad sam spavao pored dunava nije bio toliko mokar. Izlazim napolje na sunce umotan u vreću, a pored mene prolazi brat rus u šorcu i majici na bretele, potpuno opušten. :D Pakujemo se i krećemo u Moskvu.

 

Sve je bilo super u putu, dok nismo došli na jedno 150km od Moskve. Tu kreće žurkica. Put sa dve trake, koji se čas širi čas suzava zbog radova na putu kojih je bilo jako puno, gužve i batice sa kamionima koji se ponašaju kao da voze skutere, ubacuju se preko reda, guraju se, seku sve redom... I onda dolazimo do proširenja sa četiri trake gde nije gužva narednih desetak kilometara do ulaza u Moskvu, i onda tek kreće ludilo. Gužva, kamiondžije koji bez pardona i migavca pri brzini od 130km/h iz skroz leve idu u skroz desnu traku čim vide neku gužvu, besni automobili koji proleću 150 pored tebe i kreću naglo da koče na par metara od onog ispred koji ide sporije. Ne zna se ko šta radi i ko je gde pošao. Ali jedno sam shvatio, a to je da što brze ideš to si bezbedniji. Manje šanse ima da te neka budala pokupi sa strane ili od pozadi. Prizori sudara kod njih nikako ne liče na ove naše. Uglavnom je uništeno više od 60% vozila koja su učestvovala i mogu se videti delovi ljudi na sve strane. Imao sam prilike da vidim, nažalost.

 

yd9c.jpg

 

y8qv.jpg

 

 

 

Stajemo na pumpi da natočimo benzin čija je cena malo veća nego u Belorusiji, ali ništa strašno. Mogu da zapazim i da je motor smanjio dosta potrošnju sa njihovim benzinom, sa nekadašnjih 5.5 na 4.7 i manje. Dogovaramo se gde ćemo prvo, da li naći smeštaj u centru ili negde dalje, jer mi ovaj put stvarno ne pada na pamet da provedem 4 dana u Moskvi na nekoj livadi. Kolega insistira da se ništa ne traži nego da se ode do kluba Noćnih vukova u Moskvi da nam oni pomognu oko smeštaja, po preporuci nekog od Vukova iz Srbije. Po meni malo glupa ideja jer mogu naći smeštaj preko neta kojeg tamo ima svuda, ali ajde. Odlazimo do kluba, navigacija nas dovodi ispred samih vrata. Tačnije ogromne kapije, koja je naravno zatvorena. Pitamo nešto momka koji stoji tu kao čuvar, naravno ništa nas ne razume, i ne pušta nas unutra jer nemamo njihove prsluke. U toku objašnjavanja sa njim koristim priliku da napravim par fotki.

 

bdfv.jpg

 

3oce.jpg

 

x1ry.jpg

 

 

Od cele desetominutne priče razumeo je samo da smo iz Srbije, pozvao nekog preko motorole i pustio nas da uđemo. Klub je ogroman i ceo je u mad max fazonu. Pored moto kluba tu je i noćni klub Sexton, jedan od većih u Moskvi. Zove nas da krenemo sa njim u klub i sednemo dok ne dođe neko od vukova. Služe nas čajem u kriglama, valjda je to kod njih običaj kao što je kod nas turska kafa.

 

Posle nekog vremena dolazi neki dečko, priča nešto na ruskom, pitam ga da li zna možda priča engleski pošto ga jako slabo razumemo. Odlazi i dolazi posle pola sata sa konobaricom koja kao nešto zna. Tu joj ja objašnjavam da mi nismo u klubu, da smo došli iz Srbije i da smo tu po preporuci. Da vidimo klub i raspitamo se o nekom nisko-budžetnom smeštaju i mestu gde možemo da bezbeno parkiramo motore jer planiramo da ostanemo par dana dok ne krene kolona pod organizacijom vukova na skup u Volgograd. Devojka odlazi i dolazi sa dva momka u prslucima i kaže kako nam jeftin smeštaj ne mogu naći u Moskvi, ali ako hoćemo možemo ostati tih nekoliko dana u kući za bajkere pri klubu i tu parkirati motore. Zahvaljujemo im se i ti momci nas odvode do te kuće koja se nalazi u dvorištu iza kluba. Jedan nam daje broj telefon u slučaju da nam bilo šta zatreba i pokazuje nam sobu, drugi nam kaže kad sutra da ga sačekamo kako bi nam pokazao grad. Zaista skidam kapu, i svaka čast momcima i uopšte klubu na organizaciji i načinu na koji su nas dočekali iako nismo članovi. :care:

 

h740.jpg

 

cmrf.jpg

 

cm8i.jpg

 

1xs9.jpg

 

q8fk.jpg

 

tbvg.jpg

 

pxrl.jpg

 

sv9a.jpg

 

Polako skidamo sve stvari sa motora i odlazimo u sobu da odmorimo od puta. Pošto sam ja mladji i odmor mi ne treba, na poziv momaka iz Vukova odlazim na žurku u Sextonu. Pošto je bio petak, sve je bilo puno. To je u principu klub gde najviše dolaze bajkeri. Sve je bilo puno motora i žena. :D Popio sam par piva sa momcima koji su nas dočekali, tj ja sam pio pivo a oni čaj kao i ostatak muške populacije tamo. Lepo je videti da ljudi ne piju dok voze. Uglavnom su žene pile alkohol. :D I mogu da kažem da su Ruskinje mnogo slobodnije od ove naše ženskadije. :D

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Dan 7. ..... Moskva

 

Budim se u podne i nakon potpuno nepotrebne rasprave sa članom ekipe o tome zašto nije moguć nikakav dogovor medju nama, odlazim sam do grada. Tamo me čeka internet drugar Dima, kome sam par meseci pre puta postavio par pitanja u vezi putovanja, jer je on napravio istu turu, samo iz Rusije do Crne Gore. Pao je dogovor da me vodi na najbolje pivo kad stignem u Moskvu i tako je bilo. :D Samo što je on trenutno na treningu na nekoj stazi u Moskvi. Odlazim do njega i na njegov nagovor sa svojim kockastim gumama pravim par krugova po stazi. :moto3:

 

odsk.jpg

 

mpgs.jpg

 

89xi.jpg

 

0rcu.jpg

 

6ljk.jpg

 

Odlazim do kluba da ostavim motor i pravac metro i pivnica. :jee: Ulazim u metro, kupujem kartu koja je 100 rublji (oko 70din), lako se snalazim i dolazim do željene lokacija za manje od 10 minuta.

 

Dima dolazi sa cimerkom i krećemo sa obilaženjem pubova po gradu. :D Pivo je u gradu u proseku 300 rublji (oko 700 din) i to ne u strogom centru grada. Sve je preskupo. Ali šta je tu je, obišli smo nekoliko pubova, u poslednjem se zapili, meni zbrisao zadnji metro tako da sam otišao kod njih da spavam. :cirka1:

 

dkvj.jpg

Zid pivnice u Moskvi.

 

 

Dan 8. ..... Moskva

 

Vraćam se ujutru u klub i član ekipe započinje svađu sa mnom oko totalne gluposti. >:( Jedan član ekipe se ponašao kao komandos koji je sebi zacrtao šta će da radi još pre nego što je krenuo, dok smo mu mi služili samo kao logistika a ne kao prijatelji koji treba da se nađu jedni drugom na putu. Drugi se trudio da ostane neutralan, pošto mu je dobar prijatelj. A ja? Ja sam suviše mlad da bih trpeo tuđe komplekse. Pošto se svaki moj pokušaj za zajedničkim dogovorom završio sa njihovim "pa ti idi", ja pakujem stvari i odlazim svojim putem.

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Valjda imas neku sliku iz tog kluba i tih slobodnih Ruskinja :D

Pametno sto si se otkacio od takvog drustva, na takvim voznjama se uvek nadje drustvo usput

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Izes ti to drustvo sa kojim se tek sesti dan puta istusiras 1lol.gif. Ja bi ih pobio bez razmisljanja... Zato ja uvek lepo sa zenom putujem i ako nemam para da nocim ni u Premieru, Fastu ili Ibisu onda ni ne krecem na put. Svi bi mi bez .... u svatove, ali ne ide...

 

Inace, odlican putopis i jos bolja tura.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Mislimmm, šta reći::takoje: :takoje:

Nadam se da nije kasno za ''priključenje'' - da ne budeš sam na ostatku puta.:zvizduk: Lepa, prava priča. Možda bi bilo još lepše uz malo više detalja. (Sad' ja malo ....mudrujem). A što se tiče ekipe i ponašanja - nekako mi liči na onu staru kletvu ''ne daj Bože da se Srbi slože''. Sa posebnim interesovanjem pratim nastavak. Što se tiče Vukova - oni su uvek bili OK!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

To je najgore kad na odmor ili, u tvom slucaju, jednu od vecih avantura u zivotu, krenes s idiotom koji ce dzigericu da ti jede. Meni se to jednom desilo i nikad vise. Taj ti ni u nekoj nedaci na putu ne bi pomogao, pa koji ce mi onda k...! Bolje sam nego u losem drustvu!:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Slijedeci put kad budes planirao na put slobodno zovi. Ima ovdje i normalnijih ljudi koji bi rado putovali (konkretno ja sam uvijek raspolozen 1hej.gif) ... Cekamo nastavak price i nadamo se da si mjesto tih starih namcora nastavio putovanje sa jednom OO ruskinjom 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja