Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nakon "zahvata" u servisu "Metal" u Kragujevcu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Kupio sam nov skuter, Sprint Grizzy 50ccm, u Kragujevcu pre nepunih godinu dana tako da sam zbog kvara sirene odvezao skuter u ovlasceni servis "Metal". Inace, zbog cestih putovanja, skuter sam relativno malo vozio. U to vreme kada sam ga odvezo zbog sirene, presao sam tek 200 kilometara. Dakle, sirenu su rutinski zamenili u roku od 23 dana (!!!). Kada sam preuzeo skuter, primetio sam da ceo prednji deo zveci, vibrira i od onog necujnog skutera, postao je skuter nemoguc za voznju. Jednog dana kada sam imao visak vremena resio sam sAm da skinem plastike i da pokusam da otkrijem zbog cega su se pojavile te vibracije. Dakle, konacan ishod njihove intervencije je: slomljen drzac desne plastike oko fara, slomljen drzac levog fara. Potrudili su se da "bandaziraju" sve to kako bi umanjili posledice i evo kako to izgleda:

 

drzac plastike oko desnog fara (privezan zicom)

 

 

1_tmb_196976980_CAM01268%20forum.jpg

 

 

 

Iskrivljena plastika

 

 

1_tmb_229806497_CAM01274%20forum.jpg

 

Polomljen drzac levog fara (gornja strelica prikazuje poziciju gde bi trebalo da bude)

 

 

1_tmb_459613009_CAM01282%20forum.jpg

 

Leva strelica pokazuje originalnu poziciju odakle je odlomljen drzac fara

 

1_tmb_459613009_CAM01287%20forum.jpg

 

Levi far pricvrstili oko sipke

 

1_tmb_459613009_CAM01269%20forum.jpg

 

 

 

Ja sam se sa njima napinjao danima da to poprave i nista nisam uspeo. Nisam zeleo da idem na sud (mada nikada nije kasno) zato sto ce mi uzeti skuter na ko zna koje vreme i onda opet necu moci da ga vozim kada je najlepse vreme.

Sta reci? Potpuno nov skuter je prilicno ostecen! Naravno, "nisam ciko ja" im je opravdanje. Drugari, pazite gde vozite svoje skutere i motore! Nikako kod nekih indijanaca kao sto su ovi!

Sto dalje od ovog amaterskog servisa!!!

 

I tako.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Oni bre ni bicikle ne znaju da popravljaju ( drze i biciklisticki servis , bave se prodajom bicikli i tu je biciklisticki klub Radnicki gde sam ja jedno godinu dana trenirao ) . Njima ni kliker ne bih poverio , zajebali bi ga. Nije motor ali cu da napisem moje iskustvo. Dok sam trenirao tamo ja kupim nove gume , namontiram ih i vidim da mi zadnja guma " cese " o ram. Ja odem da mi to srede , oni uzmu krpu stave na deo rama gde cese guma i cekicem po aluminijumskom ramu ( bicikla od 600+ evra ) :zbunjen::staa::lud: . Ja nesto pricao sa drugom i kad sam video sta cuka ja viknem " sta bre to radis " , a on ( " serviser " ) kaze da se to tako radi . Ja ga oteram u PM ( :( ) i oteram bajs u drugi servis i oni mi samo prepletu tocak na drugu stranu i vec 2 god . je sve OK. Izdrzao voznje po planinama , skaknja i 2 teske trke i ne mrda. Takodje sam se sa njima natezao oko popravke prednje viljuske ali da ne duzim.

Zakljucak :Kod njih ne bi oterao na popravku nista ni da su jedini u Srbiji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@DuleMCSE : Idi tamo podvikni i da vidis kako ce da rade :takoje: ( ponesi garanciju , racun i sl ). Ja sam tamo napravio picvajz . Nekoliko puta na njihove oci preporucim musterijama da ne rade servis tu nego im preporucim drugi servis , ispsujem ih sve i sl. Dok sam trenirao tamo licno sam video neke skutere koji stoje tamo po 3-4 meseca , a bicikle po cak godinu dana .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kupio sam nov skuter, Sprint Grizzy 50ccm, u Kragujevcu pre nepunih godinu dana tako da sam zbog kvara sirene odvezao skuter u ovlasceni servis "Metal". Inace, zbog cestih putovanja, skuter sam relativno malo vozio. U to vreme kada sam ga odvezo zbog sirene, presao sam tek 200 kilometara. Dakle, sirenu su rutinski zamenili u roku od 23 dana (!!!). Kada sam preuzeo skuter, primetio sam da ceo prednji deo zveci, vibrira i od onog necujnog skutera, postao je skuter nemoguc za voznju. Jednog dana kada sam imao visak vremena resio sam sAm da skinem plastike i da pokusam da otkrijem zbog cega su se pojavile te vibracije. Dakle, konacan ishod njihove intervencije je: slomljen drzac desne plastike oko fara, slomljen drzac levog fara. Potrudili su se da "bandaziraju" sve to kako bi umanjili posledice i evo kako to izgleda:

 

drzac plastike oko desnog fara (privezan zicom)

 

 

1_tmb_196976980_CAM01268%20forum.jpg

 

 

 

Iskrivljena plastika

 

 

1_tmb_229806497_CAM01274%20forum.jpg

 

Polomljen drzac levog fara (gornja strelica prikazuje poziciju gde bi trebalo da bude)

 

 

1_tmb_459613009_CAM01282%20forum.jpg

 

Leva strelica pokazuje originalnu poziciju odakle je odlomljen drzac fara

 

1_tmb_459613009_CAM01287%20forum.jpg

 

Levi far pricvrstili oko sipke

 

1_tmb_459613009_CAM01269%20forum.jpg

 

 

 

Ja sam se sa njima napinjao danima da to poprave i nista nisam uspeo. Nisam zeleo da idem na sud (mada nikada nije kasno) zato sto ce mi uzeti skuter na ko zna koje vreme i onda opet necu moci da ga vozim kada je najlepse vreme.

Sta reci? Potpuno nov skuter je prilicno ostecen! Naravno, "nisam ciko ja" im je opravdanje. Drugari, pazite gde vozite svoje skutere i motore! Nikako kod nekih indijanaca kao sto su ovi!

Sto dalje od ovog amaterskog servisa!!!

 

I tako.....

 

Bas su ga "sredili"...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

@DuleMCSE : Idi tamo podvikni i da vidis kako ce da rade :takoje: ( ponesi garanciju , racun i sl ). Ja sam tamo napravio picvajz . Nekoliko puta na njihove oci preporucim musterijama da ne rade servis tu nego im preporucim drugi servis , ispsujem ih sve i sl. Dok sam trenirao tamo licno sam video neke skutere koji stoje tamo po 3-4 meseca , a bicikle po cak godinu dana .

 

Pošto vidim da nisi zajeban tip - ne idi tamo više nikako ( ostaćeš i bez to malo skutera )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@DuleMCSE : Idi tamo podvikni i da vidis kako ce da rade :takoje: ( ponesi garanciju , racun i sl ). Ja sam tamo napravio picvajz . Nekoliko puta na njihove oci preporucim musterijama da ne rade servis tu nego im preporucim drugi servis , ispsujem ih sve i sl. Dok sam trenirao tamo licno sam video neke skutere koji stoje tamo po 3-4 meseca , a bicikle po cak godinu dana .

 

Pošto vidim da nisi zajeban tip - ne idi tamo više nikako ( ostaćeš i bez to malo skutera )

 

Nisam ja vozio tamo skuter ( nikad ni skuter nisam imao niti vozio ) , nego biciklu . Morao sam zbog garancije ( tamo sam je kupio ) i uvek bih im rekao da me pozovu kad rade da gledam ( opet uz malo " ubedjivanja " :zvizduk: ) tako da nisu mogli ista da zahebu. Znao sam ja sve to da radim ali garancija mi nije dala. Ja sam od njih uspeo da izvucem nov pogon ( od oko 150 evra ) i 2x prednju viljusku ( od oko 120 evra ) samo treba biti mnogo uporan i pritiskati ih stalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Nesporazum ( ja sam kriv ). Poruka se odnosila na DuleMCSE ! Ti si ga savetovao da ide tamo i podvikne, a ja da ne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ roar

 

Kazes nisam zajeban tip... Necu ni da pokusavam da se izivljavam nad njima tek tako. Dranjem, udaranjem i tim stvarima se nista ne resava. Na taj nacin cu resiti svoj problem, to je sigurno, ali ne i ostalo. Ovaj servis ce uvek raditi ovako traljavo dok se to jednom zauvek ne zaustavi. Sada trazim "mesto" koje ce im najvise naneti bol. Bice interesantno. U pocetku one standardne "situacije": internet, televizija, malo novine - da ljudi cuju kakvi su i sta su. E onda idu razne inspekcije i nadam se da ce se cesati tamo gde ih najmanje svrbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 909 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ovo je "najbolja reklama", dobro je sto si postavio.

 

Meni su skoro oborili motor (ne oni) i napukla mi je prednja maska na 2-3 mesta i jedno parce je otpalo (od retrovizora ka vetrobranu) i sada to moram srediti i prefarbati...

 

Da su mi barem rekli, nego cutali kao kurve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Mogu da zamislim kako je tebi kada su ti ostetili motor. Meni je jako krivo zbog skutera. Nije stvar u ceni popravke, nego u principu. Ko zna jos koliko su motora ostetili i precutali i naravno "nisu oni". Tome nekako mora da se stane na put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Bilo bi lepo kada bi se jos neko javio sa istim problemom. Na taj nacin bi smo pricu prosirili i imali bi uticaja na rad samog servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Koga zanima pravo stanje stvari, može da pogleda odgovor na reklamaciju, kao i samo jednu sliku u nizu koje smo napravili prilikom prijema u servis. Verujem da sa različitim servisima postoje različita iskustva, a isti slučaj je i sa mušterijama. Nama kao servisu se dogodilo pre nekoliko godina , da mušterija kaže da je plastika ispod sedišta na Baotianu (koja puca kada se dvoje teških voze preko neravnina) pukla kod nas. Tada smo školu platili i od tada više ne nasedamo na trikove. Svaki skuter fotografišemo, pa smo to učinili i sa Dušanovim. Zanimljivo je , a to nama nije rekao da je plastike sam skidao. Prilikom skidanja plastika pred njim, zatekli smo holšraf za drvo...Bilo kako bilo , posle par meseci od ove reklamacije, obratio nam se molbom za dopunu akumulatora, jer motor ne redovno vozi, što smo mu mi uradili bez ikakve nadoknade. Čitaoci ovog posta neka sami zaključe.

 

PS;što se Ognjena alias Ducatista tiče, mogu da kažem da sam ga trenirao par meseci (trener sam više od 25 godina, a takmičar od 79') od njega pokušao da napravim, prvo čoveka, pa onda biciklistu. On je godište moje ćerke 1996. Sve to naravno nema veze sa temom. Dečko je nabedjeni motoraš, kupio je gume 2,5" i hoće da ih ubudži u ram predvidjen za gume 2,1. Naravno kada se 'nategne' krampon kači u ram. Na pojedinim fabričkim ramovima, metodom hladne deformacije 'pravi se mesto' na spoljnjem delu za prolaz šajbni, a na unutrašnjem za blato. Ovo nisam ja izmislio nego 'prepisao' od manufaktura u Italiji . Ovakvu vrstu intervencije u principu nema potrebe raditi, ako se poštuje propisano. Preplitanje točka na drugu stranu odnosno 'navlačenje' se radi samo da bi se točak ucentrirao na sredinu podsedalne cevi, a nikako da prevelika guma ne kači na jednoj strani ram, a da se pokvari geometrija točka u odnosu na ram. Sve ostale primedbe i hvalisanja tipa psovki i slično, naravno da nisu i ne mogu biti tačne. Zanimljivo je i da je on u zadnjih mesec dana kod nas svraćao za dopunu ulja u amortizeru. Toliko o tome.

Hvala onima koji su imali strpljenja da pročitaju i drugi deo priče, a Dušanu i Ognjenu želim sve najbolje.

Vlasnik servisa Metal, Aleksandar Marić.

reklamacija Grizy Dušan Živanović.pdf

post-32685-0-88455300-1395850435_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@Metal : Mozete da tvrdite sta hocete u vezi svega sto ste napisali , mozete da budete trener dugo koliko hocete ali to sto je neko trener 25 godina ne znaci da je dobar trener ( sto u vasem slucaju nije tacno , vi ste dobar trener necu da gresim dusu ) ali nacini na koji radite servis ( i na biciklama i na skterima ) nemaju veze sa servisiranjem.

 

Prvo - Guma koju sam ja stavio nije 2.5 sirine nego 2.3 , i kada sam otisao na drugo mesto oni su mi prepreli tocak i evo od tada niti guma cese o ram , niti bicikla vuce u neku stranu , jednostavno nema nikakvog problema ( a koliko je proslo od tad ) . Naravno da se neki ramovi i delovi rama oblikuju metodom hladne deformacije , ali se to ne radi cekicem , pa ako ne moze cekicem onda se doda i klin .

 

Drugo - Zahvaljujem sebi sto sam prestao da treniram kod Vas i prekinuo Vas poduhvat da od mene napravite coveka . To nije vas posao nego posao mojih roditelja , a svi koji me poznaju znaju da li sam covek ili nisam ( pitajte samo ostale koji treniraju i dalje , oni ce da vam kazu ).

 

Trece - Nisam zadnjih mesec dana dolazio da dopunim ulje , nisam bio u vasem servisu zbog toga vise od pola godine :jok: ( dolazio sam skoro da vidim da li mogu da se narucim semeringe za viljusku ). Kada sam posle zamene prednje viljuske video da i njoj curi ulje ( nova viljuska nije bila na bicikli ni 2 meseca , mozda je bila i polovna ko zna sta je napakovano ) ja sam dosao da mi se dolije ulje i Vas serviser je samo uzeo ono ulje za viljuske i sipao do vrha (do cepa ) :jok: . Ja sam mislio da tako treba , ali cim sa sisao niz one stepenice kod servisa pola ulje je prsnulo napolje ( meni u lice ) . Opet su dosuli i ja sam vozio polako i polako gubio ulje . Vas serviser je trebao da zna da treba da sipa odredjenu kolicinu ulja ( ja sam to posle saznao kada sam skinuo servisno uputstvo za moju viljusku ) a ne da sipa koliko moze .

 

PS. To da sam nabedjeni motoras mozete da mi kazete kada na motoru predjete vise kilometara od mene i kada budete vozili nesto jace od skutera koji ima 50 kubika , do tada Vase misljenje nije merodavno .

 

PPS. Pravila foruma nalazu da se prvo predstavite ( ne znaju Vas svi ovde ) , pa tek onda da ucestvujete u pisanju , razmeni iskustava , i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Valjda smo zbog 'nestručnosti' od 95 serviseri MTB reprezentacije i td. Naš narod ima jednu ovde primenljivu izreku ' Ti ga krstiš, a ono prdi'. Ovim završavam polemiku na zadatu temu. Vetar u ledja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ Metal

 

Drago mi je da ste se javili na forumu. Ocigledno se ova tema ipak cula tamo gde treba. :)

Dokle god postojite takvi amateri kao sto ste Vi, imacemo situaciju kao ovu. Ja sam Vam vec rekao svoje zamerke uzivo, a ponovicu ih i ovde.

Cvrsto verujem da je koren problema u komunikaciji izmedju vlasnika i radnika, odnosno on previse veruje radnicima (ne znam ko je iza naloga "metal" pa necu da spominjem imena i ostalo). Ocigledno se to pokazalo da je nekada slepo verovanje. Ne bi bilo nikakvog problema da su momci priznali da su polomili to, odnosno bar da postoji mogucnost. Medjutim, oni su bili odlucni u tome da "nema sanse da se to nama desilo". Zbog toga sam i napisao ovu temu da bi ljudi znali sta moze da ih snadje.

 

Ajmo jedno po jedno:

Zanimljivo je , a to nama nije rekao da je plastike sam skidao.

Ovo se nije desilo ni jednom bas da nesto ne bih ostetio i izgubio garanciju!

Prilikom skidanja plastika pred njim, zatekli smo holšraf za drvo...

Kao sto sam rekao izgleda je bio problem u komunikaciji jer da ste pitali radnika on bi Vam rekao da "je ovo privremeno resenje zato sto nije imao drugi odgovarajuci".

 

Da li znate da mi je skinuo prekidac stop svetla sa zadnje kocnice i rekao da dodjem sutra po nov. A onda kada sam dosao on je rekao da sam ga ja sam skinuo i da moram da kupim nov zato sto nije skinut od strane servisera??? 0zbunjen.gif

 

obratio nam se molbom za dopunu akumulatora

Akumulator koji ste mi dali nije radio, sto su Vasi momci uredno zamenili novim. Skuter sam vozio mozda svaki treci-cetvrti dan tako da recenica "nije ga vozio cesto i zato se ispraznio" - ne pije vodu

U Vasem postu, izmedju ostalog, ste prilozili reklamaciju u pdf-u! To je nesto najsmesnije sto sam video!!! Ja sam Vama dovezao skuter da bi ste Vi ispravili gresku koju ste Vi i napravili ('ALO!!! - o vasem trosku) a Vi ste umesto toga napisali reklamaciju i prikazali tako da ispada kao da sam ja ostetio skuter i sada hocu zbog garantnog roka da iskoristim besplatnu popravku?! Boze Gospode!!! Da sam ja polomio, ja bih verujte to i rekao. Ne bih se sigurno cigancio zbog neke glupe plastike! Ja sam taj skuter kupio od jedne plate i kupio sam kineza zbog toga sto mi je dovoljan takav skuter i nije mi bila potrebna "gilerra" kako ste Vi jednom prilikom rekli ("pa ti kupi Gileru i neces imati ovakvih problema"). Dakle vi koji ste ovlasceni servis iskljucivo za kineze - blatite ih! To je greh! Morate biti svesni cinjenice da ste na neki nacin i monopolista jer ne postoji ni jedan drugi ovlasceni servis na ovom podrucju Srbije, tako da mozete imati i dodatne probleme sa zakonom o monopolu.

 

Ja sam dosta lose "odigrao" ovu igru tako da se sve, nazalost, zavrsilo u Vasu korist. Nije bilo moguce pokrenuti prostupak pred sudom i inspekcijom zbog moje aljkavosti, jer u suprotnom snosili bi ste posledice. Kao sto znate, pokrenuo sam i postupak za oduzimanje licence ovlascenog servisa jer ocigledno niste u stanju to da radite. Ili se pomirite s tim ili pocnite da radi kvalitetnije. Vasu aljkavost i los kvalitet rada sigurno nece da primeti neko koga bas briga za motor, ali mene je itekako briga i strogo vodim racuna o svakom detalju.

 

Ne znam kvalitet Vaseg rada po pitanju biciklizma, ali vezano za servis motora cuo sam jos bezbroj losih iskustava. Slazem se da se ne moze svima ugoditi, ali kada su Vasi ljudi u stanju da sj**u nove stvari, onda mogu da zamislim kako je sa nekim polovnjacima za koje ih verovatno vise "boli uvo" nego za nove...

 

Sve u svemu, iz ove lekcije ce svako nesto nauciti - i to je ono najlepse. Ljudi ce verovatno manje dolaziti kod Vas, a ja cu vise paziti kada budem isao u neki drugi servis jer svakako u Vas mi se nekako ne isplati. 1zdravo.gif

 

I da zakljucim, za Vas kao osobu nemam ni jednu losu rec, nego samo za rad servisera. Da su oni priznali svoju gresku ne bi bilo nikakvih problema. Ljudi grese - i to je potpuno normalno. Pristao bih i na drugarsko resavanje problema. Kada je neko frajer neka bude frajer do kraja, a ne da se cuti kao pi***!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja