Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa grejacima kolena

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Varijanta 1, vrlo korektni, ali za iole hladnije vreme i duze ture obavezno direktno na nogu, nikako preko odece. Za do posla, moze i spolja.

 

Sta grejaci sprecavaju ?

Reumu ili ?

 

Imam 34 god i malo me zezaju kolena i ne zelim da pogorsavam stanje. A pritom nisam bio bogzna kako aktivan motociklista kao mladji. Tomosi, skuter, letnja sezona, ponekad uvece, nikad sa opremom... Sad sinusi i kolena me opominju da se ne igram bez opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja uvek u koferu imam ove iz Louisa (Varijanta 1).... kad me iznenadi neka hladnoca stavim ih i preko pantalona...zavrsavaju posao.

 

Imaju cicak traku, podesavanje za obim noge, + neopren je dovoljno debeo , da na obicne pantalone moze da posluzi i kao blaza protektor varijanta....

 

Dokupio sam jos jedan, rezervni par za suprugu... to govori , koliko sam zadovoljan istim.... a ja ne zavrsavam sezonu, vozim kad god mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja uvek u koferu imam ove iz Louisa (Varijanta 1).... kad me iznenadi neka hladnoca stavim ih i preko pantalona...zavrsavaju posao.

 

 

...a stolaju se u palacinku debljine 7-8cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Imam varijantu 1. Kad je mnogo hladno onda ispod koznih pantalona a kad je malo hladno, moze i preko da se prebace kad me mrzi da skidam pantalone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Jel ovakve grejace nosite samo preko casual pantalona, ili su potrebne i kad imate moto pantalone sa postavom?

 

Narucio bi ovu varijantu 1 izgleda korisno

Imam moto pantalone "Cycle Spirit" jedne od najjeftinijih iz "Louis" Kataloga (oko 80-90eur) i kad njih nosim

(sa zimskom postavom naravno) nema potrebe za grejacima kolena, pantalone odlicno rade posao, doduse, nikad ne vozim kad je ispod +10 stepeni, mada moze i onda ali ne na duze voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Varijanta 1. Oblačim se ne prema vremenu nego subjektivnom osećaju.

Bicikl: Vozim bicikl cele godine...i zimi. Tokom godine se prilagođavam vremenskim uslovima. Zimi nosim postavljene pantalone a pre toga (jesen pred zimu)obične pantalone i grejače kolena. Odličan osećaj,ne zebu kolena ni malo. U stvari jedva čekam da dođem na posao i skinem ih.Normalno da ih nosim na gola kolena.

Motor: Na motoru ili obične pantalone ili motopantalone sa ili bez termo uloška. Grejače nisam nosio dok vozim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ajde opet da pitam....

 

Koji qur grejaci kolena ?

 

Ja imam windstop donji ves obucem ispod obicnih pantalona i boli me patak mada je i on kao i njegova braca klikeri fino utopljeni.

Sto mi je jako vazno zbog prostate.

 

medscaleWindfilter-Trousers-1.jpg

 

Badava topla kolena kad je sve ostalo ladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Za to ne znam, ali puno ljudi kod nas nosi Cerys ili kako vec. Domaca marka,jeftinija od ovoga, a sasvim solidna.

 

Procesljaj forum, postoji tema o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Za to ne znam, ali puno ljudi kod nas nosi Cerys ili kako vec. Domaca marka,jeftinija od ovoga, a sasvim solidna.

 

Procesljaj forum, postoji tema o tome.

 

Ma ceslajo ali nista ne nadjoh, daj neki link brate :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2575 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ima njihova radnja kod mene u Zemunu, Bežanijska ulica. Ne znam tačno koji broj kad uđeš u nju, jednosmerna je, ta radnja je sa desne strane jedno 100m pre semafora. Mislim da se prođe pekara Petrović. Ja baš gledao pre neki dan i mislim da je komplet bio oko 1900 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Grejaci kolena su super...ali za kolena. Ja se jednom zajebah i krenuh sqtom za Bgd samo sa grejacima. Jesu mi kolena bila topla ali zato su mi se butine toliko smrzle da su pocele da me peku posle 30-ak km. Zato od sada, ili termoscud ili pantalone. Nisam jos probao ovaj wind stop ves.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Za skuter je ona kecelja zakon

 

Windstop veš je više kao middle layer i ne treba ga mešati sa base layer vešom(koji mora da bude vrhunski jer džaba što je jeftin ako ne radi posao i u stvari imas obične dugačke gaće, i to skuplje nego da si uzeo 3 para na buvljaku)

Ja sam kupio Rukka Outlast, ali za mnogo hladno vreme treba i ovaj srednji sloj sa windstoperom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Za wind stop i kazem. Koristim base layer ali naravno da on ne pomaze po hladnoci. Ovaj wind stop nisam probao.

A ja i na motoru imam leg cover...nesto kao kecelja za skuter. I fantastican je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma mislio sam uopšteno, a i zbog cerisa na predhodnoj strani, naprosto nisu ista kategorija i ne treba ih brkati

 

 

P.S. Nemam pojma kakav je Ceris kao base layer ne kažem da je loš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Koristim opciju br. 1, ove neoprenske iz Luisa.

 

Nosim ih preko pantalona, uglavnom su to farmerice, kada je hladnije i leti kada idem na malo duze ture.

 

Ako ih nosite preko pantalona, leti nisu najsrecnije resenje.

 

Isao sam od Beograda do Pazove letos.

 

To je koliko? Malo vise od pola sata voznje. Kada sam stigao, pantalone na kolenima, gde su stitnici bili, su bile skorz mokre. Tako da bih preporucio da se nose ispod pantalona, ali meni to nije najsrecnije i najprakticnije resenje za grad.

Kuca, faks, skidaj, stavljaj, zavrci nogavice i slicno.

 

Razmisljam da probam neke druge.

 

P. S. Ovi neoprenski po zimi su odlicni, nema znojenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Ja koristim opciju 1, ali psle godinu dana koriscenja su krenule prake koji ma ih vezuješ da se habaju, kidaju i rastegljuju, inače nosim ih preko pantalona.

 

A sada posle 3 godine trake su se raspale pa ih bukvalno veyujem na kolena :) ali su topli. Jedina mana im je ako ih bas ne staviš savršeno, počne da duva pod njih sa donje strane kolena pa malo smeta.

 

probao sam neke IXIS-ove re neki dan sa dodatnim protektorom, i wind-stop-om i jako su udobni i topli. samo da se skupi 35 jevrića koliko su da da se ponovom. 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Imam ove iz opcije 1. i mnogo su losi iz jednog razloga. Taj neopren je toliko debeo da kad savijete nogu on se gore skroz odlepi od nogavice. Zulja dosta ako se stegne. Nije uopste napravljen ergonomski nego su samo isekli kvadrat i stavili su mu cicak trake. Po meni bacanje para.

 

Mnogo bolja stvar ima da se kupi kod kineza. Neoprenski stezaci kolena za sportiste. Mnogo su bolje oblikovani od ovih. Uzmete veci broj da ne stezu mnogo i nosite ih ispod pantalona. Cena je smesna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Imam ove iz opcije 1. i mnogo su losi iz jednog razloga. Taj neopren je toliko debeo da kad savijete nogu on se gore skroz odlepi od nogavice. Zulja dosta ako se stegne. Nije uopste napravljen ergonomski nego su samo isekli kvadrat i stavili su mu cicak trake. Po meni bacanje para.

 

Mnogo bolja stvar ima da se kupi kod kineza. Neoprenski stezaci kolena za sportiste. Mnogo su bolje oblikovani od ovih. Uzmete veci broj da ne stezu mnogo i nosite ih ispod pantalona. Cena je smesna.

Kad malo bolje razmislim, koristim ove Louisove, potpuno se slažem. Vrše posao ali su neanatomski i skloni habanju(mada meni još traju)...Druge nisam probao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Evo ja sam se ponovio i uzeo skoro ove IXS-ove, (opcija 4) i mogu vam reći da su nebo i zemlja u odnosu na one neoprenske iz Louisa.

Mnogo su topliji, zaustavljaju više vetra i ne smetaju mi na kolenu dok vozim, tačnije bolje su olikovani a i moji su došli sa dodatnim mekanim protektorom. Skuplji su od neoprenskih duplo ali vrede svaki dinar.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja