Jump to content

Moto Zajednica

Exhaust replacement set (ili u prevodu - Zamjena fabričkog auspuha)

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Poslije nekoliko tema o zvuku naših ljubimaca, Đurine nabavke Two Brothers sistema za njegovog Suzukija, ne da mi đavo mira već moram da čačkam. Pričao sam nekoliko puta o Shacal-u, a i odgovor koji sam dobio od kolege, me baš i nije zadovoljio. Ugavnom po sjećanju, Shacal mi je imao ekstra zvuk...

 

Tražeći dalje i kopajući po netu, dolazim do krajnjeg rezultata - komplet nekog od dvojice proizvođača: Devil ili Two Brothers. iMotorcycle Store - Home kažu da ima nabolje cijene za Two Brothers. Za cijenu Devila-a sam negdje pročitao da je oko 600€, što mu dođe otprilike isto kao i TB. Takođe, ima i neki CycleGear koji ima baš male cijene Two Brothers-a...

 

 

Pogledao sam i "poslušao":

 

 

Two Brothers 1

 

 

Two Brothers 2

 

 

Two Brothers 3

 

 

kao i "suprotstavljenu stranu":

 

 

Devil 1

 

 

Devil 2

http://www.youtube.com/watch?v=m0LhyDJxTuA

 

 

Devil 3

 

 

Devil 4

 

 

Ima li neko neku preporuku, mišljenje, savjet? Prednosti i mane Al, Ti i Carbon varijante?

 

Napomenuo bih da me ne interesuje snaga, ubrzanje, niti krajnja brzina kao cilj ovoga. Cilj je samo i isključivo zvuk, a sve što dođe sa time je dobrodošlo, naravno (hoću da kažem da nisam imun na to ;D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

pretraži po forumu, zaboravih nick, stavio je leo-vince na fz6n. znam da nije dugo bio.. ja sam ga video u strahinjića bana, al je nisam čuo zvuk jel je bio parkiran. vodi računa o obliku auspuha, jer mnogi nemaju sličan oblik kao fabrički, pa će ostati grozna rupa. ja sam video par auspuha na fz6 i zgrozio sam se..

pre stroma sam vozio fz6, pa sam baš zagledao te stvari ;D

 

btw. zvuk ćeš samo i dobiti, performanse se zanemarljivo promene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Prema onome što sam ja večeras pročitao, razlike sa Two Bro's ima i dosta. Pisao je jedan lik od 190cm i oko 120kg, kako sa Two Bro's setom lakše stiže do limitera i kako mu motor bez cimanja i u prvoj i u drugoj odvaja prednji točak od zemlje.

 

Što se rupa tiče, i Two Bro's i Devil imaju dva zasebna topa, a uz Two Brothers se dobija i zamjena za žmigavce i nosač tablice. Inače se ova dva seta savršeno uklapaju u specifičan zadnji kraj FZ6.

 

Jedino što mi je Two Bro's ljepši od Devil-a barem duplo... Nekak se više uklapa u liniji i ne štrči toliko koliko Devil...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam imao 2bros jos pre dve god na stromu kojim sam iz LA-ja dosao za BG i presao nekih 22 hilade milja=35000km.

 

na auto putu pri 220 mi nije smetala buka, cak ni posle 10 sati voznje a po gradu je bilo pravo uzivanje...

 

u jednom od postova je Najzli napisao....jedno je sigurno Shvaba stize uz grmljavinu...sto se odnosilo na zvuk....

 

 

izrada,kvalitet, zvuk a i performance su izvanredne....  na stromu sam promenio i power commander i totalo drugi motor...bez zajebancije kao da sam dodao 200 kubika i 20 konja

 

Na BMW-u sam sem zvuka dobio malo na performansi...mnogo manje nego na stromu.... sigurno ces biti zadovoljan sa njima...za druge ne znam jer nisam koristio ali sa kime god u usa pricham o izduvima a da je probao pored ostalih i 2bros-kune se u njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Prema onome što sam ja večeras pročitao, razlike sa Two Bro's ima i dosta. Pisao je jedan lik od 190cm i oko 120kg, kako sa Two Bro's setom lakše stiže do limitera i kako mu motor bez cimanja i u prvoj i u drugoj odvaja prednji točak od zemlje.

 

Samo zamenom lonca, ces dobiti jako malo na preformansama. Maltene nista. Ako vec hoces preformanse, onda zamenis ceo izduvni sistem (auspuh+grane), KN filter, dizne, pover commander. Tek tada dobijas na snazi i preformansama.

Ali kada saberes sve ovo na papiru, uvidis da za te pare mozes da doplatis za FZ1000.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja