Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor Daytona 350

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Popularan po izgledu. Ne bas toliko popularan po ceni i kvalitetu :)

 

Malo da i ja opisem svoj motor. Da pomognem onima koji su zaitneresovani.

 

Prvo, mora se napomenuti da motori koji se kupuju kod zvanicnog uvoznika stoje na lageru vec par godina. Tako da ocekujte da ce biti poneki rdjav saraf ili u mom slucaju su pomalo rdjavi oni viljci za stelovanje sajle (ne znam da li ima neko posebno ime)...

 

Motor za tu kubikazu i tu snagu stvarno vuce haos dobro. U svakoj brzini.

Posle 110 km/h mu ponestaje snage i tu se vec oseca krajnji domet masine koja je na nekih 130km/h...po dobrom danu i povoljnom vetru moze i koji km vise :) U svakom slucaju ne preporucujem zbog kinekih guma koje vec setaju kada se vozi oko 120km/h.

 

Motor se dosta trese na pojedinim obrtajima (najmirniji na 80-90) a mesto za suvozaca je kriminalno lose i neudobno. u svakom slucaju ne planirajte ovaj motor za voznju u dvoje na duze relacije.

 

Ima elektronsko ubrizgavanje (euro 3 motor ja mislim) pa je potrosnja sasvim fina...oko 3-3.5l da kazemo neki prosek.

 

Posebne slike nemam pa cu staviti one koje imam sa raznjih putovanja i moto susreta gde se vidi motor.

 

281y98p.jpg

 

znu0zr.jpg

 

2i28ldh.jpg

 

6yirn5.jpg

 

2hh270w.jpg

 

i5rrww.jpg

 

E sad malo iskustva iz voznje. Znam da sam rekao da trese jako puno ali se malo smirilo ili se moja guzica navikla...u svakom slucaju iako trese i dalje nekako to lakse podnosim :)

 

Motorom sam isao i na duga putovanja, penjao ga po planini, vozio ga po ogromnim pljuskovima..cak stigo i da padnem sa njim...za par meseci sam utukao u njega preko 4000 kma (ne palim ga zbog relacija koja su ispod 15-20 kma..jer imam i skuter).

 

Vozen je u Bosnu sa sve prtljagom i suvozacem. Ceo put nije ni stucnuo. Kada sam prelazio Bosanske planine vukao je bez problema.

Pre 2 nedelje sam sa njim presao preko 900 kilometara u 24 casa (ima nedovrsena tema u putopisima o tome). I to pojedine deonice po dosta losem kolovozu. Nije me ostavio nigde. Niti se pregrejao niti stucnuo.

Auto put od novog sada do beograda je presao sa prosecnom brzinom od 120 km/h. Tu se osetilo da je malo digao potrosju..ali nije ni cudo..sobzirom da za 320 ccm koliko on ima to je neki skoro pa maximum.

 

Ja nisam mali covek po gabaritima i motor mi je taman. Produzene komande i nisko sediste..pizdarija :)

 

Znaci to vam je to. ko se razmislja neka slobodno pita..

 

 

Ah da..imao sam problem sa ventilatorom koji se nije palio..promenuli su ga u servisu za DZ...stavili malo bolji i veci....od ostalih nedostataka i kvarova..riknula mi sajla za brinu..500 dindzi nova...to je to...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Druže, samo piši utiske. Mislim da nas sve najviše zanima sam agregat - kako se ponaša u vožnji kad je na motoru samo vozač i kad ima i suvozač, kako mu radi to elektronsko ubrizgavanje (ima li tu bilo kakvih gličeva, problema sa paljenjem kad je hladan ili zagrejan i slično) itd, itd.

 

Što se tiče komfora za suvozača, znaj da sisy bar (naslon za suvozača) puno znači. Tako da gledaj da montiraš neki. Takođe, nije nikakva preterana mudrolija da se sedište modifikuje tako da suvozački deo bude značajno komforniji. Po svemu što se može videti na netu Daytona je skroz dobar kruzer, tako da mislim da ćeš se ti sa njim lepo navozati :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Druže, samo piši utiske. Mislim da nas sve najviše zanima sam agregat - kako se ponaša u vožnji kad je na motoru samo vozač i kad ima i suvozač, kako mu radi to elektronsko ubrizgavanje (ima li tu bilo kakvih gličeva, problema sa paljenjem kad je hladan ili zagrejan i slično) itd, itd.

 

Što se tiče komfora za suvozača, znaj da sisy bar (naslon za suvozača) puno znači. Tako da gledaj da montiraš neki. Takođe, nije nikakva preterana mudrolija da se sedište modifikuje tako da suvozački deo bude značajno komforniji. Po svemu što se može videti na netu Daytona je skroz dobar kruzer, tako da mislim da ćeš se ti sa njim lepo navozati :zdravo:

 

prvo da tebi odgovorim.

ja nisam primetio razliku kada vozim sam ili kada imam nekog pozadi. naravno kada vozim nekog pozadi ne teram ga nikad preko 90. ima snage..ali to je vec pitanje sigurnosti tudje glave.

 

agregat za sada bez problema.hladno ovreme tek treba da dodje tako da cu videti onda...do sada je palio na zub sto bi se reklo...pitanje je kvaliteta akomulatora.videcemo koliko ce izdrzati :D

 

 

za sisy bar...nemaju orginal..ima da se ubaci od onog spidera od 250ccm ..ali treba nosac bara da se modifikuje..60 jevreja nov...

 

sto se tice izgleda...pa kad god dodjem na neki moto susret i gde god da ga parkiram ljudi zagledaju i merkaju ga....znatizelja i relativna retkost tog modela kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Sta ima da se pita kad si sve fino opisao...meni se ta tvoja Dubravka svidja mozda bi samo odradio neke modifikacije na auspusima da se ipak malo cuje...ne previse da ogluvis ali ipak malo zvuka...cim se dokopam princa videces o cemu pricam.. navikao sam da cujem motor i da osjetim ponasanje preko vibracija...to sto se motor na nekim obrtajima trese ne mora da znaci nista lose da bi skontao da li je to do masine te vibracije potrebno je da sa recimo brzinom od 80 kmh u 4 toj brzini pustis gas skroz i cujes kako masina sama sebe koci....tu se najbolje provjeri stanje masine...ne zaboravi da je to chopper i da imas samo amortizaciju sedista...a kakvi su nasi putevi dobro da i traktori idu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Sta ima da se pita kad si sve fino opisao...meni se ta tvoja Dubravka svidja mozda bi samo odradio neke modifikacije na auspusima da se ipak malo cuje...ne previse da ogluvis ali ipak malo zvuka...cim se dokopam princa videces o cemu pricam.. navikao sam da cujem motor i da osjetim ponasanje preko vibracija...to sto se motor na nekim obrtajima trese ne mora da znaci nista lose da bi skontao da li je to do masine te vibracije potrebno je da sa recimo brzinom od 80 kmh u 4 toj brzini pustis gas skroz i cujes kako masina sama sebe koci....tu se najbolje provjeri stanje masine...ne zaboravi da je to chopper i da imas samo amortizaciju sedista...a kakvi su nasi putevi dobro da i traktori idu...

 

zvuka nema :) kao da 4t skuter od 50ccm prducka :)

Naravno da je to u planu al itek posle isteka garancije...necu da to bude razlog da ne prihvate popravku u garantnom roku ako se nesto desi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Prelepo motorce, ja sam se mnogo lomio da li uzeti nekog matorg Japosa ili mladjeg Kineza za iste pare, nekako sam se odlucio za kineza ipak, 20 godina rabljenja vise je dosta bez obzira kol'ko su Japanci kvalitetniji od kineza, povremeno upadnem u depresiju zbog vibracija i buke imam Kinroada 250icu koju sam preradio dosta, (otvoricu temu cim napravim neke dobre fotografije). Neretko putujem njime Beograd-Uzice i obratno da kucnem u drvo nigde me nije ostavio ni zastucao, a potrosnja banja 2.6l ne prelazi, mada osecam da ga polako prerastam, npr mala putna brzina 1neznam.gif a zao m i da ga mucim tako da obicno ne vozim preko 80na sat, danas sam malo bio nervozan pa sam nabio 100km/h na deonici izmedju Uzica i Zlatibora. 1moto3.gif

 

Predhodni motor je bio Aprilia RS125 racing, od kako sam presao na ovaj odmorio sam se sto se tice potrosnje a i sitnih kvarova, pre sam imao dosta predrasuda o Kineskim motorima, ovaj me je ubedio u suprotno, naravno pricam o odnosu cena-kvalitet, tako da kapiram da sa Daytonom moze samo jos bolje i nadam se da cu nekad imati priliku da je probam deluje mi dosta zanimljivo.

 

Tako da kolega puno srece i dosta bezbednih kilometara sa njom 1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Mog'o bi ti MARKOIZKULE da se javiš nekad radi razmene iskustava i zajedničke vožnje. Vidim da si bio kod mene na topolskom jezeru. Goran 060-7183960 :zdravo:

 

Radim u Backoj Topoli :)

 

Posto je sezona na kraju i ja motor parkiram za dan-dva, sledece sezone moze neka voznjica da se organizuje :)

 

btw: ako ti bude trebala registracija samo se javi kod mene na tehnickom pregledu..na sencanskom putu posle kruznog toga (prema auto putu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Malo da upotpunim temu...

Motor i dalje radi bez ikakvih problema. Nije se vozio puno ove godine zbog kisa koje su svaki jebeni vikend padale preko vikenda.

Presao nekoliko hiljada km ove god. I to je svaki put bio preko 200km. Za manje voznje ga ne vozim uopste jer imam drugo magarence.

Motor pali bez ikakvih problema i kada stoji i po mesec dana u garazi. Posle zime upalio na pola zuba.

Montirao mu homemade sisibar (danke heartless), uzeo kozne bisage...

Natovarim ga lepo...i nasadim i curu (pored mojih 110+ kila) i motor ide bez ikakvih problema.

Imam osecaj da se potrosnja ustatila na nekih 3 litre kada ga vozam 80 na sat solo. Sa curom 3.5 mozda.

 

sto se tice agregata sve kao i prvi dan. (kuckam u drvo). vozio sam ga sa curom po 200-300km u jednom pravcu bez pauze duze od 5min i stvarno nije pravio nikakav problem. redovno na servis, redovno mazanje lanca i on ide. sipas i vozis.

 

jedino sto mi smeta je zvukovi koje pokretni delovi prozivode zbog vibracija. recimo papucica kocnice se trese i pravi metalni zvuk. sve u svemu par gumica to da resiti. u principu izdatak 100 din :) . samo eto nikako da podesim to jer mi nije toliko bitno.

 

ono sto me uvek, ali uvek iznenadi je koliko snage ima ovaj agregat. ovo je ipak 320ccm i motor je sam velik i tezak 200 kila...a on uvek vuce u svakoj brzini ko lud.

 

gume i dalje ko nove :) ne trose se :) lanac kineski pa se mora dotezati posle svake duze voznje.

 

brzina merena preko gpsa je max izmerena 134km..na satu 140km.. na ravnom putu. najbolje se ponasa na 80-100km na sat. najmirnije radi recimo na 90. na 130km on ide...ti dodas gas do daske, on krene da bruji 3 puta jace al ne ubrzava...ne znam jel neka blokada ili sta vec.

 

ko bi recimo hteo da se zeza sa time mogao bi da sredi auspuhe i da uziva u jakom zvuku. ja nisam nista hteo da diram zbog garancije pa zvuk nije nesto.

 

ove godine isao po rumuniji, srbiji, bosni, hrvatskoj, na sever madjarske isao...znaci vozao se po duzim turama...i nikad se nije desilo nista. najveci problem je bio prve godine sto mi je ventilator prestao raditi i sto mi je sajla za km sat pukla...i to je sve manje vise.

 

jednu stvar ocu da uzmem sa rezervom jer sam mozda navikao...vibracije motora. princ 125ccm je dosta mirniji..ovaj trese dosta..ali ja se nekako navikao. jos mi cura i neku presvlaku napravila za sediste pa ni to nije vise neki problem...

 

ps: negde sam procitao neki komentar "jebes motor za kojim se ne okrenes svaki put kada ga parkiras"...ja se za svojim svaki put okrenem i uvek se zadivim lepotom linije motora :moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Koja je cena za ovaj motor kod vas u Srbija?

 

redovna cena je bila 3500eura. sajamski popust od 500 jevreja pa je izaslo 3000. kasnije su jos spustili cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Pozdrav druze, svaka cast na temi, motor je prelep, jako bih voleo da ga kupim, ali mi finansije ne dozvoljavaju trenutno. Mada planiram da ga kupim ove ili sl sezone, pa bih voleo da vidim motor uzivo, ako si voljan da se jednom nadjemo, provozamo, cisto da ocenim i uzivo da li bi mi "cucnuo". B-) Inace ja vozim princa, tako da imam poverenje u kineze. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Pozdrav druze, svaka cast na temi, motor je prelep, jako bih voleo da ga kupim, ali mi finansije ne dozvoljavaju trenutno. Mada planiram da ga kupim ove ili sl sezone, pa bih voleo da vidim motor uzivo, ako si voljan da se jednom nadjemo, provozamo, cisto da ocenim i uzivo da li bi mi "cucnuo". B-) Inace ja vozim princa, tako da imam poverenje u kineze. :-)

 

ako ostane u mom vlasnistvu do tada naravno da moze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Ja moju masinu spremam polako za sezonu, tako da se vec vozam (kad mi vreme dozvoli). Tako da kad budes raspakovao mezimca, samo javi. :)

P.S. Mozda i trgujemo ako ostane kod tebe. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Ja moju masinu spremam polako za sezonu, tako da se vec vozam (kad mi vreme dozvoli). Tako da kad budes raspakovao mezimca, samo javi. :)

P.S. Mozda i trgujemo ako ostane kod tebe. Pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

motor je prodat kolegi u vrscu...

 

 

e sad, posto je motor prodat pa da iskreno kazem....motor je perverzija...

fali mu mozda bolja zavrsna obrada...mozda bolji amortizeri bla bla...ali ja nikad sa njega nisam sisao bez osmeha...

on ce definitivno da vas i nervira i naljuti ali i pruzi ono sto nijedan kinez nece, sigurnost koju nisam dovodio u pitanje..gde sam naumio tu sam i dosao bez problema...meni je motor jako lepo legao i nauzivao sam se njim jaaaako lepo. i ja i cura. vec mi je zao sto ga nemam vishe...da imam brdo para kupio bih jedan samo da mi stoji kuci i da se vozi samo na lokalni moto skup :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: nemam

Meni je ovaj motor fantastican,mada je jako interesanto da nema nigde da se kupi polovan,vec mesecima pokusavam da nadjem neki oglas i nista,stvarno ne znam u cemu je fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja