Jump to content

Moto Zajednica

HtR 2: Centralna Azija, Kaspijski Basen i "5 Velikih"

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: B.Palanka
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Svaka cast na putopisu ostavlja bez teksta ,dobro isplanirano putovanje za tako nesigurne i zatvorene zemlje o kojima se vrlo malo zna .

Sva sreca putnika nek te prati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd

HtR2: Od Aralska preko Kyzylorde do Taraza i onda do Almatija

 

 

IMG_7156.jpg

[Još dugo nakon Aralska prati nas suvo korito Aralskog mora]

 

 

IMG_7167.jpg

[Nekada su predeli oko jezera bili zeleni. Sada pustinja polako osvaja, potpuno je promenjena mikroklima.]

 

 

IMG_7176.jpg

[ubrzo, ponovo ulazim u pustinju.]

 

 

IMG_7183.jpg

[Put je na ovoj deonici veoma svež, ni dva meseca nije star! Hitam ka Bajkonuru.]

 

 

IMG_7185.jpg

[Oaza u pustinji ispred Bajkonura. Gde ima vode, život buja.]

 

 

IMG_7192.jpg

[Plan je bio da prespavam u Bajkonuru. Dan je trebalo da bude kratak (220km) i lak. Na ulazu u grad saznajem da je Bajkonur "zakrit gorod" (zatvoren grad), pod kontrolom Rusije. Ljubazni ruski policajac objasnio mi je da u toku tog istog dana nikako ne mogu, bilo gde i od bilo koga, da dobijem dozvolu za ulazak. Moram da menjam plan i vozim još nekoliko stotina kilometara do Kyzylorde. Verner i Helge se već krenuli tamo, njih kosmos nije zanimao!]

 

 

IMG_7204.jpg

[Jedan od nekoliko desetina kompleksa oko grada (ovaj na fotografiji je telekomunikacioni hab). Kosmodrom se prostire u dužini više od 250km severno od grada, u ravnu stepu. Nepojmljivo veliki konglomerat celina kao sa fotografije. Sajt za lansiranje (trenutno najveći aktivni svetski kosmodrom!) nalazi se čitavih 200km od grada.]

 

 

IMG_7210.jpg

[syr Daria - jedna od dve glavne pritoke Aralskog mora. Mala reka veličine Morave. Kada je podeljena u irigacione kanale, od dopune jezera nije ostalo ništa!]

 

 

IMG_7216.jpg

[ubrzo, put se kvari. Neplaniranih stotinak kilometara po ovakvom putu veoma umori čoveka!]

 

 

IMG_7221.jpg

[u groblja se puno "ulaže". Ovakve grobnice su uobičajene i verujte da su veće i lepše od dobrog dela stambenih kuća.]

 

 

IMG_7223.jpg

[Najzad nova deonica puta. Na tu iznenadnu sreću odgovara se velikom brzinom u pokušaju nadoknade vremena.]

 

 

IMG_7226.jpg

[u Kyzylordu stižem ipak pre mraka! Na pumpi ispred grada stigao sam moje saputnike, nije moglo da prođe bez zezanja - nadoknadio sam bar 2h kašnjenja iz Bajkonura , a oni kao okoreli "vanputaši" :lol: ]

 

 

IMG_7231.jpg

[Častimo se večerom u restoranu. Umorni smo.]

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd

HtR2: Nastavljamo ujutro od Kyzylorde ka Tarazu

 

 

IMG_7237.jpg

[Jutro i polazak iz našeg "luksuznog" smeštaja. Za provedenih 12h u gostionici, važni su samo topla voda, čist krevet i niska cena! ]

 

 

IMG_7245.jpg

[iza Kyzylorde predeo je zeleniji]

 

 

IMG_7247.jpg

[Posledica je to brojnih irigacionih kanala (prelazimo jedan od većih), koji vodom iz Syr Darie navodnjavaju okolinu]

 

 

IMG_7252.jpg

[A kada nema kanala i vode vraća se pustinja]

 

 

IMG_7255.jpg

[Ova deonica puta je odlična. Nov, savršen asfalt.]

 

 

IMG_7257.jpg

[Kada ga naprave, onda ga baš naprave! Sjajan put kroz pustinju ka Šimkentu.]

 

 

IMG_7264.jpg

[svaki parking na novoizgrađenim pravcima opremljen je kanalima za popravku vozila. Ovde ljudi još uvek umeju da rade na svojim automobilima.]

 

 

IMG_7272.jpg

[Odlično nam ide! U Šimkent smo stigli već oko 14h i odlučujemo da nastavimo do Taraza, još oko 200km i da uz sutrašnju pojačanu deonicu skratimo put do Almatija za čitav jedan dan! Ali, najpre ručak u šumarku... Primećujete li: rekao sam ŠUMARKU! Predeo se promenio.]

 

 

IMG_7278.jpg

[iza Šimkenta ulazimo u brdoviti deo zemlje.]

 

 

IMG_7277.jpg

[Do Almatija nema još mnogo, tek oko 650km. Blizu smo.]

 

 

IMG_7280.jpg

 

 

IMG_7284.jpg

[Predeo se definitivno promenio. Zelenilo, poljoprivreda i planine. Posle mnogo dana pustinje, sve ovo godi oku.]

 

 

IMG_7291.jpg

[Nadomak Taraza počinje deonica odličnog puta.]

 

 

IMG_7296.jpg

 

 

IMG_7300.jpg

 

 

IMG_7308.jpg

[Prelep krajolik. Žuta, zelena i zlatna boja mešaju se u pogledu putnika, a srce zaigra od prizora.]

 

 

IMG_73181.jpg

[Dopuna goriva na luksuznim benzinskim stanicama je uobičajena u Kazahstanu :lol: ]

 

 

IMG_7321.jpg

[stižemo u Taraz. Natpis "Dobrodošli" godi. Noć je daleko, današnju dugačku deonicu prevezli smo u odličnom tempu, kao jedan.]

 

 

IMG_7322.jpg

[Postalo je pravilo da delimo sobu. Malo zbog druženja, malo zbog uštede, malo jer je tako lakše naći smeštaj. Najstariji dobija krevet, sledeći u redu sofu, a šta mislite ko je spavao na podu... Ako, nema veze, ama da sam i ja negde najmlađi!]

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Inače, ovde je jutro i krećem da servisiram motor (redovan servis). Juče smo izmolili, nećete verovati, ni manje ni više nego DUCATI dilera da nam da ćošak u svom dvorištu, kako bi na miru radili na motorima i na odgovoran način odložili staro ulje. Pre toga nas je bmw ladno odbio, videh preko puta Ducati, rekoh "hajde da probam" i eto. FIni ljudi, a ovi BMW dileri (Astana motors) sa nosom podignutim ka nebu... :jok:

 

Ovo je velika sramota za BMW, trebalo bi to dojaviti na neki nacin nekim odgovornim glavesinama u BMW Germany - Munchen....pa neka malo reaguju a ne da se stalno hvale kako imaju super mrezu servisa po celom svetu i kako se putnik nikada ne odbija i cak preko reda uzima u rad ukoliko je takva potreba.......

Prosledicu mojim nekim poznanicima - nemcima iz BMW-a cisto kao info.........

 

Idemo dalje.........samo napred, slazem se sa tvojim izlaganjem vezano za putovanja. Treba putovati ...... nebitno je gde, samo treba sesti i putovati i svaki put (makar otisao do Avale ili Mladenovca) ces biti bogatiji za to putovanje.......... :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Fenomenalna avantura, treba puno hrabrosti u svakom smislu za ovako nesto.... Svaka ti cast!

Kako ti je stanje sa gumama, na jednoj slici mi se ucinilo kao da je zadnja prilicno "pojedena" ili je to samo tako izgledalo na slici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd

Htr2: Stižemo u Almaty

 

 

IMG_7329.jpg

[Odmah iza Taraza, počinje već civilizacija. Mnogo drumskih kafana prava su prilika za doručak. Ukusno i jeftino, to je karakteristika ovakvih mesta (uobičajen doručak ovde: kajgana, čaj i hleb, košta oko 1.5 Eur po osobi)]

 

 

IMG_7336.jpg

[Predeo kroz koji se vozi zaista je lep. Jesen je i sve boje spektra polako počinju da budu prisutne.]

 

 

IMG_7352.jpg

[Menjam plan u letu - zaobićićemo Kirgistan. Nemam živaca za dugotrajnu carinsku proceduru, najmanje 2x5h, zbog prolaska do Almatija. Kada sam saznao da je oko granice izgrađen novi put, donosim brzo odluku (u ime sve trojice ;)). Kirgistan mi ionako sledi na sledećem putovanju! Sve vreme pored puta je vojna infrastruktura, put bukvalno vijuga 50m od granične linije.]

 

 

IMG_7356.jpg

[uključujemo se na glavni put Biškek-Almati. Prepun drumskih kafana. U jednoj od njih jedemo odličan šašljik (roštilj), tačnije Verner i ja, Helge je vegetarijanac i gleda nas sa gađenjem. Mi uživamo, baš nas briga!]

 

 

IMG_7359.jpg

[Jeste posle opisa hrane, ali moram ovo da pokažem. Luksuzni toaleti Kazahstana!]

 

 

IMG_7363.jpg

[Put je savršen. Kao da sam znao kada da fotografišem, nepunih 2km iza ove fotografije sačekala nas je policijska zaseda.]

 

 

IMG_7371.jpg

[Pravimo se ludi, dok Helge iznuruje policiju. Na kraju gube strpljenje, jer ih ne razumemo i puštaju nas!]

 

 

IMG_7375.jpg

[ispred Almatija počinju planine. Grad se nalazi u podnožju.]

 

 

IMG_7382.jpg

[Na ulazu u grad, fotografišemo se ispred simbola zemlje: leoparda. Ova fotka, sa ovog mesta, suvenir je iz grada (makar to važi na Horizons unlimited-u ;))]

 

 

IMG_7386.jpg

[biramo odličan hotel, preko puta same opere. Vala i mi imamo dušu!]

 

 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo,

 

lepo ti napredujes..........odlicno :takoje:

nego reci mi koliko je do sada predjeno kilometara, u kakvom su stanju gume, vidim da ste sva trojica servisirali (promena ulja i filtera) vozila pa me bas interesuje stanje guma i koje su marke, tip...........

 

U stvari znas i sam kako je, sve nas interesuje i svi ti zavidimo.........

 

Uzivaj..........i samo tako nastavi.....super je.

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Zdravo,

 

lepo ti napredujes..........odlicno :takoje:

nego reci mi koliko je do sada predjeno kilometara, u kakvom su stanju gume, vidim da ste sva trojica servisirali (promena ulja i filtera) vozila pa me bas interesuje stanje guma i koje su marke, tip...........

 

 

Do sada sam prešao tačno ;) 12.708km (po track logovima, znači verovatno i malo više, jer nije uvek navigacija uključena). Uradio sam redovan servis, s tim što (za razliku od prošle godine) sada nisam otvarao motor, jer nije na red dolazila promena svećica, a nije bilo potrebe za štelovanjem ventila.

 

Gume su u solidnom stanju, imaju još jedno 30% (Metzeler tourance EXP, guma koju najviše volim za duga putovanja, ujedno odlična u svim uslovima i dosta dugotrajna). Nadam se da će izdržati do BG, ako ne, promeniću u Rusiji ili Kijevu. Na oba mesta ne bi smelo da bude problem. Ja imam dosta tečan stil vožnje i već sam iz ove gume izvlačio 18-20k km. Problem je što će sada biti više, ponet putovanjem dosta sam produžavao originalni plan (samo u Iranu preko 2000km, a i u Kazahstanu će biti bar oko 1500km više).

 

Ulje sam nosio svoje (Motorex Snitzer za boxer motore i ponovo se pokazalo fenomenalno, lepa boja na istakanju, između dve dopune za 11500km potrošeno svega 300ml! U ovo ulje se već kunem, a ima ga u BG za normalnu nabavku, po ceni boljoj nego u SLO npr.

 

Inače, sinoć sam pristigao u Astanu, novu impresivnu prestnonicu Kazahstana. Za 2 dana rutinsku prevezao 1200km, uželeo sam se bio vožnje. Mnogo sam severno, već redovno vozim na 8C ujutro, noću je jako hladno. Došla zima...

 

:moto3:

 

Astana sinoć (šta napraviše petro dolari, a? :lol:):

 

IMG_8104.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Jel koristis gopro? Zanima me kako si odradio ceo taj "conectivity" (kamera - komunikator)?

 

nije mi jasno, a zanima me :D

 

Jednostavno: sa audio miksete (u mom sliučaju Autocom), sa izlaza za suvozača odveo sam signal na line-in gopro-a. Tako sam dobio miksovan signal stereo kvaliteta na gopro snimku.

 

Ovo sam odradio još prošle godine za HtR1, kada smo snimali seriju (a od tada je ostala i navika komentarisanja :lol:), naročito je efektno kada hvatam komunikaciju radio vezom.

 

E da, između autocoma i gopro-a dodao sam jedan audio filtar (1:1 trafo, ko nema pravi audio filtar, može da uzme ovakav trafo, ima ih po starim modemima). Signal mora da se galvanski razdvoji, kako bi se eliminisala tzv. "common ground" autocoma, tj. kondukcione smetnje sa motora. Tada dobijete savršen signal, koji deluje kao da ste miksali u montaži.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Moram da prenesem ovde jedan mail koji sam poslao Violeti, kao crticu mentaliteta ovdašnjih ljudi - i Kazaka i Rusa (koje sam generalizujući na početku, sudeći po zapadnjacima Kazahstana, nepravedno okarakterisao kao neljubazne). Dakle, mail:

 

Jao, Violeta koliko su divni u ovom hotelčiću!!! Ja pitao za obućara i oni mi rekli za jednog, znaš pričao sam ti sinoć - da mi zašije načetu Givi torbu. Kad ono, eto ti za 5min dolazi žena, vlasnica hotela i kaže: "ma, gde ćeš sada da tražiš "sapožnika" (obućar, nije mi loš ruski, a? ;)). I kaže još: "Daj, ja ću da ti zašijem na mašini".

 

I odnese torbu. Sada se vratila, reče: "Ma, nije moglo na mašini, ušila sam ručno debelom iglom!" Divni su, a meni problem u nastanku rešen! Torba je već počela da ljulja na motoru.

 

Eto, morao sam ovo sa tobom da podelim...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ne znam kako ostali al meni je cela ova priča tek sa ovim poslednjim postom dobila dušu. suza mi pošla.... mcm, sve je super i to al radi me samo taj "personal touch" izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Obično ne komentarišem putopise, jer smatram da svako vozi pre svega za sebe ( ali su odlična stvar, naročito ako neko planira sličnu rutu ).Ali ovo... ovo nije putopis, ovo je hodočašće... ne znam šta je i kako da nazovem :) pozzz, svaka čast....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Da se vratimo na temu ;), idemo nazad u Almati!

 

Almati je daleko najveći, verovatno najlepši (mada i Astana ima svoje impresivne adute!) i svakako najkompletniji grad što se kvaliteta života u Kazahstanu tiče. Neznatno je manji od Beograda. Na svakom koraku vidi se da je u Almatiju, potpuno suprotno od dotadašnjeg iskustva sa Kazahstanom, prisutan novac. Mnogo novca. Grad je skup, na momente čak i zapadnoevropski skup.

 

Sinoć smo pristigli iz Taraza. Već ranije dogovorili smo se da zajedno uzmemo par dana odmora. Biće prilike da se rastanemo, svi bi da to još malo odložimo. Pošto ćemo u gradu provesti nekoliko, pokazaće se kasnije četiri, dana - odlučujemo da se isprsimo i uzmemo dobar hotel. Potpuno siguran i čuvan parking za motore je imperativ. Kao i do sada u sličnim prilikama, konsultujemo Vernerovu "Knjigu" ("The Book" -naš kolokvijalni naziv za izdanje Lonely planeta "Central Asia", odličan vodič koji često sadrži dobre preporuke za smeštaj).

 

Doveo sam nas sinoć do hotela iz prve, što je u velikim gradovima bez precizne navigacije ravno manjoj senzaciji. Evo nas kako ujutro krećemo da istražimo grad, ali najpre pošto pronađemo mesto gde ćemo sutra servisirati motore.

 

 

Hotel Almati, na odličnoj lokaciji u centru grada:

 

IMG_7393-767x1024.jpg

 

To je taj trenutak! Mapa grada i prvo otiskivanje u nepoznato. Helge se toga grozi, kaže "ti si city boy, ti to voliš, ti si ovde kao riba u vodi, ja najradije ne bih nigde iz hotela". Sve je u pravu.

 

IMG_7400-767x1024.jpg

 

Krećemo da dogovrimo servisiranje motora:

 

IMG_7403.jpg

 

BMW diler nas hladno i glatko odbija (Astana motors, neka se zna!):

 

IMG_7407.jpg

 

Dok nas fini ljudi iz Ducati Almati-ja prihvataju kao najrođenije. Sve će nam biti na raspolaganju, kažu moramo pomoći takvim putnicima (i to neka se zna!):

 

IMG_7409.jpg

 

Servis ćemo obaviti sutra, sada najpre ono što smo jutros propustili (to nam je u kampu uvek prva stvar). Dakle, kafica:

 

IMG_7416.jpg

 

Snimam zanimljiv znak. Ignorisali smo ga redovno i rutinski, sa pričom da je, eno vidi se, prikazan skuter, dok smo mi, pa pogledaj narodna Milicijo zar nije očigledno, veliki motori (palilo je svaki put!):

 

IMG_7411.jpg

 

Na svakom koraku su menjačnice. U Almatiju je, za razliku od dotadašneg iskustva sa Kazahstanom (izuzimajući Aktobe), veoma lako zameniti novac po fer kursu:

 

IMG_7443.jpg

 

Prva na spisku znamenitosti je ruska pravoslavna Voznjesenska katedrala, druga najveća drvena građevina na svetu. Nalazi se u memorijalnom parku "28 Panfilov heroja", podignutom u čast Kazaka stradalih u borbi protiv Nacista:

 

IMG_7424.jpg

 

IMG_7434.jpg

 

Kazahstan ima oko 2/3 azijatskog i nešto manje od 1/3 slovenskog stanovništva. Svi žive u skladu, a mešana društva (na ulici, u lokalima itd.) su pravilo! Bez obzira na rasu, sve žene su potpuno i konstatno sređene:

 

IMG_7444.jpg

 

Parkovi Almatija jesu lepi, ali ko je prethodno na svom putovanju posetio sve one čarobne iranske parkove ne može sasvim da bude impresioniran. Lepo je svejedno:

 

IMG_7450.jpg

 

IMG_7454.jpg

 

Almati je do kraja devedesetih godina prošlog veka bio prestonica Kazahstana. Puno je javnih zgrada koji svedoče o tom vremenu:

 

IMG_7462.jpg

 

Almati je najveći centar umetnosti regiona. Muzička akademija i koncertna dvorana:

 

IMG_7476.jpg

 

Pozorište Ljermontov, najbolji teatar u gradu:

 

IMG_7487.jpg

 

Zgrada Opere:

 

IMG_7589.jpg

 

Trg republike, monumentalan trg iz sovjetskog vremena. Parole više nisu u crvenoj boji i ne govore o komunizmu, ali su i dalje prisutne. Boje se menjaju, svest u ovoj zemlji još nije sasvim promenjena:

 

IMG_7504.jpg

 

IMG_7511.jpg

 

IMG_7508.jpg

 

A sa druge strane moderan život. Na repertoaru je "Džobs":

 

IMG_7505.jpg

 

Redovi za bankomat kao bilo gde u razvijenom svetu:

 

IMG_7477.jpg

 

Ovako se zaustavlja taksi (ruski sistem - taksi je svaki običan auto, koji odluči da stane i zaradi nešto sitno sa strane). Ako ste lepa devojka srednje vreme čekanja je oko 5 sekundi!

 

IMG_7493.jpg

 

Posle Las Vegasa, evo još jedne kopije :lol::

 

IMG_7492.jpg

 

Žene svih rasa u Kazahstanu su prelepe:

 

IMG_7510.jpg

 

IMG_7524.jpg

 

Staro ime grada "Alma ata" znači "Otac svih jabuka" (po autohtonoj divljoj sorti iz okoline, za koju se tvrdi da sve domaće jabuke od nje vode poreklo). Jabuka je dakle simbol grada:

 

IMG_7514.jpg

 

Moderan život - savremen šoping mol ispod sovjetskog Trga Republike:

 

IMG_7528.jpg

 

I brend prodavnice duž većeg dela Furmanove ulice:

 

IMG_7550.jpg

 

Putujem već jako dugo. Došlo je vreme za šišanje! Rešenja u vidu salona koji rade po evropskim metodama (i sa evropskim cenama!) su prisutna na svakom koraku. Biram dobar salon, mlada i lepa Maša se baš trudi da stranac bude zadovoljan, zadovoljan rezultatom i jesam, mada realno nemogu ni da primirišu kvalitetu usluge kod dva Đoleta (jedan prisutan ovde) i jedne Tanje, po meni sveukupno najboljeg salona u Beogradu!

 

IMG_7536.jpg

 

Tzv. "Katice", stari češki tramvaji kao i u Beogradu do skoro:

 

IMG_7552.jpg

 

Ovde gradske rečice nisu ubijene sprovođenjem u kanalizacione kolektore, kao kod nas u preregulisanoj Evropi! Jesu ukroćene, jesu ispravljene i betonirane, ali jesu i još uvek na svetlosti dana. Podžavam rešenje 100%!

 

IMG_7540.jpg

 

Sve je skupo u Almatiju, pa ni računari nisu izuzetak. Ulazni model laptopa je čak 500 Eur. Beograd je po ovom pitanju značajno povoljniji:

 

IMG_7555.jpg

 

Ljubav u parku. Uživo i ovekovečena u kamenu. Večno prisutna. Lepo je to, zar ne?

 

IMG_7563.jpg

 

IMG_7558.jpg

 

Komunalne službe rade da se mladi vole na čistom ;):

 

IMG_7564.jpg

 

Nazad u hotel. Posle celog dana lutanja. Ako, nema ništa lepše nego upoznati još jedan novi grad!

 

IMG_7575.jpg

 

Panorama Almatija u sumrak. Na žalost, vazduh je i ovde zagađen i smog kvari sliku:

 

IMG_7594.jpg

 

IMG_7602.jpg

 

Opera i grad iza noću. Lep prizor kada čovek za trenutak zagubi pogled preko terase:

 

IMG_7612.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

svaka cast Stanimire, citam i gledam slike i zavidim ti - onako pozitivno gledano.

komentari u postovima do sada kao da su moji jer svaki je na mjestu. nadam se da ce i do kraja puta sve teci po planu. pozdrav iz Pule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja