Jump to content

Moto Zajednica

Obori ih kao "domine"

Recommended Posts

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

Od muke ne znam ni sta da napisem :)

Ali eto, da podelim jos jedno iskustvo sa ludacima za volanom koji sedaju za volan u sred bela dana u alkoholisanom stanju (sto ne znaci da pravdam alkoholisanje preko noci) :)

Drugar i ja pijemo pice na 2m od motora, ja sam bio okrenut ledjima drugar licem motorima i koji pocinje da se dere "ALOOOOOO PAZIII" pritom ja cujem kako puce nesto, onako dobro, a sta to moze da pukne osim nasih motora, u sekundi se okrecem i imam sta da vidim!!! MOTORI NA ZEMLJI! I vozac auta koji ni manje ni vise onako nonsalantno izlazi sa flasom piva u ruci i stavlja na krov od svog auta, i ja koji pocinjem da urlam (al to nista ne donosi naravno, samo reakcija) i njegovi ortaci njih 4, koji izlaze sa stavom, "nije nista strasno, sredice se" malo je falilo i njih da pobijem, dok vozac ne zna gde je levo i ne zna ni sta da kaze. I tako smo bili sat i po dok nije policija dosla da izvrsi uvidjaj, jeo je sve i svasta za to vreme, i da, i bio razne sokove, jeo zvake, i na kraju je na duvao dobrih 1.68

 

Pre samog dolaska na to mesto sipao sam pun do cepa i curelo je na cep gorivo.

Ljudi, mi vise nismo sigurni ni kad smo parkirani!!!

 

2vv6vrp.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što si zasenčio tablicu od kola , nije valjda da čuvaš ovu pijanduru ? Pa valjda treba da se vidi da i mi ostali znamo od kog da se pazimo !

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nadam se da ces da ga tuzis za nanetu stetu a posebno za dusevni bol koji ste doziveli kada ste videli svoje bebice na zemlji!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Šta više reći kad je ovde sve nenormalno postalo normalno. Još malo pa će da nas tuže što ometamo pijandure u saobraćaju.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 377 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kakva je ovo zemlja postala, nemože čovek da se napije na miru od ovih bajkera.1jok.gif

Flaša na automobilu najjači utisak, nadam se da šteta na motorima nije velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Kakva je ovo zemlja postala, nemože čovek da se napije na miru od ovih bajkera.1jok.gif

Flaša na automobilu najjači utisak, nadam se da šteta na motorima nije velika.

 

Najbolje je sto je napisao da je pijandura jos i jeo i pio sokove (verovatno da bi na neki nacin smanjio koliko ce naduvati), a zaboravio da skine flasu sa krova.

 

Svaka cast kolega kako si se suzdrzao, retki bi izdrzali a da ne izuju gamad.

Kolika je steta na motoru?

 

Ako nista drugo, bar nisu pokupili nekoga u pokretu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Шта да ти кажем... 1hmm.gif

 

Тужи говедо јер имаш записник полиције а и слику са флашом! Тражи да ти плати и оно што не дугује - узми доброг и скупог адвоката а не оне за једнократну употребу. Надам се да си га сликао док је јео у покушају да смањи ниво алкохола. Ако јеси и те слике прикажи као доказ. Стрпи се док све не прође и док ти не плати. Затим га пусти да живи једно 3 - 4 месеца таман да заборави на тебе и да стигне да се замери наком другом јер пијаницама не треба много времена за то, па га онда слатко излупај за све паре а и мало за своју душу и наравно без сведока!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Pridruzujem se hejtovanju pijanog slepca, i dodajem da je i drzava podjednako kriva sto ovakvi obitavaju drumovima.

A tebi eno parking 12m dalje sa desne strane. Tu naredni put da parkirate... ;)

Ako sam dobro razumeo, ovo sto je iscurelo je gorivo? Lici na ulje, crno je, pa reko da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Okej, sve sam skapirao samo ne znam za šta da ga tuži. Misim i ja bih popizdeo, ali urađeno je sve što može da se uradi. Izašla policija na uviđaj, utvrđeno stanje, napravljen zapisnik, čeka se procena štete i naplata osiguranja.

O kakvom duševnom bolu i dodatnim tužbama vi pričate?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Okej, sve sam skapirao samo ne znam za šta da ga tuži. Misim i ja bih popizdeo, ali urađeno je sve što može da se uradi. Izašla policija na uviđaj, utvrđeno stanje, napravljen zapisnik, čeka se procena štete i naplata osiguranja.

O kakvom duševnom bolu i dodatnim tužbama vi pričate?

 

Чини ми се да може и приватно да га тужи. Није оно што каже полиција баш црвено слово на папиру.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1663 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

A tebi eno parking 12m dalje sa desne strane. Tu naredni put da parkirate... ;)

 

 

Ne vredi, kad hoce ono hoce, ja i drugar sedimo u kolima na parkingu i cekamo drugara koji nas je castio to vece da plati racun, kad pijana riba cepa pun gas u rikverc i udara u mecku e klase parkiranu odmah do nas. Stvarno steta za motorice, zavidim vam na zivcima i toleranciji :care:, da sam ja bio u pitanju znam da mu ne bih dao ni gutljaj vode da popije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Okej, sve sam skapirao samo ne znam za šta da ga tuži. Misim i ja bih popizdeo, ali urađeno je sve što može da se uradi. Izašla policija na uviđaj, utvrđeno stanje, napravljen zapisnik, čeka se procena štete i naplata osiguranja.

O kakvom duševnom bolu i dodatnim tužbama vi pričate?

 

Pa može da ga tuži i da traži odštetu za vreme koje će motor provesti na popravci, čekati rezervne delove . . .

Kad registrujemo motore - registrujemo ih za 365 dana u godini i plaćamo to debelo. Kad neko ovako pijan udari motore na parkingu - molim lepo - nek plati nastalu štetu .

Jel udario dva motora pijan - jeste, dođe milicija, napravi zapisnik, zapišu se vidljiva oštećenja - na primer jednom motoru polomljen žmigavac, drugom pukla ručica prednje kočnice - tražiš odmah od policajca da konstatuje da su motocikli tehnički neispravni za vožnju u javnom saobraćaju i onda lepo pozoveš šlep službu ( a možeš i dve za svaki motor posebno ) - pijandura ima sve to da plati ! Svi mi znamo da se motor može voziti i bez žmigavca i sa slomljenom ručicom prednje kočnice, al da te par kilometara dalje zaustavi druga patrola - ladno mogu da te isključe iz saobraćaja i da pišu prijavu. Kad odeš kod sudije za prekršaje i on će da ti kaže isto ovo što sam ja napisao.

Ovamo sa jedne strane kukamo kako smo ugroženi u saobraćaju, kako nas " ne vide " - i tako će i ostati ako se nešto ne uradi.

Pa evo prilike da postanemo vidljivi bar za ovog alkosa, a ako i drugi kojima se dese slične stvari urede tako, pa se to raščuje - i drugi će nas bolje videti i obraćati pažnju na nas u saobraćaju !

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

A tebi eno parking 12m dalje sa desne strane. Tu naredni put da parkirate... ;)

 

Hvala tebi na savetu ;)

 

Na motoru pukla oba fuzastera, jedan od hondinog udarca, drugi od pada na tu stranu, i plastika od RAM AIR-a :)

Za divno cudo bocna ili prednja plastika ostale bez ijedne ogrebotine, takodje i rep :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

 

Na motoru pukla oba fuzastera, jedan od hondinog udarca, drugi od pada na tu stranu, i plastika od RAM AIR-a :)

Za divno cudo bocna ili prednja plastika ostale bez ijedne ogrebotine, takodje i rep :)

 

A kaciga, jel citava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Pa može da ga tuži i da traži odštetu za vreme koje će motor provesti na popravci, čekati rezervne delove . . .

Kad registrujemo motore - registrujemo ih za 365 dana u godini i plaćamo to debelo. Kad neko ovako pijan udari motore na parkingu - molim lepo - nek plati nastalu štetu .

Jel udario dva motora pijan - jeste, dođe milicija, napravi zapisnik, zapišu se vidljiva oštećenja - na primer jednom motoru polomljen žmigavac, drugom pukla ručica prednje kočnice - tražiš odmah od policajca da konstatuje da su motocikli tehnički neispravni za vožnju u javnom saobraćaju i onda lepo pozoveš šlep službu ( a možeš i dve za svaki motor posebno ) - pijandura ima sve to da plati !

Samo, postoji i druga strana te batine.Sve to sto si nabrojao mora da se plati odmah pa tek onda podnese tuzba. Pa da se plati sudska taksa, advokati, rocista... Taj proces, u "extra najboljem" slucaju, bude gotov za godinu dana.

 

Sud pijanduru proglasi krivim i donese resenje da ti on sve to plati, sa zateznom kamatom... Ali nezaposlen, nema imovine, kukuleleeee Pa onda idu izvrsitelji tamo i popisuju neki polovan kauc i EI televizor kod roditelja.

A ovamo, covek pored troskova popravki na motoru (koje ce relativno uspesno naplatiti od osiguranja) natovario sebi jos 3.000 EUR dodatnih koje, u praksi, nece naplatiti nikada. Naravno, niko ti ne osporava dug ali ce platiti kad bude mogao da zaradi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

Pa može da ga tuži i da traži odštetu za vreme koje će motor provesti na popravci, čekati rezervne delove . . .

Kad registrujemo motore - registrujemo ih za 365 dana u godini i plaćamo to debelo. Kad neko ovako pijan udari motore na parkingu - molim lepo - nek plati nastalu štetu .

Jel udario dva motora pijan - jeste, dođe milicija, napravi zapisnik, zapišu se vidljiva oštećenja - na primer jednom motoru polomljen žmigavac, drugom pukla ručica prednje kočnice - tražiš odmah od policajca da konstatuje da su motocikli tehnički neispravni za vožnju u javnom saobraćaju i onda lepo pozoveš šlep službu ( a možeš i dve za svaki motor posebno ) - pijandura ima sve to da plati !

Samo, postoji i druga strana te batine.Sve to sto si nabrojao mora da se plati odmah pa tek onda podnese tuzba. Pa da se plati sudska taksa, advokati, rocista... Taj proces, u "extra najboljem" slucaju, bude gotov za godinu dana.

 

Sud pijanduru proglasi krivim i donese resenje da ti on sve to plati, sa zateznom kamatom... Ali nezaposlen, nema imovine, kukuleleeee Pa onda idu izvrsitelji tamo i popisuju neki polovan kauc i EI televizor kod roditelja.

A ovamo, covek pored troskova popravki na motoru (koje ce relativno uspesno naplatiti od osiguranja) natovario sebi jos 3.000 EUR dodatnih koje, u praksi, nece naplatiti nikada. Naravno, niko ti ne osporava dug ali ce platiti kad bude mogao da zaradi.

 

Mi smo mu na kraj krajeva i nudili "uslugu" ali on nije prihvatio, sam nije nalazio ni jedno jedino resenje, tako da je na kraju policija bila neizbezna, u njegovoj muci i alkoholisanom stanju smo hteli da mu izadjemo u susret ali nije hteo, i sam je mislio da je policija najbolje resenje po njega i po nas, to je to.

 

Meni ne padaju na pamet neke tuzbe, sta god, samo hocu da mi motor bude sredjen, nista vise! :)

I sto bi neki rekli "ko zna zasto je to dobro" ,ne daj boze mogao je nekog drugog da zezne u stanju u kakvom je bio, a bio je poprilicno... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa odmah se dogovoriš sa njim - uzmeš mu auto - odnosno ubediš ga da ti da auto da imaš čime da završavaš poslove dok se motor ne popravi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pa može da ga tuži i da traži odštetu za vreme koje će motor provesti na popravci, čekati rezervne delove . . .

Kad registrujemo motore - registrujemo ih za 365 dana u godini i plaćamo to debelo. Kad neko ovako pijan udari motore na parkingu - molim lepo - nek plati nastalu štetu .

...

Sud pijanduru proglasi krivim i donese resenje da ti on sve to plati, sa zateznom kamatom... Ali nezaposlen, nema imovine, kukuleleeee Pa onda idu izvrsitelji tamo i popisuju neki polovan kauc i EI televizor kod roditelja.

A ovamo, covek pored troskova popravki na motoru (koje ce relativno uspesno naplatiti od osiguranja) natovario sebi jos 3.000 EUR dodatnih koje, u praksi, nece naplatiti nikada. Naravno, niko ti ne osporava dug ali ce platiti kad bude mogao da zaradi.

 

U ovakvim slučajevima, ne znam da li je pravilo, al znam slučaj da je osiguranje isplatilo štetu koju je napravio pijan vozač, a onda su oni naknadno od njega "uzeli" taj novac.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja